Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Agama błotna.  (Przeczytany 4873 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dzialo9

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13
  • Właścicielka kota, wielbicielka agam błotnych.
    • WWW
Agama błotna.
« : 2008-02-27, 15:47 »
Mam w szkole agamę błotną. Zawsze wyglądała na zdrową - puszczamy ją po klasie, karmimy świerszczami, mącznikiem i jabłkami. Było wporzo, no i w zasadzie nadal jest. Aga wygląda na zdrową psychicznie, niedawno zrzucała "skórę". Ale niedawno na grzbiecie, w okolicy grzebienia, zrobiło jej się odbarwienie (żółte). Wygląda na spalone, ale nawet jak troszeczkę więcej ją puszczamy żeby sobie pobiegała czy też zmniejszamy moc lampki - nic to nie daje. W każdym razie chciałam wiedzieć czy ktoś miał podobnie, jeśli tak co zrobić?
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Agama błotna.
« Odpowiedź #1 : 2008-03-02, 15:02 »
A skad mamy zgadnac, co to? Wstaw zdjecie. Moze byc to wywolane oparzeniem, niedoborami pokarmowymi, stresem, grzybica, niedogrzaniem, przesuszeniem...

Dieta jest niewlasciwa - zbyt uboga, powinna zawierac tez liscie, kielki, kwiaty, noworodki mysie, slimaki, rybki, karaczany, szarancze, latem owady z łąki. Czy agama ma swietlówke UVB, czy dostaje wapń?
Napisz jak najwięcej o tej agamie, w jakich warunkach żyje, w jakim jest wieku, jakiej wielkości, wstaw zdjęcia.
Zapisane

dzialo9

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13
  • Właścicielka kota, wielbicielka agam błotnych.
    • WWW
Odp: Agama błotna.
« Odpowiedź #2 : 2008-03-02, 16:19 »
Agama wygląda już w porządku. To chyba było związane z zrzucaniem wylinki.
Czasami aga dostaje kiełki, ale trochę żadko, dostaje wapń, ma swietlówkę UVB.
Ma trzy lata, długość (od czubka nosa do czubka ogonka) ok. 50 cm.
Noworodków mysich niestety (prawdopodobnie, ale prawie na pewno) nigdy nie dostanie ponieważ ona żyje w szkole, w sali przyrodniczej. Pani, która sprawuje opiekę nad tym stworzonkiem jest bardzo delikatna. Kiedys juz ją pytaliśmy czy załatwić noworodki mysie żeby ja nakarmic, ale pani stanowczo odmówiła. Agama jest utrzymywana z funduszów szkoły.
Liście? Nie wiedziałam. Jakimi można karmic?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Agama błotna.
« Odpowiedz #2 : 2008-03-02, 16:19 »

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Agama błotna.
« Odpowiedź #3 : 2008-03-03, 11:45 »
Agama albo ma zmienic diete, albo diete i wlasciciela. Jaszczurki nie obchodzi gdzie zyje, potrzeby pokarmowe jej sie nie zmienia w sali przyrodniczej. Jak na 3 lata, agama jest mala. Masz jej zdjecia?

Mozna dawac liscie fasoli, rzezuche, mniszek, winorosl.

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 27 zapytaniami.