Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Tolkienowo  (Przeczytany 8873 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Tolkienowo
« : 2006-12-25, 19:12 »
Moim zdaniem jest super, na święta mama kupiła prezent ogólny całą mase książek Tolkiena i nie tylko, chodzi o książki tyłumaczące jego książki, jak np. "Encyklopedia Śródziemia", jest to super książka, wszystkie hasła zawarte w książkach Tolkiena,, wytłumaczone, są także krótkie bigrafie różnych postaci. Lubicie? Co czytaliście? Jak czekam jak dostane 1 i 3 część Władcy Pierścieni, mam narazie tylko 2.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #1 : 2006-12-25, 22:15 »
sprobuj przebrnac przez silmarilion :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #2 : 2006-12-25, 22:18 »
Niedobra Iras... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tolkienowo
« Odpowiedz #2 : 2006-12-25, 22:18 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #3 : 2006-12-25, 22:28 »
no co? :P pisala ze dostala to niech teraz to przeczyta :P przeciez tak zle nie jest... jak sie przebrnie przez pierwsze kilka ... set stron to juz reszta idzie latwo :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #4 : 2006-12-25, 22:41 »
No, jeszcze zależy od człowieka... :) (Hm, muszę spytać koleżanki która narzekała na "nudność" Wywiadu z wampirem czy przebnęła przez Władcę... :P )
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #5 : 2006-12-26, 06:45 »
Iras ja w tym nsię na poczatku tak plątam...
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Olka1992

  • Gość
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #6 : 2006-12-26, 09:07 »
O właśnie! Przypomniałyście mi, że mam nieprzeczytanego Silma. Muszę się w końcu zebrać w sobie i porządnie do niego przysiąść :P
Zapisane

Myszoskoczka

  • *
  • Wiadomości: 1826
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #7 : 2006-12-26, 12:22 »
Cytuj
sprobuj przebrnac przez silmarilion
Przeczytałam dwa razy  :kocham: Boska ksiązka, chociaż cięzko się w niej połapać; za drugim razem już rozumiałam o co chodzi, bo jak czytałam pierwszy raz (gdzieś tak w 5 klasie) to myslałam że nie przebrnę   :lol: A Tolkiena czytałam tylko Władcę Pierścieni i Hobbita ;-)
Zapisane
Ibara ni karamu taiyou tameiki to mazatte torokeru koukai...
Miaki ta yume ni tsuba o haki warau
Dir kodoku ni kuwareta hitotachi no kokoro wa zankoku ni sodatsu...
--

Nanami

  • Gość
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #8 : 2006-12-26, 19:43 »
Ja raz podchodziłam do przebrniecie przez Silmarilion, nawet sobie rozpisywałam co, po co i gdzie polazł, ale nie doszłam do konca... :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tolkienowo
« Odpowiedz #8 : 2006-12-26, 19:43 »

Katte06

  • Gość
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #9 : 2008-01-12, 18:04 »
Uh, przeczytałam Silmarillion ale szczerze mówiąc gubiłam się wnim troszę :P Wolę jednak poczytać Hobbita i Włądcę Pierścieni ^^
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #10 : 2008-01-12, 21:37 »
ja na gwiazdkę dostałam cały komplet LotR'a i przeczytałam szybko (w tydzień siedząc nad tekstem jakieś 2-3 godziny dziennie) i płakałam nad tomami wyzywając scenarzystę, reżysera i wytwórnię filmową... UCIĄĆ TAKIE SCENY!!POUCINAĆ CAŁE ROZDZIAŁY, PRZEINACZYĆ FAKTY I POMINĄĆ ZNACZĄCE WYDARZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;( to było potworne... ale nadal się pocieszam, że może wersja reżyserska jest pełniejsza...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #11 : 2008-01-13, 14:24 »
A ja sie tak zbieram i zbieram .. ale nie! Trzeba sie wreszcie wziaść w garść i przeczytać xD tylko, tak radzono mi najpierw Hobbita, ale słyszałam też, że jest on na początku okrutnie nudny i że lepiej zaczać juz od I czesci Lotr
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #12 : 2008-01-14, 18:20 »
ja miałam fuksa,bo nie wiem (jeśli się mylę, poprawcie),czy w każdej to jest, ale w moich są dodatki,pomoce, wyjaśnienia,dzieje,kalendaria, rodowody itp na końcu III tomu LotR'a... najbardziej ucieszył mnie alfabet i wyjaśnienia do niego, elfickiego rzecz jasna...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #13 : 2008-06-30, 18:56 »
ja miałam fuksa,bo nie wiem (jeśli się mylę, poprawcie),czy w każdej to jest, ale w moich są dodatki,pomoce, wyjaśnienia,dzieje,kalendaria, rodowody itp na końcu III tomu LotR'a... najbardziej ucieszył mnie alfabet i wyjaśnienia do niego, elfickiego rzecz jasna...

mam to samo w swoim wydaniu LOTR'a

a Tolkiena czytałam tylko Hobbita no i rzecz jasna LOTR'a  bardziej podobał mi się LOTR, choć Hobbit tez jest fajny, ale rzeczywiście na początku troszkę nudny
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #14 : 2008-06-30, 22:34 »
Ja się zastanawiam,czy nie przeczytać siódmy raz trylogii ... :lol:

Forum Zwierzaki

Odp: Tolkienowo
« Odpowiedz #14 : 2008-06-30, 22:34 »

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #15 : 2010-08-14, 09:49 »
Hmm jak dla mnie wszystkie książki Tolkiena się świetnie czyta^^ No może.. oprócz Silmarilliona;p
Co?:P Hobbit nudny?? Nie zgadzam się:D każdy kto twierdzi że książki tolkiena są nudne niech się miezy ze mna... Przeczytałem wszystkie jego ksiązki oprócz  Przygód Toma Bombadila i może Atlasu środziemia;p
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Tolkienowo
« Odpowiedź #16 : 2010-09-01, 02:23 »
" Przygody Toma Bombadila " chyba czytałem w zbiorze razem z " Kowalem z Podlasia Wielkiego "? oraz z " Rudym Dżilem i jego psem ' - oczywiście,tytuły opowiadań podaję z pamięci i na pewno z błędną pisownią ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 26 zapytaniami.