Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze  (Przeczytany 1826 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Red

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 134
Mam psa Rifa, który niedługo skończy rok



Nie dajcie się zwieść jego słodką minką  :lol: -to prawdziwy urwis :diabelek: .

Lubi się drażnic w domu, uwielbia przeciągać linę, jest wybredny ;). Czasami gdy go głaszczę gryzie lekko moje palce, a ja wtedy lekko otwieram, lub zamykam jego pyszczek :D. Nie jest jednak agresywny i nie rozpieszczam go. Jednak na podwórku to zupełnie inny pies. Gdy spuszczam go ze smyczy i widzi innych ludzi - podbiega do nich, warczy i ogólnie kręci się niebiezpiecznie blisko. Czasami mam z jego powodu nieprzyjemności. Zapewniam, że nikogo nigdy nie ugryzł i jeśli jakaś osoba pobędzi z nim dłużej - Rifek będzie okazywał jej sympatię. Jednak gdy natrafiłem raz na człowieka - może pijanego  :roll: - i Rifo zaczął na niego warczeć ten kopnął go . Sam nie wiem czy powinien czy nie :? ... Dacie mi może jakieś rady dotyczące wychowania Rifa i zapobiegania takim wypadkom? Z góry dzięki  8)
Zapisane

Elfi

  • Gość
Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze
« Odpowiedź #1 : 2004-09-20, 21:52 »
Cytuj

 Sam nie wiem czy powinien czy nie

Ten człowiek nie powinien kopać psa!!! w żadnym wypadku, tym bardziej,że go nie ugryzł!!

A czy przypadkiem Rifek nie okazuje w ten sposob swojego przwodnictwa w stadzie, tzn. warcząc i szczekając chce Cie bronic, tak jakby to zrobil przewodnik w psim stadzie?

Czy w te zabawy np. przeciagania liny wygrywasz Ty, czy dajesz wygrać pieskowi? Sa to niby blahe sprawy, ale istotnie ważne w ustaleniu hierarchi w Waszym psio-ludzkim stadzie!

Rady sa zawsze takie same!! nie dawaj psu powodów, żeby sie czul dominantem!
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze
« Odpowiedź #2 : 2004-09-21, 01:03 »
Naucz pieska przychodzić na zawołanie (jeśli tego nie umie), a spuszczaj go w miejscach gdzie jest jak najmniej ludzi. Wyczodz z nim też w miejsca, dzoe jest duzo ludzi, ale miej psa na smyczy i w razie złego zachowania - skarć do, gdy zachowuje się prawidłowo - nagradzaj. Nie dopuszczaj do sytuacji, że pies biegnie do ludzi i na nich szczeka, ty masz kłopoty, a pies nie wie, że tak nie wolno.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze
« Odpowiedz #2 : 2004-09-21, 01:03 »

Moniaa

  • Gość
Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze
« Odpowiedź #3 : 2004-09-21, 09:46 »
Takze proponuje zaczac chodzic na smyczy i postarac sie oduczyc tych zachowan przez reagowanie na nie. Moze, gdy zda sobie sprawe co moze, a czego nie to uda sie, aby biegal bez smyczki.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze
« Odpowiedź #4 : 2004-09-21, 11:40 »
Ten człowiek nie powinien kopac psa - ale postaw sie w jego sytuacji. Podbiega do Ciebie nieznajomy pies i zaczyna wokół Ciebie skakac i warczec, nie wygląda na przyjaznie nastawionego a własciciel... No własnie? Co robi własciciel?

Pies nie ma prawa samowolnie podbiegac do obcych osób i sie z nimi nawet witac (bo nie kazdy lubi) a tymbardziej podbiegac i zachowywac sie agresywnie. Ja bym obstawiła nie na dominacje (swoją drogą ostatnio stało sie modne przyporządkowywanie wszystkich nieprawidłowych zachowan pod dominacje - głupia moda  :roll: ) ale na złą socjalizacje.

