Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pyszczaki  (Przeczytany 915 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

paul

  • Gość
pyszczaki
« : 2003-11-03, 21:25 »
jak czesto mozna im podawac mrozonaa ochotke?(nigdzie nie moge znalezc w necie :oops: )
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
pyszczaki
« Odpowiedź #1 : 2003-11-03, 22:51 »
Ochotka z natury jest ciężkostrawna i podaje ją bez różnicy na gatunek tylko 2-3 razy tygodniowo w małych ilościach, najlepiej jak najbardziej urozmaicić im jadłospis ale pokarmem pochodzenia zwierzęcego czyli oprócz ochotki podaj wodzienia, najczęściej żywego (pięknie polują) rozwielitke, komara, dla młodych rybek bardzo dobre sa mrożone jaja krabów i ikra, szybko po tym rosną i są zdrowiutkie.
Zapisane

paul

  • Gość
pyszczaki
« Odpowiedź #2 : 2003-11-04, 21:42 »
a czy podawanie zywych pokarmow nie spowoduje ze beda one bardziej agresywne i czesciej bedzie dochodzic miedzy nimi do starc?
Zapisane

Forum Zwierzaki

pyszczaki
« Odpowiedz #2 : 2003-11-04, 21:42 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
pyszczaki
« Odpowiedź #3 : 2003-11-04, 22:49 »
Nie to niema nic wspólnego, te ryby z natury są agresywne i nie wytępisz tego, można zapobiec atakom przez skompletowanie haremu lub dobranej pary.
Zapisane

paul

  • Gość
pyszczaki
« Odpowiedź #4 : 2003-11-08, 20:42 »
dalem im wczoraj wodzienia. az milo bylo patrzec jak sie z nimi bawily :) ale mam kolejne pytanko. mam bialy piasek, ktory zaczyna robic sie lekko brazowy w niektorych miejscach. kupilem dwa glonojady ale nie wiem czy poradza sobie z tym. jak mozna sie pozbyc tych brzydkich glonow z piasku :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
pyszczaki
« Odpowiedź #5 : 2003-11-08, 20:51 »
Z tym już chyba nic nie zrobisz, może lekko przemieszać tą część?
Jakie masz oświetlenie?
Zobacz tutaj, http://www.glony.republika.pl/  możesz na tej stronce zidentyfikować rodzaj glonów i spróbować je wybić, fajne zdjęcia ;)

Powodzenia.
Zapisane

paul

  • Gość
pyszczaki
« Odpowiedź #6 : 2003-11-08, 20:59 »
nie wiem dokladnie jakie mam oswietlenie dokladnie. kupilem gotowa pokrywe z dwoma swietlowkami kazda po 18W dajace swiatlo dzienne.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
pyszczaki
« Odpowiedź #7 : 2003-11-08, 22:50 »
wychodzi że to sprawa naturalna, woda twarda, glony rosną własnie takie brązowane, sinice, krasnorosty, niektóre nawet bardzo dekoracyjne.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 24 zapytaniami.