Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 880216 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #810 : 2007-02-02, 15:23 »
Nie - nie popieram dzisiejszych myśliwych. Popieram łowców. Gatunek człowieka zbieracza/myśliwego - który oprócz niektórych plemion afryki/indonezji/australii - wymarł pod wpływem cywilizacyjnego naporu.
Jeśli nie rozumiesz o co mi chodzi - to podam przykład - coś podobnego do Indian.
Skoro rolnicy i myśliwi nie zrezygnują na koszt natury - to państwo może zrezygnmować z nich - tak się składa ze ten bzdurny polski rząd, potrafi wpsierać jakieś bzdury jak swiątynia oaczności, czy inne mocherowe pospolite ruszenia - a nie może ZAKAZAĆ produkcji roślinnej bez najprostrzych oczyszczalni ścieków, bez systemu dren.
Jeśli chodzi o szkody związane z rolnictwem - to wystarczy coś takiegojak SIATKA.. rzeczywiście rolnicy chyba się za dużo nawdychali oparów pestycydów ze na cos takiego nie wpadli - koszty - a po co jest UE i fundusze strukturalne? A pozatym - kto się mnie pyta czy jako informatyka stac na legalny soft? W tym kraju wszyscy by chcieli wszystko za darmo. Nie stać jednego z drugim - to niech stworzy spółkę i odsprzeda połowę maszyn - bo w polsce srednia Ha na gospodarstwo wynosi 5Ha ..LOL

Fermy dla mnie to coś nienaturalnego - obojetnie jaka - wydaje mi się zaprzeczeniem jakichkolwiek norm. Ale skoro mamy fermy - to po co jeszcze eksterminacja dzikich zwierzat?
O to mi chodzi.. albo to albo to.. gdy ktoś chce wszystko najczesciej zpostaje z niczym
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #811 : 2007-02-02, 15:34 »
No to jak zawszeostatnia trafiam xD

 Mój wychowawca jest myśliwim. Ma pozwolenia na broń i wogóle. Kiedy nam o tym powiedział to zaraz dziewczyny (w tym i ja) zalałyśmy go osgarżeniami że zabija te zwierzęta i wogóle. Ale kiedy nam to wytłumaczył zrozumiałm że to wcale nie takie złe jak myślałam. A więc każdy myśliwy płaci składke za którą zimą dokarmiają zwierzęta i sadzą nowe lasy, a to chyba nie jest złe. Pomyślmy ze myśliwy zabija wilka, połowa myśli że poprostu tak dla zabawy, takie hobby, ale taki wilk w górach i nietylko zrzera bydło i owce. Więc taki myśliwy musi iść i zastzrelić tego wilka by my mieli co jesć bo przecierz zrzera te owce i inne. Albo na przykład jest stado psów bezdomnych w jakiejś wiosce, okazuje się że mają wścieklizne i taki myśliwy musi wykonać tą brudną robote i zastrzelić te psy by nie atakowały ludzi i zwierząt. Myślę że myślictwo wcale nie jest takie złe. Oni robią by w przyrodzi panowała równowaga. Złe jest kłusownictwo bo to jest zabijanie zwierząt dla zwykłej zabawy.
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #812 : 2007-02-02, 15:41 »
Wiesz ale są myśliwi i myśliwi... Żeby wszyscy się stosowali do zasad Związku i byli w nim właśnie z tych powodów o któych pisałaś... ale tak nie jest. Dużej części ludzi chodzi o zabijanie zwierząt dla przyjemności/trofea, łamią zasady, strzelają do większej liczby zwierząt niż mogą, nie wtedy kiedy mogą. Co do psów, to "myśliwy" bardzo chętnie wykona tę brudną robotę i nawet nie zastanowi się czy to naprawdę zdziczały groźny pies czy czyjś zaginiony kundelek - bo ma trawo strzelić do psa luzem, to strzeli.

Ja nadal pozostaję przy moim zdaniu - no tak, myślistwo w pojęciu współczenym, czyli dla regulacji, itp. jest potrzebne, ale jakby ludzie nie namieszali na świecie to by nie musiało być - jeśli faktycznie przyroda tak potrafi się regulować jak powszechnie wiadomo.

Najzabawniejsze, że jedne prawa dotyczą człowieka a inne reszty świata. Człowiek może zabijać wszystko tylko nie siebie, może mieć wszystko, i działekę na księżycu. Inne stworzenie jak sobie żyje to ok, ale jak podpadnie człowiekowi to pasożyt... a może kto inny tu jest pasożytem?

