Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Wystawiać czy nie??  (Przeczytany 3933 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trinity...

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« : 2004-02-09, 14:24 »
Cz uważacie, że kupując rasowego psa i nie wystawiając go krzywdzimy go??  Nie będzie mógł mieć dzieci ( jeżeli nie ma minimum hodowlanego i pokrywa suki, to szczeniaki sa kundlami). Szkoda mi takich pięknych psów, zgodnych ze zworcem rasy, które nie są wystawiane..... Przecież mołyby przekazać swoje wspaniałe geny dalszym pokoleniom... a tak mają celibat do końca życia.......
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #1 : 2004-02-09, 14:43 »
Hmm... napewno nie jest to krzywdzenie :) Bo psa mozna skrzywdzic tylko brakiem milosci i zlym traktowaniem. Mu to naprawfe wisi czy ma stempelek ,,reproduktor" (w przypadku psa) czy nie ;) Bardziej to sprawa wlasciciela... ale jesli jus kupuje sie rasowego psa ( a taki jest WYLACZNIE z rodowodem) i wie sie ze jest to pies po dobrych rodzicach i bardzo wzorcowy warto sprobowac wystawiac. Bo jest to wielka przyjemnosc dla wlasciciela, a jesli sie do tego podejdzie w odpowiedni sposob tez dla psa! Ja jestem za  :wink:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #2 : 2004-02-09, 15:16 »
Hmmm dla psa to wcale nie jest krzywda. To czy wystawiamy psa, czy nie, to raczej kwestia naszych ambicji. A pogląd, że pies jest szczęśliwy, jeśli ma potomstwo też jest trochę przestarzały. Psiaki, owszem, wolę Bożą czują, ale nic im się nie stanie, jeśli 'dzieci' mieć nie będą. Nie odbije się to ani na ich psychice, ani na zdrowiu (no już nawet nie wspominając o tym, że suka po szczeniakach jest o wiele bardziej narażona na różne paskudne choróbska niż suka, która tych szczeniaków nie miała). W wilczym stadzie tylko samica alfa może mieć potomstwo, tak więc większość samic ma celibat do końca życia. Nic im się jednak nie dzieje. Pokrzywdzone też na pewno nie są.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wystawiać czy nie??
« Odpowiedz #2 : 2004-02-09, 15:16 »

Mlody

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #3 : 2004-02-09, 16:32 »
Hmm.... musze sie Macza zapytac czy mnie nie  :evill:  za to ze mu nie wyrobilem rodowodu i za to ze sedzia go nei wyobmacuje :P......
Uwazam ze psu to nie przeszkadza ze nie jezdzi na wystawy (chyba ze sie jezdzi z innymi psami a tem jednemu nie daje sie tej przyjemnosci :PP... )
Ale jesli ktos ma ladnego psa, wszystko jak naj. ze wzorcem to moglby wypuscic po nim jakies szczeniaczki :)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #4 : 2004-02-09, 17:39 »
Triniti a ty tego swojego Musterladna wystawiasz..?
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #5 : 2004-02-09, 18:30 »
Trinity!!Skąd takie bzdury przyszły Ci do głowy??
Ja mam piękną sunię po wspaniałych rodzicach i nie jestem w 100% zdecydowana na wystawianie jej,ale nigdy przez głowę mi nie przyszła myśl,bym ją skrzywdziła tym,że nie będzie miała przydomku hodowlanego.Jeżeli się zdecyduję na pokrycie suni,to znajdę również wspaniałego psa i gwarantuję Ci,że (ewentualne)szczeniaki znajdą cudowne domy bez względu na to,czy będą z rodowodem,czy nie(bez względu na to jak nazywa to Myszka).
Jedna wielka bzdura,że skrzywdzę moją sunię nie wystawiając jej!!!! :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Asia i Rocky

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #6 : 2004-02-09, 18:47 »
Hej!!!!!!!

Zgadzam sie z przedmówcami-mojej psince chyba celibat nie zaszkodził ;)
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #7 : 2004-02-09, 19:27 »
Nie jest to krzywdzenie psa tylko najwyzej ambicji właściciela, bo jeżeli to pies to raczej rasowej suki sam sobie wybierać nie będzie ;)
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #8 : 2004-02-09, 19:40 »
dla psa tu zadna krzywda sie nie dzieje
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wystawiać czy nie??
« Odpowiedz #8 : 2004-02-09, 19:40 »

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #9 : 2004-02-09, 20:03 »
Ja zaczyna wystawiac mojego ml;odszego psiura od Katowickiej miedzynarodowki i jesli mu sie nie spodoba (oczywiscie nie stwierdze tego po 1 wystawie  :) ) nie bede go meczyla... ale mysle ze ucze go wszystkiego zwiazanego z wystawami w taki sposob ze bedzie to traktowal jak dobra zabawe ;) Jesli nie - trudno skonczymy z tym...
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #10 : 2004-02-09, 21:05 »
Cytat: Meggy
Trinity!!Skąd takie bzdury przyszły Ci do głowy??

