Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 878509 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #840 : 2007-02-10, 13:40 »
Nie każdego da się zrozumieć... Jedni czują satysfakcję pomagając zwierzętom, inni, zabijając je... Ktoś opowiedał mi o myśliwym, który nie mając co zrobić z psem na czas wakacyjnego wyjazdu, przywiązał go do drzewa w lesie i zastrzelił... Pewnie są i tacy, którzy kochają swoje psy... Swoje kochają, inne traktują jak obiekty do odstrzału... To tak, jak z  "ludzkimi" mordercami, oni pewnie też kogoś darzą uczuciem, a dla ogółu są niebezpieczni. Nie próbuj ich zrozumieć, nie uda Ci się...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #841 : 2007-02-10, 13:59 »
A co do psów - myśliwi żalą się,że gdy zastrzelą psa,to pół wsi goni ich z widłami...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #842 : 2007-02-10, 14:09 »
Chciałabym, by tak było, ale... Jakoś mi to nie pasuje do obrazu polskiej wsi, na której pies nie ma żadnej wartości... :( Co innego zwierzę, z którego jest pożytek :roll:, ale pies...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #842 : 2007-02-10, 14:09 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #843 : 2007-02-11, 10:01 »
Cytuj
Broń palna i kusze mają to do siebie że każdy potrafi z nich trafić.

raczej pseudo kusze - bo to co jest w dzisiejszych czasach trudno nazwac kusza... Kiedys oprocz celnosci trzeba bylo miec jeszcze sile zeby kusze naciagnac - co proste (w przypadku normalnej kuszy) nie jest...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #844 : 2007-02-11, 10:57 »
Już sam fakt,że myśliwi mają takie pomysły jest niebezpieczny.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #845 : 2007-02-12, 09:29 »
Kuszę naciągano kołowrotkiem, który dzięki przełożeniu pozwalał na użycie kuszy każdemu. Z tego co pamiętam to chinczycy używali kusz które naciagli tylko siłą ciała - ale u nich wyglądało to tak że siadali na ziemi i zapierając się nogami o kuszę - naciągali cięciwę.
Pozwolenie na łucznictwo jeszcze w miarę łatwo dostać - natomiast kusza jest jedną z bardziej tępionych broni w obecnym systemie. :)
Ale np na broń białą - zgodnie z polskim prawem - nie trzeba mieć pozwolenia. :)
A np pałka jest zakazana ... to jest dobre..
Za kij (który nadgorliwy policjant moze uznać za pałkę - można mieć problemy - ale za katanę nie...)..
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #846 : 2007-02-13, 23:34 »
Cytuj
Ale np na broń białą - zgodnie z polskim prawem - nie trzeba mieć pozwolenia. Smile

buehehehe... cos o tym wiem -  mozna sobie spokojnie z mieczem po miescie paradowac - jedyny warunek, to taki by nie moc go szybko wyciagnac... tzn  - wystarczy ze jest w cos szczelnie zawiniety i juz jest "w porzadku" :P problem polega na tym, ze chocby ktos poduszkami miecz owinal to i tak przywalenie byloby co najmniej boelsne (mowa o poltoraku) ale i tak - jak sie ludzie fajnie patrza jak sie z mieczem po miescie paraduje :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #847 : 2007-02-14, 05:22 »
Iras, widziałam Twoje zdjęcie z mieczem, ale nie wiedziałam, że na spacery z nim chodzisz... ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #848 : 2007-02-14, 09:35 »
Też chciałbym mieć miecz.. ja sobie tylko domowymi metodami wykułem na zimno niby katanę z pręta 12stki... niestety ceny są porażające... a te po 100- czy 200zł na alegro są takiej jakości że mój "prętowiec" przy tych scyzorykach to prawdziwa stal damasceńska :)
Zabawa przednia. Ale chyba to się do samoobrony nie nadaje.. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #848 : 2007-02-14, 09:35 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #849 : 2007-02-14, 13:54 »
Za to może służyć jako straszak ;p Może napastnik nie zechce sprawdzać, czy się nadaje, czy nie, tylko spyli profilaktycznie :P
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #850 : 2007-02-14, 14:35 »
Też podoba mi się broń biała i łuki,ale żeby latać z nimi po lesie i zabijać zwierzęta?.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #851 : 2007-02-14, 16:04 »
Przynajmniej mają jakąś szansę. Jak juz mówiłem wcześniej - walki mieczem i strzelania z łuku to trzeba od dziecka się uczyć.
Kusza i broń palna - to każdy potrafi użyć przy minimalnym wyszkoleniu.
Walka z dzikiem przy użyciu krótkiego miecza, bądz toporka ręcznego - tak przecież wojownicy celtyccy dostawali pierwsze szlify - i nie było to jakieś chop siup.. koleś który na szyi nosił kły dzika - był kimś.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #852 : 2007-02-14, 17:31 »
Ale,czy to nie jest to samo? - celtyccy wojownicy walczyli z dzikiem,żeby dowieść swojej męskości. Obecni myśliwi robią to samo,tylko nie muszą się tak męczyć - mają samochody,psy,nowoczesną broń - zmieniły się tylko środki - nie cele.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #853 : 2007-02-14, 18:25 »
A co ma prywatność i życie rodzinne do polowań? Pogięło ich, czy co? :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #854 : 2007-02-14, 18:32 »
Polowanie na lisa to w Anglii 300-letnia tradycja - na takie polowania zbiera się bardzo durzo ludzi-przyjaciele,znajomi-dzień wcześniej jest przyjęcie i popijawa - chyba to jest to życie rodzinne?. Na drugi dzień - już rozgrzani,zabierają się za zabijanie.

