Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Wybór wodnego żółwia  (Przeczytany 6459 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #30 : 2005-05-22, 14:12 »
Przypuszczam że KOLEŚ  Z ZOOLOGICZNEGO trzyma bojowniki w kubkach nie dlatego że mu tam wskoczyły same i powiedziały - czujemy się świetnie :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

marc

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #31 : 2005-05-22, 14:30 »
Przecierz jeżeli żółw ma 6 cm, to chyba będzie dobre.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #32 : 2005-05-22, 14:35 »
moje zolwie maja 6 cm. mają akwarium 115 litrów a i tak mam wrazenie, że jest przymałe. Ty chyba nie wiesz jak one zasuwają po całym akwarium- zamęczysz tego zwierzaka, jak nie dasz mu mozliwosci przeplynięcia się :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedz #32 : 2005-05-22, 14:35 »

marc

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #33 : 2005-05-22, 14:47 »
Moje, czyli więcej niż jeden.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #34 : 2005-05-22, 15:02 »
no i? miałam przez pewien czas jednego, to nic nie zmienia :| teraz mam dwa.
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #35 : 2005-05-22, 18:25 »
a może zrobisz wieksze akwa i zaopiekujesz sie jakimś wiekszym zółwikiem?? Na forum www.terrarium.com.pl są za darmo w dziale oddam .... i jest ich BARDZO DUZO
Zapisane

marc

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #36 : 2005-05-22, 20:49 »
Nie mam kasy.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #37 : 2005-05-22, 20:53 »
No właśnie... Njapierw pomyśl czy masz odpowiednie fundusze zeby zapewnic zwierzkoawi dobra opieke a potem go kupuj...
a jak zabraknie Ci kasy kiedy przyjdzie czas na zakup wiekszego akwa :roll: albo co gorsza ( odpukac ) zwierze zachoruje... :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #38 : 2005-05-22, 21:31 »
tym lepiej dla zolwia :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedz #38 : 2005-05-22, 21:31 »

polna_mysza

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #39 : 2005-05-22, 21:33 »
może kup większe akwa (dopłać to co było przeznaczone na żółwia(ok.40zł),a żółwia weź od kogoś (dużo osób oddaje swoje żółwiki)
albo kup sobie pluszaka :P
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #40 : 2005-05-23, 15:43 »
no to sprzedaj swoje akwa i dołóz pieniązki które masz na żółwia :idea:. Sam zółw bedzie za darmo, na jedno ci wyjdzie a zaopiekujesz sie zwierzatkiem którego nikt juz nie chce :roll:.... dokładnie jak mówiła polna_mysza.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #41 : 2005-05-23, 17:52 »
a jak  :wink:
po pierwsze większe akwa
po drugie zapewnisz domek zwierzakowi(może nawet po przejściach)
po trzecie będziesz zadowolony i zwierzak tez :)
Zapisane

marc

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #42 : 2005-05-25, 22:05 »
Tak naprawdę żółwia chce kupić mój młodszy brat (3 klasa), chciałem się dowiedzieć czy akwa 25l jest dobre, widząc wasze opinnie chciałem wytłumaczyć bratu żeby kupił sobie 2 żółwie w 115l które leży w piwnicy. na początku miało być to duże, brat się zgodził, lecz później rodzice zdecydowali, że na akwa 115l nie ma miejsca, brat oczywiście się zgodził. Po prostu chce mieć żółwia za wszelką cenę. Już ma przygotowane akwa 25l, tylko wpuścić żółwia. Nie mam pomysłu żeby go przekonać, żeby nie męczył żółwia.
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #43 : 2005-05-25, 22:35 »
ejjjjj marc.... za niecały rok ten mały zółwik bedzie wielkości Twojej DŁONI!!!! Narusuj sobie kółko o średnicy 8 cm i przymierz do akwarium. A mówię tu o samej skorupce żólwia, dołóż mu jeszcze łebek (+2 cm) i łapki. I zobacz ile bedzie miał miejsca zeby sobie popływać a ile żeby posiedziueć na lądzie. A pózniej dodaj jeszcze ze 2 cm do teg kółka.... taki bedzie za 2 lata...Za jeszcze dłużej żółw bedzie wielkości talerza na zupę i wtedy prawdopodobniej bedziego trudno włożyć do tego akwa...  Pokaż to bratu i kupcie chomika.  Poza tym sprzątanie codzienne, kupeczki to dość pokaźne robi i jak nie posprzatane to dość silnie nieprzyjemnie pachną... błe...
Zapisane

marc

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #44 : 2005-05-26, 12:17 »
On mówi, że jak żółw będzie rósł to zmieni akwa na większe, tylko w tym problem, że już jest za małe.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedz #44 : 2005-05-26, 12:17 »

