Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Strach,złość czy tęsknota??  (Przeczytany 4204 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« : 2004-08-28, 11:10 »
Czy może mi ktoś doradzić co się dzieje?Moja sunia 11 miesięczna jest strasznie do mnie przywiązana i chodzi za mną jak cień..Przez okres wakacji,gdy córka nie chodzi do szkoły Arika wszędzie jeździła ze mną.
Niestety są takie miejsca,jak np.wczoraj Selgross czy CBŚ,gdzie mnie z psem nie wpuszczą,dlatego też zostaje z resztą domowników w domku....

No i właśnie,po wyjściu z domku i zamykając drzwi sunia zaczęła (tradycyjnie )skomleć i zsiusiała się na dywan na przedpokoju :(
Od kilku miesięcy to jej się nie zdarzyło...Po powrocie z zakupów i załatwień sunia oczywiście cała w skowronkach (już jak zobaczyła podjeżdżający samochód)przywitała się i zaczęłyśmy się bawić....
W pewnym momencie weszła na balkon,a ja w tym czasie schowałam się za łóżko i ją zawołałam.Arika zaczęła szukać,biegać,popiskiwać i znów się zesikała....(na polku była 2 godziny wcześniej).
Nie widzę żadnych objawów chorobowych,je normalnie,bawi się z dzieckiem normalnie...
Co może być tego podłożem??Strach przed kolejną rozłąką(aczkolwiek bardzo krótką),złość,że ją zostawiam,czy tęsknota.A może coś innego.Co o tym sądzicie?? :(
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #1 : 2004-08-28, 11:32 »
Cytuj

Strach przed kolejną rozłąką(aczkolwiek bardzo krótką)


Jak już wielu pisało pies nie wiem na ile wychodzisz i czy wrócisz... :( Martwi sie o ciebie...
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #2 : 2004-08-28, 11:44 »
Wiec tak : wyjdz na chwile ze smakolykami, zaklucz drzwi, jakbys wychodzia normalnie, jak nie zacznie piszczec, wejsc i pochwal i daj smakolyk. Z czasem wydluzaj czas, az sie przyzwyczai. Bardzo skrotowo, ale :)
Zycze powodzenia!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedz #2 : 2004-08-28, 11:44 »

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #3 : 2004-08-28, 11:48 »
Dzięki,spróbuję,ale co będzie,jak zacznie się rok szkolny i będę z Madzią do szkoły chodzić,szkołę mam prawie pod blokiem,ale i tak z 20 minut mnie nie będzie... :(

Do tej pory nie było takich rzeczy,a tu nagle wczoraj dwa razy... :(
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #4 : 2004-08-28, 11:53 »
eeee, spokojnie :) Cwicz, a poza tym, pies sie przyzwyczai, tych 20 minut bycia samym. nie boj sie
Zapisane

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #5 : 2004-08-28, 12:05 »
Wiem Dominisiu,ale do tej pory tak nie świrowała....Tak się ostatnio zastanawiałam co by było,gdybym do Gdyni jej nie zabrała,tylko przedz 2 dni była z mężem.... :oops:
Pomogłoby,czy by szału dostawała?? :oops:
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #6 : 2004-08-28, 12:07 »
hmmm, jesli wczesniej tego nie robila to by pomogło, ale jesli wczesniej juz czasem to robila to szalu by dostawala.

Trzymaj sie :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #7 : 2004-08-28, 12:10 »
Moja psina jak nie ma nikogo w domu poza mną i sze leży i na wszystko leje, a jak mnie nie ma to też przeżywała i latał po domu. Obecnie jak ja wychodzę (na godzinkę czy coś) jest zamykana w moim pokoju i nie wie kto jest a kogo nie ma w domu i nie piszczy.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #8 : 2004-08-28, 12:12 »
gdy będzie skomleć po Twoim powrocie ignoruj ją, nie pocieszaj, nie krzycz - po prostu nie zwracaj na nią uwagi, jakby jej w ogóle nie było. Zaraz przed wyjściem też nie mów miłym głosem "pańcia niedługo wróci". Po prostu wyjdź nawet nie patrząc w stronę psa. Kałuży nie zmywaj w obecności psa - załatwianie się nie może być jej powodem zwrócenia na siebie Twojej uwagi. Być może takie zachowanie pojawiało się stopniowo a Ty chwaliłaś ją za to nieświadomie, np. głaszcząc i mówiąc coś miłym głosem. Pies utwierdzał się w przekonaniu że im głośniej będzie się zachowywać, tym bardziej będzie chwalony (a wg Ciebie tylko uspokajany), czyli że robi dobrze. Jeśli nie będziesz zwracać uwagi na takie zachowanie, skomlenia będzie coraz mniej - Arika przestanie widzieć w tym jakąkolwiek korzyść, a wręcz przeciwnie - ignorancję z Twojej strony. Oczywiście za ciche, normalne zachowanie chwal ją, pokazuj że to jest dobre i tak ma postępować. Miałam taki sam problem :).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedz #8 : 2004-08-28, 12:12 »

