Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Cudowny sposób na podanie tabletki?  (Przeczytany 12188 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« : 2004-11-29, 16:02 »
Ja już nie moge.. nic nie działa... obtaczanie w maśle, wmieszanie w jedzenie.... Pół tabletki już się poszlo przejść..... została mi tylko druga połowa czyli jutro musze kupić tabletke :((
Jak ja mam Olimpowi podać tą tabletke na robaki? A może łatwiejszym sposobem będzie iść do weta żeby on go odrobaczył? ile coś takiego kosztuje?
POMOCY!
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #1 : 2004-11-29, 16:21 »
Otworzyć kotu pysk i wrzucić tabletkę :P

Eli

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #2 : 2004-11-29, 16:40 »
niemożliwe do wykonania....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedz #2 : 2004-11-29, 16:40 »

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #3 : 2004-11-29, 17:08 »
Dlaczego :O ??? Jeżeli się wyrywa przytrzymać go kolanami, albo coś ;)

Eli

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #4 : 2004-11-29, 17:25 »
nie jestem w stanie podać mu tabletke w ten sposob ... nie połknie jej ...
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #5 : 2004-11-29, 18:05 »
Wrzucić głęboko na język i przytrzymać ręką pysk żeby nie wypluł...???

Eli

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #6 : 2004-11-29, 18:10 »
myslisz ze ja tak nie probowałam ? jak był mniejszy, trzy razy ....... i sie nie dało, wypluwał. A teraz to w ogole nie dam rady tego zrobić skoro taki bydlak z niego
Zapisane

Ax

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #7 : 2004-11-29, 18:13 »
może rozgnieźć tabletkę, dolać do tego trochę wody, pomieszać, żeby zrobiła sie taka zaiwesina.. jedna osoba trzma kota, druga wlewa do pyszka i masuje gardzło, żeby połykał :)
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #8 : 2004-11-29, 21:45 »
Na takigo uparciucha jest chyba tylko jeden sposob: rozgniatamy tabletke, mieszamy z pasztetem lub maslem i taka papka dokladnie smarujemy kocia lape (tak, aby nie mogl papki strzasnac). Powodzenie w 100% gwarantowane :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedz #8 : 2004-11-29, 21:45 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #9 : 2004-11-29, 22:20 »
Taigan, latwo Ci mowic :;d:

Eli doskonale Cie rozumiem ;) ja Misce wpychalam do gardla i masowalam gardlo, trzymalam jej jape, upychalam w rybie itp itd. Myslalam ze juz mi sie udalo, gdy nagle znalazlam tabletke pod lozkiem :roll: Wiec poszlam do weta i wet wstrzyknal jej do jadaczki paste :lol: choc i tak wiekszosc znalazla sie na moich rekach;)
Zapisane

Eli

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #10 : 2004-11-29, 22:50 »
W sumie udało sie ale cześc wylądowała na podłodze, a częśc w jedzeniu wczoraj wiec dostał zbyt mała dawke, tak sądze.
Vio, włąsnie o tej paście myslalam, ile kosztuje mniej wiecej ?
Zapisane

weronika

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #11 : 2004-11-29, 23:13 »
Oj,rozumiem cie Eli,  ! Moj tez taki okropny uparciuch, szok doslownie jak trzeba mu podac tabletke, zawsze rozpuszczalam mu w wodzie , za pomoca corki wpychalysmy to do gardla. on sie krztusil , plul,a potem chodzil obrazony na nas kompletnie nas ignorujac do konca dnia. Gdy musialam mu podac ostatni kawalek tabletki na robaki poddalam sie i poszlam poprosic weterynarza , zeby to zrobil za mnie, akurat byla pora na kolejne szczepienie , wiec przy okazji tableteczka.Gdy powiedzialam , ze samej trudno jest mi to podac , wet sie rozesmial i kazal dokladnie sie przyjrzec jak to sie robi szybko i bezbolesnie.Wiec mowi,najpierw trzeba tylko otworzyc kotu pyszczek, potem wlozyc do niego tabletke , popchnac leciutko palcem i ....tabletka wyladowala na lezance wypluta przez mojego kota :lol: Ale najlepsze bylo potem : wet kotka poglaskal i zaczal mu tlumaczyc, ze tabletke trzeba polknac i lepiej jak kocinka polknie tableteczke teraz slicznie i szybko niz pozwalac sie tak meczyc . Moja kocinka posluchala weterynarza i bez wiekszych oporow otworzyla pyszczek.Wet dumny z siebie wlozyl kotka z powrotem do transporterka, wrocilam do domu, wyciagam kocyk na ktorym lezal moj kicio patrze a na kocyku  wypluta tabletka.Weterynarz zagladal mu do pyszczka,ciekawy byl  czy on  tabletke polknal, wiec gdzie ten pieronek ja ukryl?Pod jezykiem? :lol:  :lol:
Zapisane

Sal

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #12 : 2004-11-30, 11:05 »
:lol: Pewnie wetowi wstyd.

