Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Tybet we krwi i łzach  (Przeczytany 2642 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Tybet we krwi i łzach
« : 2008-03-16, 09:45 »
W czasie pokojowej demonstracji w stolicy Tybetu Lhasie milicja chińska zabiła około 100 osób. Do 1949 roku Tybet był niepodległym państwem. Został jednakże zaanektowany przez Chiny, a rząd Tybetu i Dalajlama przebywają na emigracji w Indiach. Solidaryzuję się z narodem tybetańskim w walce o jego prawa. Moim zdaniem właściwe byłoby zbojkotowanie igrzysk olimpijskich w Pekinie. Również przez naszych sportowców.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #1 : 2008-03-16, 22:09 »
Moim zdaniem właściwe byłoby zbojkotowanie igrzysk olimpijskich w Pekinie. Również przez naszych sportowców.
i ja widze wiecej powodów by tam nie byłó tych igrzysk, ktoś słyszał o tym:
http://wiadomosci.onet.pl/1707720,69,item.html
http://wiadomosci.onet.pl/1705953,441,1,1,item.html

tu petycja:
http://www.thepetitionsite.com/takeaction/920837328
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #2 : 2008-03-21, 19:30 »
tia - jestem za bojkotem... tyle, ze znajac ludzi to moga gadac ze bedzie bojkot a i tak pojada.

ehhh chiny... kraj gdzie okreeslenie ze sa "rowni i rowniejsi" dziala w wyjatkowy sposob... (licza sie tylko ci rowniejsi) gdzie prawo to okreslenie abstrakcyjne......
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedz #2 : 2008-03-21, 19:30 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #3 : 2008-03-21, 21:16 »
Było dzisiaj o tym w wiadomościach i u nas na pewno nikt się nie zbuntuje...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #4 : 2008-03-22, 11:51 »
Było dzisiaj o tym w wiadomościach i u nas na pewno nikt się nie zbuntuje...
tak, była ze na olimpiadzie nie mozna nic okazywac, eh nie wiem jak to nazwac, był przykład ze ktoś wyszedł z koszulką z jakims napisem i nie moze jechac na igrzyska, zreszta polacy sie wypowiadali i oni pracuja całe zycie zeby tam pojechac wiec... raczej nic nie zrobia
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #5 : 2008-03-24, 19:36 »
Oglądał ktoś dziś Eurosport?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #6 : 2008-03-24, 19:58 »
Oglądał ktoś dziś Eurosport?
nie ogladałam a co było? coś mówili?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #7 : 2008-03-25, 12:33 »
Ktoś wyskoczył z transparentem, ale ochrona go wzieła...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #8 : 2008-03-25, 20:01 »
Ktoś wyskoczył z transparentem, ale ochrona go wzieła...
nie beda sie sprzeciwiac olimpiadzie bo nie beda mieli jak...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedz #8 : 2008-03-25, 20:01 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #9 : 2008-03-25, 21:04 »
Olimpiada to biznes, a przecież kasiora ponad wszystko... :roll: Tłumaczenie, że ktoś latami trenował, żeby pokazać się na olimpiadzie, mnie nie przekonuje. Są rzeczy ważniejsze od sportu, sławy i pieniędzy. Widać, nie dla wszystkich. Nie dla tych, ktorzy tam pojadą :/
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #10 : 2008-03-25, 21:48 »
Hmmm...jestem miłośnikiem sportu,ale uważam,że Chiny nigdy nie powinny dostać możliwości organizowania Igrzysk Olimpijskich - ci którzy wydali tę decyzję ( 7 lat temu ) myśleli,że w ten sposób wymuszą na Chinach zmiany w prawie,kulturze - ale się mylili...
Niestety,ale myślę że bojkot jest nie możliwy...mimo wszystko to była by tragedia dla sportowców którzy pracują w czteroletnim toku przygotowań do Olimpiady - wiązało by sie to nie tylko ze stratą udziału w Igrzyskach,ale i z utratą sponsorów...
Dobrym wyjściem było by przeniesienie Olimpiady w inne miejsce - ale na to jest już,chyba za późno...
Rozsądnym wyjściem był by bojkot uroczystości otwarcia ( taką decyzję podjął już prezydent Francji ),ale tu konieczna by była solidarność a już wiadomo,że np. George Busch nie widzi nic złego w tym co robią Chiny i wybiera sie na ceremonię... :roll:
Głupotą jest też to,ze sportowcom zabrania się okazywania jakichkolwiek gestów poparcia dla Tybetu - za coś takiego sportowiec może być nawet wykluczony z udziału w igrzyskach... :roll:
Nie tylko sprawa Tybetu i nie przestrzegania praw człowieka kładzie się cieniem na Olimpiadę w Chinach: - są również łamane prawa zwierząt - trucie kotów i psów na ulicach Pekinu przed olimpiadą... :grr:

