Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 6 7 [8]   Do dołu

Autor Wątek: Dramat w Londynie :O  (Przeczytany 12309 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaŁren

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #210 : 2005-07-21, 16:40 »
cztery wybuchy i próby wybuchów...na razie podają tylko że było kilkunastu rannych...zamach na mniejszą skalę już, ale zawsze zamach...ja nie wiem co się dzieje z tym światem :(
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #211 : 2005-07-22, 20:56 »
Chyba im się spodobały takie ataki :? Czy Ci ludzie nie ma co robić?? :(
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #212 : 2005-07-23, 14:02 »
Dzisiaj znowu wybuchy w Egipcie! Narzie 83 zabitych i 200 rannych! Co sie dzieje,teraz przecież ludzie nie mogą spokojnie nigdzie wyjechać! Czy niedługo bedziemy sie bali normalnie żyć?! Do czego to prowadzi!?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedz #212 : 2005-07-23, 14:02 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #213 : 2005-07-23, 14:34 »
Jak to co??? Muzułmanie ogłosili przecież "świętą wojnę", nie wiecie, co to znaczy???
« Ostatnia zmiana: 2005-07-27, 16:45 autor Nefra »
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #214 : 2005-07-23, 19:43 »
Napisz dokładnie o co chodzi w tej świetej wojnie...
Zapisane

Agysz

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #215 : 2005-07-23, 21:41 »
Brak mi słow.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #216 : 2005-07-23, 22:24 »
Wdł islamu - Swięta ziemia ma byc zamieszkiwana tylko i wyłącznie przez Muzełamnów.
Najlepiej zeby powstał kalifat. TO panstwo ktorego podstawą prawną byłby Koran.
Teraz brak kalifa na swiecie i dlatego jest tle zamieszania w islamie. NIe ma czegos
takiego jak Watykan u katolików ... od 80 lat panuje "bezprawie".
W Islamie nie ma czegos takiego jak "wszystko to moje sumienie", jest to szczegułowa
bardzo rygorystyczna religia. I kazde nowe wyzwanie, przeszkoda -- musi miec uzasadnienie prawne, a teraz nie ma kto tych uzasadnien wydawac. Jest chyab jakas rada czy cos takiego, ale dla muzełmanina bez kalifatu - to i tak nie to samo..
Do tego dodajmy podaizł na sunnitów itd... nie jest ciekawie..
Zachód jest winiony za upadek kalifatu. Niektorzy uwazają ze mozna to uznac za atak na religię ... więc proboją odwetu.
Dzihad - to nie swięta wojna, - to tlumaczy się jako męczeństwo, przesladownaie dla spraw wiary... w koranie jest nawet opisane jaka smierc moze byc męczenska a jaka nie..
 Religia muzłemanska dązy i musi dązyc do konfrontacji ze swiatem zachodu.
Muzełamnie dązą i będą dązyc do tego by powstało panstwo - kalifat.
Oni sobie tlumacza to jako spisek krzyzowców i syjonistów (na tym polega idea terroryzmu).
Nie widzą ze rozpad kalifatu to byl tez ich błąd... ale kto widzi swoje błedy.
Poczytajcie w necie o kalifacie. Naprawdę warto dowiedziec się trochę historii...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #217 : 2005-07-23, 23:05 »
   niestety...masz dużo racji, a mnie się nie chce robić wykładów (mam wakacje!) można w końcu poszukać sobie w necie informacji. Ale tak skrótowo, to ideologię danej religii znają tylko Ci którzy ją zgłębiają. Natomiast przeciętny człowiek praktykujący daną religię, o tym nie  maj pojęcia. Stereotyp katolika dla nas, to Polak, chodzący co niedzielę do kościoła katolickiego, modlący się wieczorem, przestrzegający 10 przykazań. Czy on zna encykliki i się w nie zagłębia?
   I tak odnosząc to do Islamu: tam jest jeszce gorzej. Weźcie pod uwagę że mamy do czynienia z ludami wywodzącymi się z plemion koczowniczych, to nomadowie. Wielu z nich nadal wiedzie taki tryb życia, bo tak żyli ich ojcowie, dziadowie i nie ma potrzeby tego zmieniać. Ich życie i światopogląd są zupełnie inne. Oni dobytek mieli zawsze taki, jaki mogli wrzucić na plecy, bo ich życie to wędrówka. Nie osiadają na stałe, nie gromadzą dóbr, a co za tym idzie nie mają tak wiele do stracenia. Możemy ich zbombardować? Oni się z tego śmieją... W ich klimacie domy z ogrzewaniem nie są potrzebne. Wystarczy sklecić szałas z patyków, i zarzucić derę na to... Życie stracą? Oni tego pragną, byle by z ręki nie-muzułmanina, czyli "niewiernego".
    A jeśli stają w walce za własną wiarę, czyli z niewiernym i stracą życie, to idą do nieba z całą swoją rodziną. Takie jest ich myślenie. Mamy do czynienia z ludźmi, którzy są w dużej części analfabetami, nie liczą się dla nich dobra doczesne, bo ich nie mają, pragną tylko swojego raju po tym podłym życiu. I znaleźli sobie sposób, aby się tam dostać.
  A założenia swojej religii znają takie, jakie im przekazują matki i ojcowie od pokoleń...zabij niewiernego, a będziesz bohaterem religijnym i pójdziesz do raju... Czy wiecie, że banery reklamowe umieszczane tam przy ulicach  wylepione są olbrzymimi twarzami, tych, którzy oddali życie podkładając nam bomby? Przecież to są ich święci!!!
« Ostatnia zmiana: 2005-07-27, 16:28 autor Nefra »
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #218 : 2005-07-24, 00:21 »
Moze bez przesadyzmu ale duzo w tym racji.
Zgodnie z KOranem po smierci męczenskiej mozna wyzwolic z piekła iles tam dusz...
czyli nie dosyc ze swoją to jeszcze innych...
To się nie dziwcie ze tak jest
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedz #218 : 2005-07-24, 00:21 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #219 : 2005-07-24, 20:53 »
Ej ludzie myslę, że trochę przesadzacie... skąd wiecie co jest napisane w Koranie i jacy oni są naprawdę? Mam koleżankę muzułmankę która jest naprawdę świtna i ona może nie praktykuje, az tak bardzo swojej religii, ale jej rodzice to typowi muzułmanie. Znam ich i nie mogłabym powiedziec o nich złego słowa. Są tacy jak inni ludzie!! Kiedy był zamach na WTC to ta pani po prostu nie mogła w to uwierzyć. Powiedziała, że prawdziwy muzułmanin nie zrobiłby czegoś takiego... Że Koran wcale nie nakazuje zabijać ludzi którzy nie wierzą w Allacha...

