Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: agresja psów  (Przeczytany 932 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kareena

  • Gość
agresja psów
« : 2003-08-13, 21:13 »
Moja znajoma ma do was pytanie.. o to jego treść:


hm nie wiem czy dałam dobry temat, bo wam sie zapewne skojarzy z agresja w stosunku do ludzi...może od poczatku:
mam dwie 10letnie suki. kundelki owczarkopodobne :wink: z jednego miotu. jednej z nich na starośc odbija i zaczęła gryźć siostrę. kiedy mowę gryźć mam na mysli sytuację kiedy rany są takie, że musi interweniować weterynarz i kiedy goi się to tygodniami - po to żeby tuz przed całkowitym zabliźnieniem dominująca suka znowu "zaatakowała" to samo miejsce (tuz nad ogonem gdzie pogryzionemyu psu cięzko sie samemu wylizywać).
taka sytuacja ma miejsce trzeci rok z rzędu w lecie w okolicach cieczki. Psy są "wolno" biegające. nie maja kojców, są przywiązywane tylko gdy ktoś obcy wchodzi do ogrodu  
I chciałam zaznaczyc, że obie suki sa dla nas po prostu kochane  agresywna jest jedna z nich (dominująca) w stosunku do drugiej.
Spotkałam sie ż róznymi opiniami na ten temat od najdrastyczniejszych , ktore nie wchodzą w grę az po zostawic moze przejdzie :?
CZy ktoś wie jak mozna rozwiązac ten problem?
Zapisane

Monik@

  • Gość
agresja psów
« Odpowiedź #1 : 2003-08-14, 08:50 »
Na początek rzucam hasło......... trzeba dominującej suce poświęcić więcej czasu. Zacząć ją wyraźnie faworyzować, głaskać, pierwszą karmić.
Najlepszym (!) wyjściem byłaby sterylizacja tej podporządkowanej.I jeszcze jedno - chociaż to może być trudne. Jak się już zetną - postarajcie się nie interweniować. Niech załatwią to raz a dobrze - są tej samej wielkości, więc się nie zagryzą, a być może będzie to ostatnie szycie.
Jeśli piszecie "obie są kochane" - wydaje mi się, że obie "dostają" tyle samo miłości i w tym problem.
Zapisane

sabriel

  • Gość
agresja psów
« Odpowiedź #2 : 2003-08-14, 21:04 »
Kiedy nagle pojawia sie agresja u psa nalezy wykluczyc chorobe.
U starszych psow pojawiaja sie zaburzenia ukladu ruchowego(zwyrodnienia stawow,schorzenia neurologiczne, problemy z prostata)
Zdarza sie ze cierpienie moze wywolac rozdranienie a nawet prowadzic do agresji. Nie wiem czy akurat w tym przypadku tak jest.
Mam 13 letnia sunie i ona tez na starosc stala sie dosyc  zlosliwa i agresywna, przejawia dosyc duza dominacje, zdarza sie ze rzuca sie na jakiegos psa,a szczeniakow to juz wogole nie lubi; wczesniej taka nie byla, dobrze dogadywala sie z innymi psami.
U niej akurat ta agresja jest spowodowana zwyrodnieniem stawow jak rowniez nowotworem sutek.
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

agresja psów
« Odpowiedz #2 : 2003-08-14, 21:04 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 23 zapytaniami.