Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...  (Przeczytany 19190 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedź #30 : 2007-06-03, 12:50 »
Ogryzek, ale chyba za bramą, tak napisane jest w artykule...
to znaczy koło tego czerwonego baru między nim a cmentarzem stoi pomnik Bobbiego, i jak się wchodzi na cmentarz to jest taki malutki nagrobek i tam jest pochowany piesek...
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedź #31 : 2007-06-03, 13:16 »
Retriva pies napewno zaakcpetuje nowych opiekunow jak swoich, przywiaze się do nich, ale napewno Cie pozna ;) ale kwarantanna chyba juz mu sie zaczeła?? Jak tak to nie całe 6 miesięcy ;)

A właśnie a ja całkiem zapomniałam o tym, że mój pies przecież ma swoich byłych właścicieli zza ścianą.. pies był ich przez 4 lata, przyjazniłam się z dziewczynka z tego domu, psa znałam od szczeniaka, raz musieli wyjechac chyba na pogrzeb i psa zostawili nam, siedział cały dzień na balkonie i wpatrywał się w ich garaż... Kiedy sprowadzili sobie nowego psa i rudy był pogryziony siadywał pod naszymi drzwiami, kładł się i spał (chodził sam na spacery) nie wracał pod drzwi swoich właścicieli, mama zawsze wpuszczała go żeby się napił i coś zjadł.. kiedy kazała mi go odnieść to pies zapierał się wszystkimi łapkami, tylko aby go tam nie zanieść... Kiedy Miki u nas został na stałe, nigdy nie biegł pod drzwi swoich byłych właścicieli... teraz po 11 latach nawet jeśli coś do niego mówią na klatce schodowej pies nie macha ogonem, traktuje ich jak kazda inna osobe.. obcą... bez zadnego entuzjazmu...
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedź #32 : 2007-06-03, 13:20 »
Pies widocznie wie,że nie był tam kochany i nie chce pamiętać tamtych ludzi...Tak mi się wydaje....

Forum Zwierzaki

Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedz #32 : 2007-06-03, 13:20 »

Retriva

  • Gość
Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedź #33 : 2007-06-05, 21:49 »
Zaba14, jeszcze nie robilismy serologii wiec sie jeszcze nie zaczela -.- ja nie wiem jak wytrzymam pol roku... koncze, trzeba pieska wyprowadzic :kocham:
Zapisane

irmina

  • Gość
Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedź #34 : 2007-06-08, 12:04 »
Nie wierze. Na początku stycznia zmarła moja prababcia, a jej pies dalej mieszka na podwórku dokarmiany przez moich dziadków. Nie wychodzi nawet poza teren posesji.
Zapisane

EmoGirl

  • Gość
Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedź #35 : 2007-06-08, 13:45 »
Ale bzdeta tandeta.Przecież pies zapamiętuje swojego opiekuna na całe życie,nie na 3 dni!Lol,cóż za znawcy psów.

To pewnie znawcy psów,którzy uważają że "chapi" to najlepsza karma na świecie.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedź #36 : 2007-06-08, 17:02 »
Jak dla mnie - niemożliwe..zarówno z powodu wyżej wymienionych przykładów, jak i mojego własnego doświadczenia :) Kiedyś, po moim miesięcznym pobycie w szpitalu, Alikowi omal tyłka nie urwało ze szczęścia ;) A pomijając mojego psa, co rok Sonia <sunia dziadków> wita mnie z takim samym entuzjazmem. I jestem przekonana, że pamiętałaby o wiele dłużej.

Przecież pies zapamiętuje swojego opiekuna na całe życie,nie na 3 dni!

Na całe życie może nie (nie twierdzę, że nie - nie jestem pewna), ale na sporą jego część - na pewno :)
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

psia kocurka

  • Gość
Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedź #37 : 2007-06-09, 09:56 »
Gdyby faktycznie bylo tak, ze psy pamietaja i kochaja swoich wlascicieli do konca i bez wzgledu na wszystko, to marny bylby los niktorych psiakow, bo przeciez niejedn z nich musi zmienic wlasciciela. Ja nie twierdze, ze psy zapomominaja po trzech dniach, ale przypuszczam, ze  swoja madrosc maja, tak jak Miki. I czasami potrafia sie przystosowac do nowej sytuacji i nowych wlascicieli i pokochac ich bardziej nawet niz tych pierwszych. Poza tym nie kazdy pies do wlasciciela jest przywiazany tak samo!
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedź #38 : 2007-06-09, 15:30 »
I czasami potrafia sie przystosowac do nowej sytuacji i nowych wlascicieli i pokochac ich bardziej nawet niz tych pierwszych. Poza tym nie kazdy pies do wlasciciela jest przywiazany tak samo!

Tak - nie kochają, ale sądzę, że jednak jeszcze długo ich pamiętają, mimo wszystko.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: jak długo pies pamięta... swojego opiekuna...
« Odpowiedz #38 : 2007-06-09, 15:30 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 26 zapytaniami.