Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kotka po sterylizacji  (Przeczytany 4947 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kochatka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« : 2004-03-30, 18:08 »
Mam pytanie; jak można zabezpieczyć szwy kotce po sterylizacji??
Byłam przekonana, że koteczka szwy zostawi w spokoju ale ona nie tylko je liże ale nawet gryzie i ciągnie :(
tak więc proszę o  :help: ludzi doświadczonych w tych sprawach.
Zapisane

kareena

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #1 : 2004-03-30, 18:16 »
doświadczona nie jestem, ale na myśl przychodzi mi jedynie jakiś kołnierz :(
Zapisane

Kochatka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #2 : 2004-03-30, 18:28 »
Też tak myślimy, ale dziś już go nigdzie nie kupię  :(
Trzeba coś na noc mądrego wymyśłić :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kotka po sterylizacji
« Odpowiedz #2 : 2004-03-30, 18:28 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #3 : 2004-03-30, 19:38 »
Możesz spróbować zrobić jej kaftanik z jakiejś rajstopy ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #4 : 2004-03-30, 19:54 »
A na noc, kiedy nie możesz jej pilnować, możesz pod kaftanik założyć jeszcze delikatny opatrunek z jałowej gładkiej gazy.
Zapisane

Kochatka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #5 : 2004-03-31, 11:39 »
Dzięki Wam za pomoc!!Zrobiłam opatrunek z gazy i jak do tej pory szwy są na swoim miejscu :)
Zapisane

myszka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #6 : 2004-03-31, 11:54 »
Ten opatrunek jednak zakładaj tylko jeśli nie obserwujesz kota - w innym przypadku korzystniej jest pozostawić rankę wolną dla dopływu powietrza - szybciej się goi :)
Zapisane

kocham_koty

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #7 : 2004-03-31, 19:25 »
myszka jestem pełna podziwu dla twojej znajom0ści któw i wogóle
jestes moim idolem
Zapisane

Emilka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #8 : 2004-04-08, 15:28 »
Kolnierz mozna zrobic z plastikowego pudelka np. po margarynie ale jezeli w domu jest wiecej zwierzat to one moga naruszyc szwy. Szkaradka teraz jest po zabiegu w ubranku z rajstopy ;) i mnie i jej jest w nim strasznie nieywgodnie na szczescie jutro juz idziemy wyciagac szwy. Ubranko jednak jest najbezpieczniejsze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kotka po sterylizacji
« Odpowiedz #8 : 2004-04-08, 15:28 »

Kochatka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #9 : 2004-04-08, 22:24 »
szwy juz ściągnięte no i pojawił się kolejny problem!!otóż w bliskiej okolicy ranki pojawiła się "buła" dosyc duża jak na moje oko, twarde to jest ale koteczki chyba nie boli, bo nic sobie z tego nie robi gdy to dotykam i szaleje jak zawsze z resztą koteczków!!
Zapisane

Maszka

  • Gość
Re: kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #10 : 2004-04-08, 22:42 »
[Witam, naszą kotkę ubraliśmy w kołnierz, który nosiła grzecznie i bez oporów. Pilnowaliśmy, żeby nie lizała rany, ponadto szwy miała zabezpieczone tamponem gazy domocowanym do brzuszka przez weterynarza. wszelkie kubraczki nie zdawały egzeminu bo z nich potrafiła się rozebrać.
Zapisane

Ash

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #11 : 2004-04-09, 08:06 »
Kochatko, moje kociawy tez mialy takie buly, bezbolesne, ktore po jakims czasie sie rozchodzily. Zdaje sie, ze to normalny objaw. Niemniej jesli jestes niespokojna moze przedzwon do weta po prostu? Po co masz sie denerwowac  :wink:
Zapisane

Kochatka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #12 : 2004-04-09, 09:14 »
właśnie dzwoniłam do weta. powiedział, że może to być krew z ropą a może to być przepuklina :? trzeba przyjechać na usg
Zapisane

myszka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #13 : 2004-04-09, 09:27 »
MOja kotka też miała "bułeczkę", wet powiedział, że to podczas gojenia normalne i potem się rozejdzie, fakt, tak się stało. Ale oczywiście lepiej jechać niż potem mieć problem. BTW, Kochatka, ukradłaś mi kota! :lol: Chodzi o Arlenkę, wykapana moja Pysia!  :wink:
Zapisane

Emilka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #14 : 2004-04-09, 11:18 »
ja tez przed chwila wrocilam ze sciagania szwow. Czy takiej ranki bez szwow nie trzeba juz gronic przed kocim jezorem? Sciagnelam juz ubranko i kota znowu jest soba ... czyli diablem ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kotka po sterylizacji
« Odpowiedz #14 : 2004-04-09, 11:18 »

Kochatka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #15 : 2004-04-09, 13:39 »
wet zrobił usg no i się okazało, że to ropa+krew i czasem takie wybrzuszenia mogą powstawać, jest to reakcja kota na nici użyte do zszywania mięśni, dostałam maść i mam kotkę przez dwa tygodnie smarować :)
Zapisane

myszka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #16 : 2004-04-09, 17:34 »
Emilka: po zdjęciu szwów rana już jest zrośnięta i oficjalne pozwolenie na lizanie jest ;)
Kochatka: no to zdrówka życzę, taka alergiczna reakcja czasem niestety się przyplącze. Jaką maść dostałaś, pytam z ciekawości własnej?
Zapisane

Kochatka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #17 : 2004-04-09, 18:16 »
dostałam maść ichtiolową, tylko niestety nie długo się na skórze utrzymała bo koteczka chciała ją koniecznie wszamać, no nic będziemy smarować dalej
Zapisane

myszka

  • Gość
kotka po sterylizacji
« Odpowiedź #18 : 2004-04-09, 18:40 »
Jeśli chce ją "wszamać" to może znowu zabezpieczyć posmarowane miejsce opatrunkiem z gazy?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 26 zapytaniami.