Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Moje akwarium :))  (Przeczytany 4136 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia

  • Gość
Moje akwarium :))
« : 2003-03-02, 15:27 »
Wreszcie udało mi się założyć to akwarium :).  Już nawet mam kilka rybek :)  Dzisiaj poszłam do sklepu i ... kupiłam 3 gurami złote... są przepiękne. Do tego mam dwa kiryski pstre i 3 ślimaki (Ampularie).
Zastanawiam się co jeszcze dołożyć  :?:  (akwa ma 65 l)

P.S. Nigdzie nie mogę znaleźć info o g. złotych...  czy w hodowli sa jakies różnice pomiędzy nimi a innymi gurami?  :?:
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #1 : 2003-03-02, 15:31 »
Tu mam coś dla ciebie ;)
Miejsce występowania: Wyhodowana sztucznie w akwariach, pochodzi od Gurami Niebieskiego, które pochodzi z Sumatry.
Wielkość: Do 13cm.
Rozróżnianie płci: Bardzo proste: samiec ma płetwę grzbietową szpiczastą a samica zaokrągloną.
Zachowanie: Dwa osobniki podejrzanie się czasami ganiają, ale nie robią sobie żadnych szkód. W stosunku do innych ryb spokojna, chociaż czasami może atakować mniejsze od siebie ryby.
Rozmnażanie: Brak informacji.
Woda: 22-28oC. Zamulona, nieznacznie co jakiś czas odświeżana.
Akwarium: Bardzo ważne: dobrze zarośnięte i z porządnymi roślinami pływającymi.
Pokarm: Żywy: rureczniki, dafnie, rozwielitki i inne. Suchy, mrożony.
Jak znajdem coś jeszcze to wyslem ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #2 : 2003-03-02, 15:34 »
bez komentarza  ;)         pozatym nie różnią sie niczym oprócz koloru.      
pozdrawiam!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moje akwarium :))
« Odpowiedz #2 : 2003-03-02, 15:34 »

zyraffka

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #3 : 2003-03-02, 15:44 »
A com poiwiecie o zmienniaku plamiastym czy jakoś tak, podobny troche budoą do gurami, qrde zgubiłam jego zdjecie, ueeee. AAA czy u wszystkich gurami rozmnażanie jest nieopisane ?? Bo bedzie cieżko jak tak.  haha harpia nima nic do powiedzenia ;);):P:P
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #4 : 2003-03-02, 15:46 »
zmiennik plamisty wygląda jak mieczyk bez miecza jest towarzyski, nie sprawia kłopotu. co do gurami zachwilkę sie dowiem  ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #5 : 2003-03-02, 16:00 »
ok już mam gurami rozmnażają sie podobnie jak bojowniki samiec buduje na powierzchni pieniste gniazdo i pod nim wyciera samice, ikra posiada tłustą sarstwę przez co wypływają do góry wprost do gniazda. samiec opiekuje sie ikrą ale może zjadać narybek! nie możesz trzymać 2 samców w jednym akwa bo cie pozabijają.          
pozdrawiam!!!
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #6 : 2003-03-02, 16:03 »
Ze bojowników dwóch samców to wiem, ale czy gurami też ??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #7 : 2003-03-02, 16:12 »
gurami też, jest bardzo blisko spokrewniony z bojownikiem i podobne zwyczaje.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #8 : 2003-03-02, 16:18 »
nom właściwie, a po tarle u gurami też odławiać samiece, czy to właśnie samica pilnuje ikry (bo u bojowników samiec :P ;) ) ?? A czy młode gurami też potrzebują tej no jak jej tam na A... ten pokarm dla małych Bojownika ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moje akwarium :))
« Odpowiedz #8 : 2003-03-02, 16:18 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #9 : 2003-03-02, 17:34 »
co do samicy tego niestety niewiem. musisz obserwować jeżeli samiec będzie agresywny odłów samiczke. niewiem też czy samiec opiekuje sie ikrą przez cały czas niemoge znaleźć żadnych wiadomości na tema tej ryby. co do pokarmu chyba nie są aż tak wybredne, ale podawaj żywy pokarm lub mrożony cyklop, dafnia, krojona ochotka, wodzień,
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #10 : 2003-03-02, 17:52 »
Ok ale wiesz ja narazie nimam to były pytania profilaktyczne ale i tak bardzo dużo się od ciebie dowiedziałam, dzieki a jeszcze jedno, tak ogólnie to które są łatwiejsze w utrzymaniu bojowniki czy gurami mozaikowe ??? ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #11 : 2003-03-02, 18:01 »
moim zdaniem gurami. fakt że są to labirynty jak bojowniki, ale w pewnym stopniu oddychają skrzelami śa więc mniej na przeziębienie spowodowane zimnym powietrzem.   ;)                
niema za co ;)  ;)     to moje życie          
pozdrawiam!!!
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #12 : 2003-03-02, 18:04 »
Więc chyba odkierunkuje sie od bojowników a przekierunkuje na gurami, zresztą gurami są takie śliczne... No ok to ja jeszcze coś w ile najlepiej trzymać ? (wiem że samiec jeden) ile samic ??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #13 : 2003-03-02, 18:07 »
w dużym akwarium możesz trzymać grupe ryb, w czasie tarła najlepiej jest 2+1 czyli samiec i 2 samice.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #14 : 2003-03-02, 18:11 »
Ok a jakie rybki pasują do gurami ?? Znaczy chodzi mi o ph wody itepe no i o kontaktowość
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moje akwarium :))
« Odpowiedz #14 : 2003-03-02, 18:11 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #15 : 2003-03-02, 18:15 »
pasują wszystkie oprucz ryb z długimi płetwami, bo podskubują. PH nie gra roli. ja nigdy nie sprawdzam PH w akwa z gurami, a widze że mają sie świetnie, aż za dobrze, pamiętaj, że one szybko rosną i są dużo mam samice 34cm. i chyba dalej rośnie!
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #16 : 2003-03-02, 18:27 »
:shock:  :shock:  :shock:  34cm i dalej rośnie  :shock:  :shock:  :shock:  Ja nie moge .
Zapisane

