Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jak oduczyć psa łakomstwa ???  (Przeczytany 8794 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LoL =D=D=D

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« : 2005-02-22, 13:19 »
mam 9-miesiecznego skundlonego foxteriera szorstkowlosego...jest dosc posluszny ale strasznie lakomy, np mam w domu jeszcze kota kiedy kot skonczy jesc, pies rzuca sie odrazu na miske kota ja probuje na to niepozwolic, kiedy karmie kota" wyganiam" psa  do innego pomieszczenia ale jesli tego niedopilnuje to pies rzuca sie na pokarm dla kota jakby nigdy nie jadl a dostaje jedzenie ,i to nawet duzo . Ilebym mu niedala to on i tak zje wszystko a wcale nie jest glodny, czasami jest mi za niego wstyd... :oops:  wydaje mi sie ze jesli ktos obcy dal mu jakiegos smakolyka to Foks (pies) poszedl by za tą osobą ... jak psa oduczyc od takiego lakomstwa ??? bardzo prosze o pomoc
Zapisane

Nanami

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #1 : 2005-02-22, 13:50 »
Kocie zarcie ma inny sklad niz psie i moze byc szkodliwe dla psa. Są dwa wyjscia - karmic kota na np. szafce kuchennej, albo dokładnie pilnowac gdy kot je i zabierac miseczke. Ja Ci zazdroszcze łakomego psa, bo mozesz go wiele nauczyc na smakołyki, moja jest niejadkiem.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #2 : 2005-02-22, 14:02 »
Na pytanie zawarte w temacie czyli ''jak oduczyć psa łakomstwa?'' odpowiadam: nie da się :;d: Można dawać mniej jedzenia, pilnować by nie kradł paszy kotu, ale łakomczuchem i tak pozostanie, tylko może być ew. łakomczuchem na głodzie... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedz #2 : 2005-02-22, 14:02 »

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #3 : 2005-02-22, 15:09 »
no wlasnie
nie da sie :D my z Dalma wiemy to chyba najlepiej  :lol:
co do kota: moj psiur wogule nie dawal kotu jest, wiec postawilam miske wysoko. i teraz kiedy kiciak je to Blue od niej sepi  :lol:

LoL =D=D=D

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #4 : 2005-02-22, 15:57 »
dzieki...ale pies nie jest glupi niedaje sie tak latwo nauczyc na smakolyki... szkoda ze niemozna zaradzic lakomstwu................. :(  :(  :(  :(  :(
Zapisane

aga...

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #5 : 2005-02-22, 16:19 »
pfuu u mnie jest podobnie...
moj 9letni jamnior wyjada jedzonko moim dwom psom...jeden z nich jest ogromny i dostaje b.duzo jedzenia,wiec zawsze moja niunia sobie "troszke" zje...

wyglada juz jak balonik,nawet nie chce mowic ile wazy.... :oops:

w chwilach desperacji gdy jest na diecie,to nawet ptaszkom na podworku chleb wyjada....
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #6 : 2005-02-22, 16:43 »
Tak dokładnie na łakomstwo NIC nie poradzisz.
Jedynie musisz dawać psu mniej zarełka aby nie był za gruby (kto jak kto ale ja to doskonale wiem bo nasza ALga to straszna klucha ;)). Z wiekiem powinno przejść to łakomstwo.
Jak narazie jedna rada- nie módl się nad psem który je jedzenie- to tylko sprawia że pies mysli że chceszmu zabrac jedzonko i tylko "chap, chap" i jedzenia nie ma a to jest szkodliwe ;)
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #7 : 2005-02-22, 17:34 »
Cytat: yass

nie da sie  my z Dalma wiemy to chyba najlepiej  

przyznam,że ten temat także mam dokładnie przestudiowany  :lol: :lol: ahhh te DALMATKI :wink:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

pacuszka7

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #8 : 2005-02-22, 18:06 »
hehe ja jak ide z Łapą do kolezanki która ma koty to tak samojedzenie znika automatycznie z misek :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedz #8 : 2005-02-22, 18:06 »

Qaś

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #9 : 2005-02-23, 10:45 »
Moja Nora to straszny łakomczuch :P Ona zawsze musi wszystko wszystkim zeżreć :lol:
Zapisane

Kamila

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #10 : 2005-02-23, 15:54 »
nie sadze zeby psa udaloby sie oduczyc lakomstwa... :lol:  :lol:
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #11 : 2005-02-23, 16:33 »
Zgadzam się z kamilą.Psa nie idzie oduczyć łakomstwa. Widzieliście kiedyś psa niełakomego?   :P
Zapisane

Qaś

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #12 : 2005-02-23, 18:26 »
mojej cici pies nie jest łakomczuchem!!! On potrafi nie jeść 4 dni !!! wtedy moja ciocia ze strchu że nic nie je karmi go łyzeczką, ale i tak duzo nie zje!!!  :roll:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #13 : 2005-02-23, 18:55 »
oduczyć sie nie da ale moze to przejśc z wiekiem...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #14 : 2005-02-23, 18:59 »
NaNcY dokładnie tak- jak pisałam łakomstwa nie da się wyleczyć, wytresować itp  :lol: Koniec tematu ;) Przejdzie z wiekiem zobaczysz :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedz #14 : 2005-02-23, 18:59 »

