Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mycie zębów?  (Przeczytany 5123 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sand

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 25
Mycie zębów?
« : 2009-11-19, 19:43 »
Czy kotom myje się zęby?
Jeśli tak to kiedy? po co? jak?
Mój kot ma kamień nazębny i weterynarz powiedział, że usunięcie go nie jest konieczne, bo jedyną tego wadą będzie przykry oddech z pyszczka. Czy to prawda?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedź #1 : 2009-11-20, 00:26 »
zmienic weterynarza. brzydki zapach z jamy ustnej to skutek procesow gnilnych ktore odbywaja sie pod kamieniem. Kamien nazebny w pierwszej kolenosci moze doprowadzic do zapalenia dziasel, ktore rowniez czesto bywa ignorowane, w pozniejszych stadiach dochodzi do sytuacji, ze zeby trzymaja sie tylko na kamieniu, a pod kamieniem gromadzi sie ropa. Pierwszym objawem jest niechec do jedzenia z powodu bolu (bolal cie kiedys zab? ) Ogolny stan zapalny w jamie ustnej, ktory moze przerodzic sie nawet w uogolnione zakazenie bakteryjne organizmu (sepsa) +powiklania z zapaleniem miesnia sercowego wlacznie.

tlumaczac na ludzki - sam kamien sam w sobie grozny nie jest, jednak to co moze spowodowac jest powaznym zagrozeniem dla zycia.

btw - zmien weterynarza.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Sand

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 25
Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedź #2 : 2009-11-20, 18:23 »
dziękuję, muszę o tym natychmiast powiedzieć rodzicom. Ale mnie przestraszyłaś.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedz #2 : 2009-11-20, 18:23 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedź #3 : 2009-11-22, 12:42 »
To jakie jest zagrozenie, zalezy od stopnia w jakim sa zakamienione zeby . Im wiecej kamienia - tym wieksze zagrozenie. tak czy inaczewj - kamien sams ie nie usunie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Sand

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 25
Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedź #4 : 2009-11-22, 12:53 »
A ile kosztuje takie usuwanie kamienia nazębnego?
Ile trwa taki zabieg?
Zapisane

Sand

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 25
Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedź #5 : 2009-11-22, 12:55 »
Czy powinnam się pospieszyć?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedź #6 : 2009-11-22, 13:03 »
koszt zalezy od lecznicy, zzabieg odbywa sie pod narkoza i w sumie od oddania zwierzecia do odebrania minie ze 2 -3 h  - glownie chodzi o narkoze w tym przypadku Samo usuwanie kamienia trwa moze jakies 15 min. (zalezy ile go jest i czy trzeba tez jakies zeby usunac)

Czy opowinnas sie spieszyc - to zalezy od stopnia zakamienienia. Nie stwierdze przez net czy ilosc kamienia zaczyna byc zagrozeniem czy nie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

anulka

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedź #7 : 2012-10-24, 10:11 »
kurcze, nie wiedziałam ze kamien nazebny moze az do takich problemow prowadzic. ja nigdy go kotku nie sciagalam. :(
Zapisane

koleda

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedź #8 : 2015-09-24, 14:10 »
Oczywiscie, ze kamien jest bardzo niebezpieczy :/ Ja tez nie sciagalam swojemu, ale stosuje regularnie zel dentystyczny, aby zapobiegac zanim powstanie kamien :)
« Ostatnia zmiana: 2015-09-24, 16:36 autor IBDG »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedz #8 : 2015-09-24, 14:10 »

Clarias_pl

  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Mycie zębów?
« Odpowiedź #9 : 2015-11-23, 14:57 »
To prawda,chyba w większości przypadków po prostu nie zdajemy sobie sprawy jak groźny dla zdrowia naszego kota może być kamień nazębny, wystarczą regularne wizyty u weterynarza,który ściągnie kamień,lub wspomniane żele czy gryzaki w postaci przysmaków dentystycznych.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 29 zapytaniami.