Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Nauka komend...  (Przeczytany 6098 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marycha

  • Gość
Nauka komend...
« : 2005-04-05, 14:49 »
Witam. Niedawno zdecydowałam, ze w wakacje wezme psa ze schroniska. Nie szczeniaka, ale dorosłego. W związku z tym mam pewne obawy. Otóż jest takie powiedzenie: "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.." Czy to powiedzenie może sie tyczyć także psów? Czy dorosły pies jest w stanie nauczyć sie komend, jak: siad! waruj! równaj! do nogi! itp.? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam!
Zapisane

zakla

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #1 : 2005-04-05, 14:51 »
Pewnie, ze moze!!! Np. moj mlodszy za szczeniectwa nauczony byl tylko podstawowych komend, a teraz... Palce by mi odpadly mgdybym zaczela wymieniac;)
Zapisane

Nicka

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #2 : 2005-04-05, 14:53 »
Nauczenie psa dorosłego różnych komend, na pewno jest trudniejsze, niż szczeniaczka, którego uczy się od małego. Ale dla chcącego nic tudnego, na pewno uda Ci się go troszkę podszkolić, wystarczy tylko duużo cierpliwości :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia :cmok: :)
A co do psa ze schroniska to świetna decyzja, gratuluję :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nauka komend...
« Odpowiedz #2 : 2005-04-05, 14:53 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Nauka komend...
« Odpowiedź #3 : 2005-04-05, 14:57 »
Oczywiście! Można uczyć pieska w każdym wieku choć wiadomo, młody psiaczek szybciej przyswoji naukę i komendy.
 Życze powodzenia :wink:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #4 : 2005-04-05, 15:09 »
Młody psiak szybciej przyswaja wiedzę, ale dorosłego psa można też wiele nauczyć. :) Oczywiście wszystko zależy też od charakteru psa, tego jak był traktowany np. przez poprzednich właścicieli, czy jest uległy czy chce dominować itd., ale jednak najbardziej zależy to od właściciela psa i jego wiedzy... :wink:
Zapisane

Nicka

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #5 : 2005-04-05, 15:25 »
jak pozwolisz dam na przykładm mojego psa. Zaczęłam Punie uczyc komend jak miała 2,5 latek... wczesniej byłam mała :P noi nie chcialo mi sie "bo po co :lol: "
W tydzien nauczyła sie podawać łapki i jedna i drugą, w kilka dni siadać, prosić w 3 dni, leżeś tek kilka... a nie jest wcale taka pojętna :) więc uda sie napewno :D
Zapisane

Atomic

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #6 : 2005-04-05, 16:14 »
Mówią ze husky to trudna rasa pod wględem szkolenia a mój piesio jest u mnie 2 tyg i umie juz siad, waruj, do mnie :). Atomica zaczełam szkolic w póznijeszym wieku i umie wszystkie komendy z zakresu PT :)
Zapisane

Nicka

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #7 : 2005-04-05, 16:17 »
czyli dla chcącego nic trudnego :) :) :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #8 : 2005-04-05, 16:24 »
Ja też mam psa ze schroniska i nauczyłam go dość szybko wszystkich ważniejszych komend :)
Wcześniejszego psa zaczęłam szkolić, kiedy miał 11 lat i też poszło nam nieźle :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nauka komend...
« Odpowiedz #8 : 2005-04-05, 16:24 »

pacuszka7

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #9 : 2005-04-05, 16:40 »
moja koleżanka opiekuje się takim 'podwórkowym' psem, który ma dobrych kilka latek i czasem mam wrażenie że on rozumie wszystko co się do niego mówi

koleżanka mówi idź do domu-psiak już myka :wink: wszystko jest możliwe :wink:
Zapisane