NaNcY

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #15 : 2005-02-23, 19:07 »
u mojego pzreszło i strasznie żałuję... ale cuż nie zmienie tego... wtedy narzekałam teraz też... heh
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #16 : 2005-02-23, 19:16 »
A co piesek- niejadek ;) Eh... zdarza się. Nasza znajoma ma pieska który ucieka przed miską- taki niecodzienny widok  :lol:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #17 : 2005-02-23, 19:21 »
niejadek to niekoniecznie ale ma sowje humory i odchyla sie od beagla łakomczuszka jak Boss
Zapisane

Rhea

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #18 : 2005-02-24, 17:48 »
A jest jezszce tak spraw czy pozwalasz swojem psu żebrać!?
Zapisane

Qaś

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #19 : 2005-02-24, 18:10 »
Raczej probuje go odłuczyc , ale jakos nie moge :P
Zapisane

Rhea

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #20 : 2005-02-24, 20:41 »
A co robisz jak żebrze!?
Sróbuje Ci pomoc!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedz #20 : 2005-02-24, 20:41 »

Qaś

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #21 : 2005-02-25, 12:57 »
Cytat: Rhea
A co robisz jak żebrze!?
Sróbuje Ci pomoc!


nora podchodxzi do mnie i nie piszczy ani szczeka, ale szkacze na mnie i patrzy smętnym wzrokiem :P Ja wtedy odpycham ja z sibie i mówię nie wolno ! Ale jak ona widzi jedzenie to zrobi dosłownie wszystko by je dostać :lol:
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #22 : 2005-02-25, 13:57 »
Ah..moja Betty,to jak widzi,albo słyszy ,że ktoś Buszuje w kuchnij to musi też tam się znaleść. U mnie w domu jest taka zasada najpierw je pan,pani a następnie pies. To pomaga bo ona już powoli mniej piszczy jak widzi jedzenie. Ale wiadomo nie można oprzeć się tym  słodkim oczką!   :D
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #23 : 2005-02-25, 14:33 »
Qaś żaden zdrowy pies odrazu z głodu nie zdechnie. Więc radze nie karmić łyżeczką bo w ogóle sobie potem z nim nie dacie rady. Jak zgłodnieje to sam zje.

A co do łakomstwa go Giha ma 1,5 roku zjada litr jedzenia w tepie takim że Olsen (2 lata) nawet polowy nie zje. Przestało mi to przeszkadzać. Giha pierwsze co robi jak przyjdzie do domu to biegnie do miski :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Rhea

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #24 : 2005-02-25, 15:06 »
Cytuj
Więc radze nie karmić łyżeczką bo w ogóle sobie potem z nim nie dacie rady.


Dokładnie!

Jeśli pies podchodzi pod jedzącego nie możemy zwracać na niego uwagi! NIEPATRZCIE SIĘ NA NIEGO POPROSTU ZACHOWUJCIE SIĘ JAKBY GO TAM NIE BYŁO!

Cytuj
Ale wiadomo nie można oprzeć się tym słodkim oczką!


Jeżeli będziecie mieć takie podejście to napewno nie oduczycie ich żebrania! :grr:

A tak aprops's to łakomstwa nie da rady oduczyć, poprostu trzeba ustalić co psu można, a czego nie!
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #25 : 2005-02-26, 08:18 »
Ja nie musze mojego psa oduczać żebrania! O wypraszam to sobie. MOJA BETTY JEST JUŻ TEGO ODUCZONA wiadomo,że sobie patrze jak jemy.Ale żebrać nie żebrze.
Zapisane

Rhea

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #26 : 2005-02-26, 13:08 »
Ale siedzenie przy jedzącym człowieku też jest żebraniem, może nie tak bezczelnym jak skakanie, ale też. Pies powinnien siedzieć ok 3 metró od jedzącego!

A czy wiecie że gdy pies żebra a wy dacie mu jakiś kąsek to jest dominacja!?
Zapisane

wegeklubowiczka

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #27 : 2005-02-26, 16:56 »
Rhea już nie przesadzaj z tymi 3 metrami ;) Jak chce i nie przeszkadza to niech siedzi :o
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedz #27 : 2005-02-26, 16:56 »

Beagielka_betty

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #28 : 2005-02-26, 18:23 »
No własnie!
Zapisane

Rhea

  • Gość
Jak oduczyć psa łakomstwa ???
« Odpowiedź #29 : 2005-02-26, 19:24 »
Ale to było tak ogólnie przecież nie idę i ni8e mierzę jak daleko siedzi ode mnie pies!
Do jedzących u mnie w domu podchodzi tylko starszy pies ( tego własnie nauczyli moi .. rodzice bo stwierdzili że im to nie przeszkadza, ale przeszkadzać zaczęło - mają za swoje :grr: ) Ja bardzo nie lubię gdy pies żebrze albo nawet siedzi koło mnie dlatego jestem na to tak uczulona! Moja suczka nie żebrze wcale ( zabronilam rodzicom dawania przy stole)!!! A ze starszym psem jest tak że powiem tylko komendę "wyjdź" i wychodzi z kuchni! ( on doskonale wie że u mnie nie wolno żebrać) - a rodzice niech radzą sobie sami! ;)  :roll:  ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 28 zapytaniami.