Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 885652 razy)

0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1350 : 2007-11-28, 22:47 »
Oni uważają,że samo zabijanie,jest tylko...hmmm....elemwntewm końcowym,jednym ze składników,a myślistwo,to o wiele więcej - to piękny kontakt z przyrodą...
Jak,to oni napisali?...myśliwy,jest jak rolnik - gospodaruje lasem i zwierzętami...

Cytuj
Niestety, chcemy tego czy nie, mamy tu do czynienia z hodowlą.
Są to dzikie zwierzęta, ale nie do końca wolne. Ich świat jest ograniczony przez człowieka i przez człowieka musi być kontrolowany.

Mniej więcej,tak to wygląda z ich punktu widzenia...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1351 : 2007-11-28, 23:01 »
a od czego są ci no, leśnicy? oni powinni to robić a nie mysłiwi z zamiłowania i pasji zabijania
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1352 : 2007-11-28, 23:31 »
Leśnicy,są tylko od lasu - zwierzyną,gospodarzą myśliwi...

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1352 : 2007-11-28, 23:31 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1353 : 2007-11-28, 23:38 »
zawsze mi sie wydawało ze to leśnicy chodza i jak coś ranną zwierzyne czy chora zabijają, dają jeśc w zimie, chroniąmłode drzewa itp. mogliby to robić leśnicy którzy kochaja zweirzeta, nie polowaliby tylko odstrzeliwali słabe sztuki, jeszcze najlepiej zostawić żeby lisy czy inne sie najadły. nie że to sport czy hobby tylko obowiazek
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1354 : 2007-11-28, 23:51 »
Dokarmiają,też myśliwi - to,niby ich obowiązek i w ich interesie,ale co do dokarmiania,to zdania są podzielone...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1355 : 2007-11-29, 00:02 »
ale nie rozumiem tego, po co mysliwi skoro są leśnicy?! oni powinni to robić, a nie przypadkowi ludzie z papierkiem i bronią :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1356 : 2007-11-29, 00:05 »
Zobaczymy,co w tej książce,będzie - jutro,robię przelew.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1357 : 2007-11-29, 17:12 »
lis i jak książka? jak poczytasz i sie troche z tym oswoisz to napisz :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1358 : 2007-11-29, 17:19 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1359 : 2007-11-29, 17:48 »
Polowanie, jako złożony związek człowieka z przyrodą i historycznie głęboko zakorzeniony sport...
Rzeczywiście... Kiepski facet, na co dzień trzęsący portkami przed żoną i szefem, chce się dowartościować, waląc do zwierząt z ambony... To bardzo złożone :roll: A jakie sportowe... Normalnie dyscyplina olimpijska... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1360 : 2007-11-29, 17:49 »
tak zaniedługo bedzie to w igrzyskach co nie? bedzie pucharowym sportem ... :grr:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1361 : 2007-11-29, 17:51 »
Dyscyplina olimpijska dla brzuchatych, zasapanych palantów :P
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1362 : 2007-11-29, 17:54 »
nie ma nic lepszego niż rojzrywka z kolegami, strzelając do kaczek :/ nigdy nie zrozumiem myśliiwych a chcą żeby lis poznał ich kultore na polowaniu :o
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1363 : 2007-11-30, 14:20 »
Hmmm.....tego,nie wiem...
Wiem tylko,że drapieżniki raczej się nie tolerują,ale - pewny,nie jestem...
Trza by,specjalisty zapytać - Zoologa ,lub Iras .:P

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1364 : 2007-11-30, 16:32 »
Cytuj
Po pierwsze powód wyjazdu na wschód wiążę się tylko z polwaniami na zwierza który jest już u nas pod ochroną (głuszec, wilk, itp), po drugie dewizowe polowania nie sprzedawane są z powodu chęci zarobku, ale głównym powodem jest fakt że w kołach są wysokie koszty odszkodowań za szkody powodowane przez zwierzynę w uprawach rolnych.

Prawdą jest to że myśliwi zagraniczni chwalą zasobnośćw zwierzostany Polskie obwody, a że i nasi myśliwi maja też trochę grosza to stać ich także na wyjazd na wschód czy też do Afryki.
No i prawdą jest że to zarządy kół przeznaczają część odstrzałów na polowania dewizowe.
_________________

Cytuj
Nie widzę nic złego w tym, że wyjeżdżamy na głuszca, wilka, czy niedźwiedzia. Nie widzę również nic złego w tym, że koła zarabiają na odszkodowania, czy inne cele statutowe.
Wszyscy mają z tego korzyści: biura organizujące polowania, koła, myśliwi, kwaterodawcy itp.

