Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: co zrobić z kulejącym kotem??  (Przeczytany 3445 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

karolcia_sk

  • Gość
co zrobić z kulejącym kotem??
« : 2005-01-30, 16:31 »
Mam koteczkę, która często wychodzi na dwór. Ostatnio wróciła do domu z pokiereszowanymi nogami (tylnimi). Miała wyszarpany pazur, pełno ran i dziwnie bulbiastą piętę. Zawiozłam ja do weta, on ją opatrzył, nastawił nogę i dał zastrzyk przeciwbólowy. Po paru dniach kocia wyglądała juz ok. Minął miesiąc a mój Pysio znowu zaczyna kuleć, martwię się o nią. Co mam robić :?:  :(  :?:
Zapisane

nannn

  • Gość
co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedź #1 : 2005-01-30, 16:55 »
A robiliscie zdjecie rtg? Jesli dolegliwosci sie utrzymuja to moze doszlo jednak do zlamania czy pekniecie kosci, naderwania sciegna, trudno powiedziec.... Mysle ze dobry wet, najlepiej ortopeda, najlepiej moglby tu pomoc. Z rzeczy doraznych niesteroidowe leki przeciwzapalne, np. Tolfina, pod kontrola lekarza. Mozna starac sie nozki rozgrzewac, delikatnie masowac ( nie ruszac nimi, to moze poglebic uraz- raczej mocniej glaskac, ugniatac). I najlepiej byloby ograniczyn na razie eskapady, kazdy skok moze powodowac tylko dalsze uszkodzenia. Czasem potrzeba czasu, tak jak u ludzi, a jesli Pysiu skacze, biega i jest narazony na podraznianie wciaz i wciaz tych urazow, to sie ciagnie i nie chce przejsc.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedź #2 : 2005-01-30, 18:00 »
Isc do weta i skonczyc z wypuszczaniem na dwor.
Zapisane

Forum Zwierzaki

co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedz #2 : 2005-01-30, 18:00 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedź #3 : 2005-01-30, 21:16 »
No i naocznie widac skutki wypuszczania kotów z domu. I niech teraz ktos powie że w domu sie męczą, przynajmniej sa bezpieczne !!!
A przypadkiem kot nie wychodził po wypadku znowu na dwór? Mógł sobie cos naciągnąć na tej nie do końca zdrowej łapce, mogło też mu coś w nią wejść - kolec, drzazga.
A wogóle co to za wet który widzi kota z urazem łapy i nie wysle na rentgen  :grr:
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedź #4 : 2005-01-31, 17:04 »
Cytuj

A przypadkiem kot nie wychodził po wypadku znowu na dwór? Mógł sobie cos naciągnąć na tej nie do końca zdrowej łapce, mogło też mu coś w nią wejść - kolec, drzazga.

Dokładnie, łapka mogła się nie do konca zagoić i kot sobie ją na nowo uszkodził.
Mogła też źle się zrosnąć.
Zapisane

Sal

  • Gość
co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedź #5 : 2005-02-01, 07:55 »
Cytat: Wiedźma
Isc do weta i skonczyc z wypuszczaniem na dwor.


Wiedźma wypowiedziała sie lakonicznie, ale najrozsądniej.
Kolejny argument dla tych, którzy wypuszczają koty, aby się nad tym zastanowili.  :?
Zapisane

mdp

  • Gość
co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedź #6 : 2005-02-01, 12:15 »
U mnie wychodzą te koty, które chcą. Niektóre są szczęśliwe, spędzając czas wyłącznie w domu, a inne po prostu muszą wyjść i nie mam serca im tego zabraniać.
A wracając do tematu: kotu mógł się zrobić jakiś ropień - dziwne, że kot nie dostał osłonowo antybiotyku.
Zapisane

Kira

  • Gość
co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedź #7 : 2005-02-01, 12:30 »
cóz jesli  kulekje to  moze przesiwtlenie???  moze cos sie nie dopbrze zroso :roll:
Zapisane

Eli

  • Gość
co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedź #8 : 2005-02-01, 16:26 »
najlepiej do weta, i nie ma sie co zastanawiać...
Zapisane

Forum Zwierzaki

co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedz #8 : 2005-02-01, 16:26 »

karolcia_sk

  • Gość
Dziękuję wszystkim
« Odpowiedź #9 : 2005-02-02, 17:29 »
Poszłam do innego weta on zrobiłe roentgena, na nowo składał łapę teraz jest w gipsie przez 4 tygodnie. I chyba juz nie będzie wychodzic na dwór.
Teraz przez cały prawie czas śpi :-x  :-x  i duuuzo je. Dzięki za wszystkie rady:)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedź #10 : 2005-02-02, 22:36 »
No to teraz już będzie ok. Pierwsza dobra wiadomośc dzisiaj :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Kocia12

  • Gość
co zrobić z kulejącym kotem??
« Odpowiedź #11 : 2005-02-04, 09:27 »
Biedna koteczka.Nie wypuszczaj jej na dwór lepiej.Kiedy coś takiego stanie się najpierw kotu zabandażuj kotu łapke,i umyj.Moją kitkę kiedyś kotka podrapała po grzbiecie i musiałam jej umyć grzbiet,lecz duzej ranki nie było.Po zabandażowaniu pójdź do weterynarza.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 25 zapytaniami.