Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Szkolenie klikerowe :)  (Przeczytany 25730 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zakla

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #30 : 2005-09-27, 21:08 »
Super:) Jak chce podziwiac efekty to moge jej co nieco pokazac i opowidziec o moim psie kiedys i teraz;)
A to jakiego przedszkola idzie? Tylko prosze bardzo, aby bylo dobrze dobrane, i nie uszkodzilo Yoyki psychcznie przypadkiem:)
No i dawaj fotki calej trojki:D
Ucaluj malutka ode jmnie i moich mamutow;)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #31 : 2005-09-27, 21:12 »
Z fotkami caly czas mam problem bo aparat juz od jakiegos miesiaca siedzi w serwisie :? Moge tylko z koma przerzucic. A przedszkole to w Hauwardzie, Smyk tam byl, Cerber byl - nic nadzwyczajnego, normalne metody na smakołyk, ale głownie chodzi o socjalizacje z psami, ludzmi itd :)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

zakla

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #32 : 2005-09-27, 21:14 »
To super:) Socjalizacja najwazniejsza:)
A spotykacie sie czasami z Trufelkiem??:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedz #32 : 2005-09-27, 21:14 »

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #33 : 2005-09-27, 22:59 »
No jak na razie to nie mieliśmy okazji, ale tak sobie wlasnie mysle, ze fajnie byloby sie spotkac ;) Moze udaloby sie tez ich namowic zeby chociaz raz pojechali na to samo przedszkole? Bo tak to my jednak zawsze mamy te 20-30 km do 3miasta i dla nas lepiej byloby gdyby spotkanie z Trufelkiem i oczywiscie jego wlascicielami bylo polaczone z czyms innym :)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

zakla

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #34 : 2005-09-28, 14:57 »
Noo:) A macie do nich kontakt? Jak nie, to moge Ci dac telefon;)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #35 : 2005-09-28, 15:04 »
Wydaje mi sie ze mam ale na wszelki napisz mi na pw, gg (6358623) lub koma nr :) A jeszcze co do efektow to napisz co nieco o Twoich doswiadczeniach, sama jestem ciekawa ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

zakla

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #36 : 2005-09-29, 15:54 »
Ogolnie to cala masa sztuczek opanowywanych w mig!:)
Znacznie lepsze zachowanie w stosunku do innych zwierzat, zachowanie w domu i na spacerkach, posluszenstwo( a to mamut moi drodzy:P)
Zapisane

Alex.

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #37 : 2005-10-05, 20:41 »
Odświeżę topic, jeśli pozwolicie ;)

Zastanawiam się właśnie nad szkoleniem Nuki właśnie metodą klikerową. Napiszcie mi proszę, ile mniej-więcej kosztuje kliker i jak zacząć szkolenie (od nowych komend czy utrwalania juz znanych). Pzdr.
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #38 : 2005-10-05, 20:50 »
Nie wiem ile dokładnie kosztuje kliker, bo ja zastępuję go małym zszywaczem :P

Według mnie szkolenie najlepiej zacząć od targetowania (proste ćwiczenie tu: http://members.westnet.com.au/b-m/rozdzial_04/rozdz04.htm opiasane). Dzięki niemu pies zrozumie na czym polega ta metoda szkolenia :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedz #38 : 2005-10-05, 20:50 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #39 : 2005-10-05, 21:01 »
koszt klikera w granicach 7-10 zl :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Alex.

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #40 : 2005-10-05, 21:17 »
Co do tej strony to właśnie ją "studiuję" ;) Do tergetowania nedługo dojdę.

