Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: "Amnestia" i inne polityczne tematy  (Przeczytany 4470 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
"Amnestia" i inne polityczne tematy
« : 2006-07-20, 22:13 »
Jak się czujecie a propo? Zwłaszcza wy maturzyści? :)

"Nie przekonają nas, że białe jest białe, a czarne jest czarne... przepraszam - białe jest czarne, a czarne jest białe... zresztą do tamtego też!"
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #1 : 2006-07-20, 22:26 »
a ja mogę powiedzieć co o tym myślę? mogę? mogę?
No to powiem :D

Mnie szlag trafia, kiedy pomyślę, że ja, żeby dostać świadectwo maturalne musiałam zdawać poprawkę, a teraz nie trzeba. Rozumiem, że teraz poprawek nie ma w tym roku, tylko byłyby w przyszłym... No ale dla mnie bardziej logiczne by było przywrócenie możliwości poprawienia w wakacje a nie taki pomysł.
Rozumiem również, że tegoroczni maturzyści, którzy skorzystają na amnestii będą się cieszyć. Ale z drugiej strony jak pomyślę o tych wszystkich moich znajomych, którzy nie zdali matury pisemnej we wcześniejszych latach i musieli też rok czasu czekać, żeby się poprawić, to przecież teraz na pewno się muszą wściekać. Mnie to zniesmaczyło :/
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #2 : 2006-07-20, 22:32 »
Jasne, że możesz - po to topic... :P Z resztą, jak mogę teraz powiedzieć "nie"? :D Oczywiście zależy od punku siedzienia. ;) Ale wytłumaczenie Kaczyńskiego - nie wiem którego, chyba Lecha, było załamkowe. Że najpierw powiedzieli, że nie zdadli, potem, że zdadli i że nie zdadli... Podlizuch przebrzydły... ;) Przecież nikt nie powiedział, że zdadli, tylko padła propozycja i nic z tego póki co nie wynikało. Nic jeszcze się nie dokonało... no już tak...

PiS jest kochany zamówił mszę, i tak dziś odbyła się msza - cytuję - "w intencji deszczu"... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedz #2 : 2006-07-20, 22:32 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #3 : 2006-07-20, 22:35 »
Ja mam bardzo mieszane uczucia,za rok bede maturzystką i kto to wie jak wszystko sie ułozy. Ale jak ktos dostanie juz to swiadectwo to chyba i tak ma bardzo małe szanse zeby dostac sie na studia dziennie,prawda? No bo czy tak chetnie beda przyjmowac jak ktos nie zdał tak do konca matury to mi sie nie wydaje,ale za to beda mogli isc na zaoczne i nie czekac rok.
Cytuj
No ale dla mnie bardziej logiczne by było przywrócenie możliwości poprawienia w wakacje a nie taki pomysł.
Dokladnie,dokladnie. Zgadzam sie w calej rozciaglosci.

Cytuj
Ale z drugiej strony jak pomyślę o tych wszystkich moich znajomych, którzy nie zdali matury pisemnej we wcześniejszych latach i musieli też rok czasu czekać, żeby się poprawić, to przecież teraz na pewno się muszą wściekać.
To tylko z tamtego roku,bo od tamtego roku obowiazuje nowa matura ;) Wczesniej mozna bylo poprawke w wakacje zdawac.

Czy to juz weszlo w zycie? Nie chyba, moim skromnym zdaniem nie wejdzie.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #4 : 2006-07-20, 22:41 »
"w życie" :)
Tak, weszło chyba, bo dziś jaśnie nam panujący powiedział, że popiera.

Raczej to jest według mnie taka maturka dla tych którzy nie chcą nic potem robić, żebyśmy mieli więcej "wykształconych" ludzi. Z taką niepewną maturą pewnie mało można... ale to jeszcze zasady do ustalenia, i kolejdne kłopoty w zwązku z tym... Eh...
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #5 : 2006-07-20, 22:49 »
Agakonik ale mi chodzi bardziej nie o możliwość studiowania, ale dla mnie samo to, że zdałam maturę było czymś ważnym, a teraz no co, ktoś nie zda jednego egzaminu a i tak ma tą maturę w kieszeni - takie dziwne to trochę

