Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dziwny żółw  (Przeczytany 4844 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kornelka

  • Gość
Dziwny żółw
« : 2003-04-30, 21:12 »
Mój żółw jest bardzo dziwny.Całą zimę śpi jak niedżwiedż :x ,wcale nie pije(wystarczy mu woda zawarta w pokarmie)i wcale nie chce jeść jedzenia dla żółwi :cry: .Żywi się tylko marchewką,liśćmi mlecza itd.Czy jest z nim coś nietak? :?:  :?:  :?:
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Dziwny żółw
« Odpowiedź #1 : 2003-05-01, 10:42 »
Żółwie zapadają w sen zimowy. Co do żarcia, to mój żółw też je to samo, co twój. Nie chce pokarmu dla żółwi i nie pije wody. Do jedzenia daję mu też trochę surowego mięsa. Nie powinnaś martwić się o swojego żółwika. Na pewno nic mu nie jest :) Pozdrawiam!
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Edi

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #2 : 2003-05-01, 23:14 »
Witam
Sen zimowy u żółwi to normalna sprawa i nie należy się tym martwić.Kiedy zacznie się przebudzać można mu w tym pomóc codziennymi ciepłymi kąpielami.Moje żółwie również za wodą nie przepadają-pije tylko jeden.Jeśli żółw dostaje pokarm z odpowiednią zawartością wody,to nic mu nie będzie(choć dobrze jest raz na tydzień stosować kąpiel w ciepłej wodzie).Hmmm,"specjalne" pokarmy dla żółwi nieraz są zupełnie bezwartościowe-jeśli Twój żółw nie chce tego jeść,to znaczy,że poznał co dla niego jest niedobre  ;)  Teraz kiedy mleczy jest pod doastatkiem powinny,jak czytałem w necie,stanowić podstawę diety u żółwi.Co do mięsa-właściwie nie powinno się go podawać żółwiom-ja nie mam z tym problemu bo moje mięsa nie lubią.
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwny żółw
« Odpowiedz #2 : 2003-05-01, 23:14 »

Mangooo_zakofana

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #3 : 2003-06-26, 20:22 »
Kornelka, ja mam tak samo z moim żółwikiem, ale na razie [od 15 lat] jeszcze nic sie jej nie stalo i zyje nadal :-)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #4 : 2003-08-06, 00:21 »
To, ze nie pije wody, to nic nadzwyczajnego, jesli wystarcza mu woda z pokarmu.

Co do "sztucznego zarcia" - moja zolwica tez go nie chce. Jak widze nie cieszy sie on zbytnia popularnoscia :)

Podaje natomiast od czasu do czasu troche bialego sera i gotowane zoltko jaja-zolw roslinozerny tez musi spozyc odrobine pokarmu zwierzecego!

Co do snu zimowego-jest naturalny, ale zolwia trzeba do niego odpowiednio przygotowac, zapewnic odpowiednie warunki i odpowiednio wybudzac, inaczej moze sie odbic niekorzystnie na jego zdrowiu.
Jesli nie jestes w stanie zapewnic takich warunkow, to lepiej nie pozwol zapasc w sen zimowy. Aby do tego nie dopuscic, utrzymuj go w cieple i z dostepem swiatla, kap czesto i budz! Jak przetrwasz ten okres, kiedy ma ochote zasnac na zime, postepuj juz normalnie.
Zapisane

Edi

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #5 : 2003-08-06, 01:23 »
Cytat: Wiedźma
To, ze nie pije wody, to nic nadzwyczajnego, jesli wystarcza mu woda z pokarmu.


Mimo wszystko polecam kąpiele.Wystarczą raz na tydzień(choć niektórzy stosują je codziennie).Pomogą one żółwiowi się wypróżnić,ogólnie poprawią jego samopoczucie.Po takiej kąpieli,gdy żółw jest(jeszcze  ;)  ) czysty,można nasmarować go wazeliną lub inną maścią ochronną.

Cytuj
Podaje natomiast od czasu do czasu troche bialego sera i gotowane zoltko jaja-zolw roslinozerny tez musi spozyc odrobine pokarmu zwierzecego!


