Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 885893 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #600 : 2005-03-07, 17:33 »
I tak niczego nie zmienimy.
 Ludzie to podłe bydło, które tylko sex i morgerstwa rajcują, lub jakiś inny narkotyczny trans.. Kiedy ludzie nie zabijali? Kiedy bylo inaczej? NIGDY.. zawsze tak bylo i bedzie dopoki ktos nie pierdyknie jakiegos atomowego grzybka.. z resztą jesliby byla tylko taka mozliwosc - pierwszy bym się zpisał do "12 małp"  :/
  Jesli diabeł istnieje to ma na imie człowiek.
W afryce najprawdopodobniej wciąz istnieje kanibalizm !!! z resztą daleko szukac.. nasza kochana ameryczka - wielbiciel pokoju.... a generałowie nakazywali zolniezom TOTRUROWANIE jeńców..  
  Czy myslicie ze ktos się bedzie przejmował zwierzetami, jak robi takie rzeczy z ludzmi? Co oglądacie w tv? w jakie gry gracie? o czym mówią wasi ulubieni wykonawcy?
 
    Ktos kiedys wpadnie na fajny pomysł. np. virusa ptasiej grypy, zmutowanej na RNA ssaka przechodzącego w stan aktywnosci po zetknięciu się z czynnikiem RH we krwii... i bedzie dowidzenia ludziki...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #601 : 2005-03-07, 21:29 »
Rachela - co do kiełbasek - zapraszam do rzeźni i masarni. Polowanie to nic w porównaniu do tego co tam się dzieje.

Dokarmiasz sarny, zające, dziki w zimie? codziennie? no to to tylko pogratulować. Ja niestety nie mam ani na to pieniędzy ani czasu.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #602 : 2005-03-07, 22:17 »
Cytuj
Rachela - co do kiełbasek - zapraszam do rzeźni i masarni. Polowanie to nic w porównaniu do tego co tam się dzieje.


Zaraz mi może napiszesz że myśliwi to ludzie o wielkim sercu którzy humanitarnie zabijają zwierzątka... za zaproszenie dziękuję, nie skorzystam...

Nie, nie dokarmiam sarn, zająców i dzików codziennie w zimie, ale myśliwi robią to napewno: ,,rano nakarmimy, wieczorem zastrzelimy" (lub odwrotnie).  Nie wierzę że dokarmiają tylko dlatego żeby ulżyć zwierzakom, nie są miłośnikami zwierząt, mogę posunąć się do stwierdzenia że dokarmiają aby potem mieć więcej kg mięcha do sprzedania  :roll:
Ostatnio natrafiłam na stronkę jakiegoś klubu myśliwskiego(całkiem przypadkiem), było tam pełno zdjęć martwych zwierząt i baaardzo szczęśliwych facetów ze strzelbami... a jacy byli z siebie dumni...

Calago De Codi - no to jest niestety ciemna strona świata  :roll:  możemy się tylko pocieszać że jest jeszcze paru zapaleńców którzy są skłonni poświęcić życie aby ratować to co zostało  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #602 : 2005-03-07, 22:17 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #603 : 2005-03-07, 22:54 »
Cytuj

jest jeszcze paru zapaleńców którzy są skłonni poświęcić życie aby ratować to co zostało

 :D jakże ciesza mnie Twe słowa Rachelo  :D
a co do rzeźni to również jej nie pochwalam, jak z resztą żadnej przemocy i żadnego zabijania...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #604 : 2005-03-08, 10:01 »
To nie jest zadne zapalenstwo. Powiedzcie mi co to za zycie!!! Mam dosyc slęczenia nad komputerem w pracy. Drukowania na drukarce laserowej fv, której ozon i inne srodki wydzielające sie podczas wypalania tonera - zabijają mnie i doprowadzają do DEPRESJI, mam dosyc sprzedawania notebooków którego plastiki sa tak toksyczne ze niektorych producentów greenpeace nie zaleca dla kobiet w ciazy. Mam dosyc przyjezdzania do pracy w smrodzie samochodów, mam dosyc mieszkania w cementowych grobach...
Co to za zycie, gdzie ide do lasu i nie widze zwierząt - tylko jakies stare zardzewiale częsci samochodowe, gruz po remontach i trupy pitbuli...
 Mam dosyc tego ze połowa ludzi ktorych znam nie ma kotaktu z przyrodą, a nawet tego nie potrzebują. Moja narzeczona boi się wszystkoego co zywe. No moze procz Ściermana - naszego ukochanego kotka.
  Przepraszam !!!!! CO JA K**** POŚWIĘCAM !!! ??? teraz się poswięcamy. W imię lenistwa, w imię "wyzszych idei" wybijamy całą planetę. Bo co? Bo sie wilków boimy? Bo niedzwiedz nas zagryzie? - teraz robi to rak i nadwaga... wolałbym umrzec w paszczy jakiegos zwierzęcia a choc raz spojzec w nocy w niebo i zobaczyc je takim jakim widzieli je nasi dziadkowie 1000lat temu ... PEŁNE  GWIAZD... ptaki które lecą do ciepłych krajów i nawigują na podstawie gwiazd - tez by chciały...

