Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Coraz mniej posłuszny .. :/  (Przeczytany 905 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
Coraz mniej posłuszny .. :/
« : 2004-04-13, 12:25 »
Mój piechol ma już prawie 5 lat. Jak był mały to wykonywał każdą komendę (zarówno "siad", "lapa" itp. jak i reagował na moje zawołanie) Nie wiem czemu ostatnio zrobiłsię strasznie niegrzeczny. Jak jest na polu i idziemy już do domu, to go musze po 20 razy wołac, aż łąskawie przyjdzie ! Jak był młodszy to kiedy przyszedł ktoś obcy, szczekał, a jak mu powiedziałam "niewolno" to przestawał i szedł na swoje posłanie. teraz niedosyc, ze nie słucha, to jeszcze kiedy gośc odwróci sie tyłem do niego, łapie zebami za łydki. Naprawde nie wiem co się z tym psem porobiło - dyscypline utrzymuje od małego, ale teraz już nie za bardzo pomaga .. Pomóżcie mi ! :(
Zapisane
GG 1056033

olc!a

  • Gość
Coraz mniej posłuszny .. :/
« Odpowiedź #1 : 2004-04-13, 12:43 »
Z tego co piszesz wynika, że psiak próbuje przejąć 'dowodzenie' w stadzie. Trzeba zacząć zwracać większą uwagę na zasady hierarchii. Bardzo ogólnie - właściciel pod wszystkimi względami ma pierwszeństwo, pies jest dopiero potem. Poza tym na spacerki zabieraj garść suchej karmy i nagradzaj psiaka :) Nagrody dają o wiele większy efekt niż kary :)
Zapisane

pietia30

  • Gość
Coraz mniej posłuszny .. :/
« Odpowiedź #2 : 2004-04-13, 14:06 »
Zgadzam się z "przedmówczynią"co do hierarchii w stadzie mósisz przejąć kontrolę i pokazać o wszystkim decyduje i nie myśl że jeśli pies ma kilka lat to niczego się nie nauczy psy można uczyć w każdym wieku i jak było napisane powyżej nagradzaj psa za dobre zachowanie a w domu najlepszą karą jest odseparowanie na kilka do kilkunastu min psa w osobnym pomieszczeniu ale może zacznij od tzw.pozorowanego jedzenia żeby mu przypomnieć kto jest najważniejszy i kto je pierwszy
Ale co tu dużo pisać polecam książkę o psim jezyku tam jest wszystko fajnie opisane (obojętnie czy 1 czy2 część)oczywiście jeśli ktoś zgadza się z opisanymi tam metodami
 :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Coraz mniej posłuszny .. :/
« Odpowiedz #2 : 2004-04-13, 14:06 »

Husky13

  • Gość
Coraz mniej posłuszny .. :/
« Odpowiedź #3 : 2004-04-13, 19:35 »
Za kilka Tygodni wroci wszystko do normy (mam nadzieje :lol: ) :P  Pies sie uspokoi bo bedzie wiedzial ze nieprzejmi kontroli  :)
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Coraz mniej posłuszny .. :/
« Odpowiedź #4 : 2004-04-13, 20:34 »
Zgadzam sie z przemówcami, cała rodzina musi jeść przed psem, nie możecie dawać mu niczego ze stołu (chyba ze za wykonanie jakiejs komendy w nagrode).
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 24 zapytaniami.