Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: JAKI POKARM PODAJECIE ???  (Przeczytany 1407 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKI POKARM PODAJECIE ???
« : 2003-04-18, 19:50 »
Ja osobiście jestem za żywym pokarmem typu ochotka, wodzień, rurecznik, artemia, itd. Jak mam wyjechać na pare dni (2-3) wtedy daje obraną z wszelkiego tłuszczu i ugotowaną szyjkę kurczaka (dla małych typu welonki, molinezje) lub indyka (dla większych, pyszczaki, pielęgine) mają pokarm weekendowy, nie psuje sie szybko, wytrzymuje w świeżym stanie przez 2-3 dni. (nie wytrzymuje godziny w moim akwa;)).    
Pozatym płatki ale żadko tak dla urozmaicenia, warzywa gotowane w formie papki, lane kluski, parzona sałata, pyłek sałatkowy, tubifex i jeszcze troche innych, jak sobie przypomne to dopisze ;)    

A wy co dajecie, może macie jakieś ciekawe pomysły ???
Zapisane

Asmi

  • Gość
JAKI POKARM PODAJECIE ???
« Odpowiedź #1 : 2003-04-18, 20:08 »
Ciekawe, szyjki, nigdy nie dawalem. Poza tym tak jak Ty daje rybom wszystko, no moze nie daje pomidorowej czy gulaszu ;) Nie daje wodzienia ani rurecznika, a daje jeszcze serce wolowe i z indyka, spirulina (uwielbiaja ja), oczywiscie gotowane warzywa (marchwe, kalafior), sparzona salate i swierzy ogorek. Lanych klusek jeszcze nie robilem bo mi sie nie chce :oops:

A co do pomyslow to proponuje:

http://klub.chip.pl/akwaria/akk/
Zapisane

Michcio

  • Gość
JAKI POKARM PODAJECIE ???
« Odpowiedź #2 : 2003-06-14, 12:12 »
ja podaje samemu mieszane pokarmy płatkowane z tropikala
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAKI POKARM PODAJECIE ???
« Odpowiedz #2 : 2003-06-14, 12:12 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
JAKI POKARM PODAJECIE ???
« Odpowiedź #3 : 2003-06-14, 21:39 »
"Pawieoczko" Tropical
"Mikrovit" Tropical
"Kirysek" Tropical
"TetraPlecoMin"  Tetra
Zapisane

Agnes

  • Gość
JAKI POKARM PODAJECIE ???
« Odpowiedź #4 : 2003-06-14, 21:57 »
kurcze...a ja podaje tylko robaczki i płatki - nie urozmaiconego, a chciałam bym :) Mam pytanie czy takie mięsko i jakies warzywa to można podawac takim zwykłym rybkom? tzn molinezje, gupiki, neonki itp? Jak to się wszystko przygotowuje?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKI POKARM PODAJECIE ???
« Odpowiedź #5 : 2003-06-14, 22:04 »
można jeżeli masz glonojadki to dobrze włożyć takie warzywko w całości lub plasterek, ugotowane w nieosolonej wodzie oczywiście. Żyworódki też będą skubać, neonki za to nie przepadają za takimi wynalazkami. Agnes a pomyśl jako jedna z nielicznych podajesz rybom pokarm naturalny a nie chemie łatwą do podania. Oj lenie wstydzcie sie :P  Możesz też urozmaicić innymi robakami (wodzień, komary, rurecznik wszystkie można dostać zamrożone) u mnie w domu wszyscy chodza obrażeni bo zbieram żywe larwy komarów a wczoraj zapomniałam o wiaderku w pokoju i sie cholerstwa powylęgało :?
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
JAKI POKARM PODAJECIE ???
« Odpowiedź #6 : 2003-06-14, 22:09 »
Ja podaję moim gupikom TROPICAL.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

hamunaptr

  • Gość
Rybie Menu
« Odpowiedź #7 : 2003-06-16, 11:10 »
Witam :)
Mam 5 pielegnic szmaragdowych. Karmie je wszystkim co mozna zjesc.
A sa to:

zaladki drobiowe
watroba cieleca
serca drobiowe
wolowina
koniki polne
swierszcze
stonogi
pajaki
muchy
ochotka zoologiczna i wedkarska
biale robaki
makaron
marchewka surowa
dzdzownice
granulat
mieso mielone
ryby ich narybek
ikra