kasia

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #17 : 2003-03-02, 20:05 »
34???  :shock:
A one podobno rosną do 12 cm, a w akwariach jeszcze karłowacieją  :shock:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #18 : 2003-03-02, 20:07 »
he he w akwa 1200l. nie skarłowacieje, wręcz odwrotnie.
Zapisane

kasia

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #19 : 2003-03-02, 20:11 »
Dobra, to skoro już spotkałam eksperta to zapytam:
Mam juz te gurami, chcę kupić jeszcze prętniki karłowate (moje wymarzone rybcie  :lol: ) i...? No właśnie... co?
Mogą być gupiki? neonki?

A możesz mi jeszcze powiedzieć coś o tęczankach, bo tyle juz dziwnych rzeczy słyszałam, że nie wiem co myslec  :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #20 : 2003-03-02, 20:22 »
z prętnikiem mogą być każde rybki bez długich płetw tak samo jak z gurami. ryby te lubują sie w skubaniu płetw, miałam taki przypadek, gdzie wpuściłam do akwa gurami 4 welony po kwarntannie na drugi dzień pływały same ogryzki!    
co chcesz wiedzieć o tęczance i jakim gatunku?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moje akwarium :))
« Odpowiedz #20 : 2003-03-02, 20:22 »

kasia

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #21 : 2003-03-02, 20:49 »
To znaczy, że z gupików musze zrezygnować? czy jak? a danio odm. weloniaste?

a z tą tęczanką to nie wiem dokładnie jaki gatunek... byłam w jednym zoologicznym i sprzedawca powiedział, że ma takie ładne rybki...
pokazał mi, że świecą jak jest ciemno i tak dalej... ale nie wiedział jaki to podgatunek :( Mówił, że nie urosną większe... miały jakieś 6-8 cm
 
Czy tęczanki mogą być niebezpieczne dla innych ryb??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #22 : 2003-03-02, 23:10 »
tęczanki są spokojnymi, towarzyskimi rybami coś jak danio, moga być w akwa towarzyskim bez różnicy na inne ryby, ale lepiej trzymać je w stadzie. Rosną do 15cm. tęczanki nie świecą w ciemności tylko przy odpowiednim świetle, z gupikami możesz zaryzykować, danio też ale nie wiem na 100% czy gurami nie będzie ich nękać
Zapisane

kasia

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #23 : 2003-03-03, 05:53 »
Dzięki, spróbuję  :wink:
Zapisane

kasia

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #24 : 2003-03-07, 22:37 »
To ja wyciągam temat...
Dzisiaj wreszcie udało mi się kupić 4 prętniki... tylko samiec gurami zrobił się jakiś zgresywny i goni inne ryby (prętniki i "przeźroczki", gupiki i kirysy zostawił w spokoju). NIe robi im krzywdy, ale streasznie je przegania...
Przestanie czy muszę go odłowić?  :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #25 : 2003-03-07, 22:45 »
gurami takie są a w szczególności samce ( podobny problem u mnie ) prętnik jest blisko spokrewniony z gurami a samiec wyczówa w nim rywala, uważaj na przeźroczki po pierwsze, jeżeli są kolorowe to za jakiś czas barwa zniknie, to dlatego że tym rybom wstrzykuje się farbe pod skóre są po prostu chemicznie barwione, po drugie przeżroczki są rybami agresywnymi, nawet bardzo w stasunku do siebie jak i innych ryb. gurami może się przyzwyczaić musisz obserwować zachowanie, może dojść do tego że zamęczy inne ryby i niedopuści do pokarmu. ale równi dobrze może się pogodzić. uważaj na przeźroczki!!!
Zapisane

kasia

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #26 : 2003-03-07, 23:18 »
Przeźroczki? Nie jestem pewna czy tak się nazywają, sprzedawczyni tak na nie mówiła, bo nie pamiętała nazwy. W sklepie mieli je razem z gupikami i neonami... Są zupełnoie przezroczyste i tylko ogonki maja czerwone... Są strasznie płochliwe...
One mają być agresywne?  :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #27 : 2003-03-07, 23:21 »
no to nie przeźroczki tylko kardynałki albo neonki szkliste. przeźroczka to ryba kształtem przypominająca skalara bez płetwy brzusznej i grzbietowej, przezroczysta, farbowany brzuch i grzbiet. twoje rybki są towarzyskie. niema co sie martwić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moje akwarium :))
« Odpowiedz #27 : 2003-03-07, 23:21 »

kasia

  • Gość
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #28 : 2003-03-07, 23:34 »
uff... ulżyło mi  :lol:

P.S. Jaka tu obsługa... pisze pytanie... 2 minuty i juz odpowiedź  :wink:
       Dzięki!!
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwarium :))
« Odpowiedź #29 : 2003-03-07, 23:38 »
;)  akurat siedze i niemam co robić to sobie czytam ;) i odpowiadam  
musze sie pochwalić, może to akurat nie na miejscu ale moja ukachana Kolusia ( nimfa ) będzie matką !!! na 100% będą dwa maluchy ale cdn. ;)  ;)  ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 28 zapytaniami.