Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Gwarek  (Przeczytany 5225 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Staffka

  • Gość
Gwarek
« : 2004-11-03, 00:57 »
Hejka!!!
Mam pytanko!
Ma ktos z was gwarka????
Ja milam!
To super ptaszki tylko ze brudza dosyc duzoo i sa wymagajace jesli chodzi o jedzonko!
Wiecie:
ryz, pomarancze, mandarynki , truskawki itp
i mój Gwarus tak fajnie sie myl!!!
najpierw pil wode a puzniej wkladal tam skrzydlo najpierw 1 potem 2 smiesznie to wyglondalo!!!
Albo nielubial zostawac sam w domu i jak nikogo niebylo to zeby ktos przyszedl to nasladowal telefon!
i bardzo szybko uczyl sie mówic!
nawet z moim psem sie droczyl!!!!
he he he
a wy macie gwarki??????[/img]
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Gwarek
« Odpowiedź #1 : 2004-11-03, 12:22 »
Bardzo lubię ten gatunek ptaków i z pewnością kiedyś będę miała gwarka... :diabelek:
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Staffka

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #2 : 2004-11-03, 14:32 »
To Superr!!!!!!!!!!!!! :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gwarek
« Odpowiedz #2 : 2004-11-03, 14:32 »

arke

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #3 : 2004-11-05, 21:37 »
Staffka prosze o twój numerek gg jesli moge bo bardzo chce sobie kupić go ale musze mieć więcej informacji...czekam
Zapisane

Staffka

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #4 : 2004-11-05, 23:26 »
hej!!!
ciesze sie ze chcesz sobie kupic  gwareczka!!!  :)
ja nietety juz sie nie posluguje gg :(
ale moge ci wyslac kilka info. o gwarkach na e-mail???!!!
Jesli tylko chcesz?????  ;)
Poz!
Zapisane

arke

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #5 : 2004-11-05, 23:39 »
Tak tak bardzo prosze
Zapisane

Kira

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #6 : 2004-11-06, 01:30 »
i poco ci to i tak sobie nie kupisz jaktego nowofunlanda  i legwana  normalny Lol  :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #7 : 2004-11-06, 08:35 »
A co cie to obchodzi dogryzaczu.Ty to w ogóle co ci sie spodoba to pewnie kupujesz... :grr:
Zapisane

Joanna

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #8 : 2004-11-06, 10:03 »
A co się stało z Twoim gwarkiem?

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gwarek
« Odpowiedz #8 : 2004-11-06, 10:03 »

arke

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #9 : 2004-11-06, 11:01 »
A to u mnie jest jakis chory gwarek bo kosztuje 1300zł
Zapisane

marta1

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #10 : 2004-11-06, 13:28 »
Cytuj

Ty to w ogóle co ci sie spodoba to pewnie kupujesz...

tylko że Kira kupuje tylko chomy i nie myśli o kupnie słonia lub żyrafy, bo wie że nie wyrobiłaby się w obowiązkach.
Zapisane

Staffka

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #11 : 2004-11-06, 17:00 »
Gwarki w naturze zamieszkują subtropikalne lasy południowo-wschodniej Azji, a głównie Sri-Lankę oraz Indie, Chiny i Tajlandię. Istnieje siedem podgatunków tych ptaków, przy czym wszystkie są do siebie bardzo podobne - odróżnia je właściwie tylko miejsce, w którym żyją. Wszystkie gwarki charakteryzują się czarnym połyskliwym upierzeniem, pomarańczowym dziobem i żółtym lub pomarańczowym pasem nieopierzonej skóry w okolicach uszu. Równie trudno jest u nich rozpoznać płeć, gdyż samce i samice wyglądają identycznie (rozpoznania można dokonać jedynie metodami laboratoryjnymi). Wielkość ptaków waha się, w zależności od podgatunku, od 24 do 35 cm. Oprócz lasów gwarki chętnie zamieszkują plantacje herbaty i owoców, co stanowi podstawę ich pożywienia. Zjadają jednak również drobne bezkręgowce, owady, a nawet małe gady, o czym nie powinniśmy zapominać karmiąc naszego ulubieńca. Gwarki są monogamistami żyjącymi w parach. Poza sezonem lęgowym, który trwa od kwietnia do czerwca, przebywają zwykle w małych grupach, które hałaśliwie wędrują po okolicy w poszukiwaniu pokarmu. Podczas sezonu lęgowego parki opuszczają stado i zamieszkują w gniazdach zakładanych w płytkich dziuplach. Po wyścieleniu gniazda i raczej krótkich zalotach pojawiają się dwa lub trzy nakrapiane jajeczka, które są wysiadywane przez samiczkę przez około dwa tygodnie. Nagie i ślepe pisklęta są żywione drobnymi, żywymi owadami przez pierwszy tydzień swojego życia, a potem do akcji wkracza ojciec i to on przejmuje trud wychowywania młodych, zaopatrując je dodatkowo w owoce. Pisklęta opuszczają gniazdo po miesiącu i mimo iż potrafią już latać, nadal są żywione przez rodziców. W wolierach obserwowano ciekawe zjawisko: 'tata' przemawiał do swoich piskląt ludzkim głosem, a one już od pierwszych tygodni życia uczyły się 'naszej mowy'.