Ja tez już nie mam metody.  :( Wczesniej łykały. Podawaliśmy metodą podpatrzoną u weta (głęboko do gardziołka), ale to były małe tabletki, okrągłe, nie gorzkie. Gdy dostały Stomogryl na dziąsła, żadna metoda nie zadziałała. Nie dość, że cholernie te tabletki gorzkie, to jeszcze łamane na 4 części, a więc "ostre". Nawet maczanie w masełku nie pomagało. Po ostatniej próbie miałam dwie dziury w palcu. Dyź nie chciał ugryźć, po prostu się bronił. :(  Stwierdziłam, że jak pójdziemy do kontroli z uszami, poprosze o coś innego na dziąsła. Przynajmniej nie gorzkiego i małego, bo nie zdzierżymy.
 :P
Zapisane

Eli

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #13 : 2004-11-30, 12:07 »
a ja dalej nie wiem ile ta pasta kosztuje :lol:
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #14 : 2004-11-30, 12:34 »
Eli- ja dla 2-3 miesiecznego kociaka za odrobaczenie pasta zaplacilam 5 czy 6 zl... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedz #14 : 2004-11-30, 12:34 »

Eli

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #15 : 2004-11-30, 12:41 »
dzięki :wink: dzisiaj dzwonie do weta zapytać dokładnie o cene, i musze go tam zabraĆ
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #16 : 2004-11-30, 14:03 »
A sprobujcie z tym pasztetem... Zyzkowi tez nie moglam za zadne skarby swiata podac tabletki. Nawet jak juz polknal, to ja wypluwal. Dopiero pasztet pomogl :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #17 : 2004-11-30, 14:14 »
Tydzień temu moja Kocia skończyła tabletki z antybiotykiem na zapalenie dziąseł podobno strasznie gorzkie. Żadna z nich sie nie zmarnowała. Oto przepis na podawanie tabletki: Muszą być dwie osoby dla nie wprawionych. Jedna osoba mocno trzyma kota za przednie łapki te najbardziej drapiące. Druga osoba łapie kota za fałdę na karku i odchyla kocia głowę do tyłu, wtedy powinien otworzyć pyszczek, albo trzeba mu poprostu otworzyć pyszczek ręcznie ;) Tabletkę obmaśloną albo pomaczana w oleju wkłada się kotu do gardła, bez obaw sie nie zakrztusi, zamyka pyszczek i głaszcze kota po gardle żeby wywołać odruch łykania. U mnie sposób skuteczny, wszystkie tabletki łyknięte, kot nie jest obrażony ;) Powodzenia
Zapisane
BC + koci podrostek

Sal

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #18 : 2004-11-30, 14:57 »
Ekoteczko, a myślałaś, że jaką metodą my próbowaliśmy?  :lol:

Pasztetu nie lubią. Jak rozdrobiłam do pysznej saszetki Walthama - z obrzydzeniem odeszły nawet nie tykając.

Jeszcze jakieś pomysły? :chytry:
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #19 : 2004-11-30, 15:08 »
Ale tu chodzi o wymiesznie odrobiny pasztetu, masla lub innej maziowej substancji (zalezy co kot lubi) i posmarowanie ta papka lape kota!! Zlize to na 100%
Zapisane

Sal

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #20 : 2004-11-30, 15:09 »
Nie zliże, Yzo, bo ten lek jest cholernie gorzki. I w tym cały kłopot. Jak niechcący dotknęłam palcem ust - az mnie wstrząsnęło.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedz #20 : 2004-11-30, 15:09 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #21 : 2004-11-30, 15:16 »
Eli nie wiem niestety, bo razem z zastrzykiem antykociakowym ja odrobaczalam ;)
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #22 : 2004-11-30, 15:17 »
Cytuj
Taigan, latwo Ci mowic  


Akurat takie rzeczy już przerabiałam :lol: ;)

Ellen

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #23 : 2004-11-30, 15:28 »
Moje paste zwymiotowaly... Maly lyka tabletke bez problemu, z Zelkiem to tak gdzies 2 godziny cala polka trwa (metoda na brutalne wpychanie) :P
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #24 : 2004-11-30, 20:28 »
Cytat: Sal
Nie zliże, Yzo, bo ten lek jest cholernie gorzki. I w tym cały kłopot. Jak niechcący dotknęłam palcem ust - az mnie wstrząsnęło.

Sprobuj -kot zlize wszystko co ma na siersci (sa oczywiscie wyjatki :roll: )
Zapisane

Eli

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #25 : 2004-11-30, 22:03 »
Cytat: Yzalbe
Cytat: Sal
Nie zliże, Yzo, bo ten lek jest cholernie gorzki. I w tym cały kłopot. Jak niechcący dotknęłam palcem ust - az mnie wstrząsnęło.

Sprobuj -kot zlize wszystko co ma na siersci (sa oczywiscie wyjatki :roll: )


ja sprawdziłam - działa!!! Oli mył łapke poł godziny :lol:
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #26 : 2004-11-30, 23:31 »
Szybko, tanio, bezstresowo i powodzenie gwarantowane :wink:
Zapisane

Sal

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #27 : 2004-12-01, 08:25 »
:mysli:
Nawet jak łapka jest paskudnie gorzka?
Spróbuję - co mi tam - najwyżej będę wycierać dywany z pasztetu, bo oczami wyobraźni już widzę, jak łapami szorują po czym się da, żeby tę ohydę z łapki zetrzec.  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedz #27 : 2004-12-01, 08:25 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #28 : 2004-12-01, 09:08 »
A ja myslę że metoda nie zadziałała bo to naprawdę głęboko aż na nasadę języka trzeba tabletkę kotu włożyć. Wtedy nie ma mozliwości jej wypluć. A obtacza się w maśle nie po to żeby smak zmienić tylko żeby był "poslizg"
Jestem trochę zdziwiona bo moja bardzo grzecznie w ten sposób połknęła w sumie
16 tabletek- 2x dziennie przez 8 dni. Widocznie mam super grzecznego kota :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Mariejo

  • Gość
Cudowny sposób na podanie tabletki?
« Odpowiedź #29 : 2004-12-01, 09:28 »
Bezczelnie wkladam do pyszczka i ze spokojem czekam az polknie czasem trzemam za pyszczek tak ostatnio podalam Drontal na robale.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 29 zapytaniami.