a z poprawkami - kiedyś w wakacje można było zdawać tylko jeśli się zawaliło ustny egzamin (tadam - to ja :D), a kiedy się nie zdało jednego pisemnego to już było po ptokach, nie można było zdawać kolejnych części tylko czekać do przyszłego roku i od nowa zdawać całość
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #6 : 2006-07-20, 22:54 »
Niom, zgadzam się. Co do drugiej części... to ja sobie wypraszam! Jak ja zdawałam maturę - w zeszłym roku, to miałam powiedziane, że mogę poprawiać przez najbliższe pięć lat co pół roku, a teraz co? nie da sięco pół roku! To mogę przez dziesięć lat, czy mi się kasuje pięć poprawek? Hmmm? (Nie to, żebym planowała... :P )
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #7 : 2006-07-20, 22:56 »
no dlatego mówię, że niech zwrócą poprawki wakacyjne a niech nie kombinują :)
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #8 : 2006-07-20, 22:59 »
madziaro-rozumiem ;) Wczesniej napisalam,ze mam mieszane uczucia bo przede mna matura :P a z drugiej strony jedni sie mecza zeby zdac a drudzy i tak dostana papierek..
charon-Ty zdawalas nowa maturkę?
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedz #8 : 2006-07-20, 22:59 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #9 : 2006-07-20, 23:03 »
Agakonik a ja rozumiem Ciebie, też bym pewnie w tej sytuacji miała inne uczucia, że może akurat się uda i jak średnia będzie ok, to nawet jak mi się noga powinie będę mieć maturę :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #10 : 2006-07-20, 23:42 »
Agakonik, ja niepisząc egzaminu poszłam jako pierwsza do gimnazjum, byłam rocznikiem który jako pierwszy pisał nową matrukę... ;) Czyli tak - cieżko doświadczona przez edukację... :D (Widać co ze mnie wyrosło... :P )

Ciekawa jestem waszego zdania, bo moje podjeście jest tu... nie mogę powiedzieć w tym przypadku, że mi się ono podoba. Bo jakoś zostałam wychowana na zasadzie, że wiedza, nauka jest najważniejsza i to mnie spaczyło, że ludzie z wykształceniem rosną w moich oczach... :/ Więc mam sprzeczne uczucia. W każdym razie chyba na prawdę trzeba się niepostarać i na maksa olać, żeby nie zdać... Skoro z polskiego max. jest 70 punktów, z czego 20 to część testowa, a 50 to wypracowanie, a do zdania wystarczy 21 pkt - tak słyszałam.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #11 : 2006-07-21, 10:56 »
moje odczucia co do tego sa totalnie negatywne. owszem, jakistam procent maturzystow jest, ktorym po prostu noga sie podwinela - ale znaczna wiekszosc to po prostu nieuki/glaby. Sory, ale samemu wybierajac sobie temat i nie zdac - to naprawde ktos musi byc tumanem
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #12 : 2006-07-21, 12:32 »
Powiem słów parę: żałuję dnia w którym stwierdziłam że PiS będzie dobrze rządził :/.
Mam maturę nie-giertychowską, uczciwie zdaną i jestem z tego dumna, a jak inni dostali amnestię to ja chcę mieć 20% więcej z biologii :P

edit: aa wyrzucenie Marcinkiewicza i wsadzenie na ten stołek drugiego bliźniaka to już było czyste i jawne chamstwo, ale tak to w Polsce jest że jak chce się mieć dobrze płatną robotę to tylko przez znajomości  (;))
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #13 : 2006-07-21, 12:35 »
Czyli 21%,ktora oblala to tumany? Super :roll: Skoro tak duzo osob niezdalo to chyba nie wynika to tylko i wylacznie z ich nieuctwa bo te 20% to jest dużo, a chyba prawie kazdemu zalezy zeby miec swiadectwo w reku obojetnie co dalej by chcial robic.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #14 : 2006-07-21, 12:41 »
Nie tumany ale większość to ludzie którzy olali sobie jeden przedmiot skupiając się tylko na tym co było potrzebne im na studia :/ No sorry ale w końcu to matura i te 30% np. z polskiego można uzyskać..a teraz w twarz się śmieją - bo jaki z tego wniosek? Uczę się czy nie mam maturę w kieszeni..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedz #14 : 2006-07-21, 12:41 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #15 : 2006-07-21, 12:55 »
Cytuj
Nie tumany ale większość to ludzie którzy olali sobie jeden przedmiot skupiając się tylko na tym co było potrzebne im na studia
Ale jak dostana swiadectwo a jeden przedmiot oblany to i tak maja marne szanse zeby dostac sie na studia,chyba,ze zaoczne.
Co nie znaczy,ze popieram ta ustawe w poprzednich postach pisalam juz cos na ten temat ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

kareena

  • Gość
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #16 : 2006-07-21, 20:08 »
Jedni sie chwala ze z 4 obowiazkowych przedmiotow maja dobrze a ze ten piąty oblali to no to co, przeciez ogolnie to im swietnie poszlo... (to jest zacytowana opinia z forum onetowskiego)

no sorry, ale j.polski to jest podstawa - wstyd tego nie zdac, o wyborze tematu do ustnej prezentacji juz nawet nie wspominam.... jak mozna oblac to co sie samemu wybiera??

