Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.  (Przeczytany 12848 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anneri

  • Gość
Wybieracie sie do kina? Obejrzycie w domu? Czego sie spodziewacie?

Wiadomo ze masowo na film zostana wyslane dzieciaki ze szkol - licea na 100% nie wiem jak mlodsze klasy.

Boje sie tego filmu...Czytam recenzje i sie boje. Podobno jest mocny i nie mozna go potraktowac obojetnie.Ja nie wiem czy chce cos zmieniac w moim zyciu - mam wielki dystans do religii, a film chce zobaczyc i ocenic.

No i antysemityzm...Sama ocenie jak zobacze, ale mam nadzieje ze przedstawia to w sposob oczywisty - polskie spoleczenstwo powinno miec TEN problem jasne przedstawiony.Nie chce zebysmy zrobili krok w tyl na drodze do jako takiej tolerancji...Eh...boje sie...
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #1 : 2004-03-06, 01:22 »
Mam zamiar go zobaczyć i również jestem pełna obaw.
Jestem tolerancyjna na tyle na ile mogę, ale wkurza mnie jak od razu budzą się pewne środowiska,
bo Żyd został pokazany w złym świetle
jaki antysemityzm???
to po prostu historia

zresztą przekonam się sama po obejrzeniu filmu
Zapisane

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #2 : 2004-03-06, 07:32 »
ja idę dzisiaj.poza tym mój rok wybiera się w ten czwartek do kina- wykładowaca nam zaproponował to :wink: idę,bo chcę zobaczyć.nie boję się tego,że jest to bardzo realistyczny film.tak powinno być.bo tak było!!!!!!!!!!!!!!nie wyobrażam sobie kolorowego obrazka o życiu Jezusa.ludzie mówią,że to straszny film i wogóle.i dobrze!zobacz człowieku, co robisz!zobacz,co Jezus dla ciebie zrobił!!!!i płacz człowieku,bo twoje życie nie zawsze jest takie,jak być powinno!!!!zobacz,ile razy krzywdzisz kogoś!Jezus poświęcił się dla nas wszystkich,oddał swoje życie!moja koleżanka mówi,że nie pójdzie,bo się zapłacze.może jej sumienie coś mówi???łzy będą dlatego,że to prawda,dlatego,że poczujemy się źle wobec naszego życia, dlatego bo może zobaczymy,co tracimy odwracając się od Boga.wydaje mi się,że jest to film dla tych,którzy wierzą,dla tych którzy nie wierzą,ale też dla tych którzy cały czas szukają.po filmie napewno napiszę,jak było, i czy płakałam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #2 : 2004-03-06, 07:32 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #3 : 2004-03-06, 09:08 »
napisz, napisz :wink:
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #4 : 2004-03-06, 09:29 »
hym ja tam niewiazaca wiec pewnei mnie ten film nie rusyz.a.el moze pujde.bo an cos isc musze a wrzsko mi sie  z damianem kojerz hyh..
Zapisane

Magda K.

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #5 : 2004-03-06, 10:27 »
ja chyba też pójdę. podobno jest straaaaszny no może ja nie dostanę zawału
Zapisane

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #6 : 2004-03-06, 12:14 »
no właśnie antysemityzm.tak było...na niektóre sprawy nie można patrzeć współcześnie.oprócz naszego życia,które wydaje mi się,że powinniśmy odnieść do tego filmu.zaraz się zbieram do kina.mam na 15.30 :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #7 : 2004-03-06, 12:19 »
Napisz koniecznie o swoich wrażeniach. Ja też chcę się wybrać.
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #8 : 2004-03-06, 13:43 »
Moja mama chce na to koniecznie iść, ja też może się z nią wybiorę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #8 : 2004-03-06, 13:43 »

anneri

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #9 : 2004-03-06, 18:13 »
Wlasnie sie boje, nie chce zmieniac niczego. Jest mi dobrze jak jest, nie chodze do kosciola ani na religie, nie pamietam kiedy bylam u spowiedzi. Nie chce tego zmieniac, bo jest mi dobrze.I dlatego sie boje...mam wrazenia ze film bedzie przelomowy... :roll:  Ciekawe co  sie dla mnie po nim zmieni...