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #854 : 2007-02-14, 18:32 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #855 : 2007-02-14, 18:43 »
No to niech się zbierają i popijają, ale bez polowania... 300 lat zabijania wystarczy :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #856 : 2007-02-14, 20:10 »
Wytłumacz to talim ...xxx... tutaj można sobie przeczytać o proteście przeciwko zakazowi polowań.                            http://seterkowo.org/pn/modules.php?name=News&file=article&sid=521 

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #857 : 2007-02-14, 20:40 »
He, he, będą się zwracać do Międzynarodowego Trybunału Praw Człowieka... Dobre sobie, odebrano im prawo do zabijania, biedactwa pokrzywdzone :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #858 : 2007-02-14, 21:26 »
"strzelanie do lisów może być gorszym wyjściem, bo zwierzę może zostać tylko ranne " - No tak,w przypadku ich polowań zwierze na 100% zginie - jeżeli ucieknie do nory,zostaje z niej wykopane i rzucone psom. A jeżeli jakimś cudem przeżyje,jest dobijane...i do worka na śmieci.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #859 : 2007-02-14, 22:12 »
Zakaz polowań z nagonką w Wielkiej Brytanii
   Burzliwa debata w Brytjskiej Izbie Gmin, zakończyła się po myśli lisów. Wprowadzono zakaz tzw. krwawych polowań, tj. polowań na lisy z nagonką. Podczas tych popularnych na Wyspach polowań, sfora psów rozszarpywała osaczonego lisa. Wielu myśliwych nie może się pogodzić z wprowadzonym zakazem. Doszło nawet do utworzenia „kościoła wiernych myśliwych”. Ciekawe jak fanatyczni i waleczni „wierni” zareagowaliby na wprowadzenie sezonu polowań na myśliwych :)

