Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...  (Przeczytany 2346 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pola

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #30 : 2004-02-03, 15:51 »
Cytuj

jakim cudem ten dobek trzyma sie na nogach!!????

jakims cudem musi  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Asiulek

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #31 : 2004-02-03, 15:53 »
właśnie cudem --- jakimś ...  :?:
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #32 : 2004-02-03, 17:22 »
:shock: jak zobaczylam to zdjęcie to się przestraszylam.. jejq biedny psiaczek :(  :(  :cry:  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedz #32 : 2004-02-03, 17:22 »

carragan

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #33 : 2004-02-04, 09:57 »
te zdjecia na ktorych wisza dwa charty to coroczna tradycja hiszpanska....Po sezonie polowan jest to wieszanie chartow....Po prostu taniej wl.wychodzi jesli nie musza utrzymywac "darmozjada" tylko sprawic sobie przed sezonem kolejnego.....
Zapisane

Cathycash

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #34 : 2004-02-04, 10:46 »
biedaczyska... oglądałam kiedyś cały taki program..... o "psach myśliwskich i o polowaniach". Polowanie (jeśli można to tak nazwać) zaczynało się i kończyło na.... powieszeniu psa na drzewie..... albo pokazywali gdzie trzymali psy.... w jakiejś zatęchłej piwnicy gdzie nawet stanąć nie mogły... biedaczyska...

...............
Zginęły moje kotki!!! mam nadzieję że nie dopadł ich taki "wielbiciel zwierząt"
Zapisane

pola

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #35 : 2004-02-04, 12:24 »
Cytuj

te zdjecia na ktorych wisza dwa charty to coroczna tradycja hiszpanska....Po sezonie polowan jest to wieszanie chartow....

 :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:
zamurowało mnie !!!!!!!!!!!!!! co to za okropność !!!!!!!!  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: bosze dlaczego ??????????!!!!!!!!!! dlaczego !!!!!!!!  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: z kim ja na tym świecie żyje !!!!!!!!!!!!!!  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.................... ...  :cry:  :cry:  :cry:

a wiecie co jest najgorsze ??????że my nic nie możemy zrobic  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

carragan

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #36 : 2004-02-04, 14:59 »
Polu i tu sie mylisz......Charciarze probuja wydobywac psy ze schronisk w hiszpanii itp itd i w ten sposob sporo galgosow znalazlo juz domy poza krajem ojczystym....Jednakze jest to tylko odsetek....
Zapisane

pola

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #37 : 2004-02-04, 15:06 »
Cytat: carragan
Polu i tu sie mylisz......Charciarze probuja wydobywac psy ze schronisk w hiszpanii itp itd i w ten sposob sporo galgosow znalazlo juz domy poza krajem ojczystym....Jednakze jest to tylko odsetek....
dobre chociaz i to .........
tylko mi chodzilo o to ze np, ja i inni szarzy ludzie nic w tej sprawie zrobic raczej nie moga ........  :cry:  :cry:
Zapisane

carragan

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #38 : 2004-02-04, 15:23 »
Polu przeciez charciarze to tez szarzy ludzie :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedz #38 : 2004-02-04, 15:23 »

Emilka

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #39 : 2004-02-04, 17:40 »
:cry:

http://www.animaladvocacy.net/legacy/andy_bassett2.jpg taki poraniony a patrzcie na pyszczek, pelen nadzieji tak ufnie patrzy
Zapisane

pola

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #40 : 2004-02-04, 21:42 »
Cytat: carragan

