Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jak oswoić KOZE ?  (Przeczytany 6775 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
jak oswoić KOZE ?
« : 2006-10-11, 16:13 »
moze i ten temat juz był ni emogłam znalesc :/
no wiec mam Koze i nei za uja nie chce sie oswoić.. mzoe mi pomozecie :D
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Magdalenka

  • Gość
Odp: jak oswoić KOZE ?
« Odpowiedź #1 : 2006-10-11, 17:27 »
Nic na siłę. Pomimo twoich starań koza nawet do końca swojego życia może być "dzika".
Możesz dawać jej/jemu smakołyki (płatki kukurydziane bez cukru, kawałki prosa senegalskiego, słonecznik) z ręki. Dużo mów do papugi. Oczywiście podczas oswajania papużkę też się wypuszcza, nawet poza klatką lepiej się oswaja, ponieważ koza będzie miała wybur- zostać albo uciec.
Zapisane

Kiniuś

  • Gość
Odp: jak oswoić KOZE ?
« Odpowiedź #2 : 2006-10-18, 19:15 »
Papugę Kozę jest bardzo łatwo oswoić z uwagi na ich ciekwość, która pcha ich w stronę twoich czynów, a co za tym się kryje ciebie samej. Nie można jedbnak robić niczego na siłę. Puszczaj ją często po mieszkaniu, ale uważaj, aby przez swoją niezdarność nie wleciała w neodpowiednie miejsce (ja miałam kiedyś przypadek, że moja papunia spadła mi za szafę ). Wkładaj rękę do klatki...ale zwaracaj też uwagę na zachowanie ptaszka...jeśli będzie ona niespokojna...nie trzymaj ręki  w klatce. Celebruj też podawanie posiłków, a podczas tej czynności staraj się przemawiać do papużki. Daj jej też "swobodę ograniczoną) - daj jej to aby miała wybór (np. mogła odlecieć jak za blisko stoisz), ale bądź też upierdliwa (po 10 sekubndach podejdź w miejsce, gdzie odleciała papuga ). Mam nadzieję, że uda ci się oswoić twoją Kozę :]

Pozdrawiam Asia  i jej koza Basia  :*
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jak oswoić KOZE ?
« Odpowiedz #2 : 2006-10-18, 19:15 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 25 zapytaniami.