Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Do dołu

Autor Wątek: Ciąża u nastolatki  (Przeczytany 95652 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ssgosiass

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #330 : 2007-10-12, 23:30 »
Cytuj
tylko i wyłącznie sprawa tek kobiety/dziewczyny co zrobi z płodem
A kogo?! Dziadka? Koleżanki z ławki? Kaczyńskiego?

NIKOGO.
Tylko tej laski.
Bo to będzie jej dziecko.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #331 : 2007-10-12, 23:32 »
Gosia, a ja napisałam coś nie na miejscu?
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #332 : 2007-10-12, 23:35 »
Nie, nie naskakuje na Ciebie przecież, spokojnie. ;)
Tylko piszę, że to powinna być decyzja dziewczyny, która chce usunąć płód, a nie, żeby wszscy dookoła zabraniali aborcji.

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #332 : 2007-10-12, 23:35 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #333 : 2007-10-12, 23:36 »
Ahi, tak to odebrałam, więc sorka ;)

właśnie? czytaliście o tych sposobach usuwanie ciąży? niektóre naprawde są drastyczne...

EDIT:
znalazłam pare takich stronek, uwaga na zdjęcia... tutaj jest coś na ten temat, ale mało.
http://www.hli.org.pl/pl/obr_zycia/aborcja/aborcja2.html

Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #334 : 2007-10-12, 23:38 »
Nie, nie czytałam, masz jakieś ciekawe artykuły?

Mimo to, usunęłabym.
Może jestem egoistką...
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #335 : 2007-10-12, 23:43 »
Gosia, nie jesteś egoistką, gdybym była w takiej sytuacji bez wyjścia tez bym to zrobiła, ale jak najszybciej, bym nie miała tak wielkiego poczucia winy.
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #336 : 2007-10-12, 23:45 »
Ja tez bym usunęła jak najwcześniej.
Bo po co czekać do np. 7 miesiąca, skoro wiedziałabym od początku, żę tego dziecka nie chce.. ;)
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #337 : 2007-10-12, 23:50 »
Jak się nie chce dzieci,to się nie uprawia seksu,proste.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

ssgosiass

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #338 : 2007-10-12, 23:51 »
Gasz!
A czy każdy seks prowadzi do niechcianej ciąży?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #338 : 2007-10-12, 23:51 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #339 : 2007-10-12, 23:55 »
Jak się nie chce dzieci,to się nie uprawia seksu,proste.
No to na to wychodzi, ze trzeba się wstrzymać do 25 lat, bo podejrzewam, ze po studiach jest się dopiero gotowym. Powodzenia.

popieram zdanie gosi. :)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #340 : 2007-10-13, 00:16 »
Chodzi mi o to,że trzeba być tego świadomym i ponosić odpowiedzialność(już to pisze chyba 20 raz...).Dla mnie seks jest dopełnienem głębokiego uczucia dwóch osób i myślę,że jak nawet zdarzy się wpadka to taka para przyjmie dziecko.I ja tego nigdy nie zaakceptuje,tego że niewinne istoty muszą ponieść śmierć za nierozważność swoich rodziców.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #341 : 2007-10-13, 09:44 »
Chodzi mi o to,że trzeba być tego świadomym i ponosić odpowiedzialność(już to pisze chyba 20 raz...).Dla mnie seks jest dopełnienem głębokiego uczucia dwóch osób i myślę,że jak nawet zdarzy się wpadka to taka para przyjmie dziecko.I ja tego nigdy nie zaakceptuje,tego że niewinne istoty muszą ponieść śmierć za nierozważność swoich rodziców.
wyjełaś mi to z ust.. i popieram Cię w 100%..
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #342 : 2007-10-13, 10:20 »
Kamyczek, nie mówimy tutaj tylko o wpadkach, ale również o innych sytuacjach. Ale ok, jak się przyczepiłaś wpadki - ja również jestem za tym, że każdy powinien ponosić konsekwencje swoich czynów i dziewczyna, która dawała dupy na prawo i lewo powinna urodzić dziecko jeśli ma na to warunki, wsparcie innych osób, dziecko nie będzie chora, ciąża nie będzie zagrażała zdrowiu i życiu. Ale co ma zrobić dziewczyna, jeśli ją wyrzucą z domu? Jej rodzice nie maja pieniedzy na dziecko? Maja stworzyc na sile patologie? Jak to pisze to widze przed oczyma obrazek, ktory nie dawno zauwazylam - chodzilam po miescie i robilam fotki, nagle na doslownie dzielnicy menelow - inaczej tego nazwac nie mozna - zauwazylam pare z dziecmi. Mamusia wychudzona jakby urodzila 9-tke dzieci raz po raz, z papieroskiem w reku, tatus w dresiku, napakowany jak pudzian, z browarem i papierosem. Obok nich dwojka 6 latkow brudni, usyfieni, w brudnych ciuchach, w wozku maly bobas ukryty pod szmatami. Przechodza kolo grupki menelow pijacych winko, jeden z nich podal reke mezusiowi, i powiedzial do kobiety "wypijemy za zdrowie waszych dzieci", babka podziekowala. I co ja mam o takim czyms myslec? Super, ekstra? Co z takich dzieci wyrosnie????? Jakie to bedzie zycie? Bo wg mnie nijakie.
Urodzenie dziecka to nie hop siup i mamy szczesliwa, zdrowa rodzinke. Nawet ludziom, ktorzy podczas ciazy mieli warunki na dziecko potem moze sie wszystko odwrocic o 180 stopni. A co dopiero u nastolatki, nieustabilizowanej psychicznie, pod opieka rodzicow...
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #343 : 2007-10-13, 14:16 »
Jak się nie chce dzieci,to się nie uprawia seksu,proste.
czyli tak jak w religi, znaczy te słowa to mówią, seks uprawia się tylko po to by miec dzieci, chodziasz ja się nie bede na TEN temat wypowiadać z wiadomych przyczyn