Gupi świat... im bardziej człowiek się "cywilizuje" tym bardziej nie potrafi żyć na jednej ziemi z resztą istot...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #812 : 2007-02-02, 15:41 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #813 : 2007-02-02, 15:50 »
 charon mój wychowawca by tak nigdy nie zrobił, a co dotych co zabijają dla przyjemności są poprostu bez litości jak mój brat...
...u nas na balkonia często zakłada gniazdo gołebica i gołąb a mój kochany brat niedosc że niszczy to i jaka wyrzuca, mówie mu że to tak jakby wyrzucił dziecko przez balkon a jago rodzicą zniszczył dom... to ma być mój brat,chyba tylko ja w tej rodzinie dbam o rośliny i zwierzeta i interesuje się tymi sprawami
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12526
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #814 : 2007-02-02, 16:06 »
tak się składa ze ten bzdurny polski rząd, potrafi wpsierać jakieś bzdury jak swiątynia oaczności, czy inne mocherowe pospolite ruszenia - a nie może ZAKAZAĆ produkcji roślinnej bez najprostrzych oczyszczalni ścieków, bez systemu dren.

Ten "rząd" miałby zajmować się czymś sensownym? A po co? Kto to doceni? Trzeba robić to, co spotka się z poklaskiem tych z moherowym zwiotczeniem mózgu... Przecież to dzięki nim mamy ten "rząd"

Cytat: Galago

Jeśli chodzi o szkody związane z rolnictwem - to wystarczy coś takiegojak SIATKA.. rzeczywiście rolnicy chyba się za dużo nawdychali oparów pestycydów ze na cos takiego nie wpadli - koszty - a po co jest UE i fundusze strukturalne[

Słyszałam argument, że siatka nie wystarczy, bo wilki potrafią poprzez nią zahaczyć owcę... Nie bardzo sobie wyobrażam owcę, która podchodzi do siatki specjalnie po to, by ją wilk przejechał pazurem :roll: A gdyby nawet, nie można zrobić podwójnego ogrodzenia? Chyba wilk nie weźmie patyka i nie będzie dźgał na odleglość :P Ale po co, lepiej wytłuc wilki :roll:

Cytat: Galago
Fermy dla mnie to coś nienaturalnego - obojetnie jaka - wydaje mi się zaprzeczeniem jakichkolwiek norm. Ale skoro mamy fermy - to po co jeszcze eksterminacja dzikich zwierzat?
O to mi chodzi.. albo to albo to.. gdy ktoś chce wszystko najczesciej zpostaje z niczym

Dla rozrywki, trudno przecież poczuć dreszczyk emocji strzelając do brojlerów w klatkach :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #815 : 2007-02-02, 18:08 »
Mam nadzieję, że dla wilka ukonorowaniem szturki drapieżcy jest upolowanie przygłupiego pseudomyśliwego... :evil: Jednak znając wilki są na takie coś za mądre... ;)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #816 : 2007-02-02, 18:44 »
Myśliwi sadzą nie las - a monokultury leśne  - obsadzenie 2 Ha jakiegoś nieużytku nie nazywa się sadzeniem lasu - a sadzeniem sosn, swierku, debu itd... las w polsce jest najczęściej lisciasty mieszany - natomiast to co sadzą ci kretoni - to sosna lub inne cudo.
Notabene takie szkółki zaraz brane są pod "skrzydełka nadleśnictwa" i ustawicznie karczowane gdy tylko mozna to zrobić. A w tym durnym państwie ta urzędnicza hołota nawet w ogródku nie pozwoliza dużej sosenki zciać - bo trzeba mieć na iglaste zgodę.
Nie widziecie że państwo z wycinką drzew doprowadziło do sytuacji że nadleśnictwa jak jakiś zafajdany kartell narkotykowy - co powie to święte - a myśliwi - jak upośledzone półgówki - zdegradowli się z włsnej woli do sługusów baronów "tartakowych"... gdzie nieawiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę.
Mam pomysł dla pachrupasów z PiS u i PO - wyrżnijcie sobie wszystkie lasy i pobudujcie kościoły kapliczki i inne takie.. nadrukujcie z resztek ulotek, tylko zostawcie jedną deskę - wbijcie w nią taki 12 calowy gwóżdz i bijcie się po łbach aż się ta próznia w "mózgo"czaszcze zmniejszy, bo wam coś do łba z jelita grubego zassało...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #817 : 2007-02-02, 18:49 »
Ja już czegoś nie rozumiem...myśliwi twierdzą,że jest za dużo jeleni,ponieważ brakuje drapieżników ( wilk) - teraz twierdzą,że populacja wilka odbudowała się na tyle,że mają nadzieję,iż ktoś " na górze" coś z tym zrobi i będą mogli w Polsce " normalnie" polować na wilki. A o co chodzi? - oto,żeby polować i na jelenie i na wilki.Gdyby wilk znowu zają swoją rolę,to oni mieli by mniej zwierzyny.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #818 : 2007-02-02, 19:14 »
Myśliwi sa jak antybiotyk w sztucznie utrzymywanym przy zyciu zrakowaciałym ciele.. mordują wszystko w lasach by zminimalizować straty nadleśnictwa.
Ale sens własciwy - oni chcą mordować wszystko. kręci ich ta siła gdy mają zwierze na muszce, a zwłaszcza wilka - jeszcze lepiej niedzwiedzia - karły...
I te opowieści krązące wśród nich o wilkach mordercach ludzi, o dzikach wyrywających ludziom ręce i nogi z tyłka gdy wpadną w furię.... tak dodam do tego jeszcze wiewiórki porywające całe wagony orzechów z transportu do Nutelli, i świastki co to wszystko zawijają w sreberka...