Roxette

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #9 : 2004-08-28, 12:16 »
Norris ja zastosowałam tą samą metodę i dała doskonały efekt :wink:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #10 : 2004-08-28, 13:02 »
Dzięki serdeczne za rady,fakt jest faktem,że jak mnie nie było,a np.był w domu mąż i dziecko,ja zadzwoniłam domofonem,oni otwarli klatkę i puszczali Arikę.Ta leciała po schodach ze szczekaniem i piskami.Jak mnie dorwała,to tak z radości skakała,że aż pod sufitem fruwała... :oops: Teraz wiem,że nie było to dobre,bo efekty były wczoraj widoczne!Dziś już nic jej się nie przytrafiło(jestem cały dzień w domu) i 5 godzin spokojnie wytrzymała.Wczoraj po dwóch się sesiusiała :(
Od dziś ją ignoruję wychodząc na polko i wracając do domu,zobaczymy czy to coś da!!Przecież to już nie malutki szczeniaczek,który sika co 2 godziny!! :roll:

A powiedzcie mi jeszcze co robić,by nie tylko mnie uważała za swoją panią,ale i męża... Arika chodzi za mną jak cień,ja do łazienki,ona za mną,ja do kuchni,ona za mną.Nawet jak siedzę przy komputerze,a ona głęboko śpi,jak wyczuje,że ja wstaję,ona choćby spała kamiennym snem,wstaje,łeb spuszczony i po śpiącu idzie za mną.Potem kładzie się na dużym przedpokoju i jednym okiem ziora gdzie ja idę...Co robić,by to w jakimś stopniu się zmieniło....Nawet jak przechodzę np.od komputera do szafki z ibraniami,to wstaje,robi dwa kroki i leży czekając co dalej....... ;)
Zapisane

Roxette

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #11 : 2004-08-28, 13:08 »
Poćwicz z nią zostawanie na miejscu na komendę :wink: Jeśli będzie pojętna, pochwal ją  :wink:Meggy się do ciebie przyzwyczaiła :wink: Ona wie,że to ty dajesz jej jedzonko,ty z nią wychodzisz na spacerek,ty nią najczęściej się zajmujesz :wink: Psy doceniają zainteresowanie :wink:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #12 : 2004-08-28, 13:20 »
Roxette,Arika zna komendę ZOSTAŃ i ją do tej pory przestrzegała....Muszę zacząć ja ignorować i nie ma od dziś wielkich sensacji z wielkim wydarzeniem powrotu do domu...Jeśli chodzi o komendę ZOSTAŃ przy wyjściu z pokoju,to siedzi i czeka,ale jak mnie straci z pola widzenia(np.wejdę do kuchni),to skrada się po cichutku,położy na przedpokoju i ziora jednym okiem czy jestem,jak powiem,GDZIE PRZYSZŁAŚ,to patrzy maślanymi oczami i przewraca się na plecy czekając co będzie dalej...Ręce już opadają..Czasami nawet jak się kąpię,to ściąga sobie zębami np.ręcznik i kładzie się na nim czekając,aż wyjdę z wanny :D Czasami wygląda to śmiesznie,ale są momenty,gdy to jest uciążliwe,bo tak wchodzi pod nogi,to można się przewrócić... :oops:
Zapisane

Nicka

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #13 : 2004-08-28, 13:26 »
Ja tylko życze powodzenia ;)))
Zapisane