Ostatnio na onecie bylo ze nasza cywilizcja jest piekna... bo londyn nocą się k*** swieci... debilizm...
  Wiecie co jest piękne, oczy sowy gdy skrzą się w nocy... kto z was widział puchacza w nocy? Teraz łatwiej jakąs parkę nastolatków w trakcie igraszek przylapac w lesie niz jakiekolwiek nocne zwierze...
   Pomyslcie ... co wy poswięcacie... ja sądze ze nic... złamalismy wszytko. To co dał nam Bóg, to do czego przez miliony lat przygotowywał dla nas na tej planecie - my poszlismy swoją drogą... nikt mnie nie pytał czy chcę ....
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #605 : 2005-03-08, 10:37 »
Cytuj

kto z was widział puchacza w nocy?

widziałam... wiele dzikich zwierząt widziałam i jeśli chcesz to i Ty zobaczysz. tylko potrzeba spojrzeć w inna stronę... jak na razie to tragicznie skupiasz sie na tym co brudne, ale nadal mozna ujrzeć naturalne piekno. trzeba tylko chciać i mieć odwage by ruszyć sie dalej niz dotychczas.
myslę, że pośród ty zapaleńców Rachela i mnie miała na mysli, a jeśli nie to ja sie poczuwam do bycia zapaleńcem.

większość ludzi boi sie natury, bo gdzieś tam głęboko wiedzą, że nie można jej opanować. jednak cały czas usiłują to robić i myśliwi tez do tych osób należą. usiłuja panować nad czymś co jest dalece poza naszym pojęciem a co dopiero mozliwościami.

dla wielu szczecin jest nieciekawym miastem i to z wielu wzgledów, ale potrafię pokazać im inne oblicze, pojechac do puszczy (nazwa na wyrost) bukowej czy wkrzanskiej i łazić za zwierzakami, nasłuchiwać ich i leżeć nocą pod gwieździstym niebem. co prawda z dala widzę łune miasta ale wystarczy patrzeć w innym kierunku, by choc na chwile o nim zapomnieć. teraz rzadziej to robie, bo matka jestem i dodatkowe obowiązki sie pojawiły, ale dzieki temu jeszcze bardziej doceniam i cieszę sie z tych chwil :) jak mam więcej czasu to wsiadam na rower i jadę w takie ostępy, gdzie nie ma żadnych śladów bytności człowieka. absolutnie żadnych!!! jeżeli chcemy to możemy takie miejsca odnaleść tylko pytanie czy chcemy??? jestem dzieckiem lasu i tam sie czuje bezpiecznie. wiekszość ludzi to dzieci cywilizacji a natura jest dla nich czymś kompletnie obcym mimo, ze przecież też są elementem całości. ELEMENTEM a nie centrum o czym niestety większość nieowłosionych dwunogów zapomina
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #606 : 2005-03-08, 15:45 »
Cytat: pao
a ja cieszę się, że jestem człowiekiem, choć chwilami przykro mi kiedy patrzę co ludzie robią... ale najważniejsze, że nie widze "przewagi" człowieka i dążę do harmonii a wokół mnie jest spora grupka ludzi, którzy chcą myśleć i żyć inaczej :)


to budujaca postawa, ale akurat tu zgodzę się z zoologiem... czasem się wstydze, że ci co zabijają goryle, szympansy i pantery to "też" ludzie...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #607 : 2005-03-08, 15:54 »
http://www.bazant.friko.pl/galeria3.jpg