Szkoda że ci sami myśliwi nie mają żadnych skrupułów z przybijaniem ambon do żywych drzew, przybijaniem podpórek pod broń do żywych drzew, zakłucaniu spokoju całej reszcie zwierzat w lesie, spuszaniem psów myśliwskich na terenach leśnych - co ciekawe bo za to same mogą zastrzelić inne psy - niemyśliwego - choć często te psy mają lepsze przeszkoelnie niż te myśliwskie.
W polsce by mieć pozwolenie na broń do samoobrony to trzeba być albo politykiem , albo być bardziej sprawny psychicznie i fizycznie niż astronauci za czasów zimnej wojny.
Ale myśliwi i strzelaniny po pijaku - norma.. Chamskie odzywki w lesie gdy pytasz się do jakiego koła należy i dlaczego zostawia łuski iinne smieci w lesie - norma. A zadzwońcie do waszego okręgowego koła łowieckiego z pytaniem co zrobić z chorym zwierzakiem co w lesie znależliscie - szybcej wam rzeżnik z hipermarketu okarze troche więcej uczucia...

Ktoś kto odbiera życie - i czerpie z tego przyjemność - jest potworem. A mordowanie przy użyciu broni palnej - ma tyle wspołnego z honorem co okopanie staruszki przez 15 dresów na ulicy.
Kiedyś myślilwy, który pokonał odyńca w walce na toporek, lub nóż -  miał prawo nosić na szyi jego kły - znak Thora. Dziś te popaprańce w swoich terenowych autkach - niech lepiej wracają do swoich kancelarii, gabinetów i innych ciepłych posadek.. bo jeszcze im amunicji kiedyś zabraknie, jeszcze im zabraknie podgrzewaczy elektrycznych, bateryjki sie w GPS sie wyczerpią, i skończy sie grochówka i wódka z nadleśnictwa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #818 : 2007-02-02, 19:14 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #819 : 2007-02-02, 21:36 »
Tia, ze strzelbą to są odważni... A może tak z misiem na gołe klaty? ;)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #820 : 2007-02-02, 21:41 »
cytat z piosenki jacka kaczmarskiego "mysli brat ze bezpieczny skoro schronil sie w las, lecz go sciga nie bog, sciga czlowiek..."
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #821 : 2007-02-02, 21:53 »
Czego można oczekiwać po rządzie,w którym człowiek odpowiedzialny za dobro Polskiej przyrody - pan Jan Szyszko -  jest zapalonym myśliwym? :ogien: - mało tego! - ponoć połowa posłów i senatorów PIS to myśliwi,którzy lobbują na rzecz swojego związku. :sniper:[quote author=Galago De Codi link=topic=19898.msg918016#msg918016 date=1170

 A zadzwońcie do waszego okręgowego koła łowieckiego z pytaniem co zrobić z chorym zwierzakiem co w lesie znależliscie
[/quote]   Hmm...dobić?. :( P.S: to oczywiście jest sarkazm.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12526
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #822 : 2007-02-06, 12:48 »
Równie dobrze pasuje to do "Między prawem a zwierzętami", ale, że to o myśliwym, wstawiam tu:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,8719185,wiadomosc.html