Roxette

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #14 : 2004-08-28, 13:29 »
Dobra,poczekamy i zobaczymy jak się sytuacja zmieni :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedz #14 : 2004-08-28, 13:29 »

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #15 : 2004-08-28, 13:33 »
Meggy życze powodzenia żeby Arika się "poprawiła" ;) :!!!:

Pees. Widać że się BAAARDZO KOCHACIE :) :D
PeeS2. Też kiedyś miałam taki problem ale zrobiłam to co napisala Norris i pomogło :D
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #16 : 2004-08-28, 13:43 »
Już pierwsza próba była...Mąż wrócił z pracy i  wszedł do domu całkowicie ignorując sunię,po kilku sekundach przestała szaleć i uspokoiła się!! :D
Teraz leży koło komputera i ziora czy od niej nie odejdą.... :(
Chyba na jakiś czas z domu wyjdę i zobaczę co będzie się dziać,potem lekceważenie i tak do skutku!!

Cytuj

Pees. Widać że się BAAARDZO KOCHACIE  

Aiso!Bardzo,ale troszkę sunia musi się uspokoić,bo dojdzie do tego,że zdemoluje mi mieszkanie ze złości(znam takiego sznaucerka czarnego mini) :roll:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #17 : 2004-08-28, 13:46 »
jeżeli byłby to np. border collie to najprawdopodobniej pilnowałby Cię z nudów i to nie tylko Ciebie, ale i resztę rodziny, jeżeli nie miałby np. stada owiec albo innej wyczerpującej rozrywki - wtedy takie zachowanie byłoby zrozumiałe. Może (ale teraz szukam już powodów w kwestii hierarchii) jako szef stada, Arika chce mieć Cię ciągle na oku by w razie "nieprzewidywanych" zachowań skorygować je. Raczej nie robi tego z tęsknoty, bo z tego co opisujesz, to jej zachowanie jest już "maniakalne". Spróbuj ignorować też takie zachowania, gdy chodzi za Tobą to nie mów łagodnym głosem "czemu ciągle za mną chodzisz piesiu?" czy coś takiego, po prostu nie reaguj na to.

pytasz co robić, by Arika nie tylko Ciebie uważała za swoją panią, ale i męża - wiele ras (w tym i z drugiej grupy - czyli tej, w której znajdują się sznaucery) na przewodnika wybiera sobie tylko jedną osobę, jej słucha najbardziej. U Ciebie jesteś tym przewodnikiem Ty i nie można zrobić nic, by tak samo szanowała/słuchała Twojego męża ;).
Zapisane

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #18 : 2004-08-28, 14:00 »
Dzięki Norris,zaczynam terapię!! :lol:
Cytuj

U Ciebie jesteś tym przewodnikiem Ty i nie można zrobić nic, by tak samo szanowała/słuchała Twojego męża .

Myślałm,że jak kogoś jeszcze zacznie tak pilnować,to to "zboczenie"rozłoży się na dwie osoby i będzie lżej... ;)
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #19 : 2004-08-28, 22:04 »
Ojejku, to rzeczywiście problem... bardzo możliwe ze Ariczka robi to ze złości na Ciebie. Znajomy kundelek też jest takim złośnikiem, tyle że on potrafi zrobić kupę na fotel czy kanapę.
Tak jak radzili Ci inni- wychodź z domu na kilka minutek (stój pod drzwiami) i po chwili wejdź do mieszkania i daj Aruni smakołyk (ale tylko wtedy gdy sie nie zsiusia), gdy zdarzy się "katastrofa" poprostu ją ignoruj. Wiem że nie powinnam sie wypowiadać na temat zostawania w domu bo z Reksem mam podobne problemy (wyje).

