Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Bezsenność?  (Przeczytany 4874 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Bezsenność?
« : 2005-12-08, 11:24 »
Ostatnio (a dokładnie po obejrzeniu the ring) mam problemy ze snem. nie mogę zasnąc nawet do 3 nad ranem, mama musi mi dawać syrop, który nic nie pomaga albo tabletki, ale one są zbyt mocne... boję się, że mogę się od tych leków uzależnić... co robić, moze wy tez macie też takie problemy? help me  :( :( :(
Zapisane
Why so serious?

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #1 : 2005-12-08, 11:57 »
też ostatnio mam problemy z zaśnięciem :(
przewracam sie z boku na bok i nic nie pomaga...
piję też jakiś ziołowy syrop troszke pomaga ale nie tak bardzo
bym bez problemów mogła zasnąć
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #2 : 2005-12-08, 17:58 »
Po Ringu nie spałam tylko 1 noc :lol: tak ogólnie to też mam problemy ze spaniem, a rano jestem tak zmęczona (chociaż spie dosyć długo), ze nie mam siły wstać.  :|
« Ostatnia zmiana: 2005-12-08, 18:01 autor kkaassiiaa »
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Bezsenność?
« Odpowiedz #2 : 2005-12-08, 17:58 »

Jaśka

  • Gość
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #3 : 2005-12-08, 19:11 »
ja mialam kiedys problemy ze spaniem, tez bralam jakis syrop ale nic nie pomagal, w koncu po dluzszym czasie bylam tak padnieta ze zasnelam od razu no i teraz juz spie zawsze jak zabita :P
Mi w usnieciu pomaga wymyslanie roznych historyjek (love story :lol: ) ze mna w roli glownej :;d: :lol:
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #4 : 2005-12-08, 19:23 »
Mnie tam ring nie przeraził, bo szczerze mówiac mało z niego zrozumiałam( taki jakiś "rozkawałkowany" był ;) )
Na sen pomaga solidne wymęczenie się ..  może wieczorem wybierz się na jakis dłuższy spacer ?
Starym, dobrym  sposobem jest napicie się szklanki ciepłego mleka przed snem ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #5 : 2005-12-08, 19:58 »
Też cierpię na bezsenność (mimo iż nie oglądałam tego filmu :;p:). Moim sposobem jest: melisa i wymyślanie różnych historyjek przed zaśnięciem :wink:
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Zimoludka

  • Gość
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #6 : 2005-12-08, 22:22 »
dobrym sposobem jest tez jakies zmęczenie siebie :P Można np układać zdania w obcym języku ( mój sposób ;)) może jakies równania matematyczne czy chemiczne układać. Naprawdę to pomaga ;) Męczy umysł i od razu chce sie spać, no przynajmniej mi ;)
Moja siostra cierpi na bezsenność od roku. To jest straszne, chodzi po domu i wyje :/ Dzis mnie znowu obudzila w srodku nocy :|
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #7 : 2005-12-08, 23:02 »
Tez ostatnio nie moge zasnąc :(

Jednak najlepiej to jest wymyślac jakeis historyjki, czy inne rzeczy  :mrgreen:
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #8 : 2005-12-09, 08:09 »
A ja miałam taki dziwny problem bo szłam spać po 23:00, budziłam się po dwóch godzinach i nie mogłamzasnąć. Dopiero udawałó mi się przed 6:00 ale zaraz potem musiałam wstawać do szkoły. Tak było przez ok. tydzień :/ Na szczeście samo przeszło :)

P.S. Ring mnie nie przeraził, bo ja sie boje tylko tego co może stać się w reczywistości a to jest raczej nie możliwe żeby jakaś laska wyszła z telewizora... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bezsenność?
« Odpowiedz #8 : 2005-12-09, 08:09 »

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #9 : 2005-12-09, 08:30 »
Kochane  Ringi, nie Ringi  moze tez robią swoje. Ale  poiwedzicie szczerze ile spedzacie czasu na swiezym  powietrzu?? proponuje wam, spacerek godzinny,po poludniu , z kolezanka. z psem, i z kim tam chcecie.. Za duzo spedzacei czasu w zamknietych pomieszczeniach : w szkole nieraz i 8 godzin, wracacie do domu , powiedzmy 20 minut na spacer dla psa (jak ktos  ma) i do domu , dalej sie uczyc.. Nie ma nic dobrego jak dobra zabawa na swiezym poweitrzu  :D 
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #10 : 2005-12-09, 13:49 »
Też mam problemy ze snem....Wczoraj nie mogłam zasnąć do 3. I niecierpię jak tak leżę i tu coraz glosniej slyszę buczenie filtrów,tu cyka zegar,tu cośtam....Jeszcze od pewnego czasu nad szafą widze taki niewielki pionowy,biały prostokąt(nie jest to żaden cień ) i jak raz go zuwarze to nie mogę się tak jakby "oderwać"  :roll:.A za pierwszym razem po obejrzeniu dwóch części ringu jakoś zasnęłam,za drugim razem tez ;)