Zobacze go w czwartek...
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #10 : 2004-03-06, 19:37 »
Ja bym nie zmienil swojej filozofii z powodu tego filmu, troche mnie smieszy jak ludzie przezywaja, tak jakby nie wiedzieli co pisalo w biblii... przeciez to to samo. Nie jeden tez film o tym nakrecono, a ze ten zrobiono wyjatkowo krwawym i brutalnym to jeszcze nie powod....
Zapisane

kasia

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #11 : 2004-03-06, 19:57 »
Po pierwsze podobno szkoły nie moge chodzić na ten film, ze względu na jego tematykę i brutalne sceny.
ja mam zamiar się wybrać. Własciwie to mam już kilka zaproszeń. Pewne jest to, że tego filmu nie przegapię.  :roll:
Zapisane

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #12 : 2004-03-06, 20:46 »
ja też się wybieram. trwają rokowania z księdzem, kiedy ma wolny termin, żeby nas dostarczyć do jakiegoś porządnego kina, bo nasze jest nieszczególne.

co do antysemityzmu, to ja nic do Żydów nie mam i to sie nie zmieni, bo z filmu nie dowiem się nic więcej niż wiem teraz. jest jak w Piśmie.
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

Wiedźma

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #13 : 2004-03-06, 21:05 »
A ja pewnie jako jedna z nielicznych sie nie wybieram  :roll:
Zapisane

ina

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #14 : 2004-03-06, 21:37 »
heh.. ja nie wiem, czy w ogole mnie wpuszczą do kina bo chodze do 2 klasy gim. a tak poza tym mam straszną chęć pójscia na to. moze się przeraże.. nie wiem..czytałam dużo recenzji, a one mnie okropnie zaciekawiły...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #14 : 2004-03-06, 21:37 »

Lidzia

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #15 : 2004-03-07, 00:13 »
Tez mam zamiar zobaczyc tan film.Denerwuja mnie ciut tylko te wszystkie opinnie.Dlaczego tak trudno uwierzyc ze tak bylo?! A wiecie ze istnieja nie ukazane fragmenty ewangelii? Znalam kiedys fajnego ksiedza i to od niego sie dowiedzialam-te fragmenty nazywane sa jako "NIEWYGODNE"
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #16 : 2004-03-07, 01:02 »
raczej politycznie niepoprawne ;)

zresztą i tak musieli okroić film po protestach  :roll:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #17 : 2004-03-07, 09:36 »
Ja nie chcę iść :?, heh może bym chciała, ale się boję :(
Zapisane

kasia

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #18 : 2004-03-07, 12:05 »
Cytat: Lidzia
A wiecie ze istnieja nie ukazane fragmenty ewangelii? Znalam kiedys fajnego ksiedza i to od niego sie dowiedzialam-te fragmenty nazywane sa jako "NIEWYGODNE"

Jest kilka listów i innych części Pisma Św., które nie zostay przez kosciół dopuszczone do udostepnienia wszystkim wiernym. najczęściej z powodu treści, która dla niewtajemniczonych moze brzmiec dwuznacznie, powodować nieporoumienia. Są np fragmenty Apoklipsy chyba, które są metaforą, przenośnią, ale czytane przez wszystkich mogłby zostać odebrane bardzo negatywnie.
Zapisane

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #19 : 2004-03-07, 12:28 »
Wróciłam z filmu. Film jest,jak sam powiedział aktor,który zagrał rolę Jezusa, medytacją,a nie zwykłym oglądaniem. To była medytacja...Nie było słychać szelestu popcornu,ani picia coli.W kinie była niesamowita cisza. Cisza,którą przebijał cichy płacz. Bo film wywołuje niewzykłe emocje.Dla osób wierzących jest przeżywaniem męki Jezusa,który oddał za nas swoje życie,który cierpiał za nas.Nie można go oceniać,nie znając Pisma Świętego. Dlatego,że zaczyna się go oceniać według zupełnie innych kategorii.Dlatego też pojawiają się głosy,że jest antysemicki,brutalny...Tak było!!!!A Jezus to niby kim był??????Obrazy rzeczywiście są bardzo realistyczne.Biczowanie,ukrzyżowanie...Dla człowieka wierzącego nie jest to film grozy,tylko obraz męki pańskiej...Ktoś stwierdził,że Mel Gibson pokazał w tym filmie swój ukryty sadyzm.Ludzie,jaki sadyzm?On nie wymyśłił tego. Poza tym inspiracją do nakręcenia tego filmu było świadectwo złożone przez Katarzynę  Emmerich,jej mistyczne wizje. Kto pójdzie na ten film????Ten,kto chce...Kto jest ciekawy,co to za nowy film. Kto,wie jaka jest prawda. Kto,nie wie,ale chce zobaczyć...
Zapisane

anneri

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #20 : 2004-03-07, 12:45 »
Boje sie, bo nie dopuszczam do siebie niczego, co ma znaczenie religijne. A kino duzo dla mnie znaczy, dobre filmy duzo dla mnie znacza. I dlatego sie boje ze mnie cos tam ruszy...A zobaczyc musze.Tak jak ogladam wszystkie nowe filmy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #20 : 2004-03-07, 12:45 »