Myslę, że ocenianie ludzi po tym co czytaliście czy widzieliście w telewizji jest zbyt pochopne. Sądzę, żeżeby wydać opinię trzeba najpierw tych ludzi samemu poznać...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #220 : 2005-07-24, 22:42 »
   Myślę, że Twoja koleżanka i jej rodzice nie są przedstawicielami ugrupowań, które podkładają bomby...

    Tak jak już napisałam...ludzie inteligentni, czytający i "oświeceni" wiedzą, są w każdej religii i narodzie i rzadko kiedy sięgają po broń. Walczą masy nieoświecone, które tak interpretują religię jak im przekazali ich ojcowie.
    Pisałam o ludach nomadycznych, o ludziach, którzy nie umieją czytać - nawet Koranu. I to oni walczę, bo tak im  wg. nich nakazuje ich religia. Błędnie zresztą interpretowana. Biblię też różnie interpretować można - stąd tyle wyznań  na niej opartych, a takie wśród nich różnice.
 Nie oceniam ludzi, po tym co widziałam  w TV, lub czytałam. Ja się po prostu o tym uczyłam. :;p:
« Ostatnia zmiana: 2005-07-24, 22:44 autor Nefra »
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #221 : 2005-07-25, 00:02 »
Taaa.. nomadowie nauczyli się języka angielskiego i uczyli się pilotazu w elitarnej szkole lotniczej ... prawda jest taka ze ci prosci ludzie to biegają po ulicach i conajwyzej spala flagę ameryki.. bo na tyle ich stac..
za zamachami stoją inteligentni i bardzo bogaci ludzie..

ps.
Wdł islamu nie mozna byc "wierzącym niepraktykującym" - za odrzucenie islamu jest tylko jedna kara - smierc...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #222 : 2005-07-25, 00:15 »
nie, dzieci z takich rodzin są wybierane, uczone i szkolone...teraz już chodzą do szkół, ale ich dziadowie i ojcowie nie chodzili...
a wszystko, to czynią w dobrej intencji i świętej wierze w Jedynego Boga...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #223 : 2005-07-25, 09:29 »
tylko ze cio daiadkowie si? nie wysadzaj? w powietrze... tylko te m?dre i wykszta?cone dzieci. Gdy by? pierwszy konflikt w zatoce to dziecmi rozminowywano pole minowe.. po prostu si? je puszcza?o.. a rodzice byli szczesliwi ze dziecko pojdzie do nieba i jeszcze 70 osob z piek?a bedzie mog?o wyzwolic...  I to jest zapisane w koranie.
To samo ze jak oposcisz islam to czeka cie za to smierc - nie z r?ki Boga, a z r?ki wspó?wuznawców.. to samo.. koran,,,
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #224 : 2005-07-25, 19:28 »
no ...więc jednak, jest to religia... trochę inna niz nasza...
« Ostatnia zmiana: 2005-07-27, 16:17 autor Nefra »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedz #224 : 2005-07-25, 19:28 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #225 : 2005-08-02, 10:38 »
Czytałeś Koran? wiesz co jest tam zapisane?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #226 : 2005-08-02, 15:01 »
A ja oglądałam ostatnio program w którym jakiś facet mówił że za wszystkimi zamachami stoją władze bogatych państw [USA, Hiszpania, Wlk. Brytania], miał dowody i gadał sensownie... ale w głowie się nie mieści że to mogłaby być prawda :o
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #227 : 2005-08-02, 16:05 »
Czytałem tłumaczenie na polski koranu :)
Ja widze ta księgę jako cos podobnego do biblii. Ale chyba przyznasz ze wersy w stylu "mozesz bic zobę jak cie nie slucha" "zabijaj niewiernych gdy atakuja twoją religię" to lekka przesada.
Przeciez nie kłamię gdy cytuję koran i  nakaz zabicia kogos kto chce opuscic islam.
Tak po prostu jest.