to powyżej to wspaniała współpraca człowieka z naturą. To zdjęcie ukazuje jak my ludzie poświęcamy swoje życie aby chronić nasze lasy , pola , łąki .poświęcamy się dola obrony naszej planety...a przede wszystkim własnej dupy, własnych śmieci , miast i ścieków.
ciekawe jakby tak ludzi dla sportu i zabawy zaczeli zabijać co wy na to ?? Kto idzie ze mną na polowanie??
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #608 : 2005-03-08, 16:38 »
ja chętnie....
to jest straszne co się dzieje... człowiek to najgłupsze zwierze... nie dość, że zabij inne zwierzęta to jeszcze i swój własny gatunek również.... i to najcześciej bez powodu... trgedia... idiotyzm wręcz... brak słów...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #608 : 2005-03-08, 16:38 »

Cathycash

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #609 : 2005-03-08, 18:29 »
kasia8989 - ja też bym poszła. Czemu nie? Chętnie poym powybijała morderców, gwałcicieli, pedofili,pijaków itd tylko co to by było? naturalna selekcja?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #610 : 2005-03-08, 18:35 »
mordując gwałcicieli zniżasz się do ich poziomu... no chyba że jest to obrona konieczna ale to zupełnie inna sytuacja.
Iras, nie otwiera mi się...

no i mimo, że mam wiarę w ludzi i świat to faktem jest iż człowiek to najgłupsze ze zwierząt... mamy dowód jak niebezpieczna może być duma w połączeniu z inteligencją a pozbawiona uczuć i zrozumienia...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #611 : 2005-03-08, 19:32 »
W związku z tym wszystkim o czym piszemy, tylko jak pisze mój Mistrz zachowania zwierząt mogą nas wyzwolić z tego zaklętego kręgu. Mam na myśli ich zrozumienie. Tych spraw powinna uczyć szkoła. Niestety taki przedmiot w planie zajęć szkolnych nie istnieje. Cathycash nie sądzę, że była to krew.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

polna_mysza

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #612 : 2005-03-08, 20:22 »
i znowu to samo  :grr:
może stworzymy temat "kłusownicy"
chyba mylą się wam te pojęcia
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #613 : 2005-03-08, 20:32 »
Cytat: zoolog
W związku z tym wszystkim o czym piszemy, tylko jak pisze mój Mistrz zachowania zwierząt mogą nas wyzwolić z tego zaklętego kręgu. Mam na myśli ich zrozumienie. Tych spraw powinna uczyć szkoła. Niestety taki przedmiot w planie zajęć szkolnych nie istnieje. Cathycash nie sądzę, że była to krew.


racja - powinni tego OBOWIĄZKOWO uczyć w szkole
Zoolog  8)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #614 : 2005-03-08, 23:55 »
Cytuj

chyba mylą się wam te pojęcia

mnie sie nie mylą... do myśliwy, kłusownik, dodałabym jeszcze rzeźnik...

Cytuj

Mam na myśli ich zrozumienie

zwierzęta żyją tu i teraz, maja szacunek do otoczenia i nie zabijaja dla przyjemności czy zysku... to jest wielka sztuka i tego możemy sie od nich nauczyć
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #614 : 2005-03-08, 23:55 »

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #615 : 2005-03-09, 10:26 »
To czy zwierzeta nie zabijają czy zabijają "for fun" to jest oddzielny temat.
My , ludzie - szczycząc się tą wspaniałą "inteligencją" powinniśmy byc troszkę lepszejsi.. niestety nasza historia pokazuje co innego. Przez x tysiecy lat wciąz to samo się dzieje... mord i degradacja..
  Jest tutaj wiele młodych ludzi , piszą słowa w stylu "idea" , "moralnosc, zasady", "zrozumienie"... LOL... w 90% przejdzie wam to jak młodzieńczy trądzik...
 Mysliwi zastawiają się jakimis bzdurnymi pomyslami o potrzebie pilnowania ekosystemu... a gdzie oni byli jak my jko ludzie sralismy po jakiniach i podgwałcalismy własne siostry i matki? to MY jestesmy częscią ekosystemu a nie ekosystem częscią nas...
 
