Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: sterylizacja kota/ psa  (Przeczytany 31993 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #90 : 2007-11-18, 21:12 »
Cytuj
a dlaczego ty go brałas do domu? znaczy dobrze ale czemu nie dochodził do siebie w lecznicy?

zapomnialam dodac ten szczegol, ze pracuje w tej lecznicy i do pracy mialam na 15 (do 22) z suka pojechalo sie natomiast na 10 rano, operacja byla gdzies okolo 12 - a skoro i tak mialam tam siedziec do 22 - to suka lezala sobie tam w sali operacyjnej i dochodzila do siebie pod kroplowkami
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Xalya

  • Gość
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #91 : 2007-11-19, 20:50 »
ja powiem tak miałam kastrowanego kocura jak miał 9 miesięcy i było wszystko wporządku do ok. 4 lat po tych 4 latach kastrat znowu stał sie kocurem czyli zaczął znakować teren i nawoływać kotki a w okresie ruji kotek próbował uciekać z domu,chodźby i nawet oknem. I nie wiem dlaczego tak jest skoro weterynarz zapewniał że ta kastracja zapobiegnie do końca ucieczką z domu za kotkami jak i znakowanie terenu. Mam jeszcze drugiego kastrata ale z nim wszystko wporządku nie licząc jego nadwagi którą ciężko zlikwidować ;p
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #92 : 2007-11-19, 21:29 »
xayla - jest cos takiego, ze jesli kastracja zostala wykonana pozno - to znaczenie ip. moglo po prostu wejsc w nawyk - przestalo byc sprawa hormonow. Jest jeszcez cos takiego, ze achowania typu sikanie poza kuweta - choc tego kot nie robil, s znakiem ze cos z kotem jest nie tak  - to jego sposob na powiedzenie "pomoz mi"
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedz #92 : 2007-11-19, 21:29 »

Xalya

  • Gość
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #93 : 2007-11-19, 23:02 »
On po tej kastracji początkowo nic nie znaczył chodzi mi nie o sikanie za kuwete tylko po scianach czy meblach,nawet zaczął tyć z powodu kastracji a teraz jest chudy i to bez diety i zachowuje się jak kocur raz jak uciekł z domu to normalnie na podwórku kotke krył co jest dziwne skoro był kastrowany. Sasiadka która ma koty powiedziała mi że on może miał tylko podwiązane nasieniowody i że teraz to mogło wrócić do normy...ale ja się na tym nie znam niestety więc ani nie neguje sąsiadki ani nie popieram ;) Kocurek teraz ma 9 lat więc teraz to już napewno zapóźno na ponowną kastracje jedynie trzeba znosić jego kaprysy :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #94 : 2007-11-19, 23:20 »
Cytuj
Kocurek teraz ma 9 lat więc teraz to już napewno zapóźno na ponowną kastracje jedynie trzeba znosić jego kaprysy

nigdy nie jest za ozno by sprawdzic czy ma jadra, a jesli ma - to zeby wykastriwac. 9 letni kot wcale nie jest taki stary - koty moga dozyc nawet powyzej 20 lat. Przydalaby sie wizyta u weta by to sprawdzic, a i przy okazji pobrac i zbadac krew, a w razie czego - wykatsrowac iprzy okazji usunac kamien z zebow. Jesli chodzi o podwiazywanie - nie wykonuje sie tego u kotow (ani psow) zreszta - podwizanie nasieniowodow tak naprawde NIC by nie dlalo procz ubezplodnienia - kot caly czas by znaczyl i probowal kryc (krycie zreszta tez nie jest wskaznikiem na obecnosc jader - instynkt)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

myszka

  • Gość
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #95 : 2007-11-20, 11:22 »
Być może takie zachowania są wskaźnikiem jakiegoś zaburzenia hormonalnego, na co też by mogło wskazywać to, co koleżanka pisze, iż kocur teraz jest "chudy bez diety" - cudów nie ma, są objawy działania organizmu chyba nie do końca prawidłowego.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #96 : 2007-11-22, 07:05 »
Być może takie zachowania są wskaźnikiem jakiegoś zaburzenia hormonalnego, na co też by mogło wskazywać to, co koleżanka pisze, iż kocur teraz jest "chudy bez diety" - cudów nie ma, są objawy działania organizmu chyba nie do końca prawidłowego.

Powiem tak - nie znam się na kotach, ale mój pies po kastracji przytył. Dwa kilo. Bo przedtem to był przeraźliwie chudy (głodówki itp.), ale teraz spokój, ustabilizowało sie na 30 kg - a mam boksera. Jedzenie (normalne) ma cały czas w misce.
A wet twierdzi, że wszystko jest ok, więc... ;)
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

myszka

  • Gość
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #97 : 2007-11-22, 11:07 »
Przytycie po kastracji niewielkie jest normalne, metabolizm odrobinę zwalnia, zwierzak wyhamowuje trochę z aktywnością. Stabilizacja wagi też jest normalna.
Nienormalne jest opisywane znaczne schudnięcie bez diety czy znacznie zwiększonej aktywności, czytaj uważnie ;)
Zapisane

Figa24

  • Gość
Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedź #98 : 2007-12-28, 22:40 »
Cześć. Moja kotka ma teraz 1,5 roku, została wysterylizowana pół roku temu. Zabieg zniosła dobrze, kubraczek trochę jej przeszkadzał, ale przyzwyczaiła się do niego. Rana zagoiła się szybko, teraz nie ma po niej śladu właściwie. Do tej pory nie przytyła, ale daję jej tylko tyle karmy, ile dziennie powinna zjeść (Young Female). Zachowuje się właściwie bez zmian. Żałuję, że nie zdecydowałam się na ten zabieg wcześniej. Ceny w Warszawie, z tego co zdążyłam się zorientować, są bardzo różne. Ja zapłaciłam 190zł. To było w takiej małej osiedlowej lecznicy na Woli, bodajże 'Zwierzyniec' się teraz nazywa. Bardzo miła atmosfera i według mnie dobrzy lekarze.
Iras - niezłe zdjęcia z operacji! Powinny wszystkich przekonać! Mam nadzieję, że Aida tryska zdrowiem! Moja sąsiadka kilka miesięcy temu zdecydowała się na sterylizację swojej suki. Do tej pory zawsze przed cieczką dostawała hormony.. Przed operacją suczka czuła się dobrze, miała apetyt, wyniki bad. krwi były w porządku, żadnego wypływu z pochwy, a po rozcięciu brzucha okazało się, że miała ropomacicze. Po operacji stała się żywsza i dopiero wtedy zauważona została zmiana w zachowaniu. Lepiej wysterylizować sukę od razu i mieć problem z głowy, a nie faszerować ją hormonami, a potem, kiedy będzie stara i chora operować z powodu ropomacicza. Tak mi się wydaje..
Pozdrawiam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: sterylizacja kota/ psa
« Odpowiedz #98 : 2007-12-28, 22:40 »
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.151 sekund z 26 zapytaniami.