Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jonathan Kellerman :)  (Przeczytany 3122 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Jonathan Kellerman :)
« : 2009-05-05, 18:13 »
Heej.
Jestem ciekawa czy ktoś z was czytał kiedykolwiek książki Jonathan'a Kellermana. A jeśli tak to co sądzicie o jego twórczości?

Dla mnie Kellerman stał się jednym z moich ulubionych pisarzy (obok Tolkiena, Rowling i Salvatora). Praktycznie pożeram jego książki. Pzeczytałam już Cichą Wspólniczkę, Doktora Śmierć, Ciało i Krew, Pajęczynę, Z Zimną Krwią, Terapię, Nad Krawiędzią, Album Morderstw, Obsejsę (od której z resztą zaczęłam) oraz Niedobrą Miłosć :) i wciąż czekam na kolejne ksiażki. Czasem jednak ludzie dziwnie się patrzyli widząc dzieciaka czytającego książki o seryjnych mordercach etc.

Dla niewtajemniczonych o Kellermanie:
Cytuj
Jeden z najsławniejszych na świecie twórców thrillerów psychologicznych
Jeden z najpopularniejszych pisarzy świata, laureat nagród Edgara Allana Poe i Anthony Award, zasłynął przetłumaczonymi na 24 języki i sprzedanymi w ponad 37 000 000 egzemplarzy wstrząsającymi thrillerami psychologicznymi z tym samym bohaterem, psychologiem dziecięcym Aleksem Delaware, m.in.: Oczy do wynajęcia, W obronie własnej, Doktor Śmierć, Ciało i krew, Album morderstw, Z zimną krwią, Terapia, Pokrętny umysł, Klub spiskowców, Unik i Nad krawędzią. Taki sam sukces odniosła powieść napisana wspólnie z żoną Faye napisał Podwójne zabójstwo i Miasta zbrodni.

Wykorzystując naukową wiedzę o ludzkiej psychice, Kellerman - psycholog i profesor pediatrii, a zarazem niezwykle utalentowany pisarz - stworzył wiele fascynujących postaci literackich, zaliczanych do najciekawszych we współczesnej prozie amerykańskiej.
(wzięte ze story wydwanictwa Amber)

Mam nadzieję, że zachęce kogoś do przeczytania jego twórczości :), bo według mnie jest naprawde dobrym pisarzem, a jego książki po prostu wciągają i uzależniają.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.168 sekund z 23 zapytaniami.