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #860 : 2007-02-15, 10:03 »
Nie rozumiesz etyki wojownika. Wojownik nie walczy dla zabicia czy wygranej - wojownik walczy by walczyć. Przeczytaj "Drogę miecza" lub "zasady wojny" - jest to wprawdzie japońska twórczośc samurajów feudalnych - ale zasady tez były podobne.
Celci wierzyli że po śierci pójdą do krainy wiecznej walki. Indianie ze do kainy wiecznych łowów.
Zabicie w niehonorowej walce było wstydem. W japonii popełniało się nawet wtedy smobójstwo.
Walka z dzikiem przy użyciu broni palnej - jest niehonorowa. Dlatego nie można mówić o żadnym kodeksie łowcy czy wojownika. Pozatym nie szanują tych zwierząt.
Wojownik ani łowca nie dokarmiał swoich wrogów, by móc więcej ich wyrżnąć.. łowca znał po prostu PRAWA NATURY i wiedział kiedy prztestać.
Pozatym prawda jest taka.. jakby mieli robić wdł stary zzasad polowania - to jakby z jenum dzikiem wrócili to by było świeto. A nie że 50 lisów, 10 zajecy 2 sarenki i niewiadomo ile jeszcze czegoś.
Spłoszona zwierzyna ucieka. A przy nośności i rozrzucie łuku - nieudana próba polowania mogla spowodować ze następna okazja pojawia się dopiero za parę godzin czatowania..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #860 : 2007-02-15, 10:03 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #861 : 2007-02-15, 10:44 »
Tak,wiem,że dawmi myśliwi np. indianie nie zabijali dla samego zabijania - mieli też szacunek dla swoich ofiar. Indianie wykorzystywali wszystko z upolowanego zwierzęcia,np. z bizona. Obecni myśliwi uważają się za " elitę" - mówią,że polują,bo lubią i nikt im tego nie zabroni. Myślę ,że jest tylu myśliwych,bo,tak jak mówisz obecnie zabijanie jest bardzo łatwe i nie trzeba się specjalnie wysilać,żeby cokolwiek upolować - kiedyś polowanie trwało nawet parę dni - teraz,myśliwi przychodzą do lasu,strzelają do wszystkiego,co się rusza,a potem idą na biesiadę i popijawę. Współcześni myśliwi nie mają też szacunku dla swoich ofiar - na jednym z forum,myśliwi pisali,że będą oddawać lisa za paczkę fajek - i to ma być etyka myśliwego?.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #862 : 2007-02-15, 11:52 »
Dokładnie. Dawniej była to elita nie dlatego że byli bogaci czy wykształceni.
Dziś elita finasowa myśli że jej elitarność automatycznie się przekłada na elitarność w lesie.
Kupić fuzję za 3 000 i strzelac każdy potrafi - jakby miał kasę.. a wystrugac dzdę z drewna, utwardzić ją w ognisku, albo zrobić grot z kości lub kamienia ?
To był jeszcze w miarę poziom gdy ta walka była wyrównywalna ze zwierzęciem.

Sytuacja przypomina mi wprowadzenie broni palnej w japonii.. Niektórzy samurajowie uważali to za zniszczenie ich całej tradycji.
Zwierzeta nie rozwineły swojej cywilizacji - więc walka powinna być na poziomie pierwotnym..
bo inaczej to nie jest polowanie - tylko eksterminacja...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #863 : 2007-02-15, 14:25 »
No właśnie - gdyby pozbawić współczesnych myśliwych ich " zabawek" i kazać im polować - liczba myśliwych szybko by się zmniejszyła,bo im nie chodzi o wyrównaną walkę ze zwierzęciem (której,swoją drogą też nie popieram) ale,właśnie o eksterminacje,o to,żeby ustrzelić cokolwiek,żeby pochwalić się kolegom i mieć co powiesić na ścianie...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #864 : 2007-02-15, 15:59 »
Mądrze panowie piszecie... Stawiam Wam piwko 8) :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Galago De Codi

  • Gość
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #865 : 2007-02-15, 16:30 »
Nie piję alkoholu :)
Poproszę naturalny sok pomarańczowy :)

Co do zabijania zwierząt. DLa mnie jeśli jest tow celach uzytkowych i odbywa się na zasadach PRAWDZIWEGO kodeksu łowcy zbieracza - nie mam nic przeciwko temu. Tylko że w naszej cywilizacji bycie nomadem :/ - piękne mażenia - ale raczej utopijne :(
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #866 : 2007-02-15, 16:59 »
Ja alkoholu też nie piję :)    A jeżeli chodzi o zabijanie zwierząt w celu użytkowym,to masz rację, są jeszcze ludy,które żyją z dala od cywilizacji - oni polują żeby przeżyć - to jest co innego.Ja uwarzam,że ludzie cywilizowani,mieszkający w miastach i korzystający ze wszelkich wygód nie powinni polować,ponieważ od tego nie zależy ich przetrwanie - to tylko puste hobby - nic więcej... :(

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #867 : 2007-02-15, 17:11 »
Proszę bardzo, dla niepijących soczek :soczek: dla mnie :toast: ;) I dla wszystkich, z braku pączków, w Tłusty Czwartek...  :tort:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #867 : 2007-02-15, 17:11 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #868 : 2007-02-15, 17:14 »
Biedne zwierzę... :( Przerażenie człowieka ogarnia na taki widok...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #869 : 2007-02-15, 17:17 »
I pomyśleć,że w Niemczech jest to legalne... :(    A to niby taki cywilizowany kraj... :|
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 27 zapytaniami.