....Ech...można sobie jechać na wschód i do wilka,strzelać.... :grr: :grr: :bigcry: :x :x

Cytuj
a że i nasi myśliwi maja też trochę grosza to stać ich także na wyjazd na wschód czy też do Afryki.

Już,ja bym ich,tej kasy pozbawił... :evil: :diabolik: :boks: :killer:

Cytuj
Tylko małe dzieci opierają swoje opinie na wiedzy wziętej z sufitu. Z prostej przyczyny, bo nie mają wystarczającej wiedzy życiowej. Dorosły człowiek, nie wypowiada się, zanim nie sprawdzi wszystkiego "za i przeciw". Internet może być źródłem wiedzy, ale nie praktycznej, a już na pewno nie można na nim opierać swojej wiedzy dotyczącej dziedzin wymagających działań terenowych i długotrwałych. To tak jakbyś uczył się żeglarstwa przez internet, albo jazdy na nartach, przecież dopóki nie założysz desek na nogi, albo nie wejdziesz na pokład, to nie będziesz wiedział, czy lubisz to, czy nie. Z internetu można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, nawet nasza, leśna wiki zawiera ich sporo, cóż z tego jednak, że będziesz wiedział wszystko np. o sośnie, jak nie będziesz wiedział jak ona wygląda w naturze. Do bani z taką wiedzą. Nikt Cię nie namawia do tego, żebyś został myśliwym, ale żebyś poznał temat, w którym zabierasz głos i swoje opinie oparł na rzetelnej informacji, a nie na paplaninie kilku baranów na jakimś dziwnym forum, którego nazwy nawet nie podałeś.

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1364 : 2007-11-30, 16:32 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1365 : 2007-11-30, 16:42 »
Ojciec mojej przyjaciółki jest myśliwym.......... Facet fajny, rzadko strzela do zwierząt, jak już to do dzików czy saren. Ale i tak tego nie pochwalam...... bo po co zabijać? Ludzie mają kasy jak lodu w lodówce....... mega dużo. Ale jak słucham o tym że
on odstrzeliwuje dziki po to żeby nas nie zaatakowały....bo ich za dużo...to mnie szlak trafia.  A niech biedni będą :P 
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1366 : 2007-11-30, 17:36 »
na paplaninie kilku baranów na jakimś dziwnym forum, którego nazwy nawet nie podałeś.

Coś mi się zdaje, że to o nas? :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1367 : 2007-11-30, 18:06 »
Nie o was - to o forum myśliwskim,o którym tam pisałem,a z którego tu,wklejam wypowiedzi...
Potem,napiszę więcej,bo na chwilkę,muszę wyjść...:roll:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1368 : 2007-11-30, 18:10 »
O nas na pewno powiedzieliby to samo... ;) Ja też kończę, na imieniny idziemy :)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1369 : 2007-11-30, 18:47 »
Cytuj
A Ty gdzie te bzdury wyczytałeś? To nie tylko sport, choć strzelanie jest dyscypliną sportową, to tradycja, kultura i historia. To element gospodarki leśnej, o czym trąbię od zawsze. A jeśli chodzi o ścisłość, to proszę szanownego Lisa, zajmuję się opracowaniami z dziedziny tradycji łowieckich. Nie należę do PZŁ. Ja mam tylko trochę wiedzy na ten temat i stąd moje prawo do wypowiedzi. "Trochę", bo ciągle się uczę i dzięki Bogu uczę się od lepszych niż Twoi nauczyciele z łowieckich forów. Uczę się w łowisku, pomagam szacować straty wyrządzone przez zwierzęta, obserwuję je, fotografuję i chronię często dużo ryzykując. Łowiectwo to ścisłe reguły, zasady nie do podważenia, kto ich nie przestrzega, wcześniej lub później odwiesza na ścianę broń z przewierconymi lufami.

Masz prawo mieć swoje zdanie, tego nikt nie kwestionuje, ale wyrób je sobie na podstawie wiedzy, a nie niewiedzy. Mi się też kiedyś wydawało, że myślistwo to mordowanie zwierzątek, ale miałam wtedy 4 latka.

Darz Bór!

Oj,moderatorka się wkurzyła...

Cytuj
to tradycja, kultura i historia.

Taaa......