hes dokładnie są takie sytuacje, u mnie w mieście jest nie jedna taka rodzina. kilka dzieciaków, w starych ciuchach czekają na jakąś babcie przed piekarnią i proszą żeby im bułke kupiła. do szkoły raczej nie chodza i powtórza to co mają teraz bo inaczer raczej sienie da. kto ich przyjmie do pracy i kolejna rodzina biedna i kolejna i kolejna...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ssgosiass

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #344 : 2007-10-13, 16:18 »
I co, takie dzieci są szczęsliwe na full ( chodzi o te dzieci z rodzin, które opisała Hes )?
Jakoś troszkę wątpię.

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #344 : 2007-10-13, 16:18 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #345 : 2007-10-13, 16:27 »
jeszcze do ciąży u nastolatki to mysle ze taka ciąża jest też niebezpieczna w młodym wieku. każda ciąża moze wywołać powikłania ale w takich sytuacjach jest to chyba bardziej prawdopodobne, nei moge teraz zebrać słów.
ciąza w młodym wieku moze być neibezpieczna
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #346 : 2007-10-13, 23:10 »
Albo też dziewczynie jakiejść na imprezie dosypują cos do picia... i robią z nią co chcą, a ona nawet o tym nie wie.
ciąza w młodym wieku moze być neibezpieczna
Kiedyś w wiadomościachbyło że 12-letnia cyganka urodziła dziecko.
A wogóle w Bravo [chyba Girls] pisało że cyganki są wydawane za mąż jak mają ze 13 lat,
i najczęściej za 30 letnich facetów -_-
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #347 : 2007-10-14, 15:38 »
Obserwuje ten wątek już od pewnego czasu i krew się we mnie gotuje. "Jak się nie chce to trudno, urodzić i zostawić." Urodzić. Gdyby to było tak prosto. Sądzę że ten argument wysuwają osoby które nie mogą sobie wyobrazić czym jest ciąża i poród. Podczas całej ciąży kobieta/dziewczyna się źle czuje, wymiotuje, odczuwa ból. A potem sam poród, ciężki, często wielogodzinny. Osobiście też uważam że miałabym większe poczucie winy w sytuacji zostawienia już urodzonego dziecka niż usunięcia zlepka komórek jakim jest "dziecko" w pierwszych miesiącach. I tu kolejny argument "to dziecko i co z tego że małe ale ma ręce nogi itp." Owszem dziecko w np. 12 tygodniu ciąży ma owe ręce i nóżki ale ale widoczne tylko pod mikroskopem. I tu przytocze wypowiedź pewnej pani z innego forum która niestety poroniła ale się wypowiadała za aborcją. Twierdziła że płód nie przypominał dziecka tylko małą zakrwawioną galaretkę. Poza tym kolejna sprawa że to dziecko chce żyć i uprzedzam pytanie "a co gdyby to twoja matka postanowiła dokonać na tobie aborcji?" Odpowiadam: nie zauważyłabym tego. Płod nie jest w stanie zorientować się czy żyje czy tez nie. Oczywiście nie popieram aborcji na dzieciach tylko na płodach. 6 miesiąc na aborcje to zdecydowana przesada ale trzeci?
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #348 : 2007-10-14, 17:09 »
Mia mądre podejście do sprawy ;)