Dla mnie to wcale nie są bzdury tylko normalna obawa...
Cytuj
Ja mam piękną sunię po wspaniałych rodzicach i nie jestem w 100% zdecydowana na wystawianie jej,ale nigdy przez głowę mi nie przyszła myśl,bym ją skrzywdziła tym,że nie będzie miała przydomku hodowlanego.Jeżeli się zdecyduję na pokrycie suni,to znajdę również wspaniałego psa i gwarantuję Ci,że (ewentualne)szczeniaki znajdą cudowne domy bez względu na to,czy będą z rodowodem,czy nie(bez względu na to jak nazywa to Myszka).

No właśnie o to mi chodzi, że jeżeli masz psa po bardzo dobrych, utytuowanych rodzicach, to mógłby on wydać na świat tak samo łądne i zgodne ze wzorcem potomstwo no nie....a nie kundelki...trochę mi szkada takich szczeniaczków...
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #11 : 2004-02-09, 21:17 »
Jeżeli zdecyduję się aby moja sunia miała szczeniaki bez rodowodu,to czy będą mie go czy nie to dla mnie napewno nie będą kundlami,tylko dalej ślicznymi maleństwami.Nie ma Ci być iż żal,bo krzywda im się dziać nie będzie.A dla mnie Twoje obawy,to dalej bzdury,a nie obawa.Obawa o co??
Zastanów się lepiej czy postawione przez Ciebie pytanie jest dokładnie przemyślone:"Czy nie skrzywdzę psa rasowego nie wystawiając go?"
BZDURA!! :grr:
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #12 : 2004-02-09, 23:56 »
Trynity, zrozum.
Podobna dyskusje rozpetalas na [....]anii.
Wybierajac najlepszego psa nie jestem zobowiazana go wystawiac. To jest moj pies, tylko dla mnie, ja bede nim cieszyc oko.

Cytuj

No właśnie o to mi chodzi, że jeżeli masz psa po bardzo dobrych, utytuowanych rodzicach, to mógłby on wydać na świat tak samo łądne i zgodne ze wzorcem potomstwo no nie....


Temat walkowany od wiekow. Posiadasz pieska po utytuowanych pieknych rodzicach, nie wystawiasz go i kryjesz. Rodza sie szczenieta. Powiedz mi kto udowodni, ze dane szczenie jest spokrewnione z Twoim psem? Skoro nie posiada metryki? Naturalnie, Ty bedziesz wiedziala, ze To Twoja suka je splodzila, ale inni?
Beda to zwykle kundelki.
Ponadto, naprawde wazne jest wystawianie psa w celu uzyskania lokatu. Czasem pies po interchampionie z rodowodem dlugim jak droga z Lodzi do Zakopanego, bedzie naprawde slabym zwierzakiem pod wzgledem eksterieru. Wystawy sa po to, aby sprawdzic jego potencjal.

Cytuj

Jeżeli się zdecyduję na pokrycie suni,to znajdę również wspaniałego psa i gwarantuję Ci,że (ewentualne)szczeniaki znajdą cudowne domy bez względu na to,czy będą z rodowodem,czy nie(bez względu na to jak nazywa to Myszka


Dla mnie to wielka bzdura i kompletny brak odpowiedzialnosci. Powodzenia.

