Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szczepienia  (Przeczytany 7497 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aleksja

  • Gość
Szczepienia
« : 2003-08-05, 22:05 »
Pojutrze ide szczepić mojego kocurka :) Czytałam, że trzeba zaszczepić kota przeciw: wściekliźnie, kociej zarazie, kociemu katarowi, białaczce. Mój kot prawie cały czas przebywa poza domem i wraca z licznymi ranami, może się chyba przez nie zarazić  :( Czy można kilka szczepień naraz i ile to będzie mniejwięcej kosztowac i na co go zaszczepić?
Zapisane

myszka

  • Gość
Szczepienia
« Odpowiedź #1 : 2003-08-05, 23:06 »
Najlepiej kompleksowo Fel - O - Vaxem, wtedy szczepionka jest kombinowana z czterech albo 5 składników (z białaczką albo bez). Czy to pierwsze szczepienia twojego kota? Wściekliznę szczepi się osobno, po wszystkich innych szczepionkach.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Szczepienia
« Odpowiedź #2 : 2003-08-06, 12:05 »
No to będzie pierwszy raz. Nie wiem tylko jak go przetranspotrować :? Kupienie klatki przenośnej za 50 zeta nie wchodzi w gre, jest drogie a żadko się przyda
Zapisane

Forum Zwierzaki

Szczepienia
« Odpowiedz #2 : 2003-08-06, 12:05 »

myszka

  • Gość
Szczepienia
« Odpowiedź #3 : 2003-08-06, 12:23 »
Nie masz szelek? A może od kogoś pożyczysz klatkę? Szkoda byłoby, gdyby kot uciekł, jak się czegoś przestraszy.
Dwa, jeśli to ma być pierwszy raz, to ja bym najpierw pomyślała o badaniu krwi na FIV i białaczkę. Jak mówisz, chodzi luzem i często się gryzie z innymi kotami - więc możliwe, że już jest zarażony, niestety. Lepiej to sprawdzić, zanim poda się szczepionkę, która może uaktywnić chorobę.
Zapisane

Kathrin

  • Gość
Szczepienia
« Odpowiedź #4 : 2003-08-06, 12:25 »
Oj przyda się, przyda. 50 zł to nie jest dużo, a masz jak przetransportować kota do weterynarza na coroczne szczepienie oraz w przypadkach nagłych. Pomyśl, że koty dożywają nawet 15-17 lat - czasami nawet jeszcze więcej. Poza tym jest to wydatek jednorazowy - czyli jak pomyślisz, to te pieniądze wydane na transporterek są bardzo małe.

A skoro kot wychądzący - to pełne szczepienie (łącznie z białaczką i wścieklizną).
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Szczepienia
« Odpowiedź #5 : 2003-08-07, 17:27 »
Cytat: Kathrin
A skoro kot wychądzący - to pełne szczepienie (łącznie z białaczką i wścieklizną).


I przy okazji umówić się na kastrację - po kiego grzyba Twój kot, Aleksjo ma płodzić coraz więcej kupek nieszczęść???  ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Acik

  • Gość
Szczepienia
« Odpowiedź #6 : 2003-08-08, 20:21 »
A ja się dołączam do tej tematyki (pozdrawiając po urlopowej nieobecności  :wink:  ) Eryk dostał Felke V - jak to jest z tym szczepieniem corocznym? Czy co roku będzie dostawał to właśnie?
Zapisane

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #7 : 2007-02-10, 21:00 »
Mam kotki ktore nie wychodza.Na co powinnam je zaszczepić.I na jaki koszt się nastawić?
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #8 : 2007-02-11, 10:03 »
zaszczepic - tak. Przede wszystkim na panleukopenie i koci  katar - co do reszty szeczepien - spytaj weta. a koszt tych dwoch to zdaje sie okolo 50 zl.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Szczepienia
« Odpowiedz #8 : 2007-02-11, 10:03 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #9 : 2007-02-11, 14:36 »
jeszcze białaczka, przynajmniej tak mi wetka mówiła. Cena u mnie ok. 65 zł.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #10 : 2007-02-11, 21:16 »
musze jutro skoczyc do weta i podpytac o koszta.
No ale dzieki, bede mniej wiecej wiedziala.Bo podobno nie powinno sie kotow szczepić " na wszelki wypadek".No zobaczymy co mi powie.
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #11 : 2007-02-12, 11:31 »
Jak to szczepić "na wszelki wypadek" :roll:
Przecież szczepi się koty zdrowe, po to żeby nie zachorowały, więc jest to działanie właśnie "na wszelki wypadek". :/ ja mam kota niewychodzącego i wprawdze dopiero raz go szczepiłam, bo jest u mnie krótko, a wcześniej mieszkał na dworze, ale zamierzam robić to regularnie i na wszystkie choroby, razem ze wścieklisną.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #12 : 2007-02-12, 12:41 »
http://www.vetserwis.pl/szczepienia_kot.html
3 akapit.
tez sie zdziwiłam, ale po czesci mają rację, bo skoro jest to kot ktory nie wychodzi to może faktycznie nie ma mozliwosci zachorowania.
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #13 : 2007-02-12, 14:39 »
ale  zarazki można przynieść na butach, ubraniu. Zwierzak wcale nie musi mieć kontaktu z chorym kotem, zeby zachorowac.

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #14 : 2007-02-12, 17:59 »
No niby tak.
Do weta dziś nie dotarłam.
Jak czegoś sie dowiem to sie z wami podziele:D
pozdrawiam
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

Forum Zwierzaki

Odp: Szczepienia
« Odpowiedz #14 : 2007-02-12, 17:59 »

vister

  • Gość
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #15 : 2007-04-02, 00:37 »
No to będzie pierwszy raz. Nie wiem tylko jak go przetranspotrować :? Kupienie klatki przenośnej za 50 zeta nie wchodzi w gre, jest drogie a żadko się przyda

Nigdy nie wiesz, kiedy się przyda. Kilka tygodni temu spod gabinetu, w którym pracowałem, uciekł kot. Nie znalazł się.
Może to nie będzie zbyt miłe, ale... powiem to:
No to sobie facet zaoszczędził 50 złotych.

Kot się nie znalazł.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Szczepienia
« Odpowiedź #16 : 2007-04-13, 20:22 »
Zawsze można kupic tańsze szelki i smycz. Jednak klatka jest dużo wygodniejsza.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.147 sekund z 30 zapytaniami.