ok. teraz język obcy - ustny i pisemny... no coz, trzeba umiec. poziom podstawowy to jeszcze nie jest tak zle i 30% mozna uzyskac. ok, zgadzam sie ze na maturach powinny poprawic nagrania, zeby nie bylo "trzeszczące" ani zeby nie zdarzyly sie awarie sprzętu (a tak sie zdarzalo..). tylko ze to sie zdarzalo i w zeszlym roku wiec to zaden argument.

teraz najlepsze :P dodatkowy przedmiot ktory sie samemu wybiera. moze to byc matma, biola, gegra, hista. zakladam ze kazdy ma jakis jeden wzglednie ulubiony przedmiot. wiec jak to mozna oblac?

reszta to juz nie jest obowiazkowa i nie bede sie nad tym rozwodzic ;)

dobrze ze nie mam takiej matury giertychowskiej... bo do konca zycia mialabym swiadomosc ze tylko dzieki litosciwemu ministrowi przeszlam to. i pewnie to jeszcze ma byc sposob na podniesienie sredniej wyksztalcenia? dla mnie lol. ciekawa jestem tez czy kolejny rocznik tez bedzie mial takie ulatwienie? jesli nie, to dlaczego ten ma miec? ehh..

ja mam tylko nadzieje ze uczelnie bardzo niechetnie beda przyjmowac takie osoby
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #17 : 2006-07-21, 21:30 »
Odnośnie tego: ,,Ale jak dostana swiadectwo a jeden przedmiot oblany to i tak maja marne szanse zeby dostac sie na studia,chyba,ze zaoczne." , ,,ja mam tylko nadzieje ze uczelnie bardzo niechetnie beda przyjmowac takie osoby".
W większości przypadków pewnie tak będzie ale jeśli przyjdzie gościu na AM z świetnie zdaną chemią, biologią i fizyką a oblanym polskim to nie wierzę że go nie przyjmą, ciekawe tylko jakim(czyim??) kosztem będzie się to odbywało?
I niekoniecznie potrzebna jest tu AM, wystarczy zwykła biologia na którą ja złożyłam papiery - ich obchodzi tylko i wyłącznie ten przedmiot więc raczej nie będą zwracać uwagi na to czy ktoś zdał polski czy też nie..
Co do reszty zgadzam się z wami w 100%
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #18 : 2006-07-21, 21:40 »
Ale wyobrazacie to sobie... w przyszlosci bedzie taki prof. dr hab. moze nawet wykladowca na uczelni i jak mu sie zajrzy w mature to tam szok! - niezdany polski :D

dla mnie to sam smiech na sali. jak ktos jest wyksztalcony to z jezykiem ojczystym nie ma problemu :)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #19 : 2006-07-22, 08:15 »
powiem że trzeba być naprawde nie wiem kim żeby nie zdać polskiego i angielskiego. Nie jestem dobra z języków ale z maturą z tych przedmiotów poradziałm sobie i to całkiem całkiem. Jeśliktoś wybiera sobie 3 przedmiot to chyba zazwyczaj wybiera taki który mu najbardziej pasi więc też powinien go zdać bez problemu. Wniosek?? Matura giertycha to dla mnie wielka ściema. Nie wiem, może kolega Giertych ma kogoś z rodziny komu sie noga podwinęła w tym roku na maturze więc se trzasną tą głupote :P
Co do przyjęć na studia. Ja słyszałam że nasze uniwersytety nie przyjmują osób którzy zawalili mature z jednego przedmiotu. Ale tak tylko słyszałam, to nie są sprawdzone inf.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #20 : 2006-07-22, 10:14 »
W sumie bojkotowali to i nie podlegają Girtychowi więc mogą robić co chcą, Giertychowi zależy tylko żeby się podlizać i żeby statystyki poszły w górę. A co poniektórym, żeby mieć liceum za sobą i iść do pracy...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedz #20 : 2006-07-22, 10:14 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #21 : 2006-07-22, 12:43 »
wytłumaczenie Kaczyńskiego - nie wiem którego, chyba Lecha, było załamkowe. Że najpierw powiedzieli, że nie zdadli, potem, że zdadli i że nie zdadli... Podlizuch przebrzydły... ;) Przecież nikt nie powiedział, że zdadli, tylko padła propozycja i nic z tego póki co nie wynikało. Nic jeszcze się nie dokonało... no już tak...