A mam jeszcze takie pytanie... jeśli uczymy psa np. nie szczekania na gości, to gdy pies już to opanuje i przyjdzie do nas ktoś obcy (już nie w ramach ćwiczeń) no i pies zachowa się odpowiednia (nie będzie szczekał) to musimy kliknąć, żeby pokazać mu, że dobrze zrobił? Wydaje mi się, że nie, bo w takim wypadku musielibyśmy mieć wciąż kliker przy sobie... no ale czekam na opinię ekspertów ;)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #41 : 2005-10-05, 22:03 »
tak, dobrze myslisz, pies wyuczony jakiegos zachowania klikerem, nie musi byc za ta czynnosc caly czas klikania, Kliker uzywa sie na poczatku nauki, jak pies opanuje ta czynnosc, wycofuje sie z tego kliker jak najszybciej, wprowadzajac pozniej w zamian komende. Wiec nie musimy miec non stop klikera przy sobie, i takze przy pozniejszym wykonywaniu przez psa dobrze wyuczonego zachowania nie nagradzamy caly czas, tylko od czasu do czasu, zeby pies bardziej chcial sie starac, nie wiedzac dokladnie kiedy dostanie nagrode w postaci jedzenia, zabawki, ale zawsze mozna pochwalic, poglaskac :)

Przy nauce nieszczekania na gosci, mysle ze mozna psa wyciszyc uczac jakiegos zachowania przekierowujacego psa na inna czynnosc, zeby zaczal kojarzyc sobie gosci z np. braniem pilki w pysk i zabawie nia, lub przeciaganie sie z wlascicielem, albo jak przychodzi ktos pies biegnie na miejsce(koszyk, kocyk itp), albo siada, kladzie sie i nie rusza. Mozna zrobic to w ten sposob, ze najpierw uczysz psa brac pilke na komende, lub wskakiwac do koszyka(etc) na komende, i gdy przyjda goscie, odpowiednio wczesnie wydawac ta komende, z poczatku sowicie nagradzajac, zeby kogos przyjscie skojarzylo mu sie z ta czynnoscia.

Szczekanie mozna wyciszyc dodatkowo klikjac momenty ciszy, nawet krotkie. Poczatkowo jak nie ma nikogo i pies szczeka za bardzo, poznije gdy sa goscie, i pies np. umiejac juz jakas zastepcza czynnosc, szczeka, to wtedy klikac momenty ciszy.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Alex.

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #42 : 2005-10-06, 15:24 »
Dzięki Betty, bardzo mi pomogłaś :) Co prawda muszę się jeszcze wiele nauczyć o tej metodzie szkolenia zanim zacznę ją stosować w praktyce, ale podstawy już opanowałam, naszczęście ;)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #43 : 2005-10-06, 22:47 »
Dzięki Betty, bardzo mi pomogłaś :) Co prawda muszę się jeszcze wiele nauczyć o tej metodzie szkolenia zanim zacznę ją stosować w praktyce, ale podstawy już opanowałam, naszczęście ;)

no to sie ciesze bardzo :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #44 : 2005-10-13, 19:35 »
A ja przekonałam sie do klikera. W nhajbliższej przyszłości kupuje kliker. Najpierw przestudiuje stronkę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedz #44 : 2005-10-13, 19:35 »

zakla

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #45 : 2005-10-13, 19:45 »
To supcio:)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #46 : 2005-10-13, 20:06 »
Nom ;) Myślałam też by się zapisać na szkolenie http://www.kliker.neostrada.pl/ Mieszkam tuż przy wrocku. cena z 350 zł udało by sie nazbierać. I w przszłym roku kto wie.... zobaczymy jak się uda nazbierać kasy to Olivera sie zapisze. Tylko nie wiem gdzie to dokłądnie.


Data wysłania: 2005-10-13, 19:56
I próbowaąłm z szywaczem,a le Igor go nie lubi, boi sie. Czyli jakby to szkolenie bazowało na strachu.