Polu przeciez charciarze to tez szarzy ludzie
a co ja mogłabym w tej sprawie zrobić ?????  :cry:  :cry: wspomagać finansowo  :cry: tylko moi rodzice jakoś nie interesuja sie psiakami ,,,,,, mamie z wielkim trudem przyszlo poszukac paru kocykow na schronisko na paluchu  :roll: wreszcie sama je odnalazłam ........  :roll: oni mówia ze jeden pies im wystarczy  :cry:  :cry: <troche tego nie kapuje ale dobra ... > ............. obiecałam sobie że jak będe dorosła to swoje dzieci (ale wybiegam w przyszlośc co ?? :P) będe zachęcac do pomagania psiakom :D:D:D:D  a teraz bez rodziców nie zrobie nic ..........  :cry:  :cry:
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #41 : 2004-02-07, 20:22 »
Wiecie co ja zrobiłem ogladając zdjęcia tych biednych zwierząt... :cry: podeszłam do mojego psa, przytuliłam go z płaczem i powiedziałam, że nigdy mu nie dam zrobić krzywdy, zawsze będzie:cry:  płacze, to co zobaczyłąm było straszne, nie myślałam że ludzi stać aż na takie okrucieństwo
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

olc!a

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #42 : 2004-02-07, 20:32 »
Stać... W Polsce coraz częściej organizuje sie walki psów... W Rosji jeszcze niedawno było to legalne (nie wiem czy jeszcze jest)...
Czasami wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #43 : 2004-02-08, 17:45 »
Ludzi stać na każde okrucieństwo. Nie ma granic ludzkiej podłości.  :(
Zapisane
IBDG Wrocław

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #44 : 2004-02-08, 19:20 »
niestety .... ludzie to jednak najokrutniejsze istoty:(
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Forum Zwierzaki

O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedz #44 : 2004-02-08, 19:20 »

Naomi151

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #45 : 2004-02-11, 20:05 »
Boże kto mógł mu to zrobić  :cry: , biedactwo...
Zapisane

psina

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #46 : 2004-02-12, 12:35 »
To terazz ludzie się doczekali ale my z kol. robimy akcję o tym bo to co moja koleżanka rzeczytała to okropne kurom odcinają dzioby i każą znosic jaja i jeśli w 2 miesiące nie zniosą ponad tzrzyst jaj wieszają je za ogony do górynogami i katują :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  gęsią takrze odcinają dzioby wkładają rury do zołądka z kwasem który powoduje ze gróbną a onę się zkręcają a czasem umierają z bulu konie są trzymane w pomieszczeniach pół metra2 co potrzebują przynajmniej od 8 m2 są takie chude ze nieraz paają na swoje odchody i umierają a te konie które się poruszą w półmetrowym boksie to są razone prądem i często w ten sposub umierają ale co to jeszcze mało
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Tuczenie ptaków na fermach dla uzyskania wątrób stłuszczonych przekracza wyobrażenia o granicach znęcania się nad zwierzętami. W organizmie zdrowego ptaka doprowadza się w ciągu kilkunastu dni do 15-krotnego powiększenia wątroby. Przez 3 do 5 tygodni następuje stopniowe przenikanie tłuszczu do komórek wątroby. W wyniku tego tłuszcz po 5 tygodniach stanowi 40 do 60% masy wątroby, jej ciężar ok. 50% masy ciała.

Aby uzyskać tak kolosalny rozrost wątroby konieczne jest dostarczenie dużej ilości energii. Najlepszą paszą jest bogata w węglowodany kukurydza. Podaje się ją ptakom początkowo do woli, a potem przy pomocy urządzeń umożliwiających napychanie gęsi.

Urządzeniami tymi są metalowe rury o długości ok. 1 m, więc sięgające przez całą szyję, aż do żołądka. Przez rurę tę wpychane jest do żołądka gęsi codziennie początkowo 200-300 gram kukurydzy a pod koniec nawet 1,3 kg. Tuczenie odbywa się do dnia w którym gęś osiąga "pełną dojrzałość ubojową".

Pod tym terminem kryją się następujące oznaki:

opuchnięte nogi
opuszczone podbrzusze
objawy chorobowe (tzn. kłopoty z oddychaniem i chodzeniem)
białe zabarwienie dzioba
zielona barwa kału
wyczuwalne stwardnienie poniżej mostka (w skutek powiększenia się rozmiarów wątroby)
Żeby sztucznie zwiększyć apetyt zwierzęcia podaje się ptakom dodatkowo sól, enzymy oraz insulinę.

