Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy to prawda, że kotom nie można podawać za dużo witamin?  (Przeczytany 1208 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blanka

  • Gość
Słyszałam rózne opinie...i juz sam nie wiem, czy stosować się do zaleceń veta- do 6 dziennie, bo podobno jak się przesadzi to jest to szkodliwe jak nadmiar witamin u ludzi... :mysli: poradźcie coś proszę....
Zapisane

absencja

  • Gość
Czy to prawda, że kotom nie można podawać za dużo witamin?
« Odpowiedź #1 : 2004-06-22, 17:24 »
boze, 6 razy dziennie??? co to za witaminy?
Zapisane

Blanka

  • Gość
Czy to prawda, że kotom nie można podawać za dużo witamin?
« Odpowiedź #2 : 2004-06-22, 17:29 »
nie 6 razy dziennie, tylko na raz kilka sztuk a w sumie 6  dziennie :) , a witaminy ....podobno popularne ....nie pamiętam nazwy teraz a nie mogę sprawdzić bo jestem w pracy - sprzedawane na sztuki po 10gr, w takich dużych okrągłych tubach-pojemnikach -każda w innym kolorze, na co innego, zielone, rózowe, brązowe i białe...sprawdzę na jutro, ale i tak jakoś dużo się wydaje
Zapisane

Forum Zwierzaki

Emilka

  • Gość
Czy to prawda, że kotom nie można podawać za dużo witamin?
« Odpowiedź #3 : 2004-06-22, 18:50 »
gimpet? to sa rczej witaminizowane cukierki dla kotow ,raczej bezpieczne ja podaje (tylko szkaradka je) 3 sztuki dziennie,wedlug mnie wystarczy
Zapisane

Maxim

  • Gość
Czy to prawda, że kotom nie można podawać za dużo witamin?
« Odpowiedź #4 : 2004-06-22, 19:14 »
Prawdopodobnie są to kolorowe kuleczki Gimpet. Rzeczywiście na opakowaniu podano dawkę do 6 sztuk dziennie w zależności od wagi kota. Uważam, że nie trzeba sztywno trzymać się zasady 6 sztuk na dzień to nie antybiotyk  :roll: Ja poprostu podaję różnie czasami 2,3 sztuki w ciągu dnia a jak kociawka ma ochotę na jeszcze jedną dodatkową  kuleczkę do zabawy to czemu nie  :)
Zapisane

Blanka

  • Gość
Czy to prawda, że kotom nie można podawać za dużo witamin?
« Odpowiedź #5 : 2004-06-22, 19:17 »
To chyba rzeczywiście gimpet...tak mi się coś przypomina, kupuję je na sztuki u veta więc nie mam opakowania...zapytam jutro....dziękuję  :)
Zapisane

absencja

  • Gość
Czy to prawda, że kotom nie można podawać za dużo witamin?
« Odpowiedź #6 : 2004-06-23, 08:07 »
:) nie wszyscy umieja czytać ze zrozumieniem :lol:  Nawet nie mogę powiedzieć, że późno było :oops:
Zapisane

Sal

  • Gość
Czy to prawda, że kotom nie można podawać za dużo witamin?
« Odpowiedź #7 : 2004-06-23, 10:19 »
U ludzi przedawkowanie witamin też jest niebezpieczne...
Bo są takie, których nadmiaru organizm nie wydala, tylko kumulują się w tkankach (chyba dobrze kojarzę, bo z biologii to noga jestem  ;) ).
Ja bym zapytała innego weta. Może to taka kuracja na jakiś czas? Bo nie wydaje mi się, żeby cały czas trzeba było kotu podawać witaminy w takich dawkach.
Zresztą takie syntetyki są źle tolerowane przez organizm (szczególnie zbiór różnych witamin i mikroelementów). Tak mi powiedział lekarz.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 22 zapytaniami.