olimpia1400

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #45 : 2005-05-26, 12:42 »
jaaaaasne, za rok to wasz zólw bedzie pływał w stawie :/ jak wiele innych zółwi, które urosły powyżej 5 cm .... i których nikt nie chciał wziąc w dobre rece....
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #46 : 2005-05-26, 21:36 »
Mamy wolny kraj, ja mojemu młodszemu bratu gdyby coś takiego zaproponował autentycznie bym coś zrobiła. Po pierwsze, rusz główką i nie słuchaj się niedoświadczonego malca - dzieci w tym wieku nie mają pojęcia o odpowiedzialności, szczególnie jeśli starsze rodzeństwo im daje taki przykład jak Ty. (chyba że mówisz o 3 klasie gimnazjum/liceum, ale nie wydaje mi się, żeby osoba w tym wieku była aż tak bezmyślna, może się mylę...). Najlepiej pójdź do rodziców i zbombarduj ich wiedzą na temat żółwi. Co jedzą, jak się trzeba opiekować, i konsekwentnie, przy braciszku, zaprezentuj rozmiary żółwia i powiedz swoim rodzicom, że żółw w takim akwarium zdechnie. Żółw jak złapie dziobem szybko nie puści. Koszt utrzymania żółwia wynosi całkiem sporo. Żółw to nie jest zabawka (zaproponuj bratu pluszowego misia w kształcie żółwia jak mu się nudzi). Jak urośnie będzie większy od głowy Twojego brata (załóżmy). Jeśli nie bedzie wymieniana woda będzie śmierdzieć. Trzeba urozmaicać pokarm i zrobić ładne otoczenie.
Argument "nie mam kasy", i "nie wiem jak przekonać brata" jest naprawdę dziecinny. Jeśli żadne słowa nie dadzą rady, zamknij brata w pokoju 5m2 i potrzymaj go tam 3 godziny, czasem wrzuć kanapkę. Potem powiedz, że tak będzie się czuł jego niedoszły żółw, tyle że będzie siedział w czymś takim dłużej.
Wiesz, dlaczego Cię 'atakujemy'? Bo na tym forum ludzie kochają zwierzęta i posiadają wiedzę, albo starają się ją zdobyć. Myślą, a przynajmniej starają się, myśleć logicznie. Jeśli ktoś tego nie robi, naśmiewa się, lekceważy i nie zwraca uwagi na los zwierząt - wybacz.
Przejrzyj te strony i popytaj na forach - www.terrarystyka.pl ; www.terrarium.com.pl
Też mam młodszego brata, ale moi rodzice są na tyle rozsądni, że zanim na cokolwiek się zgodzą, a szczególnie jeśli to coś się rusza- każą się dowiedzieć o tym jak najwięcej, popytać znajomych którzy to 'coś' mają, przedstawić koszty i nasze możliwości. Potem idziemy do sklepu albo załatwiamy zwierzę z hodowli. Szczerze mówiąc nie rozumiem postawy Twoich rodziców - czy oni spełniają każdą zachciankę Twojego brata...?
« Ostatnia zmiana: 2005-05-26, 21:38 autor Karooola »
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #47 : 2005-05-26, 23:44 »
fajnie, że mi ktoś wreszcie pomógł :) Karola ma świetą rację.
A ja tylko dodam jeszcze od siebie, że wiem jak ciężko jest sie zdecydować na zmianę na większe. Tzn zabrac się za to, kupić i zrobić. Zazwyczaj sie okazuje, że nie ma na to ani kasy ani czasu a zółw powedruje do jeziorka i tyle bedzie z żólwia ....
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #48 : 2005-05-27, 10:00 »
Sksowałem co tu było napisane. Z powodów osobistych
« Ostatnia zmiana: 2005-05-27, 19:03 autor Kacper »
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #49 : 2005-05-27, 10:43 »
Cytuj
Według mnie kupcie jakiegoś chomika ,a nie żółwia

Rozumiem, że nie lubisz gryzoni, ale to nie znaczy, że wmawiasz komuś żeby kupił chomika i sie nad nim 'znęcał'. I żółw i chomik to zwierzęta - nie ważne, ile opieki i jaki wysiłek trzeba w nie włożyć. Prawdziwy miłośnik zwierząt kocha je wszystkie, i nie każe zastępować jednego drugim, byle tylko ten pierwszy miał dobrze.
Ja bym powiedziała - KUP SOBIE PLUSZOWEGO MISIA.
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #50 : 2005-05-27, 11:28 »
chomik zyje krócej (tylko dwa lata a nie 20) ;)

przepraszam, jestem troche złośliwa, ale bardzo jestem przeciwna sprzedaży żólłwi czerwonolicych. Sa malutkie i cena jest bardzo niska.... A mało kto wie, że rosną, ze uv, ze dość porządnie brudzą...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedz #50 : 2005-05-27, 11:28 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #51 : 2005-05-27, 11:42 »
Cytuj
chomik zyje krócej (tylko dwa lata a nie 20)

