Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jamnicza agresja:|  (Przeczytany 1096 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jamniczka

  • Gość
Jamnicza agresja:|
« : 2005-03-30, 16:09 »
Mam problem... Gdy idę z Nudą i Szelmą na spacer, Nuda RZUCA się na wszystkie psy! Jeży się cała, potem warczy i szczeka na każdego psa, a potrafi się nawet na niego rzucić! Najdziwniejsze jest to że robi to tylko na smyczy. Kiedy Axon jest w pobliżu, nie reaguje. Ale na inne psy tak!
NIe wiem co mam robić. czasem działa na nią "spokój" ale i tak czasem się rzuca, gdy znajdzie się za blisko psa  :(
Czy wiecie co można na to poradzić? Nie mam już siły  :cry:
Zapisane

golden

  • Gość
Jamnicza agresja:|
« Odpowiedź #1 : 2005-03-30, 16:20 »
i to jest efekt totalnego braku wychowania i znikomej socjalizacji... :roll:
Nie krzycz wtedy na swoją sukę, tak tylko wprawisz ją w większe nerwy. Skarć ją, ale nie bij i nie krzycz. Podniesiony głos (nie krzyk) szarpnięcie smyczy - wystarczy. Gdy zacznie warczeć na widok innego psa, nie ciagnij jej na smyczy, tak tylko ustawisz ja w pozycji gotowej do agresji, mówiącej innemu psu "chodź tutaj! walcz ze mną!"...
Jamnik jest psem małych rozmiarów, jesli nic nie poskutkuje, to w ostatecznosci weź ją na ręce i odejdź... Tak czy siak, przyda jej się gruntowne szkolenie w tym kierunku...
Zapisane

Nanami

  • Gość
Jamnicza agresja:|
« Odpowiedź #2 : 2005-03-30, 16:43 »
Jamniki wbrew pozorom to psy zaciete i wojownicze, nie poddadzą sie wiec w konfikcie z innym psem moze byc bardzo niebezpiecznie. Gdy widzisz, ze cos zaczyna kombinowac to spróbuj odwrócic jej uwage, wydac komende i przeczekac az mijany pies przejdzie albo skupic jej uwage na czyms, np. smakołyku lub piłeczce i jak obcy pies przejdzie to nagrodzic. Mozesz równiez, jezeli to na nią działa, lekką ale energicznie ją szarpnac smyczą by poczuła na obrozy, ostrym tonem wydac komende.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jamnicza agresja:|
« Odpowiedz #2 : 2005-03-30, 16:43 »

Monika Z

  • Gość
Jamnicza agresja:|
« Odpowiedź #3 : 2005-03-30, 16:45 »
A czytałam w książce że opanowaniem i spokojem przezwyciezysz wlasnie takie zachowanie. Nie mozna zwracac uwagi wogole na swojego psa delikatnie pociagnac go w druga strone i isc dalej. Slyszalam o tej metodzie ale... nie wiem jak ona dziala
Zapisane

Agysz

  • Gość
Jamnicza agresja:|
« Odpowiedź #4 : 2005-03-30, 17:07 »
Z aską jest tak..jeżeli widzi jakąś suke i chce się na nią rzucić..( chociaż to żadko u Aski spotykane :P ) Ja poprstu ją odciągam..Szarpnę lekko smyczą a ona się uspokoja :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Jamnicza agresja:|
« Odpowiedź #5 : 2005-03-30, 18:07 »
Cytuj

Jamniki wbrew pozorom to psy zaciete i wojownicze, nie poddadzą sie wiec w konfikcie z innym psem moze byc bardzo niebezpiecznie

Tak dokłądnie. Rzadko widze jamnika który nie "podskoczyłby" do innego psa.
Jamniki to psy uparte, zawziuęte i zawsze gotowe do walki.
Może mała socjalizacja? Bo najwidoczniej pies nie był odpowiednio socjalizowany z innymi psami. Polecam szkolenie, najlepiej grupowe.
Jeśli pies zaczyna sie ciągnąc i rzucać do innych psów nie ciągnij psa za smycz bo jak Golden pisał to tylko wzmacnia agresję. Nie bij psa nie karć. Jedynie ostrzejszym głosem powiedz "fe".
Ale i tak polecam szkolenie grupowe bo podejżewam że nie dasz sobie z psem rady...
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Jamnicza agresja:|
« Odpowiedź #6 : 2005-03-30, 18:44 »
Jak na początku mówię spokój, to działa... nawet czasami nie reaguje, ale jak jest już blisko to się nagle rzuca. Cóż, nie krzycze na nią, ale przez dwie godziny wyzywam  :) Ale raczej na ręce nie mogę wziąść, bo mam jeszcze Szelmę  :P Na psy które zna, w ogółe się nie rzuccca.....
Zapisane

aneta

  • Gość
Jamnicza agresja:|
« Odpowiedź #7 : 2005-03-30, 19:14 »
A moze sprobuj ze smakolykami...? Kiedy widzisz ze Nuda juz zaczyna pomrukiwac pod nosem od razu skoncenrtuj ja na sobie pokazujac smakola...Mozna nawet zawrocic i pojsc w przeciwna strone, lub odejsc w bok. A noz sie uda...? :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.118 sekund z 24 zapytaniami.