Najlepiej z tego typu pokarmu,w przypadku żółwi lądowych,zrezygnować.Ewentualnie,jak piszesz,podawać go w bardzo małych ilościach i bardzo żadko.Ser i inne wysokobiałkowe produkty są szkodliwe na nerki i nie powinno się ich podawać.Jak można przeczytać na jednej ze stron terrarystycznych:"w niewoli wskutek przedawkowania produktów wysokobiałkowych (mięsko, ser) i cukrów (owoce) żółwie rosną i dojrzewają zbyt wcześnie co ma swoje poważne konsekwencje w słabym rozwoju kośca i zmianach krzywiczych.".
Żółwie lądowe są roślinożercami,dlatego ich właściwym pokarmem są rośliny.Oprócz tego podaje się ważywa(nie wszystkie),w mniejszym stopniu owoce.
Pozdrawiam
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #6 : 2003-08-06, 13:07 »
No oczywiscie, ze pokarm zwierzecy podaje sie rzadko i w malych ilosciach!!!
Zapisane

Magda K.

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #7 : 2003-10-08, 17:15 »
mój żółw też spał w zimie. Oprócz mlecza i marchewki lubił ciastka (np. herbatniki), sałatę i makaron. Niestety już go nie mam. nie wiem co mu się stało. Myślę że zjadł spryskany czymś mlecz.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #8 : 2003-10-08, 19:48 »
Taaa, albo te ciastka mu zaszkodzily  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwny żółw
« Odpowiedz #8 : 2003-10-08, 19:48 »

Atrax

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #9 : 2003-10-09, 09:03 »
Chcialby dodac cos od siebie odnosnie pokarmow dla zolwi. Wiekszosc pokarmow (oprocz 1) dostepnych na rynku sa w postaci suchych paleczek ktore najczesciej trzeba namaczac . Jedynym odstepstwem od tej zasady jest pokarm firmy ZOOMED w postaci polwilgotnej. Nie namacza sie go ma przyjemny zapach (dla zółwia :) ) Jednak starsze zolwie ktore nie sa nauczone do pobierania tego typu pokarmu moga i tak nie chciec go przyjmowac. Po szczegolowe info zapraszam na priv zeby nie bylo ze reklama abo co :P
Zapisane

awangarda

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #10 : 2003-10-23, 15:49 »
kornelka moj tak samo oprocz tego ze nie spi w zime :)
Zapisane

awangarda

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #11 : 2003-10-23, 15:51 »
edi ja mojemu zolwiakowi robie kapiele 2 razy w tyg i wtedy chyba pije....
Zapisane

Agami

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #12 : 2003-11-10, 09:55 »
Znacie może jakieś fajne stronki o żółwiach?
Zapisane

Nank

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #14 : 2003-12-16, 21:25 »
Witam!

Mam dwa żółwie stepowe, jeden jest z nami już 12 lat, drugi prawie 7 i oba mają się znakomicie, w związku z czym mogę chyba powiedzieć, że pewne doświadczenie mam...

Zimują w ogrodzie (sic!) zakopane w ziemi, wykopują się na wiosnę i wtedy robię im "kąpiel", podobno to pomaga im się przeczyścić, przynajmniej to wyczytałam w "literaturze".
Podobno niezdrowo jest, jeśli żółwie lądowe nie przechodzą okresu zimowania, czyli jeśli w mieszkaniu sypiają pod kaloryferem itp. Powinny kilka miesięcy przespać się w pudełku z ziemią w jakimś chłodnym pomieszczeniu (jednak trzeba uważać, żeby ich nie przemrozić, pudełko jest płytkie i na przykład na balkonie temperatura może być zbyt niska).

Jeśli chodzi o żywienie, to moje uwielbiają mlecz, babkę, kończynę, również kwiaty (szczególnie biała kończyna). Najłatwiejszym sposobem jest spacer po łące, można się wtedy zorientować za co najchętniej łapie.
Pokarm suchy podawałam im wciśnięty w pomidor, czasem bardzo chętnie jedzą, czasem w ogóle nie tkną. Mama dawała im też biały ser i kawałki surowego mięsa...
Z tego co się orientuję to gady mają nikłe zapotrzebowanie na wodę... wystarcza im wilgoć z roślin, rosa, w ich naturalnym środowisku woda nie jest zbyt częstym zjawiskiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwny żółw
« Odpowiedz #14 : 2003-12-16, 21:25 »

Essey

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #15 : 2004-01-18, 16:22 »
Moj zolwik je pokarm z pudelka ale dlugo musialam go do tego namawiac.Spokojnie wystarczy mu zwykle jedenie.Tym ze w zimie chodzi ospaly tez sie nie martw.Ale jesli ci na tym bardzo zalezy,mozesz mu nacierac skorupe witamina A i E.Kupisz ja w aptece.powodzenia. :wink:
Zapisane