  Co do zabijania gwałcicieli i morderców - jestem jak najbardziej za. Nie wiem dlaczego myslisz w kategoriach "znizania się" (@ PAO). W jakich kategoriach mysleli oni gdy gwałcili, czy mordowali? I przestan mi imputowac ze to tez czlowiek i ze moze sie zmieni.. za swoje czyny się odpowiada... przeciez to jest chyba fundamentalana zasada Taooizmu i innych wschodnich nauk.. Ja nie mam zamiaru utrzymywac mordercy czy gwałciciela  za swoją kasę... panstwo mi zabiera 40% kasy z ktorej sponsoruje się wojsko, złodziei w rzadzie morderców i gwałcicieli i korupcję w sluzbie zdrowia... ja nie zyczę sobie by za moją kasę utrzymywac taki element. Jak panstwo chce to moze kupic prąd do krzesła elektrycznego za moje podatki.

   To jest tak samo jak z mysliwymi. Morderca tez jest zawsze niewinny, bo w afekcie , bo wyrwał chwasta bo pijany, gwałciciel tez wcale nie chcial bo przeciez ona chciała a teraz się msci :/
  JAk slysze te usprawiedliwienia mysliwych to tak samo jakbym slyszal te bzdety wszystkich przestępców.. Jaka ideologia, jakie zasady ?
 Jak mozna do zabijania przypisywac cokolwiek. Od x tysiecy lat robimy to samo i sie nic nie uczymy..
 Kiedys zabijano w imie Boga, potem w imie obrony ojczyzny... gdy na wojnie zgwałce kobiete i wyciagne z niej informację, zabije jej dzieci bo ukrywały ojca partyznata - to dostane medal. ale gdy zrobie to samo teraz to pojde siedziec .. LOL
 
   Mamy tą inteligencję, a siedzimy cały czas w jaskiniach i slinimy się na nasze siostry....
    Smierc za smierc, zadnych durnych idei...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #616 : 2005-03-09, 10:41 »
Zwierzęta też się zabijają, ale nie ltego że mają nsrane we łbie tak jak ludzie, tylko dlatego bo im każe instynkt: żeby się posilić łapią jakiegoś zwierzaka, żeby wykarmić młode... ale nasuwa się tu pytanie: czy zwierzęta zabijają bezbronnych??? czy zwierzęta opuszczaja się?? zdradzają...??? NIE...
Ludzie ewoluowali fizycznie, ale psychicznie nadal pozostja trywialni...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #617 : 2005-03-09, 11:04 »
Zwierzęta się opuszczają, zabijają itd. Przykład: Zebry zabijają chore sztuki w swoim stadzie by drapiezniki sie nie interesowały stadem. Hieny zabijają się juz po urodzeniu w walce o mleko matki. Kanibalizm to standard.
 Tylko ze ludzie mają podobno moralnosc. POdobno wiedzę, podobno inteligencję
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #618 : 2005-03-09, 12:36 »
zwierzęta zabijaja kiedy jest konieczność. człowiek zabija masowo... no i gdzie ta moralność??? zabijanie ludzi przez ludzi wśród wielu spotyka się z odrazą ale w zabiciu zwierzęcia nie widzą nic złego... no chyba, że to ich ukochany piesek. hipokryzja
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #619 : 2005-03-09, 14:20 »
mysza my wiem co jest myśliwy a co kłusownik i wiem że obydwoje zabijają jedeni dla pieniędy a drudzy dla pieniędzy i rozrywki coś jeszcze a może mi wytłumaczysz??
ludzie uważają sie za leprzych jakich leprzy?? gówno prawda nawet nie potrafoą zaopiekować się stadem tak jak zebry chociażby . byleby mieć kase , zabi  , zjeść i przepraszam za wyrażenie wysrać !!
tak tu ktoś pisal o amerykanach to ja troche o innej bajce niż myślistwo. Tak sie składa że jestem amerykanką i kocham amerykę nie za chamburgery , busch , nowy jork , czy statułę wolności.
Kocham ja za Missisipi . mustangi , wielki kanion i prerie za indian , za gumu za 20 centów które są moim dzieciństwem, kocham ją za to że może przytulić się do sekwoi i powiedzieć kocham przyrode tego kraju.
Polska jest krajem w którym mam swoje korzenie i nawet nie wiecie jak mi głupio gdy mama prosi mnie żebym kupiła paprykarz szczeciński a ja w kolejce pół godziny usiłuje wymówić tą nazwe a cała kolejka za mną się śmieje  i taki właśnie jest MOJ gatunek...uff rozpisałam sie :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #620 : 2005-03-09, 17:38 »
owa wypowiedź o amerykanach padła w temacie "tygrysomaniacy"
a skoro to temat o myśliwych to warto pamietać, że to właśnie myśliwi zniszczyli piękno dzikiej ameryki... biali myśliwi...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #620 : 2005-03-09, 17:38 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #621 : 2005-03-10, 16:30 »
Cytat: Galago De Codi
Zwierzęta się opuszczają, zabijają itd. Przykład: Zebry zabijają chore sztuki w swoim stadzie by drapiezniki sie nie interesowały stadem. Hieny zabijają się juz po urodzeniu w walce o mleko matki. Kanibalizm to standard.
 Tylko ze ludzie mają podobno moralnosc. POdobno wiedzę, podobno inteligencję