Staraj sie jak najbardziej nie dopuszczac do sytuacji w których pies warczy na obcych. Odciągaj jego uwage, stawaj na uszach byle tylko zając go czyms innym. Jak narazie na smyczke lub długa linke i zero spuszczania! Bo przeciez chcesz ten nawyk wykorzenic a bez linki masz nad psem zerową kontrole. Proś obcych i znajomych na ulicy by kucali i głaskali psa, by sie nie bał i nie warczał. I jak najczesciej na miasto wsród ludzi. Za dobre zahcowanie nagradzaj wspólną zabawą, a szczeniakie ostra korektą, jezeli pies zna "nie" to stosuj, natomiast jezeli pies nazezy do niedelikatnych mozesz zastosowac ostrą korekte jednym mocnym szarpnieciem by sprowadzic burka do parteru. Jednak pamietaj ze po takiej korekcie natychmiast odstresowanie psa, łatwa komenda, wykonane, sowita nagroda.

W jeden dzien nie zmienisz psa, jednak po dłuzszym czasie powinna przyniesc skutki. I pamietaj ze pies nie ma prawa podbiegac do obcych, bo oni mogą sobie tego nie zyczyc, a pewnego dnia ktoś moze nawet niespecjalnie popchnąc psa do ataku - i nieszczescie gotowe.

Zycze powodzenia  :wink:
Zapisane

Red

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 134
Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze
« Odpowiedź #5 : 2004-09-21, 18:15 »
Dzięki! Super rady! Napewno się dostosuję! Co ja robię gdy Rifo podbiega? Biegnę aby go powstrzymać naturalnie :). Jednak od jakieś miesiąca rzucam mu piłkę i zamiast do tej osoby biegnie za nią (wspominałem już, że ma świra na jej punkcie  :lol: ?) Jednak nie zawsze działa. W przeciąganiu linki ja zawsze wygrywam, ale czasami moi rodzice dają mu wygrać, aby się od nich odczepił. Jednak zapewniam Was - dla niego prawdziwym przewodnikiem stada jest mój tata i wyraźnie to widać. Co do metod karcenia... Jakie metody mam stosować? Nie chcę, aby się po tym spaczył :), ale chcę go dobrze ukarać. No i ps - nie zamykajcie tego tematu - napiszę jak pójdzie terapia :D i czekam na dalsze sugesite ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze
« Odpowiedź #6 : 2004-09-21, 18:18 »
Karcenie... Najlepiej komendą "nie". Czyli karcący ton, brak nagrody.

Z tą piłką to swietny pomysł! A od tego mamy rozum by myslec i przewidywac za psa, wiec jak bedziesz widziała "groźną" sytuacje, to od razu odwracaj jego uwage.

Zycze powodzenia  :wink:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze
« Odpowiedź #7 : 2004-09-23, 16:27 »
Karcić można na różne sposoby. Tak jak podała Nanami, karcącym głosem powiedzieć "nie" lub "nie wolon", można szarpnąć smyczą psa. Na pewno nie wolno psa bić.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Nanami

  • Gość
Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze
« Odpowiedź #8 : 2004-09-23, 19:37 »
Karcenie nalezy dostosowac indywidualnie do psa...

Na wszystkie działa dobrze "Nie" lub inna obojetnie jaka komenda karcąca, jezeli ją zna, jej znaczenie i wie co znaczy.

Inną moze byc szarpniecie. Krótkie szarpniecie a nie ciaganie. Ale to dla twardych psów, a poza tym trzeba wiedziec jak uzyc, kiedy uzyc i z jaką siłą.

Bicie i wydzieranie sie nie ma najmniejszego sensu, przekonuje tylko psa ze jestes niezrównowazoną istotą i nie warto Tobie ufac.

Na jedne działa bardzo dobrze brak nagrody połączone z ignorowaniem przez jakis czas psiaka. Skuteczna dla pieszczochów.

To chyba tyle z podstawowych  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies, który szczeka nie gryzie czyli problemy wychowawcze
« Odpowiedz #8 : 2004-09-23, 19:37 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 26 zapytaniami.