Wiele gatunków szpakowatych potrafi naśladować dźwięki, jednak gwarki są w tej dziedzinie prawdziwymi mistrzami. Ptaki żyjące dziko potrafią gwizdać, skrzeczeć, gulgotać, naśladować głosy innych ptaków oraz wszelkie dźwięki otoczenia.Trzymane w niewoli szybko uczą się naśladować ludzką mowę o wiele lepiej niż papugi. Ta cecha sprawiła, że gwarki stały się popularnymi ptakami domowymi. Jest jednak pewien problem - dość trudno namówić te ptaki, aby rozmnażały się w niewoli. Problemem jest nie tylko dobranie odpowiedniej pary, ale również późniejsze żywienie młodych żywymi owadami. Z tego powodu rozwinął się handel dzikimi ptakami, które chwytane są w swoim naturalnym środowisku, a potem transportowane do odbiorcy. Wiele młodych nie wytrzymuje trudów podróży i brutalnego chwytania. Z tego powodu nie polecam kupna ptaka z nieznanego źródła, może on cierpieć na uszkodzenie wątroby lub choroby układu pokarmowego lub być tak zestresowany, że nie uda nam się go oswoić. Jeśli chcemy kupić zdrowego ptaka, wybierajmy osobnika jeszcze nie oswojonego, nieśmiałego, ale takiego, po którym już widać, że ma pozycję w stadzie. O dobrej kondycji świadczy również jasny dziób, niezbyt długie fałdki nagiej skóry na głowie, a przede wszystkim błyszczące pióra i bystre oczy. Dobrze wybrany gwarek da nam duże szanse posiadania w niedalekiej przyszłości 'geniusza'.

Jeśli nasz pupil ma już dużą klatkę (minimum 1m długości) wyłożoną bibułą, ręcznikami papierowymi lub torfem, ma dostęp do czystej wody, a od święta, na przykład w łazience, do miski z wodą w której może się wykąpać, jeśli w pokarmie nie brakuje mu jego ulubionych owoców, jak również żółtka jaja, kawałeczków gotowanej wołowiny, ale też żywych koników polnych, larw mącznika, much, pająków czy poczwarek mrówek, możemy zacząć cieszyć się naszym gadułą.

Pamiętajmy, że gwarki uczą się nie tylko tego, czego my chcemy! Tak więc obok miłych powitań (wypowiadanych bardzo wyraźnie, a w dodatku naszym głosem) usłyszymy wkrótce od naszego pupila dźwięki takie jak skrzypienie drzwi, sygnał karetki, dzwonek telefonu czy kapanie wody do zlewu. Mogą nam znienacka bulgotać rury, może szumieć wiatr czy skrzypieć podłoga. Możemy być też zaskoczeni, gdy nasz pupil powtórzy przy gościach jakąś niemiłą opinię na ich temat, którą usłyszał chwilę wcześniej! O doskonałości sztuki naśladownictwa może świadczyć historia z wrocławskiego zoo, gdzie gwarek mieszkał na stałe w gabinecie dyrektora. Gdy ów był akurat za granicą, przed drzwiami stanęła jego żona i ku swemu ogromnemu zdumieniu usłyszała swojego męża prowadzącego rozmowę telefoniczną... to oczywiście była sprawka gwarka. Innym przykładem był ptak moich znajomych, który wydawał komendy psu głosem jego pana. Ogłupiały owczarek siadał i warował przez pół dnia, mimo iż jego pan był w pracy. Gwarki potrafią powtarzać całe dialogi imitując perfekcyjnie głosy rozmówców, a gadają cały dzień uspokajając się dopiero gdy ich klatka zostanie przykryta, a i wtedy możemy jeszcze usłyszeć z jego 'ust' ostatnie słowo: 'bądź wreszcie cicho!'. Ta niezwykła zdolność do uczenia i... nieodpowiedzialność gości ogrodów zoologicznych sprawia, że ptaki te są niezwykle rzadko wystawiane w ekspozycji.
 :)
Zapisane

Willie

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #12 : 2004-11-23, 13:02 »
Ja byłam kiedyś  ZOO w Szwajcarii i ciągle ktoś gwizdał, ae nikogo  nie widzieliśmy... Gwidzało i gwizdało, aż w końcu się okazało, że to GWARKI :lol:
Zapisane

mleksik90

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #13 : 2004-11-23, 15:52 »
Dla mnie ten gatunek ptaka jest za krzykliwy.
Ja lubię Papużki Faliste. :D . :D . :D
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Gwarek
« Odpowiedź #14 : 2004-11-23, 18:54 »
to są najciekawsze ptaki jakie kiedykolwiek widziałam- chcodzi mi tu oczywiście o ich umiejętność mówienia- jestem pod wrażeniem:)
Chciałam sie dowiedzieć ile taki zwierz kosztuje, bo za taki potencjał to pewnie trzea słono zapłacić ;)
W krakowskim zoo przy wejściu jest gwarek który wita "wybrańców" słowami Dzień dobry :) Super!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gwarek
« Odpowiedz #14 : 2004-11-23, 18:54 »

arke

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #15 : 2004-11-23, 21:03 »
No nie ąz tak duzo około 1800 zł a zobacz sobie arezielnoskrzydła 10000zł.ja wole żako:)
Cytuj