Wierz mi, to beda kundelki.
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci

Tafta

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #13 : 2004-02-10, 01:24 »
czym można skrzywdzić takiego psa?
ciągle przecież toczone są na forum rozmowy na temat nie rozmnażania kundli
i że jak się chce mieć rasowca to tylko z papierem itd. itp.,

a u Ciebie Trinity... widzę jedynie dwa bieguny - albo kundel, albo rasowiec,
którego powinno się wystawiać i wprowadzić do hodowlii,
bo inaczej zaprzepaści się cenne geny

a ja np. chcę mieć 'zwykłego' psa, ale także pewność, że nie wyrośnie z niego kundel,
no i nie mam najmniejszego zamiaru go wystawiać
no więc kupuję rodowodowego szczeniaka, bo chcę mieć po prostu tę gwarancję,
że będę miała np. owczarka niemieckiego


a jakbym musiała go wystawiać to ja pierdzielę taki interes i idę do pseudohodowcy
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #14 : 2004-02-10, 07:18 »
Cytat: Tafta


a ja np. chcę mieć 'zwykłego' psa, ale także pewność, że nie wyrośnie z niego kundel,
no i nie mam najmniejszego zamiaru go wystawiać
no więc kupuję rodowodowego szczeniaka, bo chcę mieć po prostu tę gwarancję,
że będę miała np. owczarka niemieckiego


No wlasnie i nikt nie kazde ci go wystawiac! A pokrycie tego psa lub tym psem to juz wtedy jest bzdura bo te osoby, ktore kupia szczeniaki juz nie maja tej pewnosci ze nie wyrosnie z niego kundel i nie beda mieli gwarancji ze to Owczarek niem.

Meggy a jaki jest sens w rozmnazaiu ,,rasopodobnych psów"?? Bo ja nie widze zadnego... a przeciez aby sunia byla hodowlana wystarcza 3 wystawy....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wystawiać czy nie??
« Odpowiedz #14 : 2004-02-10, 07:18 »

Meggy

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #15 : 2004-02-10, 08:20 »
Słuchajcie,jeżeli chcecie z waszych kochanych (jak twierdzicie)piesków robić małpki cyrkowe,tylko po to,by potem robić z nich "krowy rozpłodowe"do robienia kasy,to nikt wam nie broni.POWODZENIA.Dla mnie pieski po moje suni NAPEWNO nie będą kundlami,ani szczeniakami rasopodobnymi,tylko szczeniakami nie odbiegającymi od wzorca!!I napewno nie jest to brak odpowiedzialności.Dla mnie bez sensu jest wypowiadanie tak idiotycznych idei!!
Nie mam ochoty z wami dyskutować na tak "chore" tematy.Troszkę w tym siedzę(od innej strony)i wierzcie mi,nie macie pojęcia o czym mówicie.Dla mnie jest on zamknięty!!! :grr:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #16 : 2004-02-10, 09:17 »
Ale my rowniez nie mamy ochoty sie klocic bo na ten temat jus tu bylo wystarczajaco duzo klotni! Po prostu tak jest ustalone ze 2+2=4 a sunia nie hodowlana nie ma psiakow rasowych! Ale to nie przeszkadza ich kochac ;) Bo sa tak samo wszystkie kochane  8)
Pees ; ludzie robia "krowy rozpłodowe" wlasnie z psiakow niewystawianych... wlascicielom takich, ktore sie wystaiwa zalezy, aby dobrze dobrac partnera/partnerke i zeby szczeniaki byly jeszcze lepsze niz ich psy. Przeciez cel hodowli to dązyc do osiagniencia jak najlepszego psa danej rasy jak najbardziej zblizonego do wzorca... powiedzialam to wlasnymui slowami, ale gdzies mam ,,regulamin hodowli" i tam jest napisane cos w podobie tylko ladniej :P
Zapisane

Tafta

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #17 : 2004-02-10, 09:18 »
Cytat: Taraa
No wlasnie i nikt nie kazde ci go wystawiac! A pokrycie tego psa lub tym psem to juz wtedy jest bzdura bo te osoby, ktore kupia szczeniaki juz nie maja tej pewnosci ze nie wyrosnie z niego kundel i nie beda mieli gwarancji ze to Owczarek niem.

A kto powiedział, że  ja w ogóle chcę go rozmnażać???
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #18 : 2004-02-10, 09:40 »
Cytat: Tafta
[..]


A kto powiedział, że  ja w ogóle chcę go rozmnażać???