 A ludzie dodtkowo sobie dopisują jeszcze fajniejsze tłumaczenia...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #228 : 2005-08-02, 23:24 »
Był jednym z moich podręczników w szkole.
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #229 : 2005-08-03, 00:29 »
Galago widać ludzi źle po prostu go interpretują...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #230 : 2005-08-04, 10:46 »
ale tutaj nie chodzi o interpretację.. to nie tak jak w chrzescijanstwie, ze jeden odłam uznaje Marię za swiętą - drugi nie, ze jeden uznaje władze papierza a drugi nie.. bo to są wszystko kwestie dogmatyczne (tz takie które nie są jasno i wyraznie zapisane w Biblii), takie ktore ktos tam ustala sobie wdł swoich widzimisię.

 W koranie jest jakno i wyraznie napisane ze mozna udezyc zonę gdy nie jest pokorna.. no przepraszam. jak inaczej to tlumaczyc? jak inaczej tlumaczyc słowa o zabijaniu niewiernych gdy ci zaatakują?

Jezus mówił o milosci, o nadstawianiu drugiego policzka, o podporządkowaniu zony - a nie zniewoleniu (jak na statku kapitan musi byc zeby było od kogo rzadac wyjaznien w razie wypadku).  Pozatym wielu biblistów uwaza ze w raju adam i ewa byli sobie równi. Tylko przez grzech jest jak jest.

A potem wyskakuje machomet, z swoimi tezami o zabijaniu, o biciu zony.. i jeszcze muzełmanie uwazają jezusa za proroka.. sorki to juz totalnie pokręcone.. dwie rozne rzeczy mówią i niby pochodzą od tego samego Boga?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedz #230 : 2005-08-04, 10:46 »

mila13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 317
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #231 : 2005-08-08, 10:17 »
to tym wydarzeniu moja kolezanka pojechala do londynu na 2 tygodnie
Zapisane
gg.:2113275

tlen: mila-91

Staffka

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #232 : 2005-08-15, 13:11 »
Jak ten 2 zamach byl to ja wlasnie z Psiaczkiem wsiadalismy na statek bo do Irlandio jechalismy, normalnie szok!
odrazu dzwonilam do domu i przyjaciul, ale wszystko ok :)
Zapisane

Reniek (chłopak)

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #233 : 2005-08-16, 00:50 »
Gdy byłem kilka dni temu w londynie, specjalnie w czasie wolnym skoczyłem do angielskiego metra, przejechałem sie i wróciłem, tam pogubić sie mozna, bo tych linni to jest 93475938475
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #234 : 2005-08-16, 00:53 »
pogubić??? przeca ono proste jak licho, a w każdym wagonie masz mapę i kolorki linii
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #235 : 2005-08-16, 19:35 »
hehehh Reniek wystarczy patrzec na mapki i wszystko jest swietnie oznakowane ;)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #236 : 2005-08-16, 19:49 »
nawet wszystkie przystanki są wyszczególnione...gdzie tu człeku, problem??? A schemat jest bardzo prosty...pętla i odbicia od niej...i jeszcze jakie wyrażne kolorki...A jak masz AZ-etkę to na pewno w Londynie nie zginiesz... :wink:

 i linii tyle na pewno nie ma...linie sa zaznaczone kolorkami...,najwyżej składów jeżdżących...ale Londyn w rozciągłości...jest taki prawie jak pół Polski...więc mają gdzie pędzić...za ciasno im nie jest... :lol:
« Ostatnia zmiana: 2005-08-16, 19:53 autor Nefra »
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedź #237 : 2005-08-31, 15:47 »
ehh... powiem wam, ze choc to było jakiś czas temu, to boje sie jeździć autobusami... jeszcze... ale mam nadzieje ze mi to minie....
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: Dramat w Londynie :O
« Odpowiedz #237 : 2005-08-31, 15:47 »
Strony: 1 ... 6 7 [8]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 27 zapytaniami.