Nie mogę zrozumieć, dlaczego wyrok w zawieszeniu? Bo pierwszy raz? To może i za pierwsze zabicie człowieka też w zawiasach? :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #823 : 2007-02-06, 14:06 »
Brewo! - szkoda,że dostał wyrok w zawieszeniu - jak by posiedział,to może by zmądrzał?. Właśnie się zastanawiam,czy wśród myśliwych wielu jest takich,co nie zrobiło kariery w wojsku i teraz wyżywają się na zwierzętach?. P.S: w sobotę widziałem jakiś program przyrodniczy,gdzie myśliwy - młoda dziewczyna twierdziła,że dopuki są myśliwi,doputy będą zwierzęta w lasach - bardzo orginalne rozumowanie.Wczoraj w nocy,myśliwi chwalili się,jaką przyjemność sprawia im polowanie na wilka - mówili,że czasami tropienie trwa 40 dni!!! - taka wytrwałośc,żeby zabić jedno zwierze? - i oni twierdzą,że kochają zwierzęta? - oni po prostu kochają robić to,co robią. P.S 2: Wyrok w zawieszeniu,bo "mała szkodliwość społeczna czynu".

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #824 : 2007-02-06, 16:46 »
Tropienie wilka 40 dni? loool.. jak tropienie jednegoosobnika może trwać 40 dni? Chyba namierzanie a nie tropienie.
Ale po myśłiwych to wszystko mozliwe.. wilka 40 dni tropią, ratują lasy przed smiercią, teraz juz nawet zwierzeta.. no w sumie to racja..
dzięki myśłiwym sarenki lis nie zagryzie - bo mylsiwy najpierw ustrzeli lisa a potem sarnę :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #824 : 2007-02-06, 16:46 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #825 : 2007-02-06, 17:31 »
Oni się jeszcze chwalą,że dzięki nim mamy najzdrowsze pogłowie jelenia w Europie...a z drugiej strony twierdzą,że jelenie i sarny to szkodniki.P.S: Z tym tropieniem to,może mi się przesłyszało - może chodziło o namierzanie,ale mówili,że wilk to najtrudniejszy do upolowania drapieżnik,więc może jednak chodziło o tropienie?   sam już nie wiem.  :hmmm:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12526
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #826 : 2007-02-06, 18:30 »
Taa, mała szkodliwość społeczna... Jakby chodziło o jazdę na gapę albo o rzucanie papierków na ulicę... W Polsce sadyzm jest mało szkodliwy, okrucieństwo też, że o głupocie i fałszu naszych
"polityków" nie wspomnę :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #827 : 2007-02-06, 18:43 »
Niestety,przepisy są do .... znęcanie się nad zwierzętami to właśnie " czyn o małej szkodliwości społecznej" - bo przecież ludziom krzywda się nie stała - tylko zwierzęciu...dopuki prawo się nie zmieni,to będzie tak,jak jest...a ponieważ mamy myśliwego na czele ministerstwa ochrony środowiska,to raczej tak zostanie...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #828 : 2007-02-06, 18:51 »
Jeszcze jeden artykuł o podobnej wymowie...    :killer:                                          http://www.biolog.pl/article1590.html                                                                      A to pozostawię bez komentaża...                                                http://www.subasta.pl/item-35718_lis,_skora_z_lisa;_piekne_mazurskie_zimowe_lisy.html                                                 
« Ostatnia zmiana: 2007-02-06, 20:35 autor lis »
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #829 : 2007-02-06, 18:57 »
Bo człowiek dba tylko o swój gatunek... bo co? Reszta ssaków za głupia aby ich śmierć coś znaczyła? -_-" Kto wymyślił te zasady?

Człowiek wmówił sobie, że zwierze to tylko zwierze, żeby uspokoić sumienie drapieżnika.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #830 : 2007-02-06, 19:24 »
Cytuj
Człowiek wmówił sobie, że zwierze to tylko zwierze, żeby uspokoić sumienie drapieżnika.