Ale ja nic takiego nie powiedzialam ;) Mowie tylko ,,gdyby"
Zapisane

Tafta

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #19 : 2004-02-10, 09:57 »
noooo ;)

ja mówiłam o rodowodowym, ale nie do hodowli  :wink:
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #20 : 2004-02-10, 13:19 »
Meggy powiedziala, ze chce.
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci

Forum Zwierzaki

Wystawiać czy nie??
« Odpowiedz #20 : 2004-02-10, 13:19 »

Meggy

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #21 : 2004-02-10, 14:38 »
Nie,Meggy powiedziała,że jeżeli się zdecyduje.Czytaj uważniej to co piszę!!Na razie nie myślę o kryciu suni.Jest na to stanowczo za młoda,a czas pokaże czy w ogóle zostanie matką.I nie będzie to wynikało napewno z tego,że może mieć nierodowodowe szczeniaki.Zapewniam Cię,że nie będą odbiegać od wzorca.Powtarzam głośno i dużymi literami:JEŻELI SIĘ ZDECYDUJĘ!!A to nie jest równoznaczne ze stanowczym tak.Mając troszkę latek na swoim koncie to rozumiem.Szkoda,że Ty tego w ten sposób nie pojmujesz.
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #22 : 2004-02-10, 20:17 »
Meggy:

Izzi.

Ja jestem spokojna, a Ty tak bardzo ekscytujesz sie poruszonym problemem. Jezeli sie zdecydujesz pokryc suke bez papierow hodowlanych, to jej dziecmi beda kundelki. Nie oklamujmy sie. Wlasciciele tych pieskow nie udowodnia, ze sa rasowe.
Ponadto, skad masz pewnosc, ze Twoj pies jest idealny? Wczesniej napisalam - pies po wspanialych rodzicach nie zawsze jest perfekcyjny. I wlasnie po to sa wystawy, aby sprawdzic. Na chlopski rozum, oplaca sie rozmnazac suke, ktora uzyskala trzy oceny bardzo dobre? Nie. Pamietajmy, dazymy do ulepszenia rasy!
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #23 : 2004-02-10, 20:20 »
Wypowiedz Mami to to co ja mialam na mysli :)
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #24 : 2004-02-10, 20:45 »
Uważam, że stwierdzenie, iż niewystawiając rasowego psa krzywidzmy go jest wręcz śmieszne..  :roll:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #25 : 2004-02-10, 21:03 »
I w końcu ktoś realnie patrzący na życie,a nie piszący bzdury!! :soczek:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #26 : 2004-02-10, 21:35 »
A czy ktos tutaj powiedzial ze to krzywdzenie??  :roll:  Alez oczwisice ze nie...  w moich pierwszych postach rowniez to pisalam :) Mowa jest tutaj teraz o potomstwie! Chodzi o to ze jesli ktos sie decyduje pokryc swoja sunie, lub pokryc swoim psem to bezsensowne jest wtedy nie zrobic mu reproduktoratu lub tytulu suni hodowlanej... Bo rozmnaza sie psy nierasowe!
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #27 : 2004-02-11, 00:15 »
Cytuj
Mowa jest tutaj teraz o potomstwie! Chodzi o to ze jesli ktos sie decyduje pokryc swoja sunie, lub pokryc swoim psem to bezsensowne jest wtedy nie zrobic mu reproduktoratu lub tytulu suni hodowlanej... Bo rozmnaza sie psy nierasowe!


Otoz to.

A fakt rozmnazania psow nierasowych to kretynizm.
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci

Forum Zwierzaki

Wystawiać czy nie??
« Odpowiedz #27 : 2004-02-11, 00:15 »

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #28 : 2004-02-11, 07:34 »
Ja sama mam 2 psy rodowodowe , jednego nie wystawialam, i nie mam zamiaru wystawiac i nie kryje nim zadnej suni chociaz mialam jus pare propozycji! Z drugim zamierzamy zrobic przynajmniej reproduktorat (chociaz championami nie pogardzimy :P) i nim moge spokojnie pokryc SUNIE HODOWLANA jesli tylko ktos bedzie chcial!
Zapisane

sabriel

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #29 : 2004-02-11, 11:40 »
Nie wiem na czym ma ta "krzywda psia" polegać jak się psa nie wystawia?
Jak ktoś chce (i może) to wystawia, jak ktoś tego nie lubi lub żal mu na to pieniędzy to wystawiać nie będzie i już.
Najważniejsze żeby właściciel dbał o psa, zapewniał mu opiekę lekarza, mogł sprostać potrzebom danej rasy.
Nie rozumiem też dlaczego tak łatwo daje się rozgrzeszenie wszystkim tych którzy rozmnażaja psy rod. i z uprawnieniami. Przecież też przyczyniaja się do tego że liczba psów się zwiększa. Każdy kto rozmnaża swojego zwierzaka przykłada w jakiś posób palec do tego nieszczęścia.
 Dla mnie "kretynizmem" jest  zrobienie(wyjeżdżenie) suce uprawnień tylko po to by móc ją swobodnie rozmnażać.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.184 sekund z 28 zapytaniami.