 Jak przyzwyczaić psa do klikera?? Bo boje sie że będzie taka sama reakcja
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #47 : 2005-10-13, 21:12 »
Niestety u mnie z klikerem nie wyszlo :( Bede Smyka szkolic normalnie.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #48 : 2005-10-13, 22:55 »
tarunia, jak to NIE WYSZLO? :shock:
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #49 : 2005-10-13, 23:28 »
Az mi sie nie chce pisac tego posta bo...strace taka ładną liczbe postów jaka jest 777 :lol:
No a nie wyszło, bo chyba jedyna osoba (w kazdym razie jedyna o której słyszałam) zajmująca sie klikerem nie prowadzi aktualnie szkolen klikerem z powodu braku czasu. Teoretycznie moglabym sama spróbować, ale obawiam sie, ze moglabym cos schrzanic i chyba wole nie ryzykowac.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #50 : 2005-10-13, 23:50 »
tarunia, szkoda ze z Ta osoba tak wyszlo. Ale zawsze mozesz sama sprobowac. Masa osob kupuje sobie klikera, czyta teorie na stronie klikerowej i jakos idzie, psy ucza sie szybciej od ludzi tych zasad i lubia to skzolenie. Nie mozesz nic zepsuc, bo bedziesz psa nagradzac, gorzej jakbys chciala szkolic za pomoca karania, wtedy predzej cos moglabys popsuc u psa...bo tu trzeba duzych umiejetnosci, by dobrze wszystko poszlo... wiec sie zastanow :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedz #50 : 2005-10-13, 23:50 »

zakla

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #51 : 2005-10-14, 12:57 »
Tarunia, sama tez mozesz sobie poklikac;) Ja klikalam sama, i nadal klikam, bez szkoleniowcow;) Zawsze ejst lista, na ktorej mozesz sie podpytac:)
Kola, mam nadzieje, ze u Ciebie wypali;)
A jezeli juz kupisz kliker, to wierz mi, ze psu przejdzie starch jak bedzie sie zajadal smaczkami...:>
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #52 : 2005-10-14, 13:47 »
I co myślicie o tym szkoleniu??  http://www.kliker.neostrada.pl/
 Ktoś cos o nim wie??
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #53 : 2005-10-14, 14:34 »
No to powiedzmy, ze sama bym klikala, ale wtedy np. jakbym szła na kurs agility to moglabym go tego uczyc "normalnie" ? Nie byloby to za duze zamieszanie dla psa?
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Alex.

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #54 : 2005-10-14, 15:18 »
Ja teraz wzięłam się za sprawe klikera i szukam już po sklepach zoo. Niestety - narazie nie znalazłam. Może kupie prez internet, ale jeszcze nie wiem... A gdzie Wy kupowaliście - w zoolrealnym zoologiku czy wirtualnym? ;)
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #55 : 2005-10-14, 15:32 »
Ja w necie kupowalam;)
Tarunia, ja szkole klikerem, a agility bez klikania, tylko jak ma z czyms problemy to klikam(np. hustawke;)).
Kola, nie slyszalam o tej szkole, ale bullika chyba kojarze z listy(znaczy sie jego pania;)).
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #56 : 2005-10-14, 15:37 »
To w takim razie chyba sprobuje sama z klikerem. Moze nawet dzisiaj pojade do zoologika zobaczyc czy jest kliker ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Alex.

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #57 : 2005-10-14, 21:51 »
Zakla, a możesz mi napisać w jakim sklepie internetowym? Z góry dziękuję ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedz #57 : 2005-10-14, 21:51 »

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #58 : 2005-10-14, 22:08 »
Hehe ja mój klikiem stowrzylam z tego klipsa do platkow sniadaniowych nestle :lol:
Zapisane

Alex.

  • Gość
Odp: Szkolenie klikerowe :)
« Odpowiedź #59 : 2005-10-14, 22:16 »
Hehe, niezły pomysł :P Tyle że ja (mimo, że jestem wielką miłośniczką płatków śniadaniomych ;) ) tą promocję przeoczyłam. Chciałam coś skombinować z szywaczem, ale wkońcu doszłam do wniosku, że już lepiej po prostu kupię ten oryginalny kliker - nie jest myślę aż taki dobry, a będzie nam wiernie służył, więc nawet mogę w niego zainwestować nieco więcej ;)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 29 zapytaniami.