Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Brudne uszy  (Przeczytany 9882 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Brudne uszy
« : 2005-04-12, 19:46 »
Niedawno zauważyłam, ze moja kotka ma brudne uszy i czasami drapie sie po uszach. Czym najlepiej wyczyścić uszy (może są jakieś domowesposoby, zamiast płynów do czyszczenia uszu :roll: ). W ostateczności pojadę do weta, żeby zrobił to fachowo, ale na razie za bardzo nie mam czasu i pieniędzy.  :(
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Estera

  • Gość
Brudne uszy
« Odpowiedź #1 : 2005-04-12, 20:07 »
witam. gdy moj kotek ma zabrudzone uszy czyszcze spacjalnym plynem do czyszczenia uszu-Otosolem :-) nie znam domowych sposobow :-) a jesli mialabym taki przypadek jak u Ciebie bez zastanowienia poszlabym do weta. chodze do takiej fajnej babki, ktorej widac, ze zalezy na zwierzaczkach nie na kasie. za wyczyszczenie uszy, obciecie pazorkow itp., itd. nie bierze kasy. :-) pozdrawiam
Zapisane

Emilka

  • Gość
Brudne uszy
« Odpowiedź #2 : 2005-04-12, 20:08 »
zdrowy kot ma czyste uszy, a jezeli wydzielina ma ciemny kolor to zdecydowany objaw choroby.

świerzbowiec. jaki kolor ma ta wydzielina w uszkach?
To swinstwo mial kazdy z moich kotow na poczatku gdy trafil do nas z ulicy. leczenie nie jest drogie ale dosc dlugotrwale. trzeba czyscic uszka( kilka razy dziennie) plynem dostepnym w aptece ja zawsze mialam z przepisu weterynarza. lek ten nie jest drogi ok 15 zl
Zapisane

Forum Zwierzaki

Brudne uszy
« Odpowiedz #2 : 2005-04-12, 20:08 »

Fantazia

  • Gość
Brudne uszy
« Odpowiedź #3 : 2005-04-12, 20:14 »
Ja radzę pujść do sklepu zoologicznego i kupić płyn do mycia uszu :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Brudne uszy
« Odpowiedź #4 : 2005-04-12, 20:16 »
ja lepiej radzilabym wizyte u weta :roll: jak juz pisalam zdrowy kot nie ma prawa miec brudnych uszu...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Brudne uszy
« Odpowiedź #5 : 2005-04-12, 20:43 »
jutro postaram się mu to wyczyścić sama watką (czy może być ze spirytusem?), a później pojadę do weta, bo brudek jest ciemnego koloru. Kiedyś już leczylismy świerzb, więc wiem coś na ten temat.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Brudne uszy
« Odpowiedź #6 : 2005-04-13, 15:24 »
watka moze rumiankiem (?) lub poprostu woda zwilzona
uh, z kotem do weta to w sumie problem nie kasy ale przewiezienia wariata  ;) przynajmniej mojego  ;)

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Brudne uszy
« Odpowiedź #7 : 2005-04-13, 15:59 »
Największy problem to brak czasu. Na dodatek, jak mam czas to nie mam samochodu i osoby do pomocy. Dzisiaj będę mu czyścić samą watkę, a jutro do weta, bo jak to byłby świerzb, to lepiej nie czekać.   :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Sal

  • Gość
Odp: Brudne uszy
« Odpowiedź #8 : 2005-04-29, 08:21 »
Kasiu, to może być świerzb. Wszystkie moje przez to przeszły. Tylko wet oceni. Czyścić można oliwką dla dzieci, ale samo czyszczenie nie pomoże, jeśli przyczyna brudu jest choroba. A tak jest właśnie ze swierzbem.
Polecałabym do wyleczenia Stronghold mimo że jest drogi, ale szybko działa i nie męczy się kota częstym czyszczeniem. A chore uszka bolą...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Brudne uszy
« Odpowiedz #8 : 2005-04-29, 08:21 »

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Brudne uszy
« Odpowiedź #9 : 2005-04-30, 08:23 »
jak ja byłam z Nitką u weta to też miała brudne uszy i dał jej coś do wymion krowich i kazał nalać trochę tego na wazelinę i czyścić ucho po tygodniu tego stosowania ma już czyste uszy
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Brudne uszy
« Odpowiedź #10 : 2005-04-30, 19:20 »
byłam z kotką u weta, na szczeście to nie był świerzb. Uszy były wyczyszczone, ale na razie jestem zajęta leczeniem wielkiej dziury w brzuchu po ropniu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 25 zapytaniami.