Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: A ja mam pytanko...  (Przeczytany 985 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mysza89

  • Gość
A ja mam pytanko...
« : 2004-08-26, 19:26 »
No właśnie. Chodzi mi tu głównie o ptaszniki, zwłasza o gatunek Brachypelma Smithii, bardzo rzadki w naturze a powszechny w domach. Właśnie- czy terraryści przyczyniają się do szybszego wyginięcia gatunku, czy wręcz przeciwnie- dbają o rozpowszechnienie? Bo już sama nie wiem... :?:  :?:  :?:
Zapisane

sojkas

  • Gość
A ja mam pytanko...
« Odpowiedź #1 : 2004-08-26, 21:01 »
B. smithi wcale nie jest rzadki w naturze, a juz na pewno nie jest BARDZO rzadki.

Umieszczenie na CITES II Brachypelm to IMHO grube nieporozumienie. Jest wiele rzadszych gatunkow, a B. sa na CITESie dlatego, ze sa/byly masowo odlawiane i wywozone, glownie do USA. Zreszta poczytaj o Konwencji Waszyngtonskiej. 2gi zalacznik zawiera m.in. zwierzeta, ktore sa intensywnie odlawiane i ich status w przyrodzie jest niejasny ( chodzi o zagrozenie dla przetrwanai gatunku )
Zreszta
Zapisane

Mysza89

  • Gość
A ja mam pytanko...
« Odpowiedź #2 : 2004-08-26, 21:37 »
No w każdym razie tak czytałam... Że więcej ich w domach niż na wolności. Ale chodzi mi też o inne zwierzaki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

A ja mam pytanko...
« Odpowiedz #2 : 2004-08-26, 21:37 »

sojkas

  • Gość
A ja mam pytanko...
« Odpowiedź #3 : 2004-08-26, 21:42 »
Jesli przyjmiemy, ze B.smithi jest rzadki to terrarysci robia kawal dobrej roboty, bo mnoza sie te potwory dosc latwo w niewoli i jesli nawet nastapiloby zalamanie "dzikiej" populacji, to odtworzenie byloby b. latwe.
Poza tym AFAIK nie ma chocby przyblizonych danych nt liczby Brachypelm zyjacych na wolnosci.
Dla uzmyslowienia powiem, ze w Polsce w prywatnych rekach znajduje sie ca kilka tysiecy B.smithi.
Zapisane

Mysza89

  • Gość
A ja mam pytanko...
« Odpowiedź #4 : 2004-08-27, 09:34 »
No i ja się nie dziwię, jak można nie lubić takich fajnych zwierzaków... :D
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
A ja mam pytanko...
« Odpowiedź #5 : 2004-08-27, 10:43 »
sojkas i ty tutaj?? :>
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 22 zapytaniami.