Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: szczeka podczas przygotowywania jedzenia... :/  (Przeczytany 6955 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ania_0203

  • *
  • Wiadomości: 2
witam,
od niedawna mam suczkę yorka. Straszny z niej łakomczuch i jedzenie wręcz połyka, już nie mówię o tym, że nie ma szans zostawić jej jedzenie gdy zostaje sama i "żeby sobie zjadła później".
Z tym sobie jakoś radzimy, mam jednak inny kłopot, który jest nieznośny zwłaszcza wcześnie rano. Otóż mój tata wstaje ok. 5 rano i niedługo później robi sobie śniadanie i przy okazji suni. Gdy coś kroi, dla siebie albo dla niej, strasznie szczeka i upomina się o jedzenie. Przy tym oczywiście robi siad, stanie na 2 łapkach i słodkie oczka ;) ale nie udaje nam sie wyeliminowac szczekania... stawia na nogi cały dom ;) może jakieś rady?...
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: szczeka podczas przygotowywania jedzenia... :/
« Odpowiedź #1 : 2010-01-13, 22:02 »
dawać psu jedzenie dopiero jak będzie cicho. Początkowo wymagajcie od niej ciszy przez parę sekund, tuż przed podaniem, później wydłużajcie ten czas. Wiem, że o 5 rano będzie to trudne do zniesienia, ale ważne jest, żeby przestrzegać tego zawsze, przy każdym podawaniu psu jedzenia. Żeby ułatwić sobie sprawę, można przygotowywać psu jedzenie gdy on jest na spacerze i wymagać od psa ciszy tylko przy podawaniu jedzenia, a dopiero gdy to będzie opanowane do perfekcji również przy przygotowywaniu. Dając psu jedzenie gdy ten szczeka tak na prawdę nagradzacie go za to i uczycie, że szczekanie się opłaca.

Druga metoda jest oduczeniem psa szczekania w ogóle, dopuki nie padnie komenda. Polega ona na tym, ze początkowo nakręcacie psa na szczekanie - nagradzacie go zawsze gdy tylko zaszczeka. Przy jedzeniu, na spacerze, w trakcie zabawy itp. Następnie, kiedy pies chetnie szczeka i robi to ewidentnie w taki sposób, żebyście to widzieli i nagrodzili, podkładacie komendę. Najpierw mówicie daną komendę w momencie, kiedy pies szczeka, z czasem odrobine ja cofacie - zaczynacie mowic tuz przed szczeknieciem, tak zeby skonczyc razem ze szczeknieciem, pozniej tuz przed itd. Z czasem dochodzicie do tego, ze komenda jest wydawana przed szczeknięciem. Wtedy przez jakis czas należy ja utrwalić - wymagać od psa szczeknięcia w różnych dziwnych sytuacjach. Wtedy przechodzicie do nagradzania psa tylko wtedy, kiedy szczekanie jest wydawane na komendę, a gdy pies szczeka sam z siebie ignorujecie go. Bez wzgledu na to w jakiej sytuacji pies szczeka z waszej strony nie powinno by żadnej reakcji, bo to ona może być nagrodą dla psa (w niektórych przypadkach nagrodą moze byc nawet uwaga negatywna - krzyknięcie, postraszenie czy nawet uderzenie psa).

i takie dwie uwagi na koniec:
1. Im mniej zakorzeniony w psie jest nawyk tym łatwiej go oduczyć (tzn. łatwiej oduczyć psa, który w dany sposób zachowuje sie od miesiąca niż rok później, a jeszcze łatwiej zapobiegać)
2. w obu metodach najważniejsza jest konsekwencja, bez niej nie osiągniecie nic, albo niewiele
Zapisane

ania_0203

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: szczeka podczas przygotowywania jedzenia... :/
« Odpowiedź #2 : 2010-01-13, 22:17 »
dzięki za szybką odpowiedź, zwłaszcza za drugą poradę, bo pierwszą już wypróbowaliśmy i niestety bezskutecznie. Na pewno wezmę się za tą komendę z dawaniem głosu, zwłaszcza że szybko się uczy takich sztuczek, co nas cieszy ;)
jeszcze raz dzięki
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: szczeka podczas przygotowywania jedzenia... :/
« Odpowiedz #2 : 2010-01-13, 22:17 »

Dorka1008

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 11
  • Żyję nadzieją że każdy piesek będzie szczęśliwy!!!
    • WWW
Odp: szczeka podczas przygotowywania jedzenia... :/
« Odpowiedź #3 : 2010-02-18, 00:20 »
Hejka!!!

                 Miałam identyczny problem z moim psiakiem. W moim przypadku zadziała metoda 2. Teraz mamy ciszę w domu:)
Zapisane
Dorka1008:)

friendy

  • *
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Odp: szczeka podczas przygotowywania jedzenia... :/
« Odpowiedź #4 : 2019-03-28, 18:24 »
Cześć,

Pozwolę sobie nieco odkopać ten wątek. Mam ogromny problem z psem, którego 2 tygodnie temu adoptowaliśmy ze schroniska. Nasz psiak - słysząc szelest opakowania od karmy zaczyna wariować i trzeba go izolować, aby móc spokojnie nasypać mu jedzenie. O ile sobie z tym bez trudu radzimy (to niewielki pies), chcielibyśmy wyeliminować te sytuacje.

Wydaje mi się, że to wynik jakiejś walki o jedzenie w przeszłości. Pies zachowuje się jakby musiał to robić, bo inaczej nie dostanie jedzenia. Co zrobić, aby go uspokoić? Czy po prostu izolować i nie zwracać na to uwagi?
Zapisane

RadoslawER

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: szczeka podczas przygotowywania jedzenia... :/
« Odpowiedź #5 : 2024-01-16, 13:41 »
ale to norma  :VoV:
Zapisane
Pozdrawiam, Radek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 24 zapytaniami.