Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie  (Przeczytany 806 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jiriki

  • Gość
Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie
« : 2004-06-28, 14:33 »
Czy ktokolwiek spotkal sie z takimi objawami : przy dobrze natlenionej, czystej wodzie  (temp ok 26 stopni ) ryby ciezko oddychajac plywaja przy powierzchni, co jakis czas slabnac opadaja na dno pokladajac sie i znowu do powierzchni. Po wcale nie dlugim czasie zdychaja w mekach (wykreca je na 15 strone ) a zdechnieta rybka ma wzdety brzuszek, widocznie przekrwiony, szeroko otwarty pyszczek i w miejscu otworu odbytowego biala plamke jakby oparzenie... Dotyczy to kilku akwariow a w nich m.in. barwniakow, welonek i proporczykowcow.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie
« Odpowiedź #1 : 2004-06-29, 16:05 »
a może masz brudną wodę? czy złej jakośći?
Zapisane

Jiriki

  • Gość
Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie
« Odpowiedź #2 : 2004-06-29, 16:16 »
po pierwsze napisalem ze woda jest ok.  Zlej jakosci... hmmm bez przesady niemozliwe zeby az tak. Po drugie to nie moje akwaria, choc znam je bardzo dobrze bo sie nimi zajmuje. Do tej pory wszystko bylo w porzadku, dopiero kilka dni temu to sie zaczelo. Nie tylko ja mam dostep do tych akwariow... moze ktos... nie wiem Brak mi pomyslow :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie
« Odpowiedz #2 : 2004-06-29, 16:16 »

Essey

  • Gość
Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie
« Odpowiedź #3 : 2004-06-29, 17:03 »
Nic takiego nie widziałam, na szczęście. Moje trzy glonojady zdechły w niewyjaśnionych okolicznościach i nie było żadnych objawów.
Zapisane

Amarae

  • Gość
Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie
« Odpowiedź #4 : 2004-06-29, 23:12 »
Hehe, moje też :lol: Takie zwykłe, a potem kupiłam takie dwa duże, czarne w białe kropki :lol: Jiriki, tyy początkuący z akwarium?... ;) Ja miałam coś innego - samiczka prętnika zdechła mi dosyć dziwnie... Wyrosła jej nieokreślonej wielkości narośl przy oskrzelach... Przesiadywała całe dnie za filtrem i w końcu zdechła...  :?  :cry: Zresztą u mnie ze zdychającymi rybkami w ogóle jest dziwnie bo nie wypływaą na powierzchnię tylko leżą na żwirku ( dnie ;) ) Ryby zdychają na ogół dosyc dziwnie... :?:
Zapisane

Essey

  • Gość
Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie
« Odpowiedź #5 : 2004-06-30, 12:21 »
Moje glonki też nie wypływały. Odróciły się na brzuch plesy i koniec :cry:
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie
« Odpowiedź #6 : 2004-07-01, 00:08 »
Po pierwsze to co musisz zrobić to przelać jeszcze zdrowe ryby do innego akwarium, jeśli tak już zrobiłeś wcześniej to spoczko. Sczerze to pierwszy raz spotkałem się z takimi objawami. Ja obstawiałbym zatrucie ale skoro piszesz że masz czystą wodę to nie wiem. Co prawda proporczykowce z tego co wiem  to delikatne ryby. trudno jest mi poradzić ci co to może być za cholerstwo
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 24 zapytaniami.