Cytuj

bo dojdzie do tego,że zdemoluje mi mieszkanie ze złości(znam takiego sznaucerka czarnego mini)

nie tylko czarnego ale i pieprzaka  :lol:  Reks zeżarł podłoge i tapety i oczywiście 1000 innych rzeczy :lol:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #20 : 2004-08-28, 22:25 »
pies nie doświadcza takich uczuć jak złość, gniew, chęć dokuczenia komuś czy podobnych, powodów trzeba szukać w mniej złożonych uczuciach takich jak nuda, dominacja czy np. chęć przypodobania się właścicielom, radość z pracy z nim. Napewno Arika nie zachowuje się tak ze złości ;).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedz #20 : 2004-08-28, 22:25 »

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #21 : 2004-08-28, 22:40 »
Cytuj

Reks zeżarł podłoge i tapety i oczywiście 1000 innych rzeczy

Biedny pies,głodzony w domku!! :cry:  :lol:  :lol:
MAcie całkowitą rację,że trzeba ignorować.Koniec z gonieniem po klatce i skakaniem pod sufit.....Cicho,spokojnie i bez emocjii,a od jutra kilku minutowe zostawanie w domku samej lub z rodzinką........ :) Nie ma wyjścia!! :(
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #22 : 2004-08-28, 22:48 »
Tak Meggy- głodzimy Reksa, a co?? przecież to "tylko" pies :lol:  :lol:  :lol:

Ariczka jest do Ciebie strasznie przywiązana, jesli tak sie zachowuje nawet wtedy gdy zostaje z Magdą i Męzem- nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać  ;)
Zapisane

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #23 : 2004-08-28, 22:56 »
Dokładnie Marto!Z jednej strony fajnie,że jest przywiązana,a z drugiej czasami bywa to uciążliwe,bo nigdzie nie możesz wyjść,bo cuda wydziwia.Nic sobie nie robi jak nie ma męża czy Madzi,gorzej jak nie ma mnie.... :(
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #24 : 2004-08-28, 22:58 »
tak to juz jest że piesek sobie wybiera swojego ukochanego- u mnie jest to mama i u Ciebie też  ;)
Teraz jest tylko jedno wyjście- trzeba jej siostrzyczkę sprawić to sie będzie miała czym zając  :lol:  ;)
Zapisane

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #25 : 2004-08-28, 23:05 »
A,to prawda...U moich teściów,to ON dziadka nie opuszcza,ale przynajmniej jak zostaje sam,to nie świruje... :D

Nie żartuj nawet,bo jak Magda z Ariką zaczynają szaleć,to jakby huragan przez dom przeszedł...JAkby jeszcze jeden pies miała dojść,to byłby chyba sajgon :lol:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #26 : 2004-08-28, 23:07 »
Meggy a czymże jest sajgon wobec radości Ariki??  :lol:  :lol:  Mogę Ci Reksa wypożyczać, i on i Arika nie bedą sie nudzić :lol:  :lol:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #27 : 2004-08-28, 23:08 »
NApewno by się nie nudzili,ale takich jak ich dwóch,to nie ma ani jednego!! :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedz #27 : 2004-08-28, 23:08 »

Aagata

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #28 : 2004-08-28, 23:26 »
Moja Gaja, jest najbardziej przywiązana do mnie, ale na szczęście nie piszczy i nie siusia jak wychodzę z domu, z tym że przez cały ten czas śpi, jak jestem w domu, bawi się, jest stale w ruchu. Na godzinę przed moim powrotem, kładzie się przed drzwiami, a później jest ogromna radość:)
Rok temu w wakacje, wyjechałam wcześniej, a mama z Gają miały dojechać tydzień później, sunia przez kilka dobrych dni, kręciła się stale po pokojch w nocy popiskiwała, a później nie odstępywała mojej mamy na krok, w obawie, że i ona ją zostawi. Jak dojechały do mnie, Gaja z radości na mój widok się zsiusiała, wręcz na mnie napadła, a ogon tak szybko "latał", że gdyby mogła oderwała by się od ziemii.

A zgadzam się z Dominisią, tego typu sposób powinien być dobry, możesz nawet zamykać Arikę w pokoju i wychodzić, jeżeli nie będzie piszczeć- smakołyk. Musisz bardzo szybko reagować i wydłużać czas, Arisia nie piszczy- smakołyk, czekasz kilkam inut dłużej, zacznie popiskiwać, przestanie i od razu smakołyk :)
POWODZENIA!
Zapisane

Meggy

  • Gość
Strach,złość czy tęsknota??
« Odpowiedź #29 : 2004-08-29, 09:52 »
Dziękuję Ci bardzo Aagato!! :D
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 29 zapytaniami.