Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dżefka!  (Przeczytany 1802 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Dżefka!
« : 2006-06-21, 15:15 »
Lubicie dżwfka? Macie co do nich jakieś uczucia? Czy po prostu są, niech sobie będą albo i nie? Może macie jakieś swoje ulubione drzewo? Jakieś wspomnienia?

Mi niedawno ścieli drzewko z łączki... :( Było strae i spróchniałe, bez liści... ale i tak żal... Mam nadzieję, że mojego ulubionego nie zetną. Rośnie zna skrawku zieleni między blokami, jest przekochane... :) Może fotkę pokażę kiedyś.

Tamat jest tu, bo jest życiowo-uczuciowy... :P

P. S. Oszczędzajecie papier! :D
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #1 : 2006-06-21, 15:20 »
Lubie drzewka. ;d W ogrodzie mam taki świetny mini zagajnik. Tata chcial go ściąć ale nie pozwolilam :P
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #2 : 2006-06-21, 15:27 »
Ze mnie jest człek uczuciowy jak nie wiem co, i również drzewa na mojej 'liście uczuciowej' się znalazły.
Gdy byłam piękna i młoda, to miałam na działce przemarzniętą wiśnię,którą nazwałam Mateuszem :lol:(do dziś nie wiem czemu tak). Gadałam do tego drzewa,na wszelkich grillach posilałam się właśnie na tej wiśni siedzac,ale drzewo wyciął mój tata. Zostalo mi kilka fot z 'Mateuszem'

Z okna mam widok na stare drzewo,chyba najwyższew okolicy. Nie wiem co to  dokładnie jest,mam jego fotkę zimowa KLIK
I taksię boję,aby mi tego drzewa czasem nie wycięli.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Dżefka!
« Odpowiedz #2 : 2006-06-21, 15:27 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #3 : 2006-06-21, 15:28 »
Miałam swoją mirabelke cudną ;) . Ciełam ją na 'kulę', wyglądała ślicznie, taka nieduża i z okrągłą koroną :P . Miała śliczną korę :P Niestety, ojciec ściął. Dlaczego, nie wiem sama... . Teraz nie mam ulubionego drzewa. Mirka była najlepsza ;(

Rozczuliłam się :lol: :D
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #4 : 2006-06-21, 15:30 »
Jak mieszkałam w mieście to chcieli ściąć gruszę przed wojenną... ale sprawa się wyjaśniła i "rośnie" sobie dalej ;) A wszyscy byli smutni jak to drzewo chcieli wyciąć bo by było łyso
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #5 : 2006-06-21, 15:39 »
Fatty, super drzwcio! (Tylko ja na nie weszłaś? :D )
Pamiętam jak kiedyś weszłam w lecie na drzwo... i bałam się zejść i stwierdziałam, że już na nim zostanę... :D

U mnie na działce jest drzewcia na której jest resztka naszego "domku na drzewie" czyli poziomej małej powierzchni... :P teraz jest odczepione z jednej strony i nie da się tam wejść. Cały czas ochrzaniam rodziców, że mają kwiatki na działce, itp., a żadnego porządnego drzewa... ale z drugiej strony jak posadzą mogłabym się przywiązać, a chce wymusić pozbycie sę tej działki... :P

Zawsze żal drzewek... :( Już planuję jakie będę kiedyś hodować... :D Tylko one tak długo rosną... :(
Dzwiecia mają w sobie magię... są żywe, a jednocześnie wieczne... Tak żal czegoś co było tak długo i tak szybko może zniknąć...
Podobno na wycięcie każdego drzewa trzeba mieć pozwolenie... :)
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #6 : 2006-06-21, 16:14 »
Jestem obojętna wobec drzew ;) Tzn. lubię je, ale nic pozatym. Przed moim domem, tuż obok policji rośnie od wielu lat ogromny kasztanowiec ;) Jego lubię. A u mojego dziadka za oknem rosną takie wieeelkie ogromne i cienkie drzewa, że jak wiele boje się, żeby się nie połamał ;)
Podobno na wycięcie każdego drzewa trzeba mieć pozwolenie... :)
Prawda.
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #7 : 2006-06-21, 16:17 »
U nas wycinali kiedyś drzewa ..takie piękne wycięli!Piękne miało kwiaty na wiosnę.No i niedawno starą,zeschłą jarzębinę :(.Nie dość,że widok z okna dziwny się wydawał,to jeszcze żal mi było ...
Zapisane

Mia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 913
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #8 : 2006-06-21, 16:20 »
Ja miałam kiedyś wierzbe obok bloku. Ale ścieli ją, była chora :(
Zapisane
Pracuj tak, jakbyś nie potrzebował pieniędzy
Kochaj, jakby nikt cię nigdy nie zranił
Tańcz, jakby nikt nie nie patrzył
Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał
Żyj, jakby to było niebo

Forum Zwierzaki

Odp: Dżefka!
« Odpowiedz #8 : 2006-06-21, 16:20 »