Atomic

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #10 : 2005-04-06, 16:00 »
Cytat: Nicka
czyli dla chcącego nic trudnego :) :) :)

dokładnie
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Nauka komend...
« Odpowiedź #11 : 2005-04-06, 16:09 »
Cytat: Nicka
Nauczenie psa dorosłego różnych komend, na pewno jest trudniejsze, niż szczeniaczka, którego uczy się od małego. Ale dla chcącego nic tudnego, na pewno uda Ci się go troszkę podszkolić, wystarczy tylko duużo cierpliwości :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia :cmok: :)
A co do psa ze schroniska to świetna decyzja, gratuluję :)


Ja wiem czy trudniejsze? Mój ipes nauczył się ekspresem, a był w schronisku pół swojego życia. Rodzin mówiła, eee,dorosły, niczego go już nie nauczysz, figa, nie ma zadnegoproblemu. Komendy to coś o czym bym na twoim miejscu najmniej sę martwiła. Ważne, żeby pies był zdrowy! Mój nie jest. Dyuża cześćpsów ze schroniska ma problemy zdrowotne, z kótrymi nie da się poradziać od tak sobie.

P.S. Mój pies też jak mu się powie do domu, to leci... :) Szybko sie nauczył, po prostu jak wchodziliśmy w zakręt na klatkę to mu mówiłam "do domu" i teraz dobrze wie o co chodzi.

Wogóle to mój pies się cieszy na spacer bardzo, ale na powrót również się cieszy. Myślę, że to dla tego, że wciąż się boi, że kiedyś nie wróci, że go odwieziemy... (Nie rozumiem ludzi którzy tak robią... :( )
Zapisane

Nicka

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #12 : 2005-04-06, 17:50 »
No możliwe, ale ja czytałam w jakiejś książce, a później na jakichś stronkach czytałam to kilkakrotnie, że szczeniaczek jest bardziej "pojętny" na komendy niż pies dorosły :roll:
Mimo to nauczyć się zawsze da :) :wink:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Nauka komend...
« Odpowiedź #13 : 2005-04-06, 20:34 »
Wszystko zalezy od psa. Mój akurat jest wedłóg mnie bardzo inteligentny. Dorosłego psa bez problemu mozna nauczyc siad, łapa, leżeć, czy cos takiego, ale np. niewyobrazam sobie na razie nauczyć go np. noszenia siatki z zakupami. Ale za to ostatnio ucze mojego psa otwierzać klatkę schodową skaczac na klamkę... :P Nawet ostatnio trafił, ale był za lekki... :oops: Poza tym z nauką komend schroniskowca jest ten problem, że z nagrodami kiepsko. Bawić sie taki pies czesto nie umie, jeden pół roku inny do końca życia, zostaje nagroda ze smakołyków, często schroniskowce nie lubią suchego, a ile można psać np. kawałkami mięsa... :( (He, he, mój już nie ma wyboru i uczy się "szukaj" na chrupkach, sukces... :wink:  :P )
Zapisane

olc!a

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #14 : 2005-04-06, 20:34 »
Oczywiście, że bardziej pojętny, tak samo jak np z dziećmi w wieku przedszkolnym, chłoną wiedzę jak gąbka, ale to nie znaczy, że dorosły czlowiek po 30-stce 'nie nadaje się' na studia ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nauka komend...
« Odpowiedz #14 : 2005-04-06, 20:34 »

maniut

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #15 : 2005-04-06, 22:09 »
wiedsz z psem ze schroniska jesto tyle "latwiej" ze sa zazwyczaj bardzo lakome, wiec mozna je bardzo latwo nauczyc ruznych komend na smakolyk :) np. ja mam tak ze moj oczywscie milo dostac smakolyk ale co to takiego, tak wiec wime ze on nie oddac wszystkiego za smaka, a takie psyze schroniska oddadza duzo :)
Zapisane

exensssis

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #16 : 2005-04-07, 10:25 »
Ja uwazam ze pa w kazdym wieku mozna psiaka nauczyc roznych sztuczek ;) Moria ma 3 latka a niedawno nauczyłam ja skakac przez hula-hop :) psiaki za jedzonki zrobia wszystko, wystarczy poswiecic im troche czasu i troche pieniedzy na smakolyki ;)
Zapisane

Marycha

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #17 : 2005-04-07, 17:49 »
Cytuj