Ważne jest, aby ptak został zabity w odpowiedniej chwili, ponieważ jeżeli umrze w skutek uduszenia i cierpień to jego wątroba straci znacznie na jakości.

Zwierzęta w okresie tuczu przebywają w tragicznych warunkach. Aby zmniejszyć koszty ptaki stłacza się na bardzo małych powierzchniach w pomieszczeniach nie ogrzewanych. W wyniku powiększenia się wątroby ptaki bardzo szybko przestają chodzić. Dlatego też już po paru dniach konieczne jest ich przenoszenie na rękach człowieka do miejsca tuczu. Ptaki ostatkiem sił szarpią się i wyrywają z rąk oprawcy.

Aby zwierzęta nie raniły przenoszących ich ludzi a także aby nie dochodziło do aktów kanibalizmu ptakom usuwa się pazury i dzioby. Jedyną obroną ptaków w tym wypadku jest samobójstwo, które odbywa się poprzez rozbieg i uderzenie głową w ścianę. Do tego ostatecznego aktu rozpaczy zdolnych jest tylko niewielka część ptaków. Reszta z nich nie ma już nawet na to siły.

Do przenoszenia ptaków wykorzystuje się też często dzieci farmerów, aby od małego pozbyły się wszelkich skrupułów i w przyszłości przejęły rolę rodziców.

W skutek licznych cierpień i chorób w prywatnych fermach ginie podczas tuczu 40% gęsi.

Aby w Polsce utrzymać odpowiednią ilość gęsi tworzone są tzw. grupy rezerwowe i zachowawcze. W grupach tych ptaki od 6 tygodnia życia przebywają w kojcach ustawionych cały czas na dworze bez względu na warunki atmosferyczne.

Gęsi zaliczane są do ptaków długowiecznych, żyjących 25 i więcej lat. Do uzyskiwania stłuszczonych wątrób stosuje się także kaczki. Przy tuczu kaczek stosuje się podobne zasady jak przy tuczu gęsi.

Jak okrutnym procederem jest tucz ptaków pokazuje następująca analogia. Człowiek z wątrobą powiększoną na skutek otłuszczenia o jedną wielkość (u ptaków 15 razy) wymagałby intensywnego leczenia klinicznego i podawania silnych środków przeciwbólowych. Gdyby poddać człowieka tuczowi wątroby takiemu samemu jak u ptaków należałoby w ciągu 20 dni wtaczać mu 300 kg tłustego pożywienia, co spowodowałoby rozrost wątroby o ok. 25 kg, choć z pewnością by tego nie przeżył.

W ciągu minionych 30 lat w wyniku tuczu gęsi zginęło kilkanaście milionów ptaków.
\
okropne
Zapisane

pola

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #47 : 2004-02-12, 12:47 »
Cytat: olc!a

Czasami wstydzę się, że jestem człowiekiem...
ja tes :grr:

psina -rzeczywiscie okropne ........ ale nie od parady ludzie sa najgorszymi potworami na ziemi :roll:
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #48 : 2004-02-13, 08:10 »
psina.....:cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  boshe co sie dzieje :cry:  :cry:  czy ludzie nie mają juz duszy? od dzisiaj nie jem kurczaków :cry: jak można poddawać żywe istoty takim cierpienią :cry:  :cry:  :cry: , jak ja mogłam urodzic się jako najpodlejsza istota świata, kyóra zadaje tyle cierpień zwierzętom :cry: wstyd mi ze należe do tej grupy - LUDZI :cry: , czy znacie jakieś okrutniejsze stworzenie??? Powinien być nasteony potop  :cry:
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

psina

  • Gość
O moj boże boziu pomoż co za wygłodzony dobek chodzic nie...
« Odpowiedź #49 : 2004-02-13, 10:04 »
Tak Ilia zgadzam się z tobą w 100% potop jeszcze jeden powiien być a ja od dis takze nie jem kuczaków i moze to nic nie zmieni ale wple nie mieć wyzutów sumienia ze te zwierzaki cierpią bo ludie jedzą mięso :(  :(  :(  :(  :(  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :evill:  :evill:  :evill:
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 27 zapytaniami.