Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Psychologia  (Przeczytany 1506 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Psychologia
« : 2005-04-16, 17:23 »
Czy są to trudne studia? Ktoś się na nie wybiera, jest lub był? Jakie cechy trzeba posiadać, aby być dobrym psychologiem??
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Psychologia
« Odpowiedź #1 : 2005-04-16, 17:36 »
Napewno ciepliwość - moja mama stwierdziła, ze nie  nadaję się na psychologa, bo pacjenta, który opowiadałby mi o swoich problemach (ale tego typu "Oh, jaki jestem bezradny!")dłużej niż 5 minut zabiłabym krzesłem  :lol:  :D
Zapisane

halina

  • Gość
Psychologia
« Odpowiedź #2 : 2005-04-16, 17:39 »
moja mama skonczyla psychologie ale ja bym na to nie poszla :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psychologia
« Odpowiedz #2 : 2005-04-16, 17:39 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Psychologia
« Odpowiedź #3 : 2005-04-16, 18:21 »
A ja bym właśnie chciala iść...Mam dwie koleżanki z innego forum któe studiują psychologię...Bardzo mądrze sie zresztą wypowiadają  :) . Tylko wiadomo, to bardzo trudny kierunek...
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Psychologia
« Odpowiedź #4 : 2005-04-16, 19:21 »
No to ja może się poświęcę i przepiszę kawałek tekstu z gazety o psychologii. :P

,,Cechy przyszłego psychologa:
Niezależność i autonomiczna osobowość: asertywność, siłą charakteru i nieuleganie wpływom.
Ciekawość ludzi, chęć niesienia im pomocy, łatwość nawiązywania kontaktów z pacjentami.
Umiejętność przekonywania swoich racji, wpływania na zachowania ludzi i sterowania ich emocjami.

Po psychologii możesz być:
-terapeutką w państwowej lub prywatnej poradni psychologicznej
- psychologiem dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych
- łowcą głów, czyli osobą szukającą kandydatów na wysokie stanowiska
- doradcą personalnym
- specjalistą ds. reklamy
- badaczem opinii społecznej"

Jak mi się będzie chciało to napisze później tok studiów (co się dzieje na 1 roku, 2, 3...):)
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Psychologia
« Odpowiedź #5 : 2005-04-16, 20:19 »
Bardzo bym chciała iść na psychologię :) To mój wymarzony kierunek :) Niestety jest on bardzo oblegany i w związku z tym trudno jest się dostać. Mimo tego będę się w przyszłości starać ;)
Zapisane

Bonsai

  • Gość
Psychologia
« Odpowiedź #6 : 2005-04-16, 20:53 »
Cytat: cholka
Bardzo bym chciała iść na psychologię :) To mój wymarzony kierunek :) Niestety jest on bardzo oblegany i w związku z tym trudno jest się dostać. Mimo tego będę się w przyszłości starać ;)


Ja podobnie... :)  Od dziecka mi się to marzyło  :lol:
Zapisane

Agysz

  • Gość
Psychologia
« Odpowiedź #7 : 2005-04-17, 00:13 »
Ja bym bardzo chciała iść na psychologa,ale chyba nie dam rady,bo nie jestem za bardzi cierpiliwa :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Psychologia
« Odpowiedź #8 : 2005-04-17, 09:21 »
ja o psychologii myslałam (mam predyspozycje i powołanie) ale u siebie na roku miałam kilka takich osób (równolegle studiujących psychologię) i po korytarzach tez się kręcili i patrzac na tych ludzi stwierdziłam, że nie pójdę bo szybciej mnie tam zabiją niz rozwiną...
ale to moje zdanie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Psychologia
« Odpowiedz #8 : 2005-04-17, 09:21 »

Bonsai

  • Gość
Psychologia
« Odpowiedź #9 : 2005-04-17, 13:15 »
Cytat: pao
u siebie na roku miałam kilka takich osób (równolegle studiujących psychologię) i po korytarzach tez się kręcili i patrzac na tych ludzi stwierdziłam, że nie pójdę bo szybciej mnie tam zabiją niz rozwiną...
.


A co oni takiego strasznego robili??  :roll:
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Psychologia
« Odpowiedź #10 : 2005-04-17, 19:47 »
Cytuj
(mam predyspozycje i powołanie)

Mi dużo ludzi mówi, że mam ku temu predyspozycje, ale z drugiej strony zastanawiam się co to za psycholog, który nie umie pomóc sobie :roll:
Zapisane

aga...