Problem leży też w samych Chińczykach,ich mentalności: dziś oglądałem program o Chinach i tam mówili,że Chińczycy boją się wszelkich zmian,rewolucji,oni chcą mieć święty spokój,żadnych zmian.
Boją sie także wolności i samodzielnego podejmowania decyzji - wszelkiej odmienności i różnorodności.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #11 : 2008-03-26, 01:34 »
Myślę, że dobrze się stało, że Chiny organizują olimpiadę. Jest możliwość zwrócenia uwagi na problem Tybetu. Teraz trzeba się zsolidaryzować z Nimi, ale na razie zapowiada się powtórka z 1936r...

http://www.freetibet.pl
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #12 : 2008-03-27, 15:20 »
Wiadomo już,że na uroczystość rozpoczęcia igrzysk nie pojedzie prezydent Czech jak i nasz premier - taką decyzję ciągle rozważa prezydent Francji - niestety,myślę że jeżeli to nie będzie inicjatywa wszystkich krajów,to te pojedyncze akcenty nie zostaną zauważone...
U.S.A np.nie może sobie pozwolić na bojkot uroczystości otwarcia igrzysk,bo...cała Amerykańska gospodarka jest uzależniona od Chin...

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #13 : 2008-03-27, 15:31 »
http://www.avaaz.org/en/tibet_end_the_violence/38.php?cl=65899583 kolejna petycja (swoją drogą już 1,111,645 głosów... ponoc po przekroczenia 1 000 000 stała się największą globalną, internetową petycją w historii.)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #14 : 2008-03-30, 09:42 »
Myślę, że dobrze się stało, że Chiny organizują olimpiadę. Jest możliwość zwrócenia uwagi na problem Tybetu. Teraz trzeba się zsolidaryzować z Nimi, ale na razie zapowiada się powtórka z 1936r...

http://www.freetibet.pl
Przyznanie Chinom organizacji olimpiady było wielkim błędem. Dzięki temu władze komunistyczne poczuły się jeszcze silniejsze i bardziej bezkarne.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedz #14 : 2008-03-30, 09:42 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #15 : 2008-03-30, 12:02 »
może myśleli że coś sie zmieni, ale wyszła na odwrót, niestety :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #17 : 2008-04-19, 20:30 »
ja powiem tak: bojkot bojkotem ale ktoś im to prawo do organizacji dał... przecież nie trzeba specjalnych zdolności by wiedzieć jak to będzie wyglądać.

zatem choć ja jestem za bojkotem (ostatnio zdziwiłam mojego znajomego chińczyka moim stanowiskiem, a człowiek wie ze generalnie jestem chinofilem) to jednak śmieszy mnie on z punktu widzenia państw, a szczególnie tych, które wcześniej wydały zgodę.

ten bojkot miałby sens gdy podano decyzję a nie teraz.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #18 : 2008-04-20, 13:36 »
Gdy decydowano o tym który kraj będzie gospodarzem igrzysk ( było to,chyba 7 lat temu ) uznano że wpłynie to pozytywnie na Chiny,że przez tak długi czas zostaną wymuszone zmiany w polityce - jak widać,było to zbyt optymistyczne podejście... :roll:
Zaczynam mieć takie przeczucie,że kraje jak Chiny,Rosja i parę innych nigdy się nie zmienią - gdy sie słyszy,ze w Rosji została z dnia na dzień zamknięta gazeta tylko dlatego,ze napisała o rzekomym romansie Putina... :/

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Tybet we krwi i łzach
« Odpowiedź #19 : 2008-04-20, 14:13 »
Gdy decydowano o tym który kraj będzie gospodarzem igrzysk ( było to,chyba 7 lat temu ) uznano że wpłynie to pozytywnie na Chiny,że przez tak długi czas zostaną wymuszone zmiany w polityce - jak widać,było to zbyt optymistyczne podejście... :roll:
Otóż to, naiwne myślenie... Żeby doszło do zmian, najpierw musi się zmienić postępowanie rządzących, a niby czemu miałoby się tak stać? Bo dano prawo do organizacji igrzysk? No to super, teraz po trupach do świetlanego celu... Prawo do organizacji jakiejkolwiek światowej imprezy powinno być wyróżnieniem, na które najpierw trzeba zasłużyć, a nie otrzymać je na kredyt...

Zaczynam mieć takie przeczucie,że kraje jak Chiny,Rosja i parę innych nigdy się nie zmieni - gdy sie słyszy,ze w Rosji została z dnia na dzień zamknięta gazeta tylko dlatego,ze napisała o rzekomym romansie Putina... :/
W każdym razie długa droga przed nimi... Żeby zaszły zmiany, ktoś ich musi chcieć, a w kraju, w którym od najmłodszych lat ludzie poddawani są indoktrynacji, niełatwo o niezadowolonych... A jeśli nawet są, nie mają odwagi się sprzeciwstawić, bo represje mogą być okrutne... I tak kręci się chory system...
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 26 zapytaniami.