teraz moja polonistka nie pracuje bo jest w ciąży, ma termin w grudniu a od września jest w szpitalu bo są powikłania. jest młoda, szczupła, niewysoka i ma problem z ciążą a co dopiero nastolatka której organizm nie ejst jeszcze przygotowany na ciąże
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #349 : 2007-10-14, 20:19 »
A wogołe gdyby chłopak+dziewczyna nie uprawiali seksu to by nie było ciąży, a jakby zaszła to by usuneła-na jedno wychodzi...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #350 : 2007-10-17, 00:51 »
A wogołe gdyby chłopak+dziewczyna nie uprawiali seksu to by nie było ciąży, a jakby zaszła to by usuneła-na jedno wychodzi...

noooo niezupelnie na jedno ;) Pogadajmy za pare lat :P jestem praktycznie pewna ze zmienisz zdanie....

Wiele osob twierdzi ze skoro ktos nie chce dziecka to powinien pomyslec zanim pojdzie z kims do lozka albo ie zabezpieczyc - tyle, ze 1. zabezpieczenia zawodza. 2. szczegolnie w przypadku nastolatkow myslenie czesto zostaje odsuniete na bok przez hormony....a hormony potrafia namieszac....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #350 : 2007-10-17, 00:51 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #351 : 2007-10-17, 09:38 »
wedug religi tak jest, tylko p to by mieć dziecko :roll:

delfiy szympasy i ludzie biorą przyjemność z tego, więc nie dziwić się ze ludzie to robią nie tylko po to by mieć dzieci
« Ostatnia zmiana: 2007-10-17, 18:47 autor renia3399 »
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

irmina

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #352 : 2007-10-17, 16:14 »
Renia, za pare lat się okaże czy Ty też będziesz uprawiać seks tylko wtedy, gdy będziesz chciała mieć dziecko. ;)
Zapisane

goś.

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #353 : 2007-10-17, 17:49 »
Renia, dokładnie.
Seks jest dla ludzi i to nie tlyko po to, żeby się namnażać, ale czerpać z tego przyjemność, prawda? ;)
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #354 : 2007-10-17, 18:44 »
Ale Renia o tym przecież pisze cały czas... :P Czytanie ze zrozumieniem  (irmino :P). :D

"deiy szympasy i ludzie biorą przyjemność z tego, więc ie dziwić sięze ludzie t robią ie tylko po t by mieć dzieci"
W tym zdaniu zapewne chodziło: "dzisiaj szympansy i ludzie biora przyjemnosc z tego, wiec nie dziwic sie, ze ludzie to robia nie tylko po to by miec dzieci"

Zapisane

goś.

  • Gość
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #355 : 2007-10-17, 19:03 »
'dzisiaj szympansy...' - :lol:
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #356 : 2007-10-17, 19:04 »
'dzisiaj szympansy...' - :lol:
a jutro? xD
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #357 : 2007-10-17, 22:25 »
pisałam w szkole miało być delfiny :lol:

ale tak dziś szympansy a jutro kto bedzie robił to dla przyjemności...?

małpy w ten sposób sięuspokajaja czytałam ze jak jest jakis konflikt to one wtedy uprawiaja seks
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedz #357 : 2007-10-17, 22:25 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #358 : 2007-10-19, 16:13 »
A wogóle ludzie jedzą jajka kurze, a z nich też mogłoby byc życie...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciąża u nastolatki
« Odpowiedź #359 : 2007-10-19, 16:20 »
nie jem mięsa, jem jajka, ale nie patrze na to "to przyszła kura" dlatego tez jeste za aborcją. jeszcze dlatego co wczesniej pisała, i wcześnie też jest. bezie kura, bedzie człowiek ale jeszcze nie jest
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 27 zapytaniami.