To samo pomyślałam, słuchając tłumaczenia pana prezydenta. Cieniutkie... Ale coś powiedzieć trzeba, a prawdziwego powodu (koalicjant to przecież wymyślił), podać nie wypada... Rączka rączkę myje, dziś ja poprę Giertychowski bzdurny pomysł, jutro on mi się zrewanżuje. I tak zbudujemy czwartą Rzeczypospolitą...

Cytat: Charon
PiS jest kochany zamówił mszę, i tak dziś odbyła się msza - cytuję - "w intencji deszczu"... :P

Gdybym była wierząca, zamówiłabym mszę w intencji rozumu dla polskiego rządu...
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #22 : 2006-07-22, 13:27 »
ale może to coś dało... ;) Już ludzie psioczyli, że przez cały dzień gdzie niegdzie pięć minut padało... a tu nocką trochę wreszcie skapło... i to chyba najwiekszy cukces PiS-u jak na razie... :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #23 : 2006-07-22, 13:49 »
Tak, tak, oczywiście... ;d
Zapisane
IBDG Wrocław

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #24 : 2006-07-22, 18:05 »
No mam nadzieję że jaednak Ci z giertychowską na studia nie mają szans (wiem ,wiem podła jestem :P)

Cytuj
To samo pomyślałam, słuchając tłumaczenia pana prezydenta

A byłam pewna że to był premier... nie no to był premier a nie prezydent , na 99%
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #25 : 2006-07-22, 18:31 »
Ja nie wiem... :cry: Teraz jak bywają w tych samych miejscach, to nie wiem... :( Miga mi, że Kaczka gada, a nie przyglądam się znaczeniom na twarzy...
Zapisane

Donna Daria.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 277
  • Ronaldo ((:
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #26 : 2006-07-22, 18:53 »
Zapewne jak ja będę zdawac maturę to bez pójścia na egzamin bedę miała świadectwo...
Paranoja!

Chociaz może do tego czasu zmienią nam kochanego Ministra :D
Zapisane
Życie jest jak lustro
- Jeżeli pokażesz mu niezadowolona minę
odpowie tym samym.
Kiedy się uśmiechniesz, pozdrowi Cię serdecznie.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #27 : 2006-07-22, 20:13 »
A byłam pewna że to był premier... nie no to był premier a nie prezydent , na 99%

Tak, masz rację, Rachela :) Mylą mi się ci panowie, ale na dobrą sprawę, co za różnica? ;p Najlepsze, że nie są przecież bardzo podobni, a jednak się mylą... Coś w tym musi być... :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedz #27 : 2006-07-22, 20:13 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #28 : 2006-07-22, 21:05 »
Ha, wiedziałam że to premier był ;) Oni są podobni ... tak ogólnie różnią się szczegółami które łatwo zauważyć ale jednak jak jednym okiem spogląda się w gazetę a drugim na telewizor i widzi się coś okrągłego w szarym garniturze na środku ekranu to wtedy bardzo łatwo o pomyłkę :P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #29 : 2006-07-22, 22:32 »
Chociaz może do tego czasu zmienią nam kochanego Ministra :D
Pytanie na kogo? ;) jaka ja byłam zła na Hantkę za te reforkę z gimkami... i od tego się zaczęło... Jak usłyszałam, że Giertych jest ministrem edukacji, to mało nie padłam... Boże, dzięki Ci, że łon mnie nie dotyczy! ;)

Heh, przypomniało mi się... :P Giertych się bulwersował, że Biedroń uczył "za nasze pieniądze" polską młodzież, że płeć jest sprawą umowną. Po czym: Wysoki sejmie! Pani marszłek... Sala: hi hi hi... Giertych ogląda się z wolna... za nim zamiast Wiśniowskiej - Jurek. Giertych: Khem, Wysoki sejmie! Panie marszałku! o czym się tłumaczł, że nastapiła zmiana za jego plecami, na co Jurek: ja jestem niewymienny... :P
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 28 zapytaniami.