Ps.Jeszcze często jak leżę w łózku mam taką straszsznie wielką energię w nogach,normalnie mam ochotę kogoś tak z caałej pety kopnąć  :P  :mrgreen:

  :-x  :-x                                                                                                                    :-x  :-x
« Ostatnia zmiana: 2005-12-09, 13:52 autor aankaa93 »
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #11 : 2005-12-09, 14:10 »
Też czasem mam takie problemy, ale już przeszło.
Film musiał Ci za bardzo wbić w psychikę, dlatego odbiło Ci się to na spaniu. Przed zasnięciem obmyślasz pewnie jeszcze raz cały film? :P   Musisz mieć więcej ruchu. Pływanie, tenis nie wiem, choćby długie spacery. Dotleniaj się. I NIE MYŚL ŻE NIE NĘBĘDZIESZ MOGŁA ZASNĄĆ!!! :wink:
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #12 : 2005-12-10, 09:12 »
Hmm... Próbowałam waszych sposobów, ale i tak nie spałam do 12 w nocy i w końcu mamula moja mi dała tabletkę bo już nie wytrzymywała mojego marudzenia :P
Ma mi kupić syrop dzisiaj taki porzeczkowy, ale on gó*** pomaga :/ :/ Te tabletki sprawiają, że od razu śpię, ale mama mółwi, ze się od nich uzależnić mogę...
Jamniczka, właśnie wiem, ale to nie takie proste... Mnie w nocy denerwuje to, że wszyscy śpią, a ja sama leżę i nie mogę spać... TZN. to nie tak, że chcę zabronić innym spania, ale po prostu dziwne uczucie to jest... Kilka dni temu nie mogłam spać i przeszłam do pokoju rodziców, położyłam się na podłodze przykryłam kołderką i zasnęłam :P
Zapisane
Why so serious?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #13 : 2005-12-10, 16:54 »
To może zamiast marudzić w nocy i nie dawa innym spać połuż sie do łóżka i myśl o spaniu. Może puść jakąś usypiającą muzykę, poczytaj nudna książkę.
Mnie bardzo usypia oglądanie telewizji.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #14 : 2005-12-10, 17:03 »
Włącz sobie Radio Maryja... :;d: Nawet, jeśli nie zaśniesz, to ile nowych wrażeń zaliczysz... :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Bezsenność?
« Odpowiedz #14 : 2005-12-10, 17:03 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #15 : 2005-12-10, 17:27 »
Ja zawsze jak kłade się spac, to wymyslłam sobie jakie shistoryki i szybko sasne. Bo takie leznie bezsensu jest dobiero bezsennu.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #16 : 2005-12-10, 22:01 »
Włącz sobie Radio Maryja... :;d: Nawet, jeśli nie zaśniesz, to ile nowych wrażeń zaliczysz... :P
:lol: :lol: :lol:
ja ilekroć nie mogę zasnać to wmawiam sobie,że jeśli zaraz nie pójdę spać to muszę wstać się pouczyć ... zasypiam, na siłę ale jednak.. :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #17 : 2005-12-10, 22:14 »
Nom... Nie wiem, wieczór i znowu strach, że spac nie będę... Ale jest syrop kupiony jakby co... Ale czy ja sie nie uzależniam?
Historyjki próbuję i może będzie jakoś...
Zapisane
Why so serious?

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #18 : 2005-12-10, 22:22 »
A ja mam też problem z tej kategorii, tylko się nie śmiejcie... Nie moge zasnać bez mamy - sama nie wiem czmeu, od zawsze śpię z mamą, bo jak byłam mała ze mną spała i teraz też, bo twierdzi że tata sie za bardzo rozpycha. Kiedy ona ogląda film w drugim pokoju nie mogę spać (tv jest cicho), a kiedy tata ogląda a mama już leży ze mną to zasypiam bez problemu, ale tu nie chodzi chyba tylko o mamę, mam też czasem problemy z zaśnięciem kiedy ona ze mną już leży. Wydaje mi się, że to coś o podłożu psychicznym, ale nie wiem co zrobić? Powinnam powiedzieć mamie? Mogę być nie wiem jak wykończona a bez mamy ani rusz, ale tylko jak jest w domu, kiedy śpię u kuzynki i jetsem sama, to bez problemu zasypiam... Sama nie wiem. Mam tak kiedy mam jakiegoś stresa albo czymś się bardzo przejmę...