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1370 : 2007-11-30, 19:14 »
przeciez oni nie wmówią ze oni robia to dla dobra zwierząt. nie wiem czy oni to tak odbierają ale to błąd. może są świeńcie przekonani ze chronią nature, czego nie robią. mysłiwi to idioci :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1370 : 2007-11-30, 19:14 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1371 : 2007-11-30, 19:15 »
Szkoda że nie wiem jakie to forum, pomogłabym ci jakoś..... jakoś

Owszem, myśliwi to idioci
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1372 : 2007-11-30, 21:15 »
innego określenia nie znalazłam :/

adres by sie przydał, lis nie byłby sam na placu boju :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1373 : 2007-12-01, 13:00 »
adres by sie przydał, lis nie byłby sam na placu boju :)

Lisie, prywatnie wysyłaj nam :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1374 : 2007-12-01, 17:34 »
Hmmm...nie wiem,czy na takich forach,wzięli by wasze wypowiedzi poważnie.....
Ja,mam 29 lat,a i tak,porównali mnie,do 4 letniego,dziecka - bo,według nich,tylko tacy płaczą,że " źli myśliwi zabijają zwierzątka "...
Na,jeszcze innym forum myśliwskim,pisze,że przeciwnicy myśliwych,są ludźmi nadwrażliwymi,lub fałszywie wrażliwymi,o znikomej wiedzy myśliwskiej i ekologicznej...

Ależ,się pięknie opisują:

Cytuj
Witam. Jesteś przeciwnikiem bezkarnego mordowania zwierząt na tzw. wnyki? Czy irytuje, a wręcz denerwuje cię to? Czy chciałbyś żeby kłusownictwo zniknęło z naszych lasów raz na zawsze? Jeżeli tak , TO MY RÓWNIEŻ. Pamiętaj, my jesteśmy myśliwymi, a nie kłusownikami. Jeżeli nadal nie dowierzasz, i uważasz że postępujemy źle, a kłusownictwo niczym nie różni się od myślistwa, to przeczytaj koniecznie to, co napisane jest poniżej!

Cytuj
Współczuje osobom, które twierdzą i wierzą, że myślistwo to sport, tak jak mi żal każdego komu nie dane patrzeć w słońce, oddychać pełną piersią i czerpać otwartą dłonią ze skarbów i cudów przyrody.. Myślistwo to forma psychiki ludzkiej. To talent i powołanie, to stosunek człowieka do jego życia, taki sam jak stosunek rolnika, wojskowego czy kupca. Tak samo odwieczny, jak samo potężny. Tkwi on na dnie pewnych typów dusz ludzkich , jak ziarno zaszczepione nie wolą człowieka, ale siłą atawizmu. Wiąże myśliwską duszę z przyrodą węzłem nierozerwalnym, węzłem wdzięczności za dar poznania najdroższych skarbów życia, piękna siły i miłości, gdyż pięknem, siłą i miłością jest przyroda. Radość czasem rozum odbiera, zwłaszcza gdy go niewiele.

Cytuj
Niech przeciwnik łowiectwa porzuci na chwilę pióro, niech wstanie przed brzaskiem dnia, niech go sparzy wiatr mroźny, niech dotrwa w kniei, co z niebem gada, do słońca zachodu, nich się wpatrzy w całą grę światła i cieni wspaniałej przygody, niech się wsłucha we wszystkie tony i szepty naszych pól i lasów, a jeżeli w nim serce nie zadrga na inną nutę, jeżeli się nie czuje lepszy i dzielniejszy, jeżeli te wszystkie cuda natury i podniosłe wrażenia zechce nadal oddać na wyłączny pożytek rzeczników i oprawców-niech złamie swoje pióro, bo nim świata na nowe tory nie popchnie i czernić będzie bibułę bez pożytku, brak mu bowiem poczucia piękna i prawdy, bez czego świata reformować nie można. Zrodziła się w ostatnich czasach chęć zohydzenia myślistwa, płynąca ze zniewieściałości ducha i ciała.


