Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 12 13 [14]   Do dołu

Autor Wątek: Wiara...  (Przeczytany 36411 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wiara...
« Odpowiedź #390 : 2006-12-25, 21:43 »
Kiedyś usiłowałam poczytać o buddyźmie- ot tak, aby sie nieco dowiedzieć.
Niestety we większosci źródeł wszystko jest zbyt górnolotnie opisane jak na mój prosty rozumek.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wiara...
« Odpowiedź #391 : 2006-12-25, 21:51 »
A wg mnie w niektórych przypadkach takie "szukanie wiary" to pójście na łatwizne. Np. ktoś nie lubi spowiedzi, woli sobie grzeszyc, a potem szepnac w myslach "przepraszam" i miec to z głowy, to przechodzi z wiary katolickiej na prawosławną (? - nie jestem pewna :P ).
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Nataila

  • Gość
Odp: Wiara...
« Odpowiedź #392 : 2006-12-25, 22:20 »
A wg mnie w niektórych przypadkach takie "szukanie wiary" to pójście na łatwizne. Np. ktoś nie lubi spowiedzi, woli sobie grzeszyc, a potem szepnac w myslach "przepraszam" i miec to z głowy, to przechodzi z wiary katolickiej na prawosławną (? - nie jestem pewna :P ).
nie wiem, jak jest w religii prawosławnej, ale to rozmaici protestanci nie mają czegoś takiego jak spowiedź wobec kapłana.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wiara...
« Odpowiedz #392 : 2006-12-25, 22:20 »

thrilly

  • Gość
Odp: Wiara...
« Odpowiedź #393 : 2006-12-25, 23:04 »

xxxx (23-12-2006 22:53)
ogolnie religia to glupia rzecz, kazdy ma swoja wiare, powinen miec, wedlug mnie
xxxx (23-12-2006 22:53)
bo od tego ma sie rozum
xxxx (23-12-2006 22:53)
a nie zeby sie przypisywac do jakis schematow
Ja (23-12-2006 22:53)
żyć według własnego sumienia i być szczęśliwym i nie krzywdzić innych
Ja (23-12-2006 22:53)
to jest wg mnie ważne w życiu

Ja (23-12-2006 23:01)
a schematy są złe tak mi się skojarzył szablon  który się odrysowywuje a potem jak się to wycina to i tak nie jest tak samo po linii ołówka tylko trochę po swojemu i wg mnie tak pwoinno być w życiu aby dopasowywać do siebie
Ja (23-12-2006 23:02)
nie wiem ale tak mi naszło to na myśl
Ja (23-12-2006 23:02)
jak się wycina to tak żeby było ładniej i korzystniej
Ja (23-12-2006 23:02)
mi chyba też wali na dekiel ale musiałam to napisać
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Wiara...
« Odpowiedź #394 : 2006-12-26, 08:11 »
nie wiem, jak jest w religii prawosławnej, ale to rozmaici protestanci nie mają czegoś takiego jak spowiedź wobec kapłana.

prawoslawie , z tego co pamietam to spowiedzi tam nie ma ( cos w stylu chcesz sie wyspowiadac idziesz do pop'a ) , u mnie w rodzinie jest malo chrzescijan , a jezeli sa to tzw. "niepraktykujacy"
uwazam ze sprawa religii to indywidualna sprawa kazdej osoby , jak ktos chce zmieniac religie to prosze bardzo - poprostu moze bardziej mu "odpowiada"
      kilka lat temu u nas w domu byli buddysci ( chodzili po domach tak samo jak świadkowie jehowy - tylko ze byli kilka razy nie co tydzien :P ) , jedyne co w tym dobrego bylo to ze opowiadali o tej religii , a zle bylo natomiast to ze mowili cos w stylu ze ta religia jest jedyna sluszna ( cos w tym stylu , nie do konca pamietam , mam chyba jeszcze od nich jakies tam info o tej religii)
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Olka1992