Tafta

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #21 : 2004-03-07, 13:57 »
No i na tym właśnie polega magia kina, sztuki w ogóle.
Żeby wywrzeć wpływ, zostawić ślad w psychice. Głęboki, długotrwały.
Jak wyjdę z kina oszołomiona to znaczy, że film był dobry ;)
Zapisane

Gerda

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #22 : 2004-03-07, 14:21 »
mi tutaj nie chodzi o znaczenie religijne ;) ja po prostu nie wytrzymałabym tego seansu, jak ja na Starej Baśni połowę filmu obejrzałam z szalikiem na oczach :roll: nienawidzę przemocy i po prostu no nie wytrzymałabym tego filmu raczej :(
Zapisane

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #23 : 2004-03-07, 15:05 »
w tym filmie nie ma przemocy!boimy się iść do kina na film,który pokazuje prawdę.boimy się prawdy.zaczynamy patrzć na niego w kategoriach współczesnego kina,filmu.to nie jest film na dyskusje o tym,jaka była muzyka,gra aktorów,scenariusz...czy jest drastyczny.drastyczne to jest to,że ludzie tak na to reagują.jak na jakiś atak na spokojną ludzką egzystencję!to jest jeden z wielu filmów o życiu Jezusa,jego męce. a to,że świat idzie do przodu to i sztuka kina idzie-efekty filmu.dla mnie biczowanie Jezusa nie było drastycznym obrazem,godzącym w moją psychikę,tylko chwilą, w której zobaczyłam jak Jezus cierpiał,a co teraz jest na świecie.nasze oddalenie się od Jezusa,powoduje strach przed tym filmem.
Zapisane

kasia

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #24 : 2004-03-07, 17:47 »
Iwa, po takim zachęceniu pójdę na pewno :)
Fajnie, że wreszcie pojawił sie jakiś pozytywny głos  :wink:
Zapisane

Lidzia

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #25 : 2004-03-07, 18:04 »
IWA zgadzam sie z Toba w stu procentach.
Zapisane

ina

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #26 : 2004-03-07, 19:00 »
noo.... masz rację... a jak sie piorą na ekranie non stop?? to jest ok!! ci amerykanie są popieprzeni!  ja soobiście ide na film, bez względ na to co ludzie mówia!!!!
Zapisane

onka

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #27 : 2004-03-07, 20:23 »
nie moge jeszcze nic na temat tego filmu powiedzieć - zarza bedziemy ogladac mam go na płytce -tak to juz jest dopiero w kinie a juz są "piraty" nie obciete "cenzurą" takze za chwilke sie zabieramy z menszem za ogladanie
a propo takich "nowości" w kinie  wczoraj jechalismy do Poznania na piwko i taki korek prawie na kilometr do Kinepolis - masakra :shock:  
a ja sobie obejże na spokojnie bez stania w mega długich kolejkach do kinowej kasy :wink:
na swoim kinie w domku  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #27 : 2004-03-07, 20:23 »

kareena

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #28 : 2004-03-09, 14:24 »
dzis bylam z klasa na tym filmie.. prawde mowiac bylam pewna ze mnie zanudzi na smierc, no i troche balam sie momentu przybijania do krzyza  czy raczej brutalnego ukazania teego :roll:   Moim zdaniem warto looknąć :) Fakt, jest brutalny.. ale tak przecież było. Mi sie film podobał choć przyznam sie szczerze ze niezbyt chetnie na to poszlam - myślałam że będę  głównie :-x  :P Ogólnie popieram to co Iwa mówiła  ;)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #29 : 2004-03-09, 14:39 »
Film.. no cóż ... wtedy zycie było brutalne.. tylko ciekawi mnie czy ta forma nie przerosła tresci.. Jakos mało o samym jezusie i po co on to zrobił..a duzo o narzedziach tortur..
  Co do "nieprzyjemnych" fragmentów biblii dla KK... to mi lekka paranoją zalatuje.. sorry nie wiedziałem ze coś takiego istnieje, ale jesli tak... przecież jest napisane na koncu biblii ze ten co cos doda lub ujmnie to mu Bóg kosci porachuje.. i to robia niby pasterze "owieczek"..

   Co do sparwy antysemckiej. Nienawidzę antysemitów, ale ludzie dajcie na luz.. przecież żydzi zabili jezusa.. tak jak zabijają w palestynie..
    Robi się powoli antysemityzm wsteczny.. cokolwiek nie powiesz to wszystko pod antysemityzm podciągną, niedługo ciemnoskórzy i zydzi bedą musieli byc noszeni w lektykach... bo ak by jechali razem z większością w autobusie to by było ponizanie rasowe...  :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 29 zapytaniami.