Cytuj
I chociaż niektórym trudno jest w to uwierzyć, ale myślistwo, to w najlepszym i najbardziej etycznym wydaniu, jest najskuteczniejszą formą zachowania kulturowych tradycji mu towarzyszących ochrony zwierzyny


Cytuj
Zasadnicza różnica między myśliwym a kłusownikiem jest to, że myśliwy poluje w etyczny i zgodny z prawem sposób.Za to kłusownik w nielegalny sposób, zastawia pułapki, sidła, linki itp. W ten sposób zwierze narażone jest na wielki męczarnie.(czego niema przy polowaniu myśliwego).Myśliwi oprócz zabijania, dokarmiają zwierzynę, wpuszczają do łowisk zagrożone gatunki, no i walczą z kłusownikami.
Po tym co napisałem chyba widać różnicę i nikt niema wątpliwości, że myśliwy to nie to samo co kłusownik?
rob

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1375 : 2007-12-01, 20:25 »
Cytuj
I chociaż niektórym trudno jest w to uwierzyć, ale myślistwo, to w najlepszym i najbardziej etycznym wydaniu, jest najskuteczniejszą formą zachowania kulturowych tradycji mu towarzyszących ochrony zwierzyny

...

Cytuj
Zasadnicza różnica między myśliwym a kłusownikiem jest to, że myśliwy poluje w etyczny i zgodny z prawem sposób.Za to kłusownik w nielegalny sposób, zastawia pułapki, sidła, linki itp.
..nie każdy myśliwy poluje według prawa..mysliwi tez domagaja sie wprowadzenia zsideł, płapek itp ...

Cytuj
Myśliwi oprócz zabijania, dokarmiają zwierzynę, wpuszczają do łowisk zagrożone gatunki, no i walczą z kłusownikami.
..dokarmiają zwierzęta poto żeby zostały w ich okręgu; wpuszczają je aby było na co polowac;walczą z kłusownikami bo to ich konkurencja..




Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1376 : 2007-12-01, 21:07 »
A to,jest niezły cytat:

Cytuj
Oczywiście, że sprowadzono po to żeby na nie polować i nadal po to one są. I co w tym złego? Nie lubisz strzelać do nich to nie strzelaj. Populacje zająca i kuropatwy też chce sie szybciutko odbudować. A po co? No właśnie po to samo. Na pokocie będzie 200 zajęcy jak kiedyś.

Rozmowa dotyczy tego,że myśliwi wprowadzają do środowiska obce gatunki,tylko dlatego,żeby na nie polować - chodzi,o bażanty.
Jeden myśliwy kłóci się z innymi,że zamiast hodować i wypuszczać bażanty,lepiej pomagać rodzimym kurakom i ...tępić szkodniki/drapieżniki.... :grr: :grr: :bigcry: :bigcry:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1377 : 2007-12-01, 22:19 »
bazanty nie sa 'naszymi' zwierzetami? to w takim razie dlaczego sie je wypuszcza?!

słowo przeciwko słowu, jedni mysliwi przeznają ze to dobra forma spędzania czasu, inny sie kryją za tym ze pomagają przyrodzie, ze to ich misja. ta maja w genach niepotrzebne zabijania :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1377 : 2007-12-01, 22:19 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1378 : 2007-12-01, 22:38 »
Bażanty,nie są rodzimym gatunkiem - zostały sprowadzone,żeby:
a - sprawdzić,jak się u nas przyjmą
b - żeby,na nie polować
...:roll:

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1379 : 2007-12-02, 01:25 »
Wypowiedzi myśliwych,o swoich ulubionych polowaniach:

Cytuj
Chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze ulubione polowania,jakie najbardziej cenicie , i jakie uważacie za najpiękniejsze?
JA OSOBIŚCIE UWIELBIAM POLOWANIE NA KOZŁY,RUJA -PIĘKNE

Cytuj
A i zapomniałem dodać ,że z polowań na drobną zwierzynę najbardziej podobają mi się polowania na kaczki i lisy (nawszystkiech tych polowniach co wymieniłem miałem okazję uczestniczyć , oczewieście w innych też uczestniczyłem ale te najbardziej cenię choć jestem młody:) )

Cytuj
Słyszałem że bardzo piękne są polowanie na głuszce i cietrzewie na tokach,ale ze względu małych ilość tych niezwykłych ptaków w polsce niemiałem okazji uczestniczyć w takim ów polowaniu,a bardzo bym chciał

Cytuj
Mnie najbardziej podobają się polowania na lisy ,kuny w nocy na nęcisku z ambony

Cytuj
Wszyscy tylko dziki, jelenie a co powiecie o polowaniach na lisy w nocy przy pełni coś pięknego

Cytuj
Ja uwielbiam zimowe polowania na lisy oczywiście na wab ,to jest coś pięknego.
Poza tym jak wiekszość kolegów preferuje polownia na dziki we wszystkich formach-podchód,zasiadka..itp
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 28 zapytaniami.