zwierzęta zabijają z konieczności by samemu nie stać się ofiarą, by nie narazić swoich młodych...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #622 : 2005-03-10, 16:41 »
nie nie pao tu też ktoś to powiedział jacu to amerykanie są zli i prosze mi tu nie do jednego wogka wszystkich wrzucać :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #623 : 2005-03-10, 20:47 »
w takim razie umknęła mi ta wypowiedź...
generalnie społeczeństwo jest podzielone na tych co marzą o stanach i na tych co widzą w nich zło wcielone... ale nigdzie nie ma tylko bieli i czerni.

a co do mysliwych to własnie pomyślałam sobie, że część moich leśnych zabaw jaet podobna, łażenie po nocy czy nad ranem, tropienie zwierząt, podchodzenie jak najblizej, ytrzymanie ciszy to naprawde budzi emocje i jest fascynujące, tylko ja nie rozumiem po co potem strzelać... no chyba, że migawka aparatu ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #624 : 2005-03-10, 21:04 »
no ja sie zgadzam
a wiecie że mój tata też jests myśliwym?? Łowi ryby i uważam że jak najbardziej jest myśliwym ale to że to jest akurat mój tata to z tego powodu zdania zmieniać ochoty nie mam. :roll:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #625 : 2005-03-11, 09:45 »
Tez nie popieram wędkarzy, ale tutaj sprawa wygląda trochę inaczej. Ryba ma szansę uciec, ma sznasę się wplątac pod jakis korzen i zwiac. Przede wszystkim musi się zainteresowac przynętą.. w myslistwie nie ma sarenka takiego wyboru i mozliwosci.
W polsce nie jest to popularne ale nad cieplejszymi morzami i oceanami poluje się na ryby z oszczepem specjalnym, lub z harpunem ... i to juz jest takie prawdziwe polowanie.
  Tak czy inaczej - zabijanie dla sportu jest chore.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #626 : 2005-03-11, 14:16 »
i to wlaśnie próbóju wtłuc mojemy tatkowi do głowy ale przez komputer , czy telefon tego nie zrobie:p.ma szanse uciec ale jest to ochybne wykorzystywanie apetytu zwierzęcia :roll:  ;)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #627 : 2005-03-15, 16:23 »
Cytat: kasia8989
i to wlaśnie próbóju wtłuc mojemy tatkowi do głowy ale przez komputer , czy telefon tego nie zrobie:p.ma szanse uciec ale jest to ochybne wykorzystywanie apetytu zwierzęcia :roll:  ;)


ochydne...??? TO JESTE NIE LUDZKIE!!!   :grr:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #627 : 2005-03-15, 16:23 »

kasia8989

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #628 : 2005-03-15, 19:45 »
też tak myślę ale coż od 3 lat wpływu na niego nie mam tak to przynajmniej mogłam na niego nawrzeszczeć i nie łowił .
To jest ludzki tak samo jak myślistwo , kłusownicto itp to właśnie jest w stylu przeciętnego człowieka :evill:  :evill:  :P
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #629 : 2005-03-15, 20:52 »
wiesz co jest ludzkie?? powiem ci co jest ludzkie...
wstret do takich rzeczy >>> to jest ludzkie... człowieka nie czyni zewnetrzna powłoka, tylko nasza wewnetrzność którą sami kreujemy w taki sposób jaki uważamy za właściwy...ja nie żałuje... niczego nie żałuje... niczego co powiedziałem i zrobiłem nie żałuje, bo wszystko to zrobiłem z własnej woli...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.