Wlasciwie nie mam stalego menu. Wymyslam na poczekaniu.
Zaczalem karmic tym co mozna kupic w sklepie, gora 2 - 3 rodzaje. Kiedy przeszedlem na cala reszte, zauwazylem ze ryby zrobily sie jakies ladniejsze. Maja lepsze kolory. Sa bardziej ruchliwe i maja bardziej zgrabne cialka :). Oczywiscie kazde jedzenie plukam na sitku, zeby pozbyc sie drobnych kawaleczkow i brudnej wody.
O taka diete mozna samemu sie postarac. W pierwszy dzien troche nowego pokarmu, zeby sprawdzic czy im smakuje. Dalej przez kilka dni zwiekszam do normalnej porcji i patrze czy jedza ze smakiem, czy dlatego ze glodne. Uwazam, ze im bardziej zroznicowana dieta, tym lepiej. Nikt nie bedzie jadl do konca zycia ziemniakow, kotleta i kapusty zasmazanej.

Na koniec mam jeszcze jedna sprawe.
Zrezygnowalem calkowicie z roslin. Czy musze te braki czyms innym zastapic? I czy to nie zaszkodzi rybom?

Pozdrawiam :))
Zapisane

hamunaptr

  • Gość
Rybie Menu
« Odpowiedź #8 : 2003-06-16, 11:18 »
Witam :)
Mam 5 pielegnic szmaragdowych. Karmie je wszystkim co mozna zjesc.
A sa to:

zaladki drobiowe
watroba cieleca
serca drobiowe
wolowina
koniki polne
swierszcze
stonogi
pajaki
muchy
ochotka zoologiczna i wedkarska
biale robaki
makaron
marchewka surowa
dzdzownice
granulat
mieso mielone
ryby ich narybek
ikra


Wlasciwie nie mam stalego menu. Wymyslam na poczekaniu.
Zaczalem karmic tym co mozna kupic w sklepie, gora 2 - 3 rodzaje. Kiedy przeszedlem na cala reszte, zauwazylem ze ryby zrobily sie jakies ladniejsze. Maja lepsze kolory. Sa bardziej ruchliwe i maja bardziej zgrabne cialka :). Oczywiscie kazde jedzenie plukam na sitku, zeby pozbyc sie drobnych kawaleczkow i brudnej wody.
O taka diete mozna samemu sie postarac. W pierwszy dzien troche nowego pokarmu, zeby sprawdzic czy im smakuje. Dalej przez kilka dni zwiekszam do normalnej porcji i patrze czy jedza ze smakiem, czy dlatego ze glodne. Uwazam, ze im bardziej zroznicowana dieta, tym lepiej. Nikt nie bedzie jadl do konca zycia ziemniakow, kotleta i kapusty zasmazanej.

Na koniec mam jeszcze jedna sprawe.
Zrezygnowalem calkowicie z roslin. Czy musze te braki czyms innym zastapic? I czy to nie zaszkodzi rybom?

Pozdrawiam :))
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rybie Menu
« Odpowiedz #8 : 2003-06-16, 11:18 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
JAKI POKARM PODAJECIE ???
« Odpowiedź #9 : 2003-06-16, 13:17 »
w akwarium nic sie nie stanie, a jeżeli chodzi o pokarm to w granulatach, płatkach są produkty roslinne a i marchewka zrobi swoje. Możesz spróbować spiruliny.  
Zgadzam sie z tobą w 100% dawać trzeba to co akurat sie ma, jak najbardziej urozmaicone, wczoraj moje regani delektowały sie ważkami a dzisiaj gonią larwy komara, widac pełnie szczęścia na ich pyszczkach :) ja próbuje opierać sie na tym co dana ryba zjada w naturze, czyli dla motylowca łapie muchy, komary i inne owady które statystycznie moga wpaść do wody. A przy okazji zbierania czy kopania pokarmu można sie świetnie bawić.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 26 zapytaniami.