raczej pasozyta a nie drapieznika... a co do "czynu o niskiej szkodliwosci spolecznej" - jakis czas temu byla sytuacja pokazujaca jak "malo" szkodliwe jest otrucie psa... wlasciciel puscil z dymem cala rodzine truciciela...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #830 : 2007-02-06, 19:24 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12526
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #831 : 2007-02-06, 19:30 »
Większość ludzi nawet o swój gatunek nie dba, jedynie o własną d... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #832 : 2007-02-06, 20:05 »
O nasz gatunek to nie ma się co martwić - on sobie rade da...po drodze niszcząc wszystko,co mu w tym przeszkadza.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #833 : 2007-02-07, 13:00 »
ja nie sądze by czlowiek dał sobie rade... ma taką szanse gdy w końcu dojrzy zalezności i prawa rządzące całym <wszech>światem ale wtedy zacznie tez szanować otocznie. jesli tego nie uczyni, to wykończy wszystko, ze swoim gatunkiem na czele. A jesli przy tym Ziemi nie rozsadzi, to natura jakoś sie tam poskłada, powoli, boleśnie, niemal od nowa, ale da sobie radę :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #834 : 2007-02-07, 15:38 »
Właśnie czytam wypowiedzi myśliwych i oczom nie wieżę...chronić wilka poprzez odstrzał???.  :(A właśnie czytam,że Minister Środowiska nie zgodził się na pozyskanie wilka - brawo! - chyba pierwsza dobra decyzja tego gościa. :spoko:                                                                 http://www.mos.gov.pl/2materialy_informacyjne/inne/odpowiedz.pdf
« Ostatnia zmiana: 2007-02-07, 19:27 autor lis »
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #835 : 2007-02-09, 10:25 »
Wilk to nie sarenka czy wiewiórka. To niebezppieczny drapieżnik także czasem dla człowieka. Ja wilka widziałem na swoje oczy RAZ w życiu i jest to na pewno wspaniałe doświadczenie - ale potem. W chwili gdy spotykasz wilka w lesie - jesteś sam i jedyne co masz do obrony to atrapa pistoletu i nóż .. :)

Ludzie się nie znają i się boją. A o wilkach i niedzwiedziach fajnie się mówi jak się nie ma szansy na nie napatoczyś w lesie. Jednak na tym polega inteligencja ekologiczna ze trzeba zrozumieć ze las bez duzych drapieżników nie przetrwa.
Problemem jest dla wilka zbyt bliska obecność człowieka. Tutaj jest problem. Bo po prostu wilki widząc człowieka dawniej - najczęsciej uciekały. A dziś znają doskonale jego zapach, sposób poruszania się, podchodzą do ludzkich miejsc zamieszkania - to sprawia potencjalne zagrożenie.
Jednak to wina człowieka - lepiej jeden las a duży mieć w powiecie niż 30 po 2ha... bo wilk nie potafi życ w taki sposób.
Szkoda mi tych zwierząt. Są piękne i niezależne. Ale niezależność u zwierzecia - to cecha której najbardziej nienawidzą ludzie podchodzący do zwierząt jak do przygłupich przedmniotów.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #836 : 2007-02-09, 10:26 »
Myśliwi to geniusze...wpadli na pomysł,żeby dać zezwolenie polującym z łukiem na odstrzał psó,kotów i lisów...naprawę,genialne - widać,że broń palna już ich nie zadowala...oni tłumaczą,że być morze PZŁ nie ma funduszy na odstrzał tych zwierząt a z łuku było by taniej!!!

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #837 : 2007-02-09, 10:37 »
Łuk to super broń. Ale jakoś nie wierzę w ustrzelenie dzikiego kota z odległości. To by musiały być jakieś Dzingis Hany - poruszajćy się kot jest nie do ustrzelenia z łuku.
Pies to co innego :(

Dopuki nie dadza pozwolenia na kusze - nie masz się co martwić. Do strzelania z łuku potrzeba solidnego treningu od samej młodości. Interesuję się batalistyką dawnych czasów. To łucznikami najlepszymi byli ci którzy już w wieku 3 -4 lat siadali na koniu i dostawali miniaturowe łuki do nauki. - mówię tutaj oczywiście o tatarach. Piękne wręcz doskonałe łuki refleksyjne.

Broń palna i kusze mają to do siebie że każdy potrafi z nich trafić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #837 : 2007-02-09, 10:37 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #838 : 2007-02-09, 17:17 »
Ponieważ w Polsce jest bardzo durzo lisów,PZŁ wydłużył sezon polowań z 9 do 10 miesięcy. Teraz będzie można strzelać do 3-4 miesięcznych lisków.  :(

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #839 : 2007-02-10, 13:32 »
Przeglądałem forum PZŁ i nie rozumię tych ludzi - oni piszą,że czują podniecenie wabiąc lisa i wielką dumę,gdy zwabione piskiem myszy zwierze podchodzi im prosto pod lufę...jak można czuć satysfakcję z zabijania zwierząt? - nigdy tego nie zrozumiem!. Zastanawiam się również,jak taki myśliwy może kochać swojego psa,a z drugiej strony zabijać inne zwierzęta?.
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 31 zapytaniami.