  • Gość
Odp: Wiara...
« Odpowiedź #395 : 2006-12-26, 09:05 »
Rivena - a to się nazywa już fanatyzm i trzeba się od tego trzymać z daleka. Fanatyzm w każdym wydaniu jest niebezpieczny, a religijny już szczególnie (czego znakomity przykład mamy teraz w Iraku).
Tarunia - mnie się wydaje, że osoby, którym coś nie odpowiada w wiarze chrześcijańskiej, przechodzą po prostu na ateizm i na tym się kończy ich zainteresowanie religią. Jeżeli natomiast ktoś chce poszukiwać prawdy (której nie znajduje np. w chrześcijaństwie), to bardzo dobrze.
Fatty - wysłałam Ci na priva
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Wiara...
« Odpowiedź #396 : 2006-12-26, 09:06 »
sorry za offa , ale Olka1992 mogla bys mi tez podeslac jakies stronki o buddyzmie?
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wiara...
« Odpowiedź #397 : 2006-12-26, 22:40 »
Tarunia - mnie się wydaje, że osoby, którym coś nie odpowiada w wiarze chrześcijańskiej, przechodzą po prostu na ateizm i na tym się kończy ich zainteresowanie religią.

A nie... :P Mnie interesują różne religie, ale nie dlatego, że chcę jakąś wyznawać i szukam odpowiedniej. Po prostu ciekawią mnie różne zagadnienia, także religijne. Buddyzm to fajna religia, w sam raz dla miłośników zwierząt ;p Ale i tak nie będę jej wyznawać, bo myślę, że wszystkie wyznania świata są jednakowo odległe od prawdy. To twory ludzkich umysłów, pragnących dobra, sprawiedliwości i nieśmiertelności. Na tym świecie nie za wiele dobrego nas spotyka, więc marzymy o innym... A może ten inny, jeśli istnieje, wcale nie jest lepszy? Szczerze mówiąc, dziwi mnie twierdzenie, że jakaś religia jest jedyną słuszną... W religii wszystko jest tylko przypuszczeniem, więc stawianie kategorycznych stwierdzeń uważam za całkowicie chybione.
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wiara...
« Odpowiedź #398 : 2006-12-26, 23:29 »
Cytuj
Ale i tak nie będę jej wyznawać, bo myślę, że wszystkie wyznania świata są jednakowo odległe od prawdy. To twory ludzkich umysłów, pragnących dobra, sprawiedliwości i nieśmiertelności.

no to patrzymy podobnie, tylko ja inaczej to ujmuję: wszystkie religie i tak mówia o tym samym, tylko kultura kazała to ludziom inaczej nazywać :)

wiara jak sama nazwa wskazuje polega na wierzeniu a nie na faktach. jeśli  jest w sercu to po prostu jest i tyle. nie potrzeba teorii, dowodów, wymyślnych różańców... Żadna religia nie jest tak na oprawde lepsza od drugiej, choć pojedyńczy ludzie moga lepiej pojmować którąś z nich. Normalne, że jesli człowiek sie urodzi w kraju gdzie politeizm jest normalny to chrześcijaństwo ciężko mu bedzie pojąć. <ten kłopot mieli na przykład misjonarze w chinach. nie potrafili dobrac symboliki tak by skośnoocy zrozumieli o czym mówia :)>

kultura ma to do siebie, ze uważa sie za lepsza od innych. tę ceche kulruty przejeły tez religie, bo przecież sa w dużej mierze własnie tworem kultury. Tworem, który co prawda wyrósł na mistycznym gruncie, ale w dzisiejszym swiecie religia jest niemal odarta z mistycyzmu. religie swiata oparte sa na dogmatach, na pewnych zalożeniach <jakby nie było kulturowych> a nie na wierze. to niestety sprzyja fanatyzmowi, a fanatyzm jest chyba najdalszy wierze pośród wszystkich form włącznie z ateizmem...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wiara...
« Odpowiedz #398 : 2006-12-26, 23:29 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wiara...
« Odpowiedź #399 : 2008-12-12, 21:49 »
http://www.katedra.rzeszow.pl/pages/imiona/
Fajne imiona:
Roch, Onufry, Ita (dziwny życiorys, w sumie wszyscy mają dziwny nawet xD"), Regina, Salomea...

A pozatym, znacie jakieś lepsze? n3n
Pomóżcie. xD
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: 1 ... 12 13 [14]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 25 zapytaniami.