Bawić sie taki pies czesto nie umie, jeden pół roku inny do końca życia,

To znaczy, ze psy "schroniskowe" nie potrafią sie bawić? Moja kumpela odradza mi brania psa dorosłego. Wiec może powinnam zrezygnować? (Chociaż baardzo tego nie chce)
Zapisane

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
Nauka komend...
« Odpowiedź #18 : 2005-04-07, 18:06 »
Marycha,jak byś chciała  lum miała trudności ze szkoleniem psa,to mogę ci wysłac na PW ,jak uczyc podstawowych komend ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #19 : 2005-04-07, 18:46 »
Cytuj

To znaczy, ze psy "schroniskowe" nie potrafią sie bawić?

czasami tak...
ale zawsze możesz przed adopcją wyjść z psem na spacer i zobaczyć, jak to z nim jest ;) albo spytać wolontariuszy
Cytuj

Moja kumpela odradza mi brania psa dorosłego.

dlaczego? jakich argumentów użyła?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Nauka komend...
« Odpowiedź #20 : 2005-04-07, 18:59 »
Cytat: Marycha
Cytuj

Bawić sie taki pies czesto nie umie, jeden pół roku inny do końca życia,

To znaczy, ze psy "schroniskowe" nie potrafią sie bawić? Moja kumpela odradza mi brania psa dorosłego. Wiec może powinnam zrezygnować? (Chociaż baardzo tego nie chce)


Wiesz, psina olc! wogóle nie potrafi, mój psiuch tylko niektórymi zabawkami. Nie przepada za piłką, poleci za nią i odpuści, węzełek też nie bardzo, lubi drzeć papier od drukarki zwinięty w kuleczkę... Pies Robala bawi się bez problemu nawet kocimi zabawkami. Zależy od psa, od jego przejśc. Ja się boisz np. czy pies nie bedzie stale chory (jak mój sia la la) otwieraj gazetę lub właź na allegro i szukaj ogłaszeń "oddam z powodu wyjazdu alergi za granicę" i weź takiego psa, on na 99% w końcu trafi do schroniska, w ten sposób oszczędzasz mu cierpienia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nauka komend...
« Odpowiedz #20 : 2005-04-07, 18:59 »

olc!a

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #21 : 2005-04-07, 19:02 »
Cytuj

Wiesz, psina olc! wogóle nie potrafi

no to fakt, ale aportować nie umie niekoniecznie dlatego, że ze schroniska, po prostu molosowate często nie przepadają za aportowaniem ;)
poza tym uwielbia zabawę w zapasy :P ale tak żeby pogryźć jakieś zabawki czy poganiać za czymś to nie...
Cytuj

Ja się boisz np. czy pies nie bedzie stale chory (jak mój sia la la) otwieraj gazetę lub właź na allegro i szukaj ogłaszeń "oddam z powodu wyjazdu alergi za granicę" i weź takiego psa, on na 99% w końcu trafi do schroniska, w ten sposób oszczędzasz mu cierpienia.

zgadzam się :)
Zapisane

golden

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #22 : 2005-04-07, 19:07 »
czy trudniej czy łatwiej... Wszystko zalezy od samego psa ;) Od jego charakteru, usposobienia, dotychczasowo wpojonych zasad i socjalizacji z otoczeniem i ludźmi. Wiadomo, wystraszony i niepewny siebie oraz nowego właściciela pies o wiele trudniej nauczy sie komend, ale za to psiak zdrowy w kazdym calu, wesoły, ciekawski i juz nauczony zasady, że człowieka nalezy sie słuchać powinien nauczyc się wszystkiego w miarę szybko ;)
Trzeba też odpowiednio do psa podejść. Nie nadużywać zasad ustalania dominacji - mozna psa zastraszyć, ani tez zbytnio go nie rozpieszczać - wiadomo co za tym idzie...
Życze powodzenia w sprawie psiaka ;)
Zapisane

Marycha

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #23 : 2005-04-07, 19:18 »
Cytuj

Moja kumpela odradza mi brania psa dorosłego.
 

dlaczego? jakich argumentów użyła?


