Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nerwica?  (Przeczytany 2606 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JUST_I

  • Gość
nerwica?
« : 2004-11-14, 22:13 »
Mój piesek zachowuje się bardzo nerwowo. Boi się własnego cienia... Przy byle szeleście ucieka, jakby właśnie wybuchła bomba!  :(  Tak samo jest z jedzeniem. Je tak szybko, że mało się nie zakrztusi, jakby się bał, że mu ktoś zabierze i przy tym się strasznie trzęsie. Nie wiem, co mam robić, żeby się nie bał tak bardzo. Dodam, że mam jeszcze drugiego pieska (jego braciszka) i on zachowuje się zupełnie normalnie.  Pieski mają po 10 miesięcy, są to kundelki. Nie wiem co mam robić... Ratunkuuu!!!
Zapisane

Lalaith

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #1 : 2004-11-14, 22:40 »
Skąd masz pieski? Kiedy piesa dostałaś? Ile jest już u Ciebie? Zachowywał się tak od początku, czy tylko teraz zaczął?
Zapisane

JUST_I

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #2 : 2004-11-14, 22:45 »
pieski mam od suni, która się przybłąkała około rok temu. są ze mną prawie 10 mies. dopiero teraz tak się zachowuje... :(  pomóż... :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

nerwica?
« Odpowiedz #2 : 2004-11-14, 22:45 »

Nanami

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #3 : 2004-11-15, 09:04 »
Moze to okres dojrzewania i zachwian emocjonalnych. Spokojnie pokazuj mu, ze nie ma sie czego bac, nigdy nie krzycz i sie nie denerwuj.
Zapisane

whiper

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #4 : 2004-11-15, 12:12 »
Trudno wyciągnąc przyczyne. Ale przedwszystkim to, co mowi Nanami... pracuj z nią. Jest młody, intensywnie się kształtuje - jeszczewiele z nim można zdziałać.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nerwica?
« Odpowiedź #5 : 2004-11-15, 15:18 »
a ja powtorze to co nanami, ale z wiekszym naciskiem, zebys zapamietala. NIGDY nie karz, nie krzycz i nie popychaj psa w strone przedmiotow ktorych sie boi.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #6 : 2004-11-15, 16:34 »
Hm.. Może więcej troskliwej opieki? ;) I udawadniaj mu, że nie musi się bać :)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #7 : 2004-11-15, 17:21 »
Z drugiej strony jednak nie powinno się psa za bardzo 'pocieszać' jak się boi. ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nerwica?
« Odpowiedź #8 : 2004-11-15, 17:35 »
Cytuj

Z drugiej strony jednak nie powinno się psa za bardzo 'pocieszać' jak się boi.

nie za bardzo, tylko w ogole. pies  to odbiera jako pochwale za strach- "o, wlasciciel mnie glaszcze i mowi do mnie takim milym glosem, chyba dobrze robie". tak wlasnie mysli pies..
Zapisane

Forum Zwierzaki

nerwica?
« Odpowiedz #8 : 2004-11-15, 17:35 »

Dalmafreciak

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #9 : 2004-11-15, 17:43 »
Więc właśnie piszę ;)
Ale nie wolno też na psa krzyczeć, a już tymbardziej używać przemocy dlatego, że się boi. Będzie bał się jeszcze bardziej!

Najlepiej w ogóle nie zwracać na psa uwagi, w końcu może się uspokoić. :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nerwica?
« Odpowiedź #10 : 2004-11-15, 17:47 »
to w sumie czasochlonna metoda :P

najwazniejsze, zeby nie dopingowac psa, nie chwalic ani nie karac, nie pokazywac psu ze w tym cieniu/krzesle/scianie jest naprawde cos dziwnego ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #11 : 2004-11-15, 17:57 »
Najlepiej bez słowa podejsc do "stracha" i pogłaskac, wtedy pies tez sie osmiela i podchodzi i powacha - a co obwachane nie jest juz takie straszne. Ja tak robiłam i działa ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #12 : 2004-11-15, 18:01 »
Moja Maja jak ja głaszcze takiego 'delikwenta' jest zazdrosna :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nerwica?
« Odpowiedź #13 : 2004-11-15, 18:03 »
jesli pies boi sie np sciany, to mozna kolo niej postawic miske- pies w koncu podejdzie i zobaczy, ze to tylko sciana :P
Zapisane

Nanami

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #14 : 2004-11-15, 18:05 »
Dziwne  :lol:  Ale podchodzi w takim razie i juz sie nie boi?  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

nerwica?
« Odpowiedz #14 : 2004-11-15, 18:05 »

JUST_I

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #15 : 2004-11-28, 17:55 »
hmmm... ale on się boi WSzYSTKIEGO! szelestu woreczka, dźwięku upadającego sztućca, przesunięcia jakiegoś przedmiotu... dobrze że kota się nie boi  :)  a najbardziej jest przerażony jak je i coś się poruszy albo się obok niego przejdzie... a jego braciszek nic!  :?  ja juz nie wiem... :(  :(  :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
nerwica?
« Odpowiedź #16 : 2004-11-28, 18:43 »
Cytuj

Ale podchodzi w takim razie i juz sie nie boi?


nom ;)

JUST_I, znasz matke i ojca szczeniakow ?? sa u Ciebie od poczatku, czy od kiedy ?? jestes pewna ze pies nie przestraszyl sie czegos w przeszlosci, zostal za to pochwalony albo co gorsza ukarany ?? moze po prostu taki typ juz z niego ?? wtedy musisz mu pokazac, ze jestes dla niego "sterem i zaglem", ze przy Tobie niczego nie musi sie bac..
Zapisane

Nanami

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #17 : 2004-11-28, 22:30 »
Wyglada mi to na "keneloze" czyli chorobe spowodowaną niedoborem bodzców we wczesnym szczeniectwie, najczesciej spotykaną u szczeniaków z kojcowych hodowli. Jezeli tak by było, to musisz byc cierpliwa i moze uda sie cos wskurać. Keneloza moze miec rózne stopnie nasilenia, zaleznie takze od charakteru psa - u jednego nie bedzie prawie widac, a inny bedzie sie bał kazdej rzeczy.
Zapisane

Flaś

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #18 : 2004-11-28, 22:34 »
Nanami pies kundelek ;)

Ja jak się Toff boi czegoś to właśnie robie tak jak mówiły poprzedniczki: podchodze do tego czego sie pies boi i głaszcze, a Toff idzie za mną. I tak sie przestaje baćróżnych rzeczy ;) :wink:
Zapisane

Nanami

  • Gość
nerwica?
« Odpowiedź #19 : 2004-11-28, 22:40 »
FlashQ - niekoniecznie muszą byc z hodowli kojcowych, wystarczy by nie miały konaktu z bodzcami w szczeniectwie np. staruszka trzymała je w szopie czy stodole, lub w wielkim pudle.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 26 zapytaniami.