Dla mnie ten gatunek ptaka jest za krzykliwy.
Ja lubię Papużki Faliste.  .  .

tak jezeli dla ciebie gwarek jest krzykliwy to nie powiem o falistych
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #16 : 2004-11-24, 15:45 »
Arkę, ciekawe kto Ci kupi takiego ptaka  :roll:

Ale cóż marzyć zawsze można... a tak na marginesie, to życzę wszystkim gwarkom żeby nie miały z Tobą bliższego kontaktu. Podonnie jak legwany i nowofundlandy. Wiele razy pokazałeś jaki jesteś nieodpowiedzialny i zachowujesz sięjak pierwszoklasista. Dorośnij - potem pomyśl o takich zwierzątach  :roll:
Zapisane

arke

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #17 : 2004-11-24, 22:15 »
Ciebuie nie prosiłem o zdanie...nie wszyscy sa tacy ubogi jak ty a nie stety nie znasz mnoe osobiscie i nie wiesz jak sie zachowuje,a już łatwiej jesb rozsztfrowac Ciebie
Zapisane

Willie

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #18 : 2004-11-25, 12:06 »
Cytat: arke
nie wszyscy sa tacy ubogi jak ty


Ej arke bez przesady, może i masz kasę, ale to nie powód, żeby tak się zachowywać!, widzisz poza tym nie sądzę, aby ktoś kto był ,,ubogi" miał internet! Chłopie! Najpierw myśl, potem pisz!
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #19 : 2004-11-25, 13:11 »
Jemu się niestety to bardzo rzadko zdarza Willie.

Arke, czy Ty naprawdę myślisz że tu chodzi o pieniądze? traktujesz zwierzeta jak zabawki, jestes materialistą. A tu chodzi oto, ze człowiek dorosły zdaje sobie sprawę z tego, ile troski trzeba włożyć w wychowanie takiego zwierza. Ale Ty jeszcze nie dorosłeś widocznie do takiego poziomu... :roll:

oh dzieciaku, sam sobie zaprzeczasz. Ocenić Cię mogę bardzo szybko. Nie jest to wcale trudne. Tekst pisany wiele mówi o człowieku. Mówisz żeby Cię nie szufladkować? zobacz co Ty robisz. Wytkniesz mi że jestem uboga (ciekawe skąd taka pewność :roll: ) i masz radochę w całym zakresie...  :roll:  

Zastanów się dzieciaku. Ale po co wogóle to gadanie. I tak nikt Ci nie kupi ani gwarka, ani tym barziej legwana czy tam co jeszcze sobie ubzdurasz.

aha i życze powodzenia w zakłądaniu klatki na suficie... :roll:
Zapisane

arke

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #20 : 2004-11-25, 13:54 »
Wiesz myśałem ze jest warosciowa ,ale jednak się pomyliłem... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gwarek
« Odpowiedz #20 : 2004-11-25, 13:54 »

Cathycash

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #21 : 2004-11-25, 14:58 »
jeżeli to jest wszystko co możesz powiedzieć, faktycznie brakuje Ci argumentów - naprawdę nie mamy o czym rozmawiać...  :roll:  (i bardzo dobrze....)

Naprawdę mało mnie obchodzi co o mnie sądzi, dziecinny, rozpieszczony trzynastolatek, do tego mający problemy z pisaniem i czytaniem ze zrozumieniem  :roll:
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Gwarek
« Odpowiedź #22 : 2004-11-25, 16:03 »
klatka na suficie buhaha (ciekawe czy te wszystkie resztki będom spadać na głowe) pomyślałeś o tym??
Zapisane

arke

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #23 : 2004-11-25, 18:33 »
Ale śmiszne łojojojo tylko tyle że ja w jednym miescu mam bardzo nisko tak jak by ściane a wiesz Cathy napewno nie jestem rozpieszczony i jak bys była chłopkaiem to byś taką gałe dostała że...szkoda gadać
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #24 : 2004-11-25, 19:38 »
oho rozwydrzony trzynastolatek atakuje  :roll:

oj dzieciaku, dzieciaku, czy nie potrafisz nic innego nic bicie się? to takie pierwotne...
Zapisane

arke

  • Gość
Gwarek
« Odpowiedź #25 : 2004-11-25, 21:07 »
Nie umiem duzo rzeczy moze i jestem rozydrzony a ty stzrasznie zamulona...i nie zdziewie sie jak ci kiedys jakas dzieczyna z otwaret wyjedzie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.