  • Gość
Psychologia
« Odpowiedź #11 : 2005-04-17, 19:49 »
moja siostra studiuje psychologie i z tego co wiem sa to bardzo ciekawe studia...

jedyny problem to dostanie sie,jest bardzo duzo chetnych a malo miejsc  :roll:
Zapisane

Asiulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 486
  • Jai Guru Deva Om
Psychologia
« Odpowiedź #12 : 2005-04-18, 16:38 »
Cytat: cholka
Bardzo bym chciała iść na psychologię :) To mój wymarzony kierunek :) Niestety jest on bardzo oblegany i w związku z tym trudno jest się dostać. Mimo tego będę się w przyszłości starać ;)


Ja również :) Nic dodać , nic ujać :)
Zapisane
Words Are Flowing Out Like Endless Rain Into A Paper Cup
They Slither Wildly As They Slip Away AcrossTheUniverse

Agysz

  • Gość
Psychologia
« Odpowiedź #13 : 2005-04-18, 17:09 »
ja też bym bardzo chciała iść na psychologie,ale nie wiem czy dam rade :( ale jeszcze mam dużo czasu..jestem dopiero w 2 gim,ale i tak już o tym mysle ;)
Zapisane

iwa

  • Gość
Psychologia
« Odpowiedź #14 : 2005-04-18, 17:30 »
psychologia? fajne... trudne? jak ktos to lubi to nie ;) moja kolezanka studiuje na uw psychologie. na I roku upijali myszki piwem :roll: myszki byly twarde i sie upic nie chcialy :roll:  ja swoja droga mimo,ze interesuje sie psychologia i sama mam duzo na studiach raczej nie zrobilabym zadnych badan na zwierzakach :? sie boje i juz :( chociaz wiadomo,ze wiekszosc badan w psychologii to na zwierzakach, albo na ludziach ;) np. takie uwarunkowanie wg skinera- wycial kotom czesc mozgu i badal ich zachowanie w klatce :roll: no z calym szacunkiem,ale.... jeszcze przez niego dostalam 4 z ogolnej, bo nie zapamietalo mi sie tego eksperymentu,ale teraz juz pamietam :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psychologia
« Odpowiedz #14 : 2005-04-18, 17:30 »

Bonsai

  • Gość
Psychologia
« Odpowiedź #15 : 2005-04-18, 19:56 »
ooo ... maj .... gad.......

Juz mi sie odechcialo psychologii  :roll:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Psychologia
« Odpowiedź #16 : 2005-04-19, 16:09 »
ale co ma psyhologia do upitych myszek?   :P

a to był mój wymarzony kierunek...  :?
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Odp: Psychologia
« Odpowiedź #17 : 2005-04-23, 18:16 »
Psychologiem trzeba się urodzić :) Studia pomagają zdobyć zawód, fach. Uważam, że aby móc być dobrym psychologiem, należy przede wszystkim być ogromnym empatą i szanować innych.
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Psychologia
« Odpowiedź #18 : 2005-04-23, 19:36 »
Cut nic dodać nic ująć. Istnieje również kierunek psychologii związany ze zwierzętami. Jest to psychologia zwierząt. Ukończyła ją wspaniała Simona Kossak na UJ.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Ellen

  • Gość
Odp: Psychologia
« Odpowiedź #19 : 2005-04-23, 20:41 »
Cytuj
ale co ma psyhologia do upitych myszek?

A co ma psychologia do rozcinania żab, do robienia sekcji... oka bawoła :roll: i do pobiernia sobie krwi? Moja mama na studiach miala takie smaczki, wiec :P Pomijajac to, ona mowi, ze dziwi sie, ze tyle mlodych ludzi chce is n psychologie. Pracuje w poradni psychologicznej i osrodku poradnictwa psychologicznego (jest bieglym sądowym) i przez ta prace ma, mowiac delikatnie, zryta psychike :/ Mowi, ze w zyciu nie wybralaby jeszcze raz czegos takiego, bo jest to meczacy i nieprzyjemny zawod. Wiec jakby ktos chcial na psychologie to nie polecm klinicznej i pozniej pracy w poradniach itp. bo widze po mojej mamie czym to sie pozniej konczy. A i zarobki w takich poradniach/ osrodkach sa smiesznie male do ogromu pracy.
Cytuj
Cytuj
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Odp: Psychologia
« Odpowiedź #20 : 2005-05-03, 13:09 »
Teraz się tak zastanawiam, bo już nie długo do liceum i w związku z tym na jaki profil powinnam pójść, jeśli potem chciałabym iść na studia psychologiczne? :P Jedni mi mówią, że biol-chem, drudzy znowu, że human :roll: Jak to w końcu jest? :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Psychologia
« Odpowiedz #20 : 2005-05-03, 13:09 »

polna_mysza

  • Gość
Odp: Psychologia
« Odpowiedź #21 : 2005-05-03, 23:58 »
na psychologie trzeba zdawać biologie i polski (do tego jeszcze jakis test) [w Łodzi ]
nie wiem czy na pewno ,ale moja sis cos takiego zdawała ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 27 zapytaniami.