Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: bojownik;)  (Przeczytany 867 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
bojownik;)
« : 2003-06-21, 17:15 »
no wiec.....zadaje pytanie w imieniu mojej przyjaciolki,ktora to chce qpic sobie rybke jaka juz wiadomo i chcialaby ja trzymac w qli tylko nie wie czy nie bedzie ona dla rybki za mala...aka jak cos kule powinna qpic pod wzgledem rozmiatrowym,jaki do tego sprzet,starczy grzalka?czy moze filtr i pompka tez sie przydadza...chociaz to aqratr slabo widze w qli ale coz.....hmm...czekam na rady:) ah no tak i jescze jedna sprawa,czy aqua z takim bojowniczkiem musi byc przykryte?one przeciez lapia powietrze znad wody.... :?

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
bojownik;)
« Odpowiedź #1 : 2003-06-21, 18:10 »
akwarium musi być przykryte ale nie chermetycznie, kiedy jest pokrywa powietrze ogrzewa sie i jest bezpieczniejsze dla ryb, od zimnego bojownik sie przeziębi.  
Niech twoja koleżanka kupi akwarium nie kule, po pierwsze normalny zbiornik jest dużo tańszy od kuli, po drugie często przytoczone porównanie, żyj przez 4 lata w kiblu z małym okienkiem. Kula nienadaje sie dla żadnej ryby przez swoje głupawe gabaryty (wąska góra uniemożliwia wymiane gazową tak jak potrzeba) włożysz filtr do środka to całkiem braknie miejsca dla ryby która już dostała kołowacizny z braku tak potrzebnego kącika (bojownik musi mieć swój kącik)
niech kupi akwarium 15-20l. dla jednej ryby i urządzi jak na akwaryste przystało, inaczej sie ośmieszy niewiedzą (powiedz jej to)
Zapisane

Asmi

  • Gość
bojownik;)
« Odpowiedź #2 : 2003-06-21, 18:42 »
A mnie sie wydaje, ze jak kupi akwa 15-20l niby dla jednej rybki to w niedlugim czasie pojawia sie nastepne  w akwarium. Tak wiec mysle, ze jesli kupowac to sporo wieksze. Do tego jakis filtr typu Fan Aquaela, grzalke nawet bez termostatu odpowiednio dobrana do litrazu baniaka (coby zmniejszyc koszty). Oczywiscie jakas pokrywa z oswietleniem, zwirek na dno(nie kolorowy), pare roslinek i bardzo fajne akwarium dekoracyjne z tego bedzie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik;)
« Odpowiedz #2 : 2003-06-21, 18:42 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 27 zapytaniami.