Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szkolenie Beagla???  (Przeczytany 5164 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

klawio

  • Gość
Szkolenie Beagla???
« : 2006-02-20, 16:49 »
Witam wszystkich miłośników beagli. Mam jednoczesnie pytanie czy ktoś z was oddał beagla na szkolenie i cy dało to jakiś rezultat??? :help:
Zapisane

Milla

  • Gość
Odp: Szkolenie Beagla???
« Odpowiedź #1 : 2006-02-20, 21:28 »
Witam wszystkich miłośników beagli.
Hmmm....chyba takich tu nie ma. Sama bym chetnie porozmawiala o tej rasie, szkoda ze nie ma tu z kim :(

Odpowiadajac na twoje pytanie - Oczywiscie ze to cos da, ale trzeba nad tym pracowac i to duzo. Co masz na mysli oddac na szkolenie?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Szkolenie Beagla???
« Odpowiedź #2 : 2006-02-20, 22:03 »
Heheh miłosników Beagli jest tutaj naprawde duzo, ale wiekszosc wyniosła sie na sąsiednie forum... :P

Beagle to psy mysliwskie i dosyc niezalezne, ale oczywiscie mozna je szkolic z dobrym rezultatem! Trzeb tylko odpowiedniego podejscia i cierpliwosci.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie Beagla???
« Odpowiedz #2 : 2006-02-20, 22:03 »

klawio

  • Gość
Odp: Szkolenie Beagla???
« Odpowiedź #3 : 2006-02-23, 12:14 »
Mówiąc "oddać" nie miałam tego dosłownie na myśli. Sczerze mówiąc to nie wiem jak wytgląda takie szkolenie ale na pewno na jakichś wspólnych ćwiczeniach.  Moj beagle szybko się uczy jednak najbardziej nie chce reagować na komendy "zostań" a także na spacerkach jak zobaczy innego psa to zachowuje sie jak pies zaprzegowy :))
Zastanawiam jak moge go nauczyć chidzic przy nodze????
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Szkolenie Beagla???
« Odpowiedź #4 : 2006-02-23, 16:13 »
Zalezy co masz na mysli poprzez "przy nodze" - czy chodzenie sportowe z patrzeniem w oczka, czy po prostu na luznej smyczy, czy blisko nogi itp.
Zapisane

klawio

  • Gość
Odp: Szkolenie Beagla???
« Odpowiedź #5 : 2006-02-23, 19:43 »
Chodzenie przy nodze w każdej tego postaci, a na początek takie, że jak chodze po chodniku przy ulicy , żeby piesek grzecznie przy nodze sobie szedł i nie uciekał na boki, ani na ulice :)
To na wstepie, gdyby udało mi sie tego dokonac to potem mozna spróbowac sportowego i patrzenia w oczka, ale z beaglem to bedzie chyba problem. Na razie udaje mu sie czasami tak zrobic ale jedynie gdy mu pokazuje ciasteczko Eukanuby  :) :) :)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szkolenie Beagla???
« Odpowiedź #6 : 2006-02-24, 01:50 »
Chodzenie przy nodze w każdej tego postaci, a na początek takie, że jak chodze po chodniku przy ulicy , żeby piesek grzecznie przy nodze sobie szedł i nie uciekał na boki, ani na ulice :)
To na wstepie, gdyby udało mi sie tego dokonac to potem mozna spróbowac sportowego i patrzenia w oczka, ale z beaglem to bedzie chyba problem. Na razie udaje mu sie czasami tak zrobic ale jedynie gdy mu pokazuje ciasteczko Eukanuby  :) :) :)

czesc!!

Chodzenie przy nodze, takie idealne wymaga duzo pracy z psem i motywacji go zeby chcial tak isc, i napewno nie nalezy tego wymagac podczas calego spaceru. Natomiast lepiej jest nauczyc psiaka spokojnego chodzenia na smyczy a przynajmniej utrzymywania luznej smyczy na spacerze, bez jak piszesz-wyrywania sie na boki i ciagniecia do innych psow. Ale tu pomoze glownie nauka skupiania uwagi na Tobie, oraz konsekwencja niepozwalania psu zeby ciagnal na smyczy.
co do zostawania na komende jest to jak najbardziej do wypracowania-nic nie zrobi sie samo, pies nie czyta w Twoich myslach musisz mu wytlumaczyc o co Tobie chodzi ;)
To co narazie robisz prowadzac psa na ciasteczko przy nodze jest to dzialanie na lapowke, i pies dzieki temu niczego sie nie nauczy, tylko w tej chwili mozesz go spokojnie przeprowadzic.

I zapewniam ze beagle nie jest psem zupelnie innym od innych psow, wymaga troche wiecej cierpliwosci w szkoleniu niz np.owczarek, ale da sie go wszystkiego nauczyc tak samo ;) a karcenie w nauce nie wiele daje, lepsze nagradzanie.

o tym co Cie interesuje mozesz wiecej przeczytac tu:
http://www.dogs.gd.pl/kliker/praktyka/luzna_smycz.html
http://www.dogs.gd.pl/kliker/praktyka/chodzenie.html
http://www.dogs.gd.pl/kliker/praktyka/zostawanie.html
http://www.dogs.gd.pl/kliker/praktyka/uwaga.html
« Ostatnia zmiana: 2006-02-24, 01:51 autor betty »
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

klawio

  • Gość
Odp: Szkolenie Beagla???
« Odpowiedź #7 : 2006-02-24, 11:15 »
Nanami, betty,milla- dziękuje wszytkim za pomoc. Mam nadzieje że uda mi się teraz popracowac nad zachowniem mojego beagelka :) Pozdrawiam
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Szkolenie Beagla???
« Odpowiedź #8 : 2006-02-24, 14:18 »
Klawio, jesli chciałbys takie sportowe zaczac cwiczyc, to narazie po prostu nagadzaj za kazdy spontaniczny kontakt wzrokowy z Twoim psem, zeby nauczył sie, ze patrzenie w oczy sie opłaca - patrzenie w oczy w naturze jest wyzwaniem dla drugiego psa, wiec patrzenie w oczy jest wyrazem najwiekszego zaufania :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szkolenie Beagla???
« Odpowiedz #8 : 2006-02-24, 14:18 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 26 zapytaniami.