Jaśka

  • Gość
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #19 : 2005-12-10, 22:26 »
zawsze jak czytam temat tego topicku to mi na mysl przychodzi sen "bezsennosc w Seatle < czy jakios tak>" :P
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #20 : 2005-12-10, 22:27 »
Ines, moja koleżanka ma to samo i ciągle spi z mamą...
No widzę, że jest pare osób, które nie mogą spać w nocy. Łączmy się. Nienawidzę wieczorów z wiedzą, co mnie czeka potem.. :(
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: Bezsenność?
« Odpowiedz #20 : 2005-12-10, 22:27 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #21 : 2005-12-11, 12:50 »
Ines, słyszałam o wnuczku, sporym dziecku, który tak przyzwyczaił się do sypiania z babcią, że bez niej nie mógł zasnąć. Może, kiedy już zaśniesz, mama powinna przenosić się gdzie indziej? Z czasem przywykniesz do spania bez niej. Najważniejsze, że poza domem zasypiasz bez problemu.  A jeśli chodzi o rozpychającego się tatę... Ja nie mogłam przespać spokojnie jednej nocy z moim mężem  :P Kładł mi przez sen rękę na głowę, trącał łokciem w okolice oka, zimą ściągał ze mnie kołdrę, latem całą na mnie narzucał, często przekręcał ją w poprzek, tak, że budziłam się ze zmarzniętymi stopami. Którejś nocy zrobił tak dwa razy i to był koniec wspólnego spania :P Najwygodniej jest mieć "legowisko" tylko dla siebie... :)
Zapisane
IBDG Wrocław

shogomad

  • Gość
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #22 : 2005-12-11, 13:46 »
Ja przez całe życie mam problemu z zaśnięciem. Ale ze wstaniem jeszcze większe :P
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #23 : 2005-12-11, 14:03 »
Ja kiedyś za chiny nie mogłam zasnąć...widzialam przed oczami jakieś ehh jak to powiedzieć hipnotyzujące rzeczy...zwykle tak miałam w upał. Najlepiej moim zdaniem poczytać książke do upadłego, aż nie możesz czytac :) albo wykompać się w wodzie z olejkiem kwiatowym lub leśnym ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #24 : 2005-12-12, 16:31 »
Książkę do upadłego z chęcią bym poczytała gdyby nie to że spie w jednym pokoju z sis i bratem no a im przeszkadza światełko we śnie więc nie da rady :(
A co do kapieli, to ja mam kabinę pryszniowa w domku :P
Zapisane
Why so serious?

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #25 : 2005-12-12, 16:57 »
Ines też czasem w pewnym stopniu tak mam ;) Tzn. np. jak nie mogę zasnąc to ide powiedziec mamie i ona często wtedy ze mną zasypia..i zazwyczaj zasypiam(Przynajmniej szybciej),ale i tak mama póżniej zwykle wychodzi ;)

Ps. Kiedyś jak zamykalam oczy by zasnąc to zwykle pojawialy mi sie przed oczami takie różne szpikulce,noże ,widelce, igły itp. na białym tle,które leciały na moje oczy i musialam je otworzyć .To było okropne :( Zwłaszcza,że kiedyś miałam taki jakby lęk przed ostrymi,kłującymi rzeczami(teraz też tak czasem mam) i na sile starałam się "chronić" oczy  :roll: .Teraz jak sobie w nocy o tym przypomnę to tez mnie to łapie czasem  :(
« Ostatnia zmiana: 2005-12-12, 17:01 autor aankaa93 »
Zapisane

Werona

  • Gość
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #26 : 2005-12-12, 18:12 »
Ja kiedyś spałam z mamą ;) ale to daaaawno temu. Teraz zasypiam sama. Choć ostatnio w ogólę nie mogę zasnąc. Ale mam na to sposób :) Wymyślam sobie różne historyjki, myślę o czymś - i to mi pomaga :)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #27 : 2005-12-12, 18:28 »
Wy to się cieszcie, przynajmniej możecie spać normalnie, nie to co ja, przy akompaniamencie chrapania taty i koncercie myszoskoczków na prętach i w kuwecie :lol:
A tak serio - z reguły cały dzień zasuwam i jestem tak zmęczona, że potem normalnie zasypiam.. Gorzej ze wstawaniem :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bezsenność?
« Odpowiedz #27 : 2005-12-12, 18:28 »

Werona

  • Gość
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #28 : 2005-12-12, 18:38 »
ze wstawaniem u mnie jest najgorzej :/
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Bezsenność?
« Odpowiedź #29 : 2005-12-12, 18:41 »
U mnie też :roll: zawsze myśle "jeszcze minuta" kłade głowe w poduche a tu już 5 minut mija... :? i jeszcze w taką pogode :| czy wy tez macie takie coś, że w sobote wstajecie o 7 a w dni "robocze" macie ochote wstać o 12?
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 27 zapytaniami.