To znaczy że możesz mu obciąć wszystkie łapy i trzymać w transporterku w którym nie mieści Ci się ręka?  :|
Wybacz, ale dla mnie wszystkie zwierzęta są równe, obojętne ile żyją. Wszystkie powinny być traktowane dobrze. A jeśli już mamy rozmawiać o długości życia, i także mam być trochę złośliwa, to chomikowi powinniśmy poświęcić wiecęj uwagi i troski, bo krócej zabawi na tym świecie, i będzie miał mniej czasu na jego poznanie.
Jeśli chodzi o sprzedaż żółwi - mało kto wie cokolwiek o jakichkolwiek gadach, podobnie z gryzoniami i innymi zwierzętami - koszatniczka wymaga diety bez cukru i tłuszczu, a welon w 20l akwarium albo w kuli jest mało ciekawym pomysłem. Ludzie W OGÓLE niewiele wiedzą o zwierzętach. Wiele z nich traktuje je jak zabawki, albo kupują dzieciom na 'odczep się'.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #52 : 2005-05-27, 12:13 »
Według mnie kupcie jakiegoś chomika ,a nie żółwia.To pewnie chwilowa zachcianka. No i jak nie masz kasy to się za to wogóle nie bierz. Bo od takich ludzi są żółwie wypuszczane!!!!!!!!

Słuchaj, wnioskując z twoich chorych wypowiedzi mozna przypuszczać, ze wiesz mniej o odpowiedzialnosci, niz ten malec od żółwia... :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

olimpia1400

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #53 : 2005-05-27, 12:55 »
Karooola, w tym akwa chyba by sie predzej chomik zmiescił. A tak wogóle to może drugiego myszoskoczka ?? to towarzyskie zwierzatka ;)
nie miałam tez na mysli "nierówności" zwierzaków czy tego, że jedne potrzebują wiecej opieki a inne mniej. chodziło mi o to co bedzie z zółwiem za 20 lat, kiedy bedzie wielkosci talerza, bedzie potrzebował basenu conajmniej wielkosci wanny a sam własciciel dawno zmieni miejsce zamieszkania wyjedzie na studia i załozy rodzinę...  szczerze mówiąc wątpię, żeby marc bardzo się przejął naszym gadaniem, bedzie chciał to zółwia i tak sobie kupi i bedzie trzymal w tych 25 litrach...  :|


marc, cieszy mnie, ze chociaż pomyslałeś o takim akwa a nie o tym plastikowym pojemniczku z palemką
« Ostatnia zmiana: 2005-05-27, 12:58 autor olimpia1400 »
Zapisane

marc

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #54 : 2005-05-27, 13:00 »
Przekonałem brata i rodziców! Mój brat będzie miał 1 żółwia w 115l, będę mu pomagał się nim opiekować.
Zapisane

marc

  • Gość
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #55 : 2005-05-27, 13:03 »
szczerze mówąc wątpię, żeby marc bardzo się przejął naszym gadaniem, bedzie chciał to zółwia i tak sobie kupi i bedzie trzymal w tych 25 litrach... :|

Po pierwsze: gdybyś olimpia przejrzała cały ten wątek to byś wiedziała że to nie ja kupuje tylko mój młodszy brat
Po drugie: przeczytaj sobie moją poprzednią odpowiedź.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #56 : 2005-05-27, 15:03 »
Marc, a wiesz wszystko na temat pokarmu, podłoża, opieki? Samo akwarium też nie wystarcza. Wiesz, że musi być część lądowa i wodna? Błagam, poczytaj o żółwiach na www.terrarystyka.pl

Acha, i gdybyś chciał to z pewnością mógłbyś powstrzymać brata przed kupnem w razie czego, więc nie zasłaniaj się tekstami typu

Cytuj
to nie ja kupuje tylko mój młodszy brat


 :|

Olimpia, przepraszam, ale dużo osób myśli tak, jak ja zrozumiałam Twoją odpowiedź, i już mi to bokami wychodzi ;)
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #57 : 2005-05-27, 15:36 »
PePe ty ..... chodziło mi o to by do 25l prędzej kupił chomika niż żółwia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z twoich odpowiedzi wnioskuje że bardzo mało wiesz. Ale koniec tematu oczywiście mojego z Pepe, bo nie o to tu chodzi wymieniłem pogląd co o nim sądze i koniec.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedz #57 : 2005-05-27, 15:36 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #58 : 2005-05-27, 18:38 »
Kacper, zrobiłeś się nieco wulgarny, nie sądzisz? Twoje wypowiedzi typu "PePe ty...." są trochę nie na miejscu  :|

Cytuj
Według mnie kupcie jakiegoś chomika ,a nie żółwia

Poza tym w Twojej wypowiedzi nigdzie nie ma napisane:

Cytuj
by do 25l prędzej kupił chomika niż żółwia
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Wybór wodnego żółwia
« Odpowiedź #59 : 2005-05-27, 19:06 »
A czy ja gdzieś pisze wulgaryzmy?????? A co do tego czy lubię gryzonie:)Hmm.  Ale jest atmosfera na tym sądziłem że na tym forum będzie git ale najwidoczniej się myliłem. Prosze o nie cytowanie żadnego z tych słów. A więc specjalnie dla pau osób skasuje to co było w tym poście napisane!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.286 sekund z 28 zapytaniami.