Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Moje akwa  (Przeczytany 894 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Natchniuza

  • Gość
Moje akwa
« : 2004-02-17, 10:52 »
To jeszcze raz ja.
Kupilam akwa - 40 l z pokrywa, filtr Aquq'el FAN1 (o ile dobrze pamietam, moglam cos pokrecic) oraz grzalke z termostatem.
W srodku mam dwie roslinki jak na razie (niestety, nie moge powiedziec, jakie, wybieralam takie, zeby sie zgadzaly temperaturowo z bojownikiem).
W akwa plywa ten wlasnie bojownik. W sklepie mi doradzili, ze do niego moge wpuscic mieczyki. No i kupilam cztery. Mam nadzieje, ze w tym sklepie nie palneli jakiegos glupstwa. Ryby wygladaja na zadowolone przynajmniej.
I teraz moje pytanie... Czy moge cos jeszcze dopuscic do tego akwarium? Chcialabym glonojada... Ale  czy jakies rybki tez jeszcze moga byc? Nie chce im robic scisku, wiec pytam.
Moze znacie jakies konkretne rosliny, ktore by sie nadawaly do takiego akwa?

Wybaczcie pytania totalnego lamera ;)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Moje akwa
« Odpowiedź #1 : 2004-02-17, 11:03 »
Wiesz.. ja jestem przeciwnikiem mieszania terytorialnego ryb. Jak bojownik to ryby z tajlandi, anie "Amerykańskie rybki" :)
Ale ogolnie nie dokupuj juz nic.. ja bym na twoim miejscu kupił 2 młodziutkie glonojady syjamskie, i razbory jakieś... a bojownika i mieczyki sobie darował...

  do piedziesiatki tez nadają sie parka muszlowców .. ale to wogole inne akwarium... ale za to łatwiejsze w utrzymaniu, bo ryby tel lubia wode taka jaka w kranie mają....

  Nie przejmuj się. Najważniejszy to spokoj. :) JA pamietam swoje poczatki..
Kupiłem 6 Frontoz od kuzyna.. do 200 litrowego akwarium.. on wycztała ze rosną do 15 cm.. a tymczasem one potrafią i 50 cm ... więc po 6 miesiącach woda w akwarium wiecznie brudna a na środku stoją takie wielkie rybiska :) sprzedałem je do takiego miłego pana obok konina. Maiał piękne akwarium 650litrów i do tego super filtry.. dobrze się trafiło tym rybkom.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Moje akwa
« Odpowiedź #2 : 2004-02-17, 15:28 »
Cytat: Galago De Codi
ja bym na twoim miejscu kupił 2 młodziutkie glonojady syjamskie,


Tylko, ze jak troche podrosna to potrafia przysysac sie rybek i je z lusek objadac.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moje akwa
« Odpowiedz #2 : 2004-02-17, 15:28 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Moje akwa
« Odpowiedź #3 : 2004-02-17, 16:02 »
Cytuj

Tylko, ze jak troche podrosna to potrafia przysysac sie rybek i je z lusek objadac.

Asmi no właśnie, czy ktoś kto widział w akwa? miał taki przypadek? Dostałam miesiąc temu sporego syjama (z 10-14cm) bardziej spokojnej rybki nigdy nie miałam, pełza po dnie i cmoka kamyki, przyssie sie do płatków, suszonych rybek itp. Zero agresji.
Zapisane

futermelok

  • Gość
Moje akwa
« Odpowiedź #4 : 2004-02-17, 16:19 »
Cytat: Galago De Codi

 do piedziesiatki tez nadają sie parka muszlowców .. ale to wogole inne akwarium... ale za to łatwiejsze w utrzymaniu, bo ryby tel lubia wode taka jaka w kranie mają....

Ja bym te muszlowce proponowal do bardziej doswiadczonego akwarysty niech teraz nabiera szlifu a gdzies tak za rok to zobaczymy.
Cytat: Galago De Codi

  JA pamietam swoje poczatki..
Kupiłem 6 Frontoz od kuzyna.. do 200 litrowego akwarium.. on wycztała ze rosną do 15 cm.. a tymczasem one potrafią i 50 cm ....

Galago niezle miales poczatki C.frontosa to jedna z piekniejszych rybek z jeziora tanganika, gdybym tylko mial baniak powyzej 400 plywaly by umnie napewno. A tak swoja droga to gdzie wyczytales ze rosna do 50 cm, znajomy hodowca z czech ma je podobno 15lat [ tak sie przynajmniej chwali] i sa ogromne podchodza pod 40 cm ale 50 to nie maja napewno a w opisie naukowym jest napisane ze dorastaja do 35 cm. Oczywiscie to róznie z tym bywa bo ryby sztucznie karmione wysoko kalorycznym zarciem moga byc wieksze niz w naturze ale zeby az tak to nie slyszalem.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Moje akwa
« Odpowiedź #5 : 2004-02-17, 16:53 »
JA kurde jeszcze zanizylem bo w necie wyczytałem ze do 60 cm dorastają  :oops:  ale myślałem ze w naturze... pewnie jakies głupoty netowe :) choc pewny jestem ze na bank bylo 60cm...
  To jeszcze nic.. cena była najlepsza.. kupiłem 6 sztuk za 100zł !!!!
to był biznes...
  A rybki rzeczywiści epięne.. moim zdaniem ładniejszych ze słodkowodnych nie znajdziecie.. i najwazniejsze... kolorówn nie traca tak mocno na strość...
Zapisane

futermelok

  • Gość
Moje akwa
« Odpowiedź #6 : 2004-02-17, 16:59 »
Wiesz Galago w necie to mozna rózne rzeczy przeczytac.
6 sztuk za 100zl to juz zeczywiscie jest niezly biznes [choc wyzej wspomniany znajomy z czech sprzedaje za 80 koron to wychodzi jakies 10 zl] a w sklepach to ja nie wiem z kad oni te ceny biora [ patrzac na niektóre to chyba z ksiezyca]
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Moje akwa
« Odpowiedź #7 : 2004-02-17, 17:04 »
Moj kolega znakolege który zna kolege...  tak czy inaczej na koncu tego łańcuszka kolegów jest gość któy prowadzi sklep akwarystyczny.. to głupie mrożonki co sprzedają po 2,70 kupują za 0,90... no to sorry.
  Ale z drugiej strony muszą mieć w liczone w koszty te rybki co nie przezyją..
coś jak z kwiaciarniami... dlatego takie marze... :(
Zapisane

futermelok

  • Gość
Moje akwa
« Odpowiedź #8 : 2004-02-17, 17:15 »
Cytat: Galago De Codi

  Ale z drugiej strony muszą mieć w liczone w koszty te rybki co nie przezyją..
coś jak z kwiaciarniami... dlatego takie marze... :(

No niby tak ale przyznasz chyba ze ceny nieraz sa wziete z kosmosu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Moje akwa
« Odpowiedz #8 : 2004-02-17, 17:15 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 25 zapytaniami.