Moja kumpela mówiła, że według niej lepiej jest wziąść szczeniaka. Od małego bedzie wychowywany przeze mnie, łatwiej moge go wszystkiego nauczyć, po nim przynajmniej bede miała wspomnienia z jego "szczenięcych lat". Moja siostra mówi tak samo. Mój brat z moją siostrą w ogóle nie chcą dorosłego, a najlepiej dla nich by było gdybym kupiła rasowego:/ Eh, nie wiem jak mam ich wszystkich przekonać, że kupienie psa, albo wzięcie jakiegoś szczeniaka byłoby niezgodne z moim sumieniem...? Nie darowałabym sobie tego. Troche bez sensu mówie, ale tak jest. Pozdrówka!
Zapisane

olc!a

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #24 : 2005-04-07, 19:41 »
Cytuj

Od małego bedzie wychowywany przeze mnie, łatwiej moge go wszystkiego nauczyć

No fakt, ale z drugiej strony biorąc dorosłego psa opmija Cię np ząbkowanie i nauka czystości ;)
Wybór należy do Ciebie, w schroniskach jest też dużo szczeniąt, które niekoniecznie znajdują domy.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Nauka komend...
« Odpowiedź #25 : 2005-04-07, 20:01 »
Cytuj

poza tym uwielbia zabawę w zapasy  ale tak żeby pogryźć jakieś zabawki czy poganiać za czymś to nie...


Mój też to uwielbia... :lol:

Dlaczego bez sensu? Bardzo z sensem, co nie oznacza, że jak ma się rasowca to przeba za to pokutować do końca życia... ;)

Ja czasem myślę jak moj pies wyglądał jak był szczniakiem... Ale wiek szczeniecy przychodzi i odchodzi... :P Większość czasu masz dorosłego psa i tak... A tak masz większą satysfakcję z dorosłym, a po dwa, nikt ci nie zabrani wziąść jeszcze kiedyś szczeniaka może wtedy jak będziesz bardziej wprawiona... (Strzelam, bo nie wiem jak to z toba jest, podaje plusy... :P )

Ale jak pisze olc!a, wybór należy do ciebie... był taki program... :P
Zapisane

maniut

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #26 : 2005-04-07, 20:23 »
na pewno np. gdy wezmiesz psa ze schroniska (doroslego) bedziesz musala mu poswiecic troche wiecej uwagi itroski niz psu ktorego bys miala od szczeniaka i to z dobrej hodowli, bo takie psy maja strasnz eprzezycia, ale za to jak dla mnie psy "po przjesciach" naprawdie potrafia kochac :) (np. moj, wiem ze mnie kocha ale on nie wie ze ktos go moze nie kcohac wiec tego az tak nie docenia, a za to pies ze schroniska wiec co moze stracic wiec to o baaardoz docenia)
Zapisane

zakla

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #27 : 2005-04-07, 20:47 »
CO do zabawy- moje psy nie sa ze schroniska a ich ulubiona zabawa jest ganianie sie;) Nie rajcuja ich latajace kijki itp. Wiec wszystko zalezy od psa:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nauka komend...
« Odpowiedz #27 : 2005-04-07, 20:47 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Nauka komend...
« Odpowiedź #28 : 2005-04-07, 21:23 »
Mój pies też lubi się bawić z innymi psami... i wszystkie piszemy że nasze schroniskowce nie lubią np. aportów...
Zapisane

psina

  • Gość
Nauka komend...
« Odpowiedź #29 : 2005-04-07, 21:49 »
Elo ,  jeżeli chcesz zabrać psa ze schroniska to musisz wiedzieć w jakim wieku jest pies . Jak srarszy tym trudniej go czego kolwiek nauczyć. Ja bym Ci radziła wziąść psa w wieku 2 lat , wiem coś o tym sama wzięłam półtoroczneng psa i jeszcze dało się go nauczyć co nieco  ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 29 zapytaniami.