Żabka

  • Gość
Re: Dziwny żółw
« Odpowiedź #16 : 2004-01-21, 13:50 »
Cytat: kornelka
Mój żółw jest bardzo dziwny.Całą zimę śpi jak niedżwiedż :x ,wcale nie pije(wystarczy mu woda zawarta w pokarmie)i wcale nie chce jeść jedzenia dla żółwi :cry: .Żywi się tylko marchewką,liśćmi mlecza itd.Czy jest z nim coś nietak? :?:  :?:  :?:

Miałam kiedyś zółwia było z nim tak samo. Niektóre gatunki zapadają w sen zimowy niektóre nie. Np. żółwie greckie czy stepowe nie zapadają w sen zimowy. Radzę żółwika zostawić w spokoju :D
Zapisane

Nank

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #17 : 2004-01-22, 21:35 »
Cytuj
Np. żółwie greckie czy stepowe nie zapadają w sen zimowy.


A skąd masz takie informacje?
Oczywiście, jeśli im się tego nie umożliwi, to pewnie mają problem z przespaniem całej zimy, ale jak najbardziej zarówno żółwie greckie, jak i stepowe, powinny przechodzić zimowy okres odpoczynku. I to w dogodnych warunkach, w chłodniejszej temperaturze, byle nie ujemnej, można na pewno znaleźć w sieci dokładne info na ten temat...
Więcej, podobno jest to niezdrowe, jeśli żółwie nie przezimują.
Zapisane

Żabka

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #18 : 2004-02-19, 14:13 »
Och, gdybyś była żółwiem, który mieszka w bardzo suchym klimacie, to czy zapadałabyś w sen zimowy? Po za tym mój dom to zwierzyniec - kot, świnka morska, chomik, ryby, papugi, zółwie, jaszczurki, żaby itp. ;) Mam trzy żółwie: greckiego, egipskiego i takiego wodno-lądowego :) Po za tym, jak mam jakieś zwierzę, to dawiaduję się o nim tego, czego potrzebuję :wink:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #19 : 2004-02-19, 16:22 »
Akurat zolw stepowy mieszka w podtropikalnym i pustynnym klimacie, z goracym, suchym latem i ostra zima. W warunkach naturalych prowadzi aktywne zycie tylko przez 3 miesiace w roku! Okres susz i upalow oraz zime przesypia!
Czy to odpowiada na Twoje pytanie na temat zasypiania zolwia mieszkajacego w suchym klimacie?
Zapisane

Patka

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #20 : 2004-02-19, 20:22 »
ha nic neiwiem nie mam zulwia kedys miałam i miał na imie max a umarł tak:przestał jesc spał czesto i raz nie ewszyedł ze skorupki i umarł :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dziwny żółw
« Odpowiedz #20 : 2004-02-19, 20:22 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dziwny żółw
« Odpowiedź #21 : 2004-03-23, 19:42 »
ym..czemu?? zolwie nie naleza do zwierzat ktore krotko zyja...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Dziwny żółw
« Odpowiedź #22 : 2004-03-25, 13:22 »
Chyba ze sa chore albo nie maja odpowiednich warunkow do zycia  :(
Zapisane

Przemek

  • Gość
Re: Dziwny żółw
« Odpowiedź #23 : 2004-04-16, 21:09 »
czesc niepowinnnas sie  martwic moj zolw jest tak sam  nie pije je tylko mlecza i salate  po zimowaniu prawie caly czas spi powinnas sprawic mu pare cieplych  kopieli  woda powinna byc na poziomie zeby niedotykala ust zolwia ok 1,5 cm a woda powinna miec temperature ok 32 st c  w wodzie zolw chetnie bedzie sie zalatwial dlatego sie niemartw a i podawaj mu witamine A w kropelkac 1 kropelka na 10 dni to mu pomoze w wybudzeniu sie i postawi go na nogi pozdrawiam pa
Zapisane

Edi

  • Gość
Re: Dziwny żółw
« Odpowiedź #24 : 2004-04-17, 01:05 »
Cytat: Przemek
je tylko mlecza i salate  


Z sałaty zrezygnuj.Nie daje żółwiowi nic a wręcz przeciwnie-nie wpływa korzystnie na jego zdrowie.
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.