Jaśka

  • Gość
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #9 : 2006-06-21, 16:34 »
lubie dżefka :D
U mnie koło gimnazjum (mnieszkam na przeciwko gim) rósl piekny, wielki dąb (?) i wycieli :( A moje LO ma ogrodzony ogrodek, tam jest pelno drzwek, ślicznie tam jest ;)
Pamietam ze jak bylam mala i jezdzilam na wakacje do babci to sie zawsze wdrapywalam na drzewa u mniej na dzialce a na jednym takim ogromnym byla zawieszona sznurkowa hustawka :)

a za blokiem u mnie rosnie pelno drzewek ale malutkich jeszcze (zrobilam wlasnie ich fotke ale baterie w aparacie mi sie rozladowaly i nie moge do kompa przerzucic :P pozniej wstawie ;) )
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #10 : 2006-06-21, 18:19 »
Lubie wszelkie drzewa ale najbardziej Dęby,Graby i Brzozy.
Na moim podwórku (zaraz przed oknami z jednej strony mieszkania) rosną dwa piękne dęby.Oto one:
Starszy-
Młodszy-
Piękne drzewo z parku (moje ulubione ale nie pamiętam nazwy  :roll: )-
Moja ulubiona brzoza-
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #11 : 2006-06-24, 10:36 »
kiedys kiedys, mialam swoj ulubiony wiaz... niestety ktoregos dnia zostal sciety, nawet nie wiem kiedy to sie stalo... szkoda... i to wszystko jesli chodzi o moje ulubione drzewa...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #12 : 2006-06-24, 10:58 »
U mie, na tak zwanej mostówce, jest dużo dżef... I jedno kocham ;) Przytulać, głaskać i pod nim siedzieć.
Zapisane
Why so serious?

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #13 : 2006-06-24, 19:38 »
Szanuję drzewa i smutno mi kiedy są ścinane ale tak poza tym to nic do nich nie czuję :P Roślina jak każda inna
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #14 : 2006-06-24, 20:59 »
Bardzo lubię drzewa. Cieszę się, że we Wrocławiu jest ich dużo, choć tu, gdzie mieszkam, akurat nie najwięcej... Idąc ulicami lubię na nie patrzeć. Lubię ich widok o każdej porze roku, zimą bywają pięknie pokryte szronem, wyglądają wtedy bajkowo :VoV: Latem, kiedy świeci słońce, szumi wiaterek, szumią liście... Wyobrażacie sobie miasto bez drzew? Ja nie...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Dżefka!
« Odpowiedz #14 : 2006-06-24, 20:59 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #15 : 2006-06-27, 09:55 »
W płocku wyremontowano Tumską, ulicę kochaną, i dżefka rosną :) A właściwie są zasadzone ;) Aaale są.
Zapisane
Why so serious?

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #16 : 2006-06-28, 19:46 »
kurdeeee... napisałam pięknego posta to mi znikł...

ale w skrócie- uwielbiam brzozowe zagajniki, i wogóle lasy, zwłaszcza liściaste. uwielbiam ;leżeć na ziemi i patrzeć na prześwitujące między liśćmi niebo. Uwielbiałam widok mojego sadu, (głównie jabłonie i parę wiśni) gdy wszystkie drzewa kwitły - wielki biało rózowy pas od ogródka aż pod lasek. I od zawsze uwielbiałam sięwspinać na drzewa i przesiadywać na nich nieraz baaaardzo długo. taka mała chłopczyca zawsze ze mnie była, ale było super ;)

Jestem drzewem kochają mnie dzieci
Jestem drzewem kochają samobójcy i psy
Jestem szczęśliwy i wieję na zachód
I choć niewiele mówię
Mam wielu przyjaciół

Jest jak jest po co zmieniać wszystko
Jest jak jest i tak
Wszystko w końcu trafi szlag

Jestem drzewem kochają mnie dzieci
Jestem drzewem kochają kobiety, poeci
Jestem szczęśliwy chociaż jedną nogą w piachu
I choć niewiele mam wielu przyjaciół

Jest jak jest po co zmieniać wszystko
Jest jak jest i tak
Wszystko w końcu trafi szlag

happysad "Drzefko" :D
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #17 : 2006-06-29, 12:28 »
:D Fajna piosenka
a co do drzewek to mam takie jedno ulubione za moim balkonem

Arya

  • Gość
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #18 : 2006-06-29, 12:32 »
uwielbiam dżefka! Kocham się na nie wspinać, wisieć na nich, siedzieć i spadac xD mama takie jedno wielkie przed starą szkołą, uwielbiałam na nie włazić :P
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #19 : 2006-07-01, 20:52 »
'
« Ostatnia zmiana: 2006-11-06, 19:58 autor hes »
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #20 : 2006-07-02, 20:09 »
Mam moją ukochaną wierzbę płaczącą karłowatą w parku. :)
Jak płakać - tylko na niej. Tylko w środku nocy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dżefka!
« Odpowiedz #20 : 2006-07-02, 20:09 »

kareena

  • Gość
Odp: Dżefka!
« Odpowiedź #21 : 2006-07-08, 05:08 »
Są takie drzewa na ktore sie wdrapywałam w dzieciństwie lub po prostu spedzalam czas bedac w ich cieniu :) Niektóre nadal istnieją, np. lubaszka - to bylo pierwsze drzewo na ktore sie wspielam. ohh jak bylo wysoko! a teraz gdy podroslam, to sie okazuje ze to jest calkiem male drzewko :lol: ale za to jakie kochane ;)

poza tym bardzo lubiłam krzak jaśminu, ktory zaglądał do okien mojego dziecinnego pokoju. niestety został ścięty..

moze poniej zrobie wam fotki bo sam opis to takie "suche" fakty :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.152 sekund z 26 zapytaniami.