Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Tym razem to przesadził  (Przeczytany 7054 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NaNcY

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #30 : 2004-06-01, 14:38 »
noi jak zwykle lekkomyślnosc ... no ale tak to jest czasami a nawet czesto tak jest że nie wiemy na co się piszemy...
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #31 : 2004-06-01, 19:33 »
Cytat: whiper
ale przedtem jak widać nie wiedziala nawet w czym jest problem  ;) .
Te 2 akity to Twoje cuda?  :D

chciałabym :P
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #32 : 2004-06-01, 21:10 »
pola to wcale nie było pól godziny po incydencie ale mniejsza z tym
jest teraz taka sprawa ona nie moze lekko komara zabic na psie a idzie sobie jakis dresik z pittbulem kopie psa itp i jemu jakoś pies nic nie robi
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tym razem to przesadził
« Odpowiedz #32 : 2004-06-01, 21:10 »

golden

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #33 : 2004-06-01, 21:22 »
bo ten pitbul tak sie go boi, ze chce od niego uciec nawet sie nie broniac... jeszcze ogon podkula. Ale dres z pitbulem to calkiem inna sprawa. Popatrz - te psy moga byc wychowywane calkiem inaczej.  Pitbul - byle jak, praktycznie zero kontaktu z czlowiekiem; pies Twojej kolezanki -wycackany maly kudlaty maluszek ;) A kazdy pies moze sie zachowywac tak jak taki wlasnie pitbul. Nawet pies najprzyjazniejszej czlowiekowi rasy. Jesli nie jest odpowiednio wychowany.
Takie rozpieszczenie moze doprowadzic do takiego stanu, jaki jest teraz. Psu pozwalalo sie na wiele, nie trzymało sie rygoru. Teraz pies mysli, ze jest wazniejszy w hierarchii od innych i ze rzadzi calym swiatem.

I to jest ten hierarchiczny sek.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #34 : 2004-06-01, 21:27 »
Emyla, pies jest ustawiony na pozycji alfa. Kąsanie, gryzienie i warki to normalne ustawianie "niższych" w hierarchii. Został popełniony duży bład w wychowywaniu. Stąd się biorą pogryzienia i zagryzienia.
Pies, aby g ukarać, musi wiedzieć za co sie go karze. Kojarzy tylko fakty bezpośrednie. Czyli - ugryzienie - kara. Warknięcie - kara. Natomiast to zamknięcie po przyjściu do domu skojarzy: powrót do domu - kara.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pola

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #35 : 2004-06-01, 21:46 »
Cytuj

Pies, aby g ukarać, musi wiedzieć za co sie go karze. Kojarzy tylko fakty bezpośrednie. Czyli - ugryzienie - kara. Warknięcie - kara. Natomiast to zamknięcie po przyjściu do domu skojarzy: powrót do domu - kara.
o to mi chodziło ..... emyla :roll:
Zapisane

Johny

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #36 : 2004-06-01, 21:55 »
I dojdzie do tego,że pies sam pozostawiony w domu zacznie płakać,wyć,sąsiedzi będą mieli pretensje,że pies płacze,czy wyje
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #37 : 2004-06-01, 21:58 »
... niszczyć sprzęty domowe, lać gdzie popadnie....
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Elfi

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #38 : 2004-06-01, 22:09 »
T jest pies dominujacy!!!
Kolezanka od małego na pewno nie tak go wychowywała jak należało. Trzeba zacząć od prostych rzeczy gdy pies przejawia cechy diminanta. Najlepiej przeczytasz (i kolezanka)o tym w książce Fischera "Okiem psa".
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tym razem to przesadził
« Odpowiedz #38 : 2004-06-01, 22:09 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #39 : 2004-06-01, 22:49 »
no dobrze ale konkretnie mi powiedzcie warknięcie- jaka kara?
tez ona ma warknąc na niego ? :lol:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #40 : 2004-06-01, 23:04 »
Najpierw teoria, bo widzę, że ta dziewczyna nic o psach nie wie. Niech poczyta (tak jak to inni powiedzieli) książki Fishera, Fennel... Potem pogadamy. Psa trzeba sobie ustawić. To, że tak się zachowuje to wina tylko i wyłącznie właścicieli. Piszesz, że pies przesadził. Nie - to oni przesadzili. No ale mniejsza o to. Niech dziewczyna zabierze się za porządną literaturę, może coś do niej dotrze. Żeby z psem w miarę dobrze żyć, trzeba go najpierw choć w części zrozumieć. A zamykanie w łazience nic nie daje.
Zapisane

Ndal

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #41 : 2004-06-01, 23:19 »
W pełni popieram zdanie Olc!i.
Ja moim psom mogę zrobić nawet rzeczy których nie lubią - odebrać zdobyczną kość, obciąć pazury i sierść z między paluszków nie mówiąc już o uszach, zastrzykach itp A jedna dotarła do mnie w wieku prawie 10 lat - ale to wymaga pracy i konsekwencji. Żadnego psa nie biłam no może któraś zarobi raz na pół roku smyczą JEDEN RAZ ! Jak czegoś bardzo nie lubią to marszczą nos i "fukają" ale i tyle
Zapisane

olc!a

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #42 : 2004-06-01, 23:23 »
Dokładnie... 'Do psa nie można podchodzić jak je' - bzdura! Z Belą również mogę zrobić co chcę - przewrócić ją na grzbiet, odebrać jej michę z żarciem czy kość, czyścić uszy (czego po prostu nienawidzi) itd itd itd...  I tak właśnie powinno być... Ale jeśli tak nie jest, to wina leży po stronie właściciela, a na pewno nie psa.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #43 : 2004-06-02, 08:51 »
dobra powiem jej to sama tez z chęcią poczytam choć może kiedyś czytałam
Zapisane

Elfi

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #44 : 2004-06-02, 09:10 »
popieram j.w.
Ja z moim tak samo jak Ndal moge zrobić wszystko , chociaz nie koniecznie musi to lubic. Pozwala mi na wszystko. Ale od małego wie co wolno, a czego nie i że Pani i wszyscy domownicy są tu najważniejsi, a on jest tylko czlonkiem "stada". Wcale nie jest z tego powodu smutny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tym razem to przesadził
« Odpowiedz #44 : 2004-06-02, 09:10 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #45 : 2004-06-25, 20:49 »
a co sądzicie o metodzie, w której karą jest jedynie brak nagrody ??albo jak np. pies jest niegrzeczny to chwycenie go za kark, tak jak matka swoje szczenie jest "dobre", a przyjajmniej nie jest złe ?? :roll:
Zapisane

Marco

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #46 : 2004-06-25, 21:21 »
ja psa wychowywałem słynną metodą "KIJ iMARCHEWKA" był nie grzeczny biłem i krzyczałmm , był grzeczny zostawał chwalony i dstawał cos dobrego!! teraz Neo jest posłuszny i grzeczny, umiem go opanowac jednym słowem:) Niestety czaesm wyrywa sie do psów w celu zabay, lecz w ty momenice próbuje mu udowodnoc ze z oanem moze sie lepiej bawic niz z psem i zycam mu piłeczke i daje smakołyki!! Widac poprawe:) Ake nic mu nie zastapi Fionki jego psiapsióły, i do niej sie wyrywa!! I go nie moge uspokoić:):) ;)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #47 : 2004-06-25, 21:34 »
był nie grzeczny biłem i krzyczałmm
----
no tak, klasyczne...
Zapisane

golden

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #48 : 2004-06-25, 21:57 »
i bezsensowne... jak psa wolasz, tez krzyczysz - przwyolywanie moze juz mu sie zle kojarzyc :roll:

kara jest jedynie brak nagrody... Ananas, przypatrz sie takiej sytuacji - pies skacze na Ciebie, gdy wracasz do domu, drze Ci ubranie, lize po twarzy, szczeka, biega ze szczescia. Sam brak nagrody jest rowny ignorancji, co moze bardzo zaszkodzic w wychowaniu. psa trzeba czasami ukarac, skarcic :|
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #49 : 2004-06-26, 10:13 »
wiem o tym,  a tak w ogóle to koleżanka mi mówiła o takim czymś i razem to analizowałyśmy i stwierdziłyśmy ze to bezsens. a teraz co sądzicie o tym
Cytuj

pies jest niegrzeczny to chwycenie go za kark, tak jak matka swoje szczenie jest "dobre", a przyjajmniej nie jest złe ??

 ??
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #50 : 2004-06-26, 10:56 »
Jeju... :roll:
W jakim wieku jest pies..? Widać, że nie był 'od małego' wychowywany.. albo był, tylko, że metodą bicia i wrzeszczenia.. :?
Teraz to już koleżanka sama sobie NIE PORADZI, bo jeszcze może dojść do tragedii.. z jej metodami to już w ogóle.. :roll: musi zasięgnąć porady dobrego szkoleniowca!!

Emyla.. a Twój pies jest posłuszny..?

Dalmafreciak
Zapisane

Forum Zwierzaki

Tym razem to przesadził
« Odpowiedz #50 : 2004-06-26, 10:56 »

Agusia i Busiu

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #51 : 2004-06-26, 11:30 »
Ja tez gdzieś czytałam że pies wogóle nie lubi jak w sytuacji kiedy się nie słucha np wyrywa do  innego psa ktoś go podnosi do góry , może kojarzy to właśnie z tym chwyceniem przez matke za kark??Zresztą jest to dla niego nieprzyjemne bo w sytuacji kiedy chce pokazać swoją wyższość traci grunt pod łapami - nie jest to bolesne, a dla psa niezrozumiałaei nieprzyjemne.
Ale zmierzam do tego że nasz Bruno ma takiego psiego wroga za siatką i jak tam przechodzimy to oba psy ( bruno i ten z drugiej strony) dostają szału ale ostatnio mój chłopak zaczął go podnosić nagle na ręcę kiedy on się tak szarpie i szczeka-- no i pies kompletnie nie wie co się dzieje i traci błyskawicznie bojowe zapędy.

Próbowaliśmy też takiego lekkiego szarpnięcia za kark podobnie jak suka ale wydaje mi się że pies nie do końca podporządkowany mógłby atakować właściciela, no a podporządkowanego nie ma po co tak szarpać.

Tak na logikę to jedyna kara jaką pies poznał  naturalnie od swojej matki jest właśnie takie szarpnięcie za kark, pies nie zna strachu przed smyczą i ręką kiedy go dostajemy( malutkiego). ale aspróbujcie takie 30 kg szarpnąć za kark :P
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #52 : 2004-06-26, 13:02 »
Cytuj

jak tam przechodzimy to oba psy ( bruno i ten z drugiej strony) dostają szału

 porozmawiaj z nimi, proponuję kolacje przy świecach  ;)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #53 : 2004-06-26, 14:05 »
Dalmafreciak jak już pisałam mój piechu jest w miarę posłuszny jak na domowe szkolenie tylko, ostatnio to wogle jest beściak
nigdy nie rzuca się na mnie,  nie gryzie, też mogę mu zabrać kość / zabawkę etc.
jak tylko spróbuje na mnie warknąc to ja daję mu rękę i mówię obrażonym głosem "proszę gryź" a on od razu się uspokaja i mnie liże
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Tym razem to przesadził
« Odpowiedź #54 : 2004-06-26, 16:19 »
No to przynajmniej Twój jest posłuszny i łagodny :)
Ale nie radź takich rzeczy jak zamykanie psa w pokoju tej ani żadnej innej koleżance, bo to tylko może pogorszyć sprawę! :roll:
A czy pies koleżanki zachowuje się w ten sposób tylko w stosunku do niej, czy innych (nawet o wiele silniejszych) członków rodziny także? Bo jeśli do innych nie, to ew. może oni wezmą się za wychowanie psa.. :? Ehh.